Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Καλησπέρα, το πρόβλημα ήταν εξαρχής απλά επειδή δεν βρήκα πότε λύση το ρωτάω τώρα.
    Βλέπω σε PC από Chrome browser, δεν έχω δοκιμάσει σε άλλον και δεν γίνεται και εύκολα γιατί τον θεωρεί άλλη συσκευή και τις έχω όλες πιασμένες.
    Το πρόβλημα είναι ότι σε ταινίες πχ στο Jolt που έχετε βάλει με τον δέκτη σε τηλεόραση 16:9 δείχνει πολύ σωστά με μαύρη γραμμή πάνω κάτω γιατί είναι 21:9.
    Στο pc έχω τέτοια οθόνη αλλά αντί να δείχνει σε όλη, μου κάνει μαύρη γραμμή πάνω κάτω και πλάγιες πάρα πολύ φαρδιές με αποτέλεσμα η εικόνα να είναι σχεδόν μες την μέση!!!

    Όπως καταλαβαίνετε είναι αδύνατον να βλέπω έτσι με αποτέλεσμα να αναγκάζομαι να κατεβάζω τις ταινίες προκειμένου να τις δω 21:9.

    Στο youtube δείχνει σωστά όσα βίντεο είναι 21:9 δείχνει σε όλη, όσα είναι 16:9 κάνει κάθετες μαύρες γραμμές στις άκρες αλλά το πάνω κάτω το πιάνει όλη η οθόνη.

    Moυ διαφεύγει κάτι εμένα? διορθώνεται κάπως αυτό ?

    Ευχαριστώ

    Υ.Γ καταφερα να παρω εικονα δεν ειναι full screen απλα φευγει το απο πανω δεν αλλαζει κατι. Ετσι ομως δειχνει.

    - - - Updated - - -

    οπως φαινεται το προβλημα ειναι μονο στις ταινιες που εχουν λογο πλευρων 21:9, συμπεριφερεται σαν να εχω οθονη 16:9 και μενουν οι μαυρες γραμμες πανω κατω και τα πλαγια οτι περισσευει λογω της μεγαλυτερης οθονης, αμα το προγραμμα ειναι 16:9 μου το δειχνει σωστα δλδ πιανει ολο την οθονη στο πανω κατω και εχει μονο τις πλαγιες μαυρες καθετες γραμμες οπως γινεται παντου πολυ σωστα.
    και οι υποτιτλοι επισης ειναι εκτος εικονας που φυσικα ειναι λαθος.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Στιγμιότυπο οθόνης_2022-11-19_19-48-42.jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 19-11-22 στις 21:22. Αιτία: προσθηκη εικονας

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα Nikiforos

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου προκειμένου να εξυπηρετήσουμε;

    Σάββας, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας