Εχω ενα printer Samsung Xpress M2026W. Μου εχει αναψει εδω και καιρο το προειδοποιητικο λαμπακι οτι χρειαζεται αλλαγη το toner, αλλα μιας και δεν τον χρησιμοποιω ιδιαιτερα, ισως μια φορα το μηνα δεν του εχω δωσει σημασια. Τελευταια φορα που πηγα να εκτυπωσω μου εβγαζε printer error μεσα απο τα windows 11 pro και δεν τυπωνε. Πηγα στην εφαρμογη του printer και μου βγαζει ενα θαυμαστικο στο troubleshooting που εαν το πατησω μου λεει οτι υπαρχει προβλημα στην τροφοδοσια ρευματος.

Εβγαλα- εβαλα μερικες φορες το usb, το εβαλα σε διαφορετικες θυρες, στις ενδεικτικες λυχνιες δεν εχει αλλαξει κατι αλλα δεν τυπωνει με ολα τα παραπανω που εχω γραψει να ισχυουν.

Μηπως εαν του παρω toner θα φτιαξει και απλως ειναι παραπλανητικο μηνυμα του app οτι οφειλεται σε τροφοδοσια?
Δεν θελω να μπω σε εξοδα ανευ λογου και και αιτιας και ο printer ειναι εξαιρετικα φτηνιαρικος, δεν θα μου κοστιζε πολυ να τον πεταξω και να παρω αλλον που να εχει toner.

Σκεφτομαι βεβαια οτι ειναι και κριμα να πεταμε πραγματα απο αποψη περιβαλλοντος, αλλα εαν αγορασω το toner και δεν δουλευει παλι στα σκουπιδια θα παει. Τεσπα, μηπως εχετε καμμια ιδεα τι μπορω να κανω?