Εμφάνιση 1-3 από 3

Θέμα: Αυτοφωρο

  1. #1
    Καλησπέρα!Ειναι ένας ιδιοκτήτης στην πολυκατοικια μου, ο οποίος καποτε είχε οριστεί διαχειριστής, χωρίς απόφαση ΓΣ.Μετα από πιέσεις δικές μου και εξώδικα να κάνει ΓΣ και απολογισμό έγινε ο κακός χαμός. Ύστερα μεσολάβησαν αλλά θέματα, αλλα το αποτέλεσμα είναι ο συγκεκριμένος για κάποιο λόγο να εξακολουθεί να το παίζει διαχειριστής και να απειλεί. Μου έχει κάνει δυο φορές λεκτική επίθεση χωρίς να έχω μαρτυρες, γιατί φροντίζει και για αυτό.Την πρώτη φορά πήγα στην εισαγγελία για να τον φωνάξουν στο τμήμα της περιοχής και να του γίνει σύσταση. Τη δεύτερη φορά του έκανα μήνυση. Υπήρξε μια τριτη φορά που με περίμενε στο κλιμακοστάσιο και άρχιζε πάλι τα βρισίδια και τις φωνές και με εμπόδιζε να ανέβω σπίτι μου. Σήμερα πάλι τα ίδια. Όμως, αυτη τη φορά τα κατέγραψα όλα, αν και παράνομο, αλλα οταν δεν έχεις μαρτυρες και απειλείται η ζωή σου τι να κανείς;
    Η ερώτησή μου είναι η εξής. Του ξανα εκανα μήνυση στην αστυνομία γιατί με έσπρωξε, με απείλησε και με εξύβρισε.Υπάρχει περίπτωση να του κάνουν αυτόφωρο;Μου είπαν ότι ισχύει μέχρι τις 12 αύριο το πρωί.Θα ασχοληθεί κανένας από την αστυνομία ή οταν του τη βιδώσει και βγάλει κάνα μαχαίρι και μας κάνει κομματάκια, τότε θα ασχοληθούν γιατί ο άνθρωπος είναι ψυχοπαθής, δεν εξηγείται αλλιώς.Τι άλλο μπορω να κάνω άμεσα για να του σπάσει ο τσαμπουνάς εκτός από το να τρέχω σε δικηγόρους για ασφαλιστικά και αγωγές που και λεφτά θέλουν και χρόνια.
    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για ένα τόσο σοβαρό θέμα, θα μου φαινόταν πολύ πιο λογικό να απευθυνόσουν σε δικηγόρο, παρά να ζητάς συμβουλές από τυχαίους αγνώστους σε ένα τεχνολογικό forum.

  3. #3
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    4.638
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    OTE Fiber Speed 100
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Ισχύει το αυτόφωρο αλλά πρεπει να τον πιάσουν. Για να τον πιάσουν πρεπει να ειδοποιήσεις σε ώρα που είναί σπιτι. ΝΑ ανοίξει την πόρτα στην αστυνομία ΚΑΙ να ψαρωσει αν του πουν να παει μαζί τους να βγει από το σπίτι. Αλλιώς θέλουν χαρτί εισαγγελέα ή παρουσία εισαγγελέα. Σε περίπτωση κακουργήματος μπορεί να δεχτούν την ηχογράφηση. Κατά τη γνώμη μου πηγαινε απευθείας στον εισαγγελέα και παρα και συμβουλή δικηγόρου
    Shotokan Karate Greece, μη κερδοσκοπική οργάνωση για τη διδασκαλία του Καράτε ως πολεμική τέχνη
    Moksu στο γρασίδι
    παίρνω προαγωγή, παίρνω δώρα, παίρνω τηλέφωνο αλλά περνώ το δρόμο, περνώ τα μαθήματα, περνάμε τις εξετάσεις
    Προσοχή προσοχή έρχεται καταστολή
    Anonymous vs Υπουργείο Δικαιοσύνης

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας