Σελ. 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 25678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 106
  1. #91
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ με video για καταγραφή και 24ωρη παρακολούθηση
    O υπόλοιπος κόσμος βλέπει το Internet εργαλείο και δεν το αφορίζουν.



    Εννοείται ότι η επιλογή είναι του πελάτη και των αναγκών του




    Μάλιστα VPN στο ρούτερ του παρόχου, τα ίδια τα κινέζικα έτσι?
    Multiplexer και VCRκαι εσύ


    Ευτυχώς η βιομηχανία δεν ασπάζεται τις απόψεις σας .
    Μίλησα εγώ πουθενά για router παρόχου; Έγραψα γενικά router. Εγώ πχ έχω pfSense και κόβω μέσω αυτού το internet σε συσκευές που δεν θέλω να έχουν πρόσβαση.

    Άλλος μπορεί να έχει Mikrotik, άλλος OpenWRT.

    Μιλάμε για σοβαρά router, όχι των παρόχων.

    Άσε να ασπάζεται η βιομηχανία τις απόψεις όποιου θέλει. Όποιος θέλει να έχει φάτσα - κάρτα στο internet κάμερες που βλέπουν τον προσωπικό του χώρο, την φάτσα του κλπ, με γειά του με χαρά του. Μην παραπονεθεί όμως μετά αν ξαφνικά δει πουθενά χύμα στο internet το πρόσωπό του ή το τι κάνει στο κρεβάτι του, δεν θα τον λυπηθώ καθόλου...

  2. #92
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Έχεις κάμερες που δείχνουν το κρεβάτι?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #93
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.691
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κάμερες που δείχνουν το κρεβάτι?
    Απαραίτητο.

    Για να αποδειχθεί η συναίνεση και να καταρριφθεί ο βιασμός

    Το άλλο σου όνομα είναι Γεωργία Μπίκα ?

    ΥΓ
    Αυτά που ήξερες μικρός, βρίσκω γκόμενα και περνάμε ωραία, ξέχνα τα.
    Εχεις δεν έχεις λεφτά

    ΥΓ2
    Αλλος τρόπος να σου υπογράψει χαρτί.
    Αλλά ψάχνε δικηγόρο πριν το γ@μίσι, δεν λέει

    ΥΓ3
    Σε τι κόσμο θα φέρουμε τα παιδιά μας ?

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 04-12-22 στις 10:09.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #94
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Ελπίζω να είναι ενήμεροι όλοι οι συμμετέχοντες. Ανεξαρτήτου προέλευσης του καταγραφικού εννοείται.

  5. #95
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ με video για καταγραφή και 24ωρη παρακολούθηση
    O υπόλοιπος κόσμος βλέπει το Internet εργαλείο και δεν το αφορίζουν.



    Εννοείται ότι η επιλογή είναι του πελάτη και των αναγκών του




    Μάλιστα VPN στο ρούτερ του παρόχου, τα ίδια τα κινέζικα έτσι?
    Multiplexer και VCRκαι εσύ


    Ευτυχώς η βιομηχανία δεν ασπάζεται τις απόψεις σας .
    Δεν νομίζω οτι κάποιος ο οποίος στηνει μια σοβαρή εγκατάσταση στήνει το VPN στο ρουτερ του παρόχου. Υπάρχουν πάρα πολλές άλλες λύσεις για αυτό όπως πχ modem/routers φλασαρισμένα με openWRT, χρήση του ρουτερ του παρόχου αποκλειστικά για modem με άλλο ρουτερ να κάνει σύνδεση με τον πάροχο και πάνω του το openVPN server ακόμα και ξεχωριστό μηχάνημα openVPN server στημένο μέσα στο δίκτυο. Λύσεις υπάρχουν και ένας σοβαρός IT ξέρει αν οχι τις λυσεις που να ψάξει να τις βρει και πως να τις εφαρμόσει. Κοινώς το οτι κάποιος αναφέρει μια λυση ασφαλείας αλλά οχι ολοκληρο το context πάνω στο οποίο θα εφαρμοστεί δεν σημαίνει οτι δεν την ξέρει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ο κατασκευαστής δεν είναι Κινέζος, φαντάζομαι δεν υπάρχει πρόβλημα με το cloud.
    Αυτό που ο περισσότερος κόσμος δεν καταλαβαίνει είναι οτι από την στιγμή που ανεβάζει τα δεδομένα του στο cloud παύουν να του ανήκουν ολοκληρωτικά και ανήκουν συνεταιρικά στον πάροχο υπηρεσιών cloud. Και αυτό ισχυει γενικά είτε ο πάροχος είναι Κινέζος, Αμερικανός ή Έλληνας. Συνεπώς στο cloud ανεβάζουμε δεδομένα που δεν μας απασχολεί αν τα δει και ο υπόλοιπος κόσμος. Όλα τα υπόλοιπα αποθηκεύονται on premises ή αν είναι τόσο απαραίτητο να υπάρχει κάποιου είδους cloud σε ένα που έχουμε on premises και το δουλευουμε αποκλειστικά με VPN

  6. #96
    Εγγραφή
    06-12-2003
    Περιοχή
    Αθήνα, Βούλα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.664
    Downloads
    13
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΟΥΛΑ
    Router
    Asus DSL-N17U & pfSense
    SNR / Attn
    10(dB) / 4,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις κάμερες που δείχνουν το κρεβάτι?
    Ανέφερα παράδειγμα.

  7. #97
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.317
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Από το ''οι σοβαρές εγκαταστάσεις δεν βγαίνουν στο Internet'' φτάσαμε στο χύμα στο κύμα, τελικά βγαίνουν ή οχι , το πως βγαίνουν είναι μια άλλη κουβέντα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Respect από εμένα στις εταιρείες που βγάζουν χύμα στο κύμα κάμερες και respect στους εγκαταστάτες που κάνουν τέτοιες εγκαταστάσεις.
    Δεν έχω κάτι άλλο να πω.

    Α δεν υπάρχει λόγος και για ΝΑΤ στα σπίτια, βγείτε χύμα στο ίντερνετ, κουμπαγια.
    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimangelid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μίλησα εγώ πουθενά για router παρόχου; Έγραψα γενικά router. Εγώ πχ έχω pfSense και κόβω μέσω αυτού το internet σε συσκευές που δεν θέλω να έχουν πρόσβαση.

    Άλλος μπορεί να έχει Mikrotik, άλλος OpenWRT.

    Μιλάμε για σοβαρά router, όχι των παρόχων.

    Άσε να ασπάζεται η βιομηχανία τις απόψεις όποιου θέλει. Όποιος θέλει να έχει φάτσα - κάρτα στο internet κάμερες που βλέπουν τον προσωπικό του χώρο, την φάτσα του κλπ, με γειά του με χαρά του. Μην παραπονεθεί όμως μετά αν ξαφνικά δει πουθενά χύμα στο internet το πρόσωπό του ή το τι κάνει στο κρεβάτι του, δεν θα τον λυπηθώ καθόλου...
    Ωραία όλα αυτά, για πες μου τώρα και πόσο στοιχίζουν όλα αυτά, όχι για σένα αλλά για κάποιον που δεν έχει τις γνώσεις ή και τον χρόνο να ασχοληθεί, στον ίδιο που πάει και αγοράζει κινεζιες με την κακή έννοια (δεν είναι μόνο κινέζικες αυτές) και αγοράζει στις 3 η μια δώρο.

    Η βιομηχανία πρέπει να βγάζει ότι βγάζει και ο καταναλωτής πρέπει να είναι σίγουρος ότι δεν τον εκμεταλλεύονται, αφορισμοί τύπου "οι σοβαρές εγκαταστάσεις δεν βγαίνουν στο Internet" δεν χωράνε στους καιρούς μας, ιδίως όταν όλα (αυτοκίνητα, ψυγεία, τηλέφωνα, συναγερμοί, κάμερες, ηχοσυστήματα, τηλεοράσεις κτλπ.)είναι online ή πάνε στο online.

  8. #98
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.102
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το ''οι σοβαρές εγκαταστάσεις δεν βγαίνουν στο Internet'' φτάσαμε στο χύμα στο κύμα, τελικά βγαίνουν ή οχι , το πως βγαίνουν είναι μια άλλη κουβέντα.



    - - - Updated - - -



    Ωραία όλα αυτά, για πες μου τώρα και πόσο στοιχίζουν όλα αυτά, όχι για σένα αλλά για κάποιον που δεν έχει τις γνώσεις ή και τον χρόνο να ασχοληθεί, στον ίδιο που πάει και αγοράζει κινεζιες με την κακή έννοια (δεν είναι μόνο κινέζικες αυτές) και αγοράζει στις 3 η μια δώρο.

    Η βιομηχανία πρέπει να βγάζει ότι βγάζει και ο καταναλωτής πρέπει να είναι σίγουρος ότι δεν τον εκμεταλλεύονται, αφορισμοί τύπου "οι σοβαρές εγκαταστάσεις δεν βγαίνουν στο Internet" δεν χωράνε στους καιρούς μας, ιδίως όταν όλα (αυτοκίνητα, ψυγεία, τηλέφωνα, συναγερμοί, κάμερες, ηχοσυστήματα, τηλεοράσεις κτλπ.)είναι online ή πάνε στο online.
    Βρε πλάκα έκανα.
    Γενικά μονο με vpn προσβαση στο καταγραφικό και οι κάμερες καλό είναι να μην βγαίνουν στο ίντερνετ.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  9. #99
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.317
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε πλάκα έκανα.
    Γενικά μονο με vpn προσβαση στο καταγραφικό και οι κάμερες καλό είναι να μην βγαίνουν στο ίντερνετ.
    Πάσο για την πλάκα, αλλά δεν το κατάλαβα.
    Έχει περάσει ανεπιστρεπτί η εποχή που κάποιος καθότανε μπροστά σε 1,2,...10 μόνιτορ και κοιτούσε 100 κάμερες, τώρα σου στέλνουν video, ήχο, εικόνες, email κτλπ για να γίνουν όλα αυτά χρειάζεται Internet, και δεν αρκεί το να ανοίξω το VPN να μπω και να δω.
    Σε γενικές γραμμές, εμένα θα με προβλημάτιζε περισσότερο τι κάνουν με τα υπόλοιπα ( τι τρώω, διαβάζω, κοιτάω, αγοράζω, μιλάω, κινούμαι κτλπ.) προσωπικά μου δεδομένα που μαζεύουν από όλα τα υπόλοιπα , παρά ένα βίντεο,εικόνα με το σώβρακο στο σπίτι μου.

  10. #100
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.102
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάσο για την πλάκα, αλλά δεν το κατάλαβα.
    Έχει περάσει ανεπιστρεπτί η εποχή που κάποιος καθότανε μπροστά σε 1,2,...10 μόνιτορ και κοιτούσε 100 κάμερες, τώρα σου στέλνουν video, ήχο, εικόνες, email κτλπ για να γίνουν όλα αυτά χρειάζεται Internet, και δεν αρκεί το να ανοίξω το VPN να μπω και να δω.
    Σε γενικές γραμμές, εμένα θα με προβλημάτιζε περισσότερο τι κάνουν με τα υπόλοιπα ( τι τρώω, διαβάζω, κοιτάω, αγοράζω, μιλάω, κινούμαι κτλπ.) προσωπικά μου δεδομένα που μαζεύουν από όλα τα υπόλοιπα , παρά ένα βίντεο,εικόνα με το σώβρακο στο σπίτι μου.
    Δεν υπάρχει. Η εταιρεία security που μας φυλάει ζήτησε πρόσβαση στις κάμερες. Τους είπα πως μπορουν και άρχισαν τα σούξου μούξου μανταλάκια οπότε εγώ τους έφτιαξα ένα PC με VPN και το πρόγραμμα του καταγραφικου τους το έστειλα και τελείωσε η υπόθεση.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  11. #101
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.940
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα θα με προβλημάτιζε περισσότερο τι κάνουν με τα υπόλοιπα ( τι τρώω, διαβάζω, κοιτάω, αγοράζω, μιλάω, κινούμαι κτλπ.) προσωπικά μου δεδομένα που μαζεύουν από όλα τα υπόλοιπα , παρά ένα βίντεο,εικόνα με το σώβρακο στο σπίτι μου.
    Αν ήσουν γερουσιαστής στις ΗΠΑ και φορούσες γυναικείο σώβρακο και κάποιος μετά έπαιρνε την εικόνα και σε εκβίαζε για να μη την ανεβάσει στο facebook, θα σε προβλημάτιζε.

  12. #102
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.259
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για αυτό δε φταίει η Hakavision. Φταίει η κοινωνία που την νοιάζει με τι κουδουνίζει το λιλάκι του καθενός. Μισο-αστεία, μισο-σοβαρά.
    Mono No Aware

  13. #103
    Εγγραφή
    06-03-2011
    Μηνύματα
    1.317
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    28683/2495
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fadasma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ήσουν γερουσιαστής στις ΗΠΑ και φορούσες γυναικείο σώβρακο και κάποιος μετά έπαιρνε την εικόνα και σε εκβίαζε για να μη την ανεβάσει στο facebook, θα σε προβλημάτιζε.
    Όπως είπα, εγώ προσωπικά αν ήμουν γερουσιαστής στις ΗΠΑ, δεν θα με απασχολούσαν τέτοια πεζά πράγματα

  14. #104
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.078
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Eufy caught lying about local-only security cameras with footage sent to cloud, accessible in unencrypted streams

    Paul Moore, a security researcher, posted on Twitter last week a frightening security situation with Eufy home security products including camera-equipped doorbells. In the thread and accompanying videos, Moore shows proof that Eufy cameras are sending data that is said to be “stored locally” to the cloud, even when cloud storage is disabled.


    eufy is part of Anker Innovations, one of the leading and most trusted consumer electronics brands in America.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #105
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paradox21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από το ''οι σοβαρές εγκαταστάσεις δεν βγαίνουν στο Internet'' φτάσαμε στο χύμα στο κύμα, τελικά βγαίνουν ή οχι , το πως βγαίνουν είναι μια άλλη κουβέντα.



    - - - Updated - - -



    Ωραία όλα αυτά, για πες μου τώρα και πόσο στοιχίζουν όλα αυτά, όχι για σένα αλλά για κάποιον που δεν έχει τις γνώσεις ή και τον χρόνο να ασχοληθεί, στον ίδιο που πάει και αγοράζει κινεζιες με την κακή έννοια (δεν είναι μόνο κινέζικες αυτές) και αγοράζει στις 3 η μια δώρο.

    Η βιομηχανία πρέπει να βγάζει ότι βγάζει και ο καταναλωτής πρέπει να είναι σίγουρος ότι δεν τον εκμεταλλεύονται, αφορισμοί τύπου "οι σοβαρές εγκαταστάσεις δεν βγαίνουν στο Internet" δεν χωράνε στους καιρούς μας, ιδίως όταν όλα (αυτοκίνητα, ψυγεία, τηλέφωνα, συναγερμοί, κάμερες, ηχοσυστήματα, τηλεοράσεις κτλπ.)είναι online ή πάνε στο online.
    Ενα ρουτερακι της GL.iNet με 30 € αρκεί για να τα κάνει όλα αυτά και μάλιστα σχετικά ευκολα. Αν θες να έχεις καλύτερο WiFi πας σε ένα λίγο πιο ακριβό μοντέλο 70 - 90 € και καθαρίζεις.

Σελ. 7 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 25678 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας