Καλημέρα σας μετά από καιρό.
Έκανα νέα σύμβαση με cosmote και από την δορυφορική TV πήγα σε OTT.
Ok μια χαρά από άποψης τεχνολογίας αν και η καθυστέρηση στις ζωντανές μεταδόσεις είναι χαρακτηριστική (μπαίνει γκολ το βλέπεις στο flashscore.gr και το βλέπεις live 4-5 δεύτερα μετά) αλλά αναμενόμενη.
Θα ήθελα να ρωτήσω εάν έχει ασχοληθεί κάποιος να μου πει πως δεν μπαίνει το TV Box σε αναμονή προφίλ μετά από κάποια ώρα αδράνειας.
Όχι σε αναμονή το android ,αυτό το έλυσα με το παρακάτω τρόπο,

Use remote to select the Home button
Go to Settings > More Settings or just press the Setup button on the remote
Scroll down and select About Mediabox under Preferences
The last option is Build number - with the remote click on this 12 times and the screen will let you know that you are now a developer!
Back in setup settings you can now access Developer Options
Turn the Stay Awake option on.
Μετά από αυτό και αφού κατάφερα να κάνω τον δέκτη να μην κλείνει, τώρα εάν δεν βλέπεις για κάποια ώρα βγαίνει αυτόματα από το προφίλ και μπαίνει στην οθόνη να διαλέξεις χρήστη-προφίλ για να ξανασυντονιστείς στο κανάλι.
Εγώ θέλω πάντα να παίζει σε ένα κανάλι χωρίς αναμονές,χωρίς logout, χωρίς νέα login κλπκλπ.
Μιλάμε για την εφαρμογή Cosmote τώρα και όχι για το TV Box σε περιβάλλον android.
Εάν κάποιος έχει βρει τον τρόπο θα ήθελα βοήθεια γιατί μπορεί και να μην γίνεται μιας και από την εξυπηρέτηση της cosmote μου έλεγαν τα συνηθισμένα πως αυτό γίνεται πχ εάν βγάλεις την προφύλαξη οθόνης κλπ.

Σας ευχαριστώ.