Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    01-12-2022
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα παιδιά, θα προσπαθήσω να γίνω όσο το δυνατόν πιο σαφής σχετικά με το πρόβλημα που αντιμετωπίζω.


    Γύρω στις 14 Νοεμβρίου καλώ τη Vodafone για να "αναβαθμίσω" τη γραμμή μου μιας και ήθελα να πάω σε οπτική ίνα που έγινε διαθέσιμη στην οικοδομή μου (περιοχή σιντριβανιου κέντρο Θεσσαλονίκης) τα floorbox απόσω έχω δει είναι της Cosmote, οπότε φαντάζομαι η Vodafone τις νοικιάζει από αυτούς.

    3 μέρες μετά έρχονται τεχνικοί για να μου εγκαταστήσουν την οπτική και τον σχετικό εξοπλισμό στο σπίτι, τους ρωτάω πότε θα έχω ξανά Internet, και μου λένε "Σε δυο με τρεις ώρες". Fast forward πάμε στην Δευτέρα όπου έχω περάσει ένα π/σ/κ χωρίς ιντερνετ, καλώ στην εξυπηρέτηση της Voda και μετά από σχετική συνομιλία με το τεχνικό τμήμα μου λένε πως θα με ενημερώσουν αυτοί το πότε θα γίνει η σύνδεση και πως θα το προωθήσουν (σημείωση, δεν μου έχουν αναφέρει ακόμη ότι το πρόβλημα είναι του ΟΤΕ και πως αυτός πρέπει να κάνει τη σύνδεση ή κάτι τέτοιο) στο μεταξύ μου περνάνε δωρεαν mb στο κινητό. Περνάνε ακόμη δυο μέρες χωρίς ιντερνετ, πάλι επικοινωνία με τεχνικό τμήμα, πάλι τα ίδια. Έπρεπε να περάσει μια βδομάδα για να μάθω εν τελει οτι ο ΟΤΕ πρεπει να κάνει κάποια σύνδεση απο μέρος του και πως αυτοί το έχουν προωθήσει, το παλικάρι απο την εξυπηρέτηση μου είπε πως το αίτημα προς τον ΟΤΕ έγινε στις 23!! Δυο μέρες δηλαδή αφότου επικοινώνησα εγώ με την Βοντα για πρώτη φορά, μου ανέφερε επίσης πως συνήθως αυτή η ενέργεια χρειάζεται 3 εργάσιμες για να ολοκληρωθεί, σύμφωνα λοιπόν με τα λόγια τους, εγώ θα έπρεπε στις 28 να έχω Ιντερνετ, που δεν έχω.

    Νιώθω τουλάχιστον αγανακτισμένος και θυμωμένος, όμηρος δυο εταιριών.

    Τι κινήσεις μπορώ να κάνω ;

    Σας ευχαριστώ.

  2. #2
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Έτσι όπως είναι τα πράγματα περιμένεις να δεις τι θα γίνει και αυτή την εβδομάδα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας