Εμφάνιση 1-11 από 11
  1. #1
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Ήμουν και παραμένω σκεπτικός, όχι απλά σκεπτικός αλλά σίγουρα αρνητικός στο 5ο.

    Ήμουν και παραμένω κυνικός, όχι απλά κυνικός αλλά σίγουρα εχθρικός στο τι θα βγάλουν.

    Αλλά, είναι κομμάτι της ταυτότητάς μου, είναι τα παιδικά και εφηβικά μου χρόνια, είναι το theme που το ακούω σήμερα, κοντά πλέον 50 και δακρύζω.



    Έτσι και το ξεσκίσουν, έτσι και βγάλουν καμία υπέρτατη αφόδευση στον χαρακτήρα όπως έκαναν και με το Star Wars θα τους καταριέμαι για όσο ζω.

    Παρά όλα τούτα, ακριβώς επειδή είναι κομμάτι της ταυτότητάς μου, ελπίζω, πόσο ελπίζω, ότι θα κλείσουν τον χαρακτήρα με κάποιο σεβασμό, έτσι κάπως όταν και εγώ πλέον έχω για τα καλά συνειδητοποιήσει πια ότι από εδώ και πέρα ο δρόμος θα αρχίσει σιγά-σιγά (μόνο, ελπίζω ) να κατηφορίζει για εμένα, στο σημείο αυτό, τουλάχιστον να έχω να θυμάμαι τον Ίντυ που έκλεισε και εκείνος κάπως όμορφα και με αξιοπρέπεια και τον σεβάστηκαν.

    Αλλά, οι πιθανότητες είναι λίγες φοβάμαι...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #2
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Τα ίδια συναισθήματα έχω κι εγώ. Παρά τη φόλα του Skull, παρά τα 80 του Harry (να είμαστε κι εμείς έτσι Παναγιά μου στα 80 ) μια ευκαιρία θα του δώσω γιατί απλά είναι ο Indy.

    Από το trailer δεν καταλαβαίνω πολλά, αλλά νομίζω ναζίδες βλέπω και είναι καλό.


  3. #3
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Χμμμμ I am beginning to get a bad feeling about this...

    Ο Critical Drinker που συνήθως (όχι πάντοτε) πέφτει μέσα σε προβλέψεις για φόλες ισχυρίζεται ότι εδώ θα έχουμε τον γερο-Ίντυ να ταξιδεύει στον χρόνο και να κάνει διάφορα με τον CGI "νεότερο" Ίντυ του παρελθόντος.

    Έχε γούστο



    - - - Updated - - -

    Και μάλιστα λέει κάτι πολύ χοντρά πράγματα... Έχε γούστο, ξαναλέω..
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #4
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Αν ισχύουν χάρηκα για τη γνωριμία και σκατά στο ποντίκι


  5. #5
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν το σενάριο έχει καλή πλοκή και καλό casting με τα προηγούμενα ας έχει και CGI αν και είμαι λάτρης τον παλιών ειδικών εφέ.

    - - - Updated - - -

    Ας μην ξεχνάμε ότι οι ηθοποιοί παλιάς κοπής έχουν και κάποια ηλικία έτσι. Μαζί με αυτούς μεγαλώνουμε και εμείς.
    Πάντως η τελευταία σκηνή με το μαστίγιο όλα τα λεφτά έχει το χιούμορ απο τις παλιές ταινίες.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  6. #6
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Εγώ κρατάω πολύ μικρό καλάθι. Τα cgi θα πάνε σύννεφο απ' ότι φαίνεται από το τρέιλερ, και σεβασμός δεν μπορεί να υπάρξει με την αλλαγή σκηνοθέτη, μόνο αποτυχημένες προσπάθειες αντιγραφής περιμένω. Εννοείται θα το δω, σχεδόν σίγουρα θα το μισήσω. Για να δούμε...

  7. #7
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ κρατάω πολύ μικρό καλάθι. Τα cgi θα πάνε σύννεφο απ' ότι φαίνεται από το τρέιλερ, και σεβασμός δεν μπορεί να υπάρξει με την αλλαγή σκηνοθέτη, μόνο αποτυχημένες προσπάθειες αντιγραφής περιμένω. Εννοείται θα το δω, σχεδόν σίγουρα θα το μισήσω. Για να δούμε...
    Τι να σου πω φίλε, προσωπικά υπάρχουν όρια. Αν ισχύουν αυτά που ισχυρίζεται ο Critical και θα έχουμε τον 80άρη Ίντυ να κάνει ταξίδι στο χρόνο, σε back to the future φάση με τον 40άρη Ίντυ τον οποίο συναντά τυχαία ή κάτι τέτοιες μ*&%$ίες (πόσο μάλλον πεθαίνει ενδόξως και η sidekick κυρία θα γίνει η νέα Ίντυ σε σειρά της Disney+), τότε θα αρνηθώ καν να το δω.

    Τουλάχιστον έτσι σώζω ό,τι μπορώ στη μνήμη μου από τον Ίντυ που ήξερα - σε αντίθεση π.χ. με τον Luke Skywalker που χάρη στη Disney θα τον θυμόμαστε για πάντα ως εκείνον τον γερογκρινιάρη που πίνει πράσινο γάλα...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #8
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι να σου πω φίλε, προσωπικά υπάρχουν όρια. Αν ισχύουν αυτά που ισχυρίζεται ο Critical και θα έχουμε τον 80άρη Ίντυ να κάνει ταξίδι στο χρόνο, σε back to the future φάση με τον 40άρη Ίντυ τον οποίο συναντά τυχαία ή κάτι τέτοιες μ*&%$ίες (πόσο μάλλον πεθαίνει ενδόξως και η sidekick κυρία θα γίνει η νέα Ίντυ σε σειρά της Disney+), τότε θα αρνηθώ καν να το δω.

    Τουλάχιστον έτσι σώζω ό,τι μπορώ στη μνήμη μου από τον Ίντυ που ήξερα - σε αντίθεση π.χ. με τον Luke Skywalker που χάρη στη Disney θα τον θυμόμαστε για πάντα ως εκείνον τον γερογκρινιάρη που πίνει πράσινο γάλα...
    Μάλλον έχω χαμηλότερα στάνταρ από σένα. Σκέψου ότι ακόμα βλέπω τα Fast and Furious όταν βγαίνουν, και μετά χτυπάω το κεφάλι μου στον τοίχο

  9. #9
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Δυστυχώς το Hollywood έχει πλέον "στερέψει" από ιδέες και βάζουν τα ίδια και τα ίδια για να αρμέξουν την αγελάδα όσο μπορούν περισσότερο. Ο κανόνας είναι ότι το κάθε sequel είναι χειρότερο από τα προηγούμενα, και οι εξαιρέσεις είναι ελάχιστες.
    Τo back to the future το είχε προβλέψει κάπως με το Jaws 19.

  10. #10
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.746
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έπρεπε να γυριστεί. Το ότι θα τπ δω δεν αναιρεί πως θα είναι φόλα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  11. #11
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έπρεπε να γυριστεί. Το ότι θα τπ δω δεν αναιρεί πως θα είναι φόλα.
    Υπάρχουν φόλες και φόλες.

    Όπως είπε ο tsigarid, υπάρχει η φόλα του FF9 (ή ποιος είναι ο παρών αριθμός ταινίας) και υπάρχει και η φόλα που σκοπίμως λόγω έλλειψης ιδεών και ψευδούς ανάγκης για "προσαρμογή" στις "απαιτήσεις της νέας γενιάς" καταστρέφει σκοπίμως έναν μύθο με τον οποίο έχουν ανατραφεί γενιές ανθρώπων ή - χειρότερα - λογοτεχνικά έργα που αποτελούν μνημείο (Lord of the Rings π.χ.). Βέβαια αυτό γίνεται σε φάση αποβλάκωσης κοινού για να τους δώσει περιεχόμενο να μασήσουν και να βγουν φράγκα.

    Στην πρώτη περίπτωση, άντε επειδή μπορεί να βαριέμαι, θα ασχοληθώ. Στη δεύτερη, και έχοντας ήδη καεί με το Star Wars όπου αγαπημένοι χαρακτήρες της ζωής μου χυδαία διασύρθηκαν με τέτοιον τρόπο που δεν μπορώ να το βγάλω από το κεφάλι μου, θα απέχω.

    Ελπίζω ειλικρινά ότι οι φήμες που επικαλείται ο Critical να είναι φήμες.

    Αλλά, μετά από τούτα, αν δεν έχω μια καλή εικόνα του τι θα δείξει το 5 θα το αποφύγω μέχρι να μάθω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας