Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 119
  1. #76
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Τελικά μου ειπαν ότι μπορώ από το μπουστερ να πάω στο 5G double play μόνο εφόσον δηλωθεί βλάβη και ανεφικτοτητα δικτύου. Αλλιώς θα πρέπει να πληρώσω για την αλλαγή προγράμματος ακόμα κι αν είναι σε υψηλότερο πάγιο (από τα 39€ περίπου του μπουστερ στα 49,90 του 5G). Πάντως οι διαφορες ταχύτητας είναι τεράστιες και θα πάω στο 5G τελικά κρατώντας φυσικά τον ίδιο αριθμό σταθερού αλλά καταργώντας εντελώς τον χαλκό.

  2. #77
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μου ειπαν ότι μπορώ από το μπουστερ να πάω στο 5G double play μόνο εφόσον δηλωθεί βλάβη και ανεφικτοτητα δικτύου. Αλλιώς θα πρέπει να πληρώσω για την αλλαγή προγράμματος ακόμα κι αν είναι σε υψηλότερο πάγιο (από τα 39€ περίπου του μπουστερ στα 49,90 του 5G). Πάντως οι διαφορες ταχύτητας είναι τεράστιες και θα πάω στο 5G τελικά κρατώντας φυσικά τον ίδιο αριθμό σταθερού αλλά καταργώντας εντελώς τον χαλκό.
    Το πακέτο δεν το λες και φθηνό....
    Αν σε ενδιαφέρει η ταχύτητα, γιατί δεν κάνεις ένα gigamax unlimited να σου έρθει και πιο φθηνά;
    Θα θες και εξοπλισμό μετά, αλλά θα σου μείνει...
    Αν και νομίζω ότι και στο πακέτο που λες σου μένει ο εξοπλισμός... Κάτι τέτοιο διάβαζα νομίζω σε κάποιο νήμα...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  3. #78
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    θελω οπωσδηποτε και τον αριθμο σταθερου. Φαρμακειο ειναι ο χωρος, θελω σταθερο και γρηγορο ιντερνετ σε απομακρυσμενη περιοχη. Τον χαλκό τον ξεχνάω, μέχρι 3Mbps πιανει. Η πιο καλη λυση νομιζω ειναι αυτη στα 49,90 τελικη τιμη. Αλλιως για πιο φθηνά μπορω με 5G router και εξτρα σιμ με 3€ το μήνα και να κρατησω μονο τον χαλκο για το σταθερο χωρις να χρησιμοποιω το ιντερνετ (απενεργοποιημενο wifi/καμια ethernet σε ισχυ)... Έτσι βέβαια ακόμα και το σταθερό είχε αποσυνδέσεις... Είχαμε δοκιμάσει και με συμβατική τηλεφωνία και με voip (ευρυζωνική), όλα χάλια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dimitris_80 : 02-11-23 στις 09:51.

  4. #79
    Εγγραφή
    13-05-2004
    Περιοχή
    Thess
    Μηνύματα
    258
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω οπωσδηποτε και τον αριθμο σταθερου. Φαρμακειο ειναι ο χωρος, θελω σταθερο και γρηγορο ιντερνετ σε απομακρυσμενη περιοχη. Τον χαλκό τον ξεχνάω, μέχρι 3Mbps πιανει. Η πιο καλη λυση νομιζω ειναι αυτη στα 49,90 τελικη τιμη. Αλλιως για πιο φθηνά μπορω με 5G router και εξτρα σιμ με 3€ το μήνα και να κρατησω μονο τον χαλκο για το σταθερο χωρις να χρησιμοποιω το ιντερνετ (απενεργοποιημενο wifi/καμια ethernet σε ισχυ)...
    Το σταθερο μπορείς να το κανεις φορητοτητα σε voip παροχο (εγω χρησιμοποιω modulus) με ελαχιστο κοστος τυπου 15-20€ το χρονο , και τέλος.
    Θα βαλεις μετα ειτε voip συσκευή ειτε voip gateway για να συνδεσεις όποια συσκευή θελεις , ειτε ακομη και στο κινητο σε voip app.
    Πανε σε gigamax unlimited. Πολυ πιο οικονομικο και ευέλικτο.

  5. #80
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asteroulis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το σταθερο μπορείς να το κανεις φορητοτητα σε voip παροχο (εγω χρησιμοποιω modulus) με ελαχιστο κοστος τυπου 15-20€ το χρονο , και τέλος.
    Θα βαλεις μετα ειτε voip συσκευή ειτε voip gateway για να συνδεσεις όποια συσκευή θελεις , ειτε ακομη και στο κινητο σε voip app.
    Πανε σε gigamax unlimited. Πολυ πιο οικονομικο και ευέλικτο.
    xm δεν ειναι ασχημη ιδεα.... gigamax unlimited εχω ηδη στο κινητο και εχω και εξτρα σιμ οποτε εχω ουτως ή άλλως απεριοριστα data και εκει. 5G router με δυνατοτητες voip εχω επισης... Το μονο "κακό" ειναι οτι εχω δεσμευση με κοσμοτε γιατι ανανεωσα Σεπτεμβριο το speedbooster. Σε καθε περιπτωση θα κανω δοκιμαστικη εγγραφη και θα ζητησω trial απο αυτη την modulus. Βλεποντας και κανοντας. Ευχαριστώ πολύ, δε γνωριζα για την modulus και τη δυνατοτητα φορητοτητας ελληνικου αριθμου.

  6. #81
    Εγγραφή
    14-06-2008
    Περιοχή
    Ταύρος
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote Unlimited
    Κατάργηση ebiil=αποδέσμευση αζημίως!
    Τρέχα.
    Εγώ έχω τον σταθερό σε intertelecom.gr και είμαι φουλ ευχαριστημένος ειδικά από την υποστήριξη!

  7. #82
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.978
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Intertelecom έχω και εγώ χρόνια... Πλέον 3 αριθμούς εκεί... Οι άνθρωποι είναι μια χαρά....
    Πρόσφατα έφερα και ένα φίλο εκεί...
    Μπορώ να πω ότι έχω συνηθίσει τόσο που δεν κοιτάζω καν άλλο voip πάροχο...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  8. #83
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Μεταξύ modulus καΙ intertelecom; Υπάρχουν διαφορές;

  9. #84
    Εγγραφή
    16-11-2014
    Περιοχή
    κερατεα
    Μηνύματα
    1.016
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    +booster 50.7down/Up 5.35
    ISP
    COSMOTE Home SpeedBooster
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΣΚΑΛΕΙΟ
    Router
    HUAWEI DN9245X6-10
    SNR / Attn
    8(dB) / 37,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dimitris_80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    xm δεν ειναι ασχημη ιδεα.... gigamax unlimited εχω ηδη στο κινητο και εχω και εξτρα σιμ οποτε εχω ουτως ή άλλως απεριοριστα data και εκει. 5G router με δυνατοτητες voip εχω επισης... Το μονο "κακό" ειναι οτι εχω δεσμευση με κοσμοτε γιατι ανανεωσα Σεπτεμβριο το speedbooster. Σε καθε περιπτωση θα κανω δοκιμαστικη εγγραφη και θα ζητησω trial απο αυτη την modulus. Βλεποντας και κανοντας. Ευχαριστώ πολύ, δε γνωριζα για την modulus και τη δυνατοτητα φορητοτητας ελληνικου αριθμου.
    το speedbooster ειναι προσθετο πακετο στο συμβολαιο σταθερης και μπορεις να το σπασεις με ενα μικρο πεναλτυ πχ εγω που αρχικα σκεφτομουνα να το κοψω το booster μετα τους 4 μηνες μου ζηταγανε 36 ευρω σαν πεναλτυ. Τελικα δεν το εκοψα ποτε το booster αξιζει παρα πολυ! και εχεις και back up σε περιπτωση βλαβης της σταθερης γραμμης.

  10. #85
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnmegarythmos Εμφάνιση μηνυμάτων
    το speedbooster ειναι προσθετο πακετο στο συμβολαιο σταθερης και μπορεις να το σπασεις με ενα μικρο πεναλτυ πχ εγω που αρχικα σκεφτομουνα να το κοψω το booster μετα τους 4 μηνες μου ζηταγανε 36 ευρω σαν πεναλτυ. Τελικα δεν το εκοψα ποτε το booster αξιζει παρα πολυ! και εχεις και back up σε περιπτωση βλαβης της σταθερης γραμμης.
    μου δωσανε πορισμα ανεφικτότητας από cosmote, οπότε είμαι ελεύθερος να πάω όπου θέλω χωρις την παραμικρή ρήτρα. Αγόρασα το fritzbox 6850 5G router , εχω εξτρα σιμ με 3€ από unlimited πακέτο κινητής και πάω με φορητότητα στην modulus, αφού πέρασε με επιτυχία το demo διάστημα με κρυστάλλινη HD φωνή. Αρα με 15€ το χρόνο (δηλαδη καπου 1,25€ το μήνα) +3€ η σιμ θα κρατησω το σταθερο μου (ιδιος αριθμος) και θα εχω 260/40Mbps.... Εκει που πληρωνα καπου 38-39 με το σπιντμπουστερ. ΟΚ οι εξερχομενες θα εχουν χρεωση 1,97 σεντς ανα λεπτο (αρα 100 λεπτα κοστιζουν 1,97€) με χρεωση ανα δευτερολεπτο, αλλα ουτως η αλλως δε κανω πολλες εξερχομενες, μονο εισερχομενες με ενδιαφερουν.

    Νομίζω οτι τα 49,90 που θελουν για να σου δωσουν για 5g double play ειναι παρα πολλα. Αγοραζεις μονος σου μια φορα ενα ρουτερ και απο κει και περα μεσα σε λιγοτερο χρονο κανεις αποσβεση....

  11. #86
    Εγγραφή
    11-01-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    alcatel
    Καλησπέρα στην ομάδα.
    Εχω και εγω double play sim unlimited 4g εδω και κάποιους μηνες. Υπάρχει κάποιος που να ζήτησε και να πηρε public ip; μου κανει εντύπωση που εδω και μια εβδομάδα δεν μου δινουν! Χωρις κάποιο ιδιαίτερο λογο! Αυριο θα με πάρει τηλέφωνο τεχνικός να μου εξηγήσει καλύτερα λενε...

  12. #87
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elninioz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στην ομάδα.
    Εχω και εγω double play sim unlimited 4g εδω και κάποιους μηνες. Υπάρχει κάποιος που να ζήτησε και να πηρε public ip; μου κανει εντύπωση που εδω και μια εβδομάδα δεν μου δινουν! Χωρις κάποιο ιδιαίτερο λογο! Αυριο θα με πάρει τηλέφωνο τεχνικός να μου εξηγήσει καλύτερα λενε...
    Λες ότι έχεις κάμερες και θέλεις να τις παρακολουθείς απομακρυσμένα , ζητάς το προφίλ vpn-Internet.

  13. #88
    Εγγραφή
    11-01-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    alcatel
    Αυτο λεω! Κάμερες! αλλα δεν! Συγκεκριμένα μου ειπε εγραψε:
    "Το προγραμμα σας πλέον έχει αλλαξει και λειτουργεί μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας και δεν υποστηρίζει την υπηρεσίας warless intranet μέσω vpn για την χρήση που επιθυμείτε"
    Γι'αυτό ρωταω να δω αν καποιος πηρε ο τος public

  14. #89
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elninioz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο λεω! Κάμερες! αλλα δεν! Συγκεκριμένα μου ειπε εγραψε:
    "Το προγραμμα σας πλέον έχει αλλαξει και λειτουργεί μέσω δικτύου κινητής τηλεφωνίας και δεν υποστηρίζει την υπηρεσίας warless intranet μέσω vpn για την χρήση που επιθυμείτε"
    Γι'αυτό ρωταω να δω αν καποιος πηρε ο τος public
    Έχω 2 έξτρα σιμ με απεριόριστα δεδομένα, τις έχω βάλει σε ισάριθμα 5G router και πήρα κανονικά vpn-internet με public ip

  15. #90
    Εγγραφή
    11-01-2006
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    Gprs/3G
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    alcatel
    Ναι αλλα εισαι στο double play sim unlimited 4g; η στο gigamax unlimited; γιατί για το δεύτερο ξερω οτι δινουν public.

Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας