Σελ. 20 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 286-300 από 372
  1. #286
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξεχνάς τα off shore
    Αμα επαιζαν τετοια νουμερα οπως γραφουν στα δημοσιευματα, τοτε θα ειχαν συλλαβει ολους τους συγγενεις που αναφερεται οτι και αυτοι τα πηραν, μανα, πατερα, αδερφη κτλ.

  2. #287
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμα επαιζαν τετοια νουμερα οπως γραφουν στα δημοσιευματα, τοτε θα ειχαν συλλαβει ολους τους συγγενεις που αναφερεται οτι και αυτοι τα πηραν, μανα, πατερα, αδερφη κτλ.
    Δε θα βιαζόμουν στη θέση σου.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  3. #288
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε μα πες το ρε ΜΝΠ, τώρα καταλαβαίνω τη κάψα σου για το Ευακι...
    https://www.newsbreak.gr/parapolitik...sheseis-rosia/

    Και από τη Ρωσία ρε Ευακι?!
    Από τη Ρωσία με αγάπη, σαν το James Bond.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  4. #289
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Αφηνω αυτο εδω για οταν μαθουμε μελλοντικα οτι καποιοι απ'αυτους που ενεκριναν εμβολια κτλ με διαδικασιες "warp speed" σε ΕΕ και ΗΠΑ κατεληξαν να δουλευουν στη pfizer:

    https://www.projectveritas.com/news/...y-to-continue/

    Spoiler:

    Walker:[Big Pharma] is a revolving door for all government officials.

    Veritas Journalist:Wow.

    Walker:In any industry though. So, in the pharma industry, all the people who review our drugs -- eventually most of them will come work for pharma companies. And in the military, defense government officials eventually work for defense companies afterwards.



    Veritas Journalist:How do you feel about that revolving door?

    Walker:It’s pretty good for the industry to be honest. It’s bad for everybody else in America.

    Veritas Journalist:Why is it bad for everybody else?

    Walker:Because when the regulators reviewing our drugs know that once they stop regulating, they are going to work for the company, they are not going to be as hard towards the company that’s going to give them a job.


    ...και η εξασφαλιση μελλοντικης καλοπληρωμενης θεσης εργασιας με ασπρο χρημα για "υπηρεσιες" που παρασχεθηκαν σε προτερο χρονο (πχ εγκρισεις), λαδωμα ειναι επι της ουσιας. Το οριο των 2 χρονων που θα βαλει η ΕΕ για τους λομπιστες ειναι της πλακας οταν το συστημα εχει τεραστια loopholes οπως το παραπανω. Εκτος αν εσκεμμενα τα αφηνουν αυτα τα loopholes για να καβατζωνονται οι διαφοροι officials στις εταιριες αφου πρωτα κανουν τα θεληματα. Σιγουρα δε μπορει να τους ειναι αγνωστα.

  5. #290
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφηνω αυτο εδω για οταν μαθουμε μελλοντικα οτι καποιοι απ'αυτους που ενεκριναν εμβολια κτλ με διαδικασιες "warp speed" σε ΕΕ και ΗΠΑ κατεληξαν να δουλευουν στη pfizer:

    https://www.projectveritas.com/news/...y-to-continue/

    Spoiler:

    Walker:[Big Pharma] is a revolving door for all government officials.

    Veritas Journalist:Wow.

    Walker:In any industry though. So, in the pharma industry, all the people who review our drugs -- eventually most of them will come work for pharma companies. And in the military, defense government officials eventually work for defense companies afterwards.



    Veritas Journalist:How do you feel about that revolving door?

    Walker:It’s pretty good for the industry to be honest. It’s bad for everybody else in America.

    Veritas Journalist:Why is it bad for everybody else?

    Walker:Because when the regulators reviewing our drugs know that once they stop regulating, they are going to work for the company, they are not going to be as hard towards the company that’s going to give them a job.


    ...και η εξασφαλιση μελλοντικης καλοπληρωμενης θεσης εργασιας με ασπρο χρημα για "υπηρεσιες" που παρασχεθηκαν σε προτερο χρονο (πχ εγκρισεις), λαδωμα ειναι επι της ουσιας. Το οριο των 2 χρονων που θα βαλει η ΕΕ για τους λομπιστες ειναι της πλακας οταν το συστημα εχει τεραστια loopholes οπως το παραπανω. Εκτος αν εσκεμμενα τα αφηνουν αυτα τα loopholes για να καβατζωνονται οι διαφοροι officials στις εταιριες αφου πρωτα κανουν τα θεληματα. Σιγουρα δε μπορει να τους ειναι αγνωστα.
    https://medika.life/video-of-jordon-...er-goes-viral/

  6. #291
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ch1.png 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  342,9 KB 
ID: 245227
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ch2.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  296,4 KB 
ID: 245226

  7. #292
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ch1.png 
Εμφανίσεις:  28 
Μέγεθος:  342,9 KB 
ID: 245227
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ch2.png 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  296,4 KB 
ID: 245226
    Λέμε μια αλήθεια Που μπορεί εύκολα να γίνει τσεκ και μετά πετάμε μέσα και το ψέμα, όπως πχ αυτό που αναφέρει πως φτιάχνουν νέες παραλλαγές covid.

  8. #293
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Αυτο που εγραψα θα γινει τσεκ σε μερικα χρονια εαν και εφοσον αξιωματουχοι της ΕΕ που εχουν εμπλακει στο (υπο διερευνηση για την αδιαφανεια του και τις περιεργες πρακτικες του) θεμα των εμβολιων καταληξουν να δουλευουν στη ...pfizer / θυγατρικες / αδερφες / σχετισμενες εταιριες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφηνω αυτο εδω για οταν μαθουμε μελλοντικα οτι καποιοι απ'αυτους...
    Η πρακτικη γενικα ειναι διαδεδομενη οπου το payback των πολιτικων ειναι να μπουν στο payroll εταιριων.

  9. #294
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MNP-10 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντωμεταξυ για καθε εναν που προσθετουν στη λιστα των χρηματοδοτων, αδυναμωνει το αφηγημα για καποιον σκεπτομενο ανθρωπο. Τι εννοω. Εστω οτι η μιζα ειναι 150.000... και εστω οι χρηματοδοτες εγιναν 4 με τη ρωσια (καταρ, μαροκο, μαυριτανια, ρωσια). Δλδ 150/4 = ουτε 40 χιλιαρικα εκαστος
    Καταρ
    Μαροκο
    Μαυριτανια
    Ρωσια
    +
    Ηνωμενα αραβικα εμιρατα

    https://www.skai.gr/news/politics/qa...in-eya-kaili-1

    "Από την έρευνα προκύπτει ότι δόθηκαν εντολές (σ.σ έμμεσα) από τον κ. Παντσέρι στη κ. Καϊλή μέσω του συζύγου της. Δηλαδή ότι ο κ. Παντσέρι είχε παραπονεθεί για το γεγονός ότι η κ. Καϊλή μιλά με την ‘Ολλανδέζα’. Και ο κ. Παντσέρι είχε πει στον σύζυγό της να παρέμβει λέγοντας: "Θα ήταν σωστό να της πεις να σταματήσει"."

    Σύμφωνα με πληροφορίες και από τον διεθνή Τύπο, η «Ολλανδέζα» είναι μια Ολλανδή ευρωβουλευτής, η οποία δεν μιλούσε υπέρ του Κατάρ και των Ηνωμένων Αραβικών Εμιράτων, και ο Τζιόρτζι ζητούσε από την Εύα Καϊλή να σταματήσει τις επαφές μαζί της.
    Σε λιγο τα μισα κρατη του ΟΗΕ θα χουν ζητησει απ'την καιλη να μεσολαβησει υπερ τους (για αγνωστα πραγματα παντα).

    Εντωμεταξυ αμα ελεγε ο αλλος στη καιλη μιλα της, θα λεγαν "προσπαθεια επηρεασμου". Της μιλαγε? Ενοχη. Δε της μιλαγε? Παλι ενοχη...

  10. #295
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .

  11. #296
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    15.814
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    .
    https://www.protothema.gr/world/arti...is-euas-kaili/

    Επιστολή στην πρόεδρο του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου, Ρομπέρτα Μετσόλα, απέστειλαν 10 ευρωβουλευτές από την ομάδα των Σοσιαλδημοκρατών (S&D), καταγγέλλοντας τις συνθήκες κράτησης της Εύας Καϊλή.

    Το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο επιβεβαίωσε στη Le Soir την επιστολή, μέσω της οποίας επιθυμούν να καταγγείλουν τις συνθήκες υπό τις οποίες κρατείται η πρώην συνάδελφός τους στις φυλακές Χάρεν από τις 9 Δεκεμβρίου στο πλαίσιο της υπόθεσης Qatargate.
    ...
    Οι ευρωβουλευτές, ανάμεσά τους ο Brando Benifei και η Alessandra Moretti, έκαναν λόγο για έλλειψη ανθρωπιάς απέναντι στην Εύα Καϊλή, υπογραμμίζοντας ότι δεν έχουν σκοπό να ασκήσουν πίεση.

    Η επιστολή γράφτηκε με πρωτοβουλία του Massimiliano Smeriglio, ο οποίος συνηθίζει να γράφει τέτοιες επιστολές για την υπεράσπιση των ανθρωπίνων δικαιωμάτων στην Ευρώπη.

  12. #297
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    https://www.politico.eu/article/pari...targate-probe/

    Ο δικηγόρος του διαβόλου αναλαμβάνει το Ευακι.. Μαααααστα


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  13. #298
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Για να είμαι απολύτως ειλικρινής, νομίζω ότι το παρατραβάνε (μην το πω αλλιώς) οι βέλγοι με την Καϊλή. Θέλω να πω, μάλλον μου φαίνεται για στάνταρ "πρακτική" όπου παρανόμως προκρατούν κατηγορούμενο για να τον κάνουν να ιδρώσει παρά για άλλους λόγους.

    Και αυτή η πρακτική μπορεί να είναι σύνηθης στο Ελλαδιστάν (δυστυχώς) αλλά αρχίζει και μου βρωμάει η ιστορία με το Βέλγιο. Δλδ, τόσα ντήλια έχουν γίνει με άλλους, εδώ μου φαίνεται ότι μάλλον δεν τους δίνει αυτό που θέλουν και την παρακρατούν.

    Εκτός και αν υπάρχει η βάσιμη υποψία πως αν την αφήσουν, τότε εκείνη θα επιστρέψει Ελλάδα και μετά με δεδομένη την "αμεροληψία" της ελληνικής δικαιοσύνης, οι Βέλγοι θα πρέπει να στείλουν 5 μεραρχίες για να την φέρουν πίσω.

    Το τελευταίο μου βγάζει νόημα άλλωστε τα δικά μας άπλυτα δεν είναι δεδομένο, όσο και αν νομίζουμε, ότι είναι άγνωστα στους έξω.

    Και πάλι όμως, νομικά δεν ξέρω πόσο στέκει.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  14. #299
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Δε νομίζω ότι στα μέρη μας έχουμε τέτοια πρακτική - μάλλον περισσότερο για εκδικητική στάση των ελληνικών αρχών μου κάνει, παρά για πίεση/τρομοκρατία. Για παράδειγμα, δες την περίπτωση του "Ινδιάνου", της Ηριάνας κτλ.

    Όσο για την Καιλή, δε νομίζω (με ότι βαρύτητα μπορεί να έχει το ...νόμισμά μου) ότι μια τόσο προβεβλημένη υπόθεση θα ενείχε παρανομία από την πλευρά των Βελγικών αρχών.

    Θεωρώ, τέλος, ότι είναι εμφανές ότι την υπόθεση της Καιλή θέλουν να την κάνουν poster boy.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  15. #300
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.451
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω ότι στα μέρη μας έχουμε τέτοια πρακτική - μάλλον περισσότερο για εκδικητική στάση των ελληνικών αρχών μου κάνει, παρά για πίεση/τρομοκρατία. Για παράδειγμα, δες την περίπτωση του "Ινδιάνου", της Ηριάνας κτλ.

    Όσο για την Καιλή, δε νομίζω (με ότι βαρύτητα μπορεί να έχει το ...νόμισμά μου) ότι μια τόσο προβεβλημένη υπόθεση θα ενείχε παρανομία από την πλευρά των Βελγικών αρχών.

    Θεωρώ, τέλος, ότι είναι εμφανές ότι την υπόθεση της Καιλή θέλουν να την κάνουν poster boy.
    Δεν ξέρω αν είναι παράνομο αυτό που κάνουν οι Βέλγοι, πιθανώς και να είναι σύμφωνα με διεθνείς συμβάσεις δικαιωμάτων, εάν όντως ο μόνος λόγος που την κρατάνε προφυλακιστέα τόσο καιρό είναι για να της σπάσουν το ηθικό και να τους πει αυτά που θέλουν να ακούσουν.

    Δεν μπορώ να το γνωρίζω αλλά πλέον δεν το αποκλείω βλέποντας - ξαναλέω - πώς εξελίσσεται η υπόθεση με τους άλλους που γράφουν εξομολογήσεις και κατόπιν απελευθερώνονται.

    Αλλά, και πάλι, δεν μπορώ να γνωρίζω, στην τελική μπορεί όντως ο σύζυγός της να έχει πει τα μύρια όσα και να προσπαθούν να τα εξακριβώσουν.

    Τέλος, μπορεί και να ισχύει αυτό που είπα παραπάνω, ότι δλδ φοβούνται πως έτσι και βρεθεί Ελλάδα η ελληνική δικαιοσύνη θα "πράξει το καθήκον" της για να φροντίσει να μην εμφανιστεί σε βελγικό δικαστήριο ούτε μέσω Skype.

    Δεν ξέρω, το μόνο που λέω όμως είναι ότι πλέον τόσο παρατεταμένη κράτηση αρχίζει και μου προξενεί ερωτήματα και απορίες

    - - - Updated - - -

    Δεν αποκλείω, τέλος, ότι απλά η δικηγορική συνδρομή του Ζε Σουί Κορωπί να ήταν επίσης τερατωδώς ανεπαρκής, και αυτό παίζει
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 20 από 25 ΠρώτηΠρώτη ... 10151819202122 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας