Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    13-12-2022
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπέρα σας, ασ το πάρουμε από την αρχή. Εδώ και 3 χρόνια έχω cat5e από το κουτί μου κατευθιαν στο ρούτερ μου ( περίπου 30 μέτρα) ξαφνικά εδώ και 2 μήνες η ταχύτητα μου έχει πέσει 10/0.1 ! Ενώ με 24 άρα σύνδεση εδώ και 3 χρόνια κλείδωνα στα 25-26. Μετά απο 4 επισκέψεις τεχνικών μου λένε ότι το πρόβλημα είναι από την μεριά μου και ότι διαβάζουν σωστές μετρήσεις απ' έξω, λόγο εργασίας δεν μπόρεσα να είμαι εδώ να μετρήσουν και μέσα. Το καλώδιο περνάει και μέσα από κανάλι, το έχω 1000 ελέγξει. Το θέμα είναι ότι τις ώρες που έρχονται αυτοί, όντως κλειδώνω σωστά (τις περισσότερες φορές) και ξαφνικά από το μεσιμερι και μετά χάλια. Σας δίνω και φωτογραφίες από κάτω. Το ρούτερ είναι το speed port plus 2 αλλά έχω και το 1 στη κατοχή μου. Το speed port plus 1 κλειδώνει και στα καλά κ;ι στα καλά του σε vdsl προφίλ. Ενώ αυτό που παρατήρησα με το καινούριο, το 2 , κλειδώνει σε προφίλ adsl στα κάτω του και vdsl όταν πιάνω κανονικά. Ευχαριστώ

    - - - Updated - - -

    ΦωτόγραφιεςΠατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2022-12-13-08-27-16-281_com.android.chrome.jpg 
Εμφανίσεις:  31 
Μέγεθος:  62,3 KB 
ID: 243955Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  vdsl.jpg 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  62,6 KB 
ID: 243956
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nick1995paok4 : 13-12-22 στις 09:43.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    σου κάνει επανεκκίνηση ??? και τα βλέπεις τα στατιστικά ??? άλλαξε το ζευγάρι από το cat5e ,, βάλει πχ μπλε - μπλε άσπρο και να το ξαναδείς

  3. #3
    Εγγραφή
    13-12-2022
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV1BKN Εμφάνιση μηνυμάτων
    σου κάνει επανεκκίνηση ??? και τα βλέπεις τα στατιστικά ??? άλλαξε το ζευγάρι από το cat5e ,, βάλει πχ μπλε - μπλε άσπρο και να το ξαναδείς
    Το έχω κάνει ήδη να αλλάξω το ζευγάρι. Τα ίδια. Τώρα επικοινώνησα ξανά με ΟΤΕ τους είπα θέλω αλλαγή στην πόρτα και να ξαναέρθει τεχνικός, μέσα σε 10 λεπτάκια είχα πάλι 24/1. Κάθε φορά που ενημερώνω για βλάβη μετά από λίγο για μισή μέρα έχω κομπλέ, μετά πάλι τα ίδια. Είναι λες και κάνουν ρεσετ κάτι, για αυτό τους είπα για αλλαγή πόρτας.

  4. #4
    Εγγραφή
    29-11-2022
    Περιοχή
    New York
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nick1995paok4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έχω κάνει ήδη να αλλάξω το ζευγάρι. Τα ίδια. Τώρα επικοινώνησα ξανά με ΟΤΕ τους είπα θέλω αλλαγή στην πόρτα και να ξαναέρθει τεχνικός, μέσα σε 10 λεπτάκια είχα πάλι 24/1. Κάθε φορά που ενημερώνω για βλάβη μετά από λίγο για μισή μέρα έχω κομπλέ, μετά πάλι τα ίδια. Είναι λες και κάνουν ρεσετ κάτι, για αυτό τους είπα για αλλαγή πόρτας. drive mad
    Έλαβα επίσης ένα παρόμοιο σφάλμα, αν και άλλαξε, αλλά το σφάλμα παραμένει. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το διορθώσω;

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας