Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    16-12-2022
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλησπέρα σε όλους και ευχαριστώ εξ αρχής θερμά που διαβάζετε το άρθρο και μπαίνετε στη διαδικασία να ασχοληθείτε με το δικό μου προσωπικό πρόβλημα.Εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω μεγάλο θέμα με την ταχύτητα του ίντερνετ στην πολυκατοικία μου και αυτό γιατί σύμφωνα με τον πάροχο της κάθε μίας εκ των μεγάλων εταιρειών η μόνη διαθέσιμη ταχύτητα με την οποία μπορώ να σερφάρω είναι τα 24 Mbps, όπως καταλαβαίνετε η ταχύτητα αυτή είναι απαγορευτική για τα σημερινά δεδομένα.Το παράλογο της υπόθεσης είναι ότι δίπλα ακριβώς από την πολυκατοικία που μένω υπάρχει ένα σχολείο το οποίο έχει διαθεσιμότητα για όλες τις ταχύτητες Fiber.Τι θα μπορούσα να κάνω πέρα από το να κοιτάζω τον καταγάλανο ουρανό (αν και συννεφιασμένο ορισμένες φορές) παρακαλώντας τον Πανάγαθο να με βοηθήσει για να λυθεί το πρόβλημα μου ; Θα μπορούσατε παρακαλώ να μου προτείνετε κάποια λύση;

  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath

  3. #3
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    888
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SV1BKN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο αν το βαλεις σε 5G modem θα συνδεθεί με 5g ή η SIM εινια tied στη συσκευη ;

  4. #4
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Μηνύματα
    204
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109023/11255
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Path Level
    Fastpath
    δεν νομίζω να δουλευει με αλλο μοντεμ σου δινει το δικο της και εχει και τηλεφωνια

  5. #5
    Εγγραφή
    05-06-2015
    Περιοχή
    Κέρκυρα/Ξάνθη
    Μηνύματα
    1.124
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10998
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 3.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikosoR21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε όλους και ευχαριστώ εξ αρχής θερμά που διαβάζετε το άρθρο και μπαίνετε στη διαδικασία να ασχοληθείτε με το δικό μου προσωπικό πρόβλημα.Εδώ και αρκετό καιρό αντιμετωπίζω μεγάλο θέμα με την ταχύτητα του ίντερνετ στην πολυκατοικία μου και αυτό γιατί σύμφωνα με τον πάροχο της κάθε μίας εκ των μεγάλων εταιρειών η μόνη διαθέσιμη ταχύτητα με την οποία μπορώ να σερφάρω είναι τα 24 Mbps, όπως καταλαβαίνετε η ταχύτητα αυτή είναι απαγορευτική για τα σημερινά δεδομένα.Το παράλογο της υπόθεσης είναι ότι δίπλα ακριβώς από την πολυκατοικία που μένω υπάρχει ένα σχολείο το οποίο έχει διαθεσιμότητα για όλες τις ταχύτητες Fiber.Τι θα μπορούσα να κάνω πέρα από το να κοιτάζω τον καταγάλανο ουρανό (αν και συννεφιασμένο ορισμένες φορές) παρακαλώντας τον Πανάγαθο να με βοηθήσει για να λυθεί το πρόβλημα μου ; Θα μπορούσατε παρακαλώ να μου προτείνετε κάποια λύση;
    Εχω ακριβως το ιδιο θεμα στο πατρικο μου (απεναντι παιρνουν εως 200 και εμεις εως 24). Ή περιμενεις το fiber to the home ή βαζεις 4G/5G Modem ή το Cosmote booster.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας