Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    01-06-2006
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΡΕΒΕΖΑ
    Έχω γραμμή ADSL και χρησιμοποιούσα το router ASUS DSL-N14U το οποίο ήταν σταθερότατο και χωρίς κολλήματα.
    Πριν από περίπου 2 μήνες το router σταμάτησε να συνδέετε στο Internet. Συγκεκριμένα ενώ συγχρόνιζε κανονικά δεν συνδέονταν στο ίντερνετ με τίποτα.
    Σε επικοινωνία με το support μου είπαν ότι είναι πρόβλημα ρύθμισης του router (πράγμα αδύνατον).
    Έβαλα ένα παλαιό router που είχα (siemens SL2-141) που είχα, το ρύθμισα και συνδέομαι κανονικά στο internet αλλά το πρόβλημα είναι ότι υστερεί σε δυνατότητες σε σχέση με το asus αλλά κυρίως σε σταθερότητα/κολλήματα (κάθε λίγες ημέρες θέλει κλείσιμο και ξανά άνοιγμα για να ξεκινήσει).
    Πιθανότατα το πρόβλημα οφείλεται σε κάποια αναβάθμιση της nova η οποία κατέστησε ασύμβατο το router asus με το δίκτυο της nova.
    Υπάρχει περίπτωση να μπορέσει να χρησιμοποιηθεί το asus router ώστε να έχω και πάλι σταθερή σύνδεση.

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.344
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλημέρα go01,

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου προκειμένου να εξυπηρετήσουμε;

    Σάββας, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας