Σελ. 3 από 157 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 2352
  1. #31
    Εγγραφή
    18-12-2009
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    738
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    Netgear
    Κρίμα! Μια εταιρεία υπήρχε στην κινητή που χτύπαγε εκπτώσεις και τιμές... πάει κι αυτή τη χάσαμε!
    Τώρα μονοπώλιο καρτελ 2 εταιρείες σε Σταθερό, Ίντερνετ, Τηλεόραση, Κινητό!!!!!
    Πως γίνεται ρε παιδί μου στο ρεύμα να παρεμβαίνει η Ε.Ε. και να σου λέει κόψε τη ΔΕΗ και την ιδια στιγμη σε 4 κλάδους να παίζουν 2 αντε 3 παίχτες!

    Ας ελπίσουμε η Voda να θελήσει να ανακατέψει την τράπουλα στην σε κινητη και Ίντερνετ

  2. #32
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.320
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Κανονικά εάν είχε και η Nova κινητή μάλλον θα ήταν πιο φθηνή απ' όλους..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Others : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE, Samsung S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2

  3. #33
    Εγγραφή
    04-08-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45000/9500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Η συμμετοχή στην προσφορά είναι εφικτή μέσω συμπλήρωσης της φόρμας εγγραφής του https://eon.nova.gr. Οι συμμετέχοντες επιλέγουν μεταξύ Nova/WIND τον πάροχο υπηρεσίας τους, εισάγουν το Όνομα και το Επίθετο τους, το ΑΦΜ που έχουν δηλώσει για την/ις υπηρεσία/ες τους, την διεύθυνση email και τον αριθμό κινητού τους τηλεφώνου.
    Με την επιτυχή ολοκλήρωση της εγγραφής λαμβάνουν μέσω SMS και μέσω email τα στοιχεία πρόσβασης (username, password) στην EON για να απολαύσουν το περιεχόμενο EON+, και μια μοναδική διεύθυνση ιστοτόπου για την περίπτωση που επιθυμούν να συνδεθούν μέσω Smart TV.
    Καταχώριση στη φόρμα του ίδιου ΑΦΜ περισσότερες από 1 φορές επιστρέφει μήνυμα: “Το συγκεκριμένο ΑΦΜ έχει ήδη δηλώσει συμμετοχή.”.
    Καταχώριση στη φόρμα στοιχείων που δεν αντιστοιχούν σε ενεργή συμμετοχή επιστρέφουν μήνυμα: “Η εγγραφή δεν ολοκληρώθηκε. Δικαίωμα συμμετοχής στην ενέργεια έχουν ενεργοί συνδρομητές οικιακών υπηρεσιών Nova και Wind σε προγράμματα Σταθερής ή/και Κινητής Τηλεφωνίας. Εξαιρούνται οι συνδρομητές προγραμμάτων Τηλεόρασης Nova και EON, καθώς και Καρτοκινητής. Για περισσότερες πληροφορίες επισκέψου τη σελίδα nova.gr/dora”.
    Στο πλαίσιο της προσφοράς: Η πρόσβαση στην ΕΟΝ είναι εφικτή μέσω Smart TV, PC/Mac, Tablet ή Smartphone. Το EON TV app μπορεί να εγκατασταθεί σε έως 3 φορητές συσκευές (PC/Mac, Tablet/Smartphone). Η ταυτόχρονη παρακολούθηση δεν μπορεί να είναι σε περισσότερες από 1 συσκευές. Η σύνδεση μέσω PC/Mac από διαφορετικούς browsers της ίδιας συσκευής δεσμεύει 1 επιπλέον θέση από τις 3 διαθέσιμες. Δεν είναι εφικτή η ανανέωση συσκευών. Δεν υπάρχει δυνατότητα αλλαγής των στοιχείων πρόσβασης. Το προεπιλεγμένο PIN για τον λογαριασμό των χρηστών είναι το 1234 (με το PIN δίνεται η δυνατότητα διαχείρισης διαφορετικών προφίλ και ορισμού του επίπεδου γονικού ελέγχου)."
    Μισο λεπτό , εγω που ειμαι ηδη συνδρομητής eon tv (το απλο, χωρις τα αθλητικα) εχω τωρα πρόσβαση και στα αθλητικα, ενω απο τα συμφραζόμενα και απο τους ορους τους καταλαβα οτι σε εμας δεν ισχυουν αυτα... Μαλλον κατι δε καταλαβα σωστα

  4. #34
    Εγγραφή
    16-02-2016
    Μηνύματα
    205
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24/1Mbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Sercom H300's
    Τωρα θελουμε countdown στην q για απεριορηστα data και 1000' λεπτα προς ολους για τα εγενια αν και δεν νομιζω γιατι η wind την σκοτωσε την q
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος eridion : 19-12-22 στις 23:18.

  5. #35
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Καιρός ήταν. Στην ουσία καταργείται η Nova.

    Τα τηλέφωνα επικοινωνίας και το ΑΦΜ, είναι ίδια με της WIND. Απλά θα αλλάξει το όνομα.

    Να δούμε τι πακέτα θα παίξουν. Μακάρι να βγάλουν σύντομα και τιμές για FTTH 300, 500 και 1000 Mbps.

  6. #36
    Εγγραφή
    09-04-2011
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    865
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 220,0 ↑ 22,0
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ! Mesh
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aggelos_VDSL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μισο λεπτό , εγω που ειμαι ηδη συνδρομητής eon tv (το απλο, χωρις τα αθλητικα) εχω τωρα πρόσβαση και στα αθλητικα, ενω απο τα συμφραζόμενα και απο τους ορους τους καταλαβα οτι σε εμας δεν ισχυουν αυτα... Μαλλον κατι δε καταλαβα σωστα
    Εφόσον είσαι ήδη συνδρομητής EON, έχεις από σήμερα και για ένα μήνα δωρεάν πρόσβαση στο EON+, δλδ και στα αθλητικά κανάλια. Αυτό που παρέθεσες αφορά συνδρομητές που δεν έχουν καθόλου υπηρεσία τηλεόρασης, θα έχουν κι αυτοί πρόσβαση στο ΕΟΝ+ για ένα μήνα..
    FRITZ! Mesh Set [FRITZ!Box 7530 & FRITZ!Repeater 1200] * MacBook Air M1 * iPhone 12 * Huawei E3372h-153 LTE USB Stick * Gigaset E370 & C620 DECT Phones

  7. #37
    Εγγραφή
    04-08-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45000/9500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spyridop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εφόσον είσαι ήδη συνδρομητής EON, έχεις από σήμερα και για ένα μήνα δωρεάν πρόσβαση στο EON+, δλδ και στα αθλητικά κανάλια. Αυτό που παρέθεσες αφορά συνδρομητές που δεν έχουν καθόλου υπηρεσία τηλεόρασης, θα έχουν κι αυτοί πρόσβαση στο ΕΟΝ+ για ένα μήνα..
    Ευχαριστώ

  8. #38
    Εγγραφή
    10-07-2022
    Περιοχή
    Αμύνταιο
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    59
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267A
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Εγώ ένα ξέρω, η Cosmote έχει δώσει τα περισσότερα λεφτά (3δις) για οπτικές ίνες. Οπότε πάλι θα έχει μονοπώλιο στο τέλος όπως είχε πριν τις οπτικές ίνες. Καλά στο 5G/4G , ταχύτητες κτλπ οι διαφορές είναι χαοτικές. Καλή πάντως η εξαγορά θα κάνει την NOVA/WIND δεύτερο παίκτη και την Vodafone τρίτη και καταιδρωμένη!

  9. #39
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.279
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    https://nova.gr/nea-nova
    Προς το τέλος της σελίδας βρίσκονται οι συχνές ερωτήσεις που αφορούν τους συνδρομητές και των δύο δικτύων και τη συγχώνευσή τους.

  10. #40
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καιρός ήταν. Στην ουσία καταργείται η Nova.

    Τα τηλέφωνα επικοινωνίας και το ΑΦΜ, είναι ίδια με της WIND. Απλά θα αλλάξει το όνομα.

    Να δούμε τι πακέτα θα παίξουν. Μακάρι να βγάλουν σύντομα και τιμές για FTTH 300, 500 και 1000 Mbps.
    Στην ουσία καταργούνται η Forthnet Wind και συστήνεται μια νέα εταιρεία με όνομα Nova, λογιστικα - φoρολογικα της παλιάς wind και στελέχη και απο τις 2 εταιρείες.

    Ο CEO είναι της Nova και το μεγάλο αφεντικό είναι η UG

  11. #41
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    689
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Η βασική αλλαγή θα είναι να φύγει το "Wind" και να μπει το "Nova" στη θέση του καθώς η χρήση του 1ου στοιχίζει.
    Από το όνομα δίπλα στις μπάρες του κινητού, στις ταμπέλες των καταστημάτων, σε apps κλπ.

    Τα υπόλοιπα (συγχώνευση σε τεχνικό επίπεδο δικτύων, υποδομών κλπ) χρειάζεται κάμποσο καιρό (χρόνια) για να γίνει.

  12. #42
    Εγγραφή
    05-01-2014
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    356
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ThReSh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι μου λέει ότι ακόμα και με το νέο τρόπο υπολογισμού τιμών χονδρικής, δεν πρόκειται να κάνει δωρεάν διπλασιασμούς η Nova/Wind...
    Σε 12 μήνες ολοκληρώνεται το συμβόλαιο, αν δεν γίνει δωρεάν διπλασιασμός όπως έχουν προχωρήσει οι άλλοι πάροχοι, χαιρετάω.

  13. #43
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    349
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Αυτή η Nova καταπίνει οτι αγγίζει (filmnet, forthnet, wind). Σαν τους Borg είναι.

  14. #44
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.637
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Painmaker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ ένα ξέρω, η Cosmote έχει δώσει τα περισσότερα λεφτά (3δις) για οπτικές ίνες. Οπότε πάλι θα έχει μονοπώλιο στο τέλος όπως είχε πριν τις οπτικές ίνες. Καλά στο 5G/4G , ταχύτητες κτλπ οι διαφορές είναι χαοτικές. Καλή πάντως η εξαγορά θα κάνει την NOVA/WIND δεύτερο παίκτη και την Vodafone τρίτη και καταιδρωμένη!
    Και εγώ θα ήθελα να είμαι τέτοιος καταϊδρωμένος, δεύτερος σε έσοδα/κέρδη.
    mac rulez

  15. #45
    Εγγραφή
    23-03-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    649
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΤΕΜΙΔΑ Α
    Router
    Cosmote ZTE
    Τεράστια συγκίνηση νιώθω

Σελ. 3 από 157 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας