Σελ. 14 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 196-210 από 2382
  1. #196
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    466
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    Router
    MikroTik
    Η νοοτροπία της Nova θα αλλάξει όσον αφορά το BGP Peering policy;
    Μέχρι στιγμής, αν δεν θέλει να κάνει peering μαζί σου, δεν μπαίνει καν στον κόπο να απαντήσει στα mails έστω και αρνητικά.

    Η Wind από την άλλη δεν έχει τέτοιο οπισθοδρομικό peering policy.

    Και αν δεν αλλάξει το peering policy σε επίπεδο Nova, σε επίπεδο Wind (όσοι έχουμε peering δηλαδή ήδη με Wind) θα μας φέρνει τα prefixes της Nova (και αντίστοιχα θα ανακοινώνει τα prefixes μας στην Nova) ή θα συνεχίσουν να λειτουργούν ως 2 ανεξάρτητα δίκτυα;

  2. #197
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Από όσο ξέρω ότι η nova και wind θα κρατήσει το όνομα nova αλλά με ΑΦΜ της windκαι δίκτυο λόγο της διασύνδεσης με το εξωτερικό ότι η wind έχει μεγαλύτερο τώρα αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος , Αυτό που θέλω να πω θα κρατήσει το όνομα nova λόγο ότι αν κράταγε την wind θα έπρεπε να πληρώνει για το όνομα ,αλλά σαν δίκτυο θα κρατήσει της wind και κάποια στιγμή θα γίνει 1 το δίκτυο μην περιμένετε αύριο όπως έγινε κάποτε όταν αγόρασε η Vodafone την cyta και την hellas on line αυτό που με νοιάζει εμένα σαν πελάτης είναι να έχω τις υπηρεσίες που πληρώνω και δεν με νοιάζει φορολογικά και λοιπά τι θα κάνει και ελπίζω όσο περνάει ο καιρός και ο χρόνος να γίνεται καλύτερη στην σταθερή και κινητή να κάνει επενδύσεις σε δίκτυο και σε λοιπά .

  3. #198
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    3 εκατομμύρια ευρώ το χρόνο πλήρωνε στην Ιταλική wind Tre η wind Hellas για το όνομα. Όσον αφορά το δίκτυο ελπίζω να φτιάξει σε επίπεδο 5g που είναι το μέλλον. Η οπτική ίνα σε εμένα που νόμιζα ότι ήμουν στη nova αλλά εν τέλει είμαι στη wind, είναι πολύ καλή στα 200 που έχω. Όσον αφορά το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας και την EON θέλει φτιάξιμο. Η εικόνα με λίγα λόγια αλλά και να εγκαταστήσουν κεραίες κινητής τηλεφωνίας. Ξέρω και είμαι σίγουρος ότι η φιλοσοφία θα αλλάξει και θα γίνουν πράγματα. Δυστυχώς, εδώ αργούν να γίνουν αλλά θα γίνουν.

  4. #199
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ε θα ρίξει λεφτά σε 5G και κινητή και στην eon, η ug έχει την τεχνογνωσία και έχει και εμπειρία πάνω σε αυτό μην ξεχνάμε και η wind - nova έχει την υποδομή μόνο καλύτερα μπορεί να γίνει που θα γίνει βεβαια θέλει χρόνο όχι 6 μήνες το ελάχιστον 1-2 χρόνια και το μέγιστο 4 χρόνια αλλά προς όφελος μας είναι οι επενδύσεις που θα κάνει , έρχεται κάτι καλύτερο για αυτό είμαι σίγουρος

  5. #200
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Tο δίκτυο θα μείνει ως έχει. Ακούω πολλούς να λένε ότι θα μεταφερθεί. ΔΕΝ γίνεται όμως να μεταφερθεί. Τα δίκτυα είναι σχεδιασμένα ξεχωριστά για τούς δικούς τους πελάτες

    Ας πούμε λοιπόν ότι οι πελάτες της μίας εταιρείας θα με μεταφερθούν στην άλλη εταιρεία. Τι θα γίνει αμέσως; Θα ΚΛΑΤΑΡΕΙ το δίκτυο.

    Οπότε κρατάνε τις ήδη ΥΠΑΡΧΟΥΣΕΣ δομές. Γίνονται όλες NOVA. Αυξάνεται η ΔΥΝΑΜΙΚΌΤΗΤΑ και προχωράει η εταιρεία και με νέους πελάτες.

    Δεν είναι λογικό από την στιγμή που UG αγόρασε υποδομές, να της αφήσει και για να πάνε οι πελάτες στην άλλη εταιρεία.

    Το έχω πει άπειρες φορές πιο πάνω αλλά ΔΕΝ ξέρω γιατί φαίνεται παράξενο σε πολλούς αυτό. Οι περιπτώσεις της Cyta, της Hol και της Tellas ήταν τελείως ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ.

    Εδώ μιλάμε για προσπάθεια ΕΝΟΠΟΊΗΣΗΣ. Κάτω απο το μεγαλύτερο πάροχο την UG. Aς πούμε είναι κάτι αντίστοιχο τού ΟΤΕ με την DT.

    Έρχεται μια Huge εταιρεία και θέλει να επενδύσει. Τι γίνεται στο εξωτερικό; Οι εταιρείες λειτουργούν προσφέροντας TV, internet, σταθερό και κινητό. Αυτή την στιγμή ΜΟΝΟ ο ΟΤΕ λειτουργεί μ αυτά τα πρότυπα. Οπότε έρχεται μια UG και λέει θα φτιάξω κάτι αντίστοιχο. Αγοράζει πρώτα την NOVA την στήνει και μετά αγοράζει και την Wind. Με σκοπό να τις κάνει ΕΝΑ,να γίνουν λειτουργικές και να ρολαρουν.

    Αυτό είναι όλο. Ίσως επειδή ΔΕΝ έχει ξαναγίνει, είναι δύσκολο να το καταλάβουμε. Αλλά η πραγματικότητα αυτή είναι.

  6. #201
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    1.280
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zte h267a
    Κατανοητό αυτό που λες αλλά διευκρίνησε μου κάτι: ενοποίηση υποδομών δεν θα γίνει; Δηλ. ολοι οι πελατες νοβα με ΚΟΙΝΗ διασύνδεση προς το εξωτερικό π.χ.; Ή θα έχουμε τους πελάτες της κάθε πρώην εταιρίας σε ξεχωριστές υποδομές του αντίστοιχου πρώην παρόχου;και θα βάζουν τους νέους στις υποδομές της περιοχής τους ή σε όποια έχει χώρο;

  7. #202
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Η οπτική ίνα (βασικά οπτική καμπίνα) μπορεί να είναι ότι θέλει. Όπως έχω τονίσει τα δίκτυα είναι ΚΟΙΝΑ από όλους. Ο κάθε πελάτης επιλέγει σε ποιο πάροχο θα είναι.

    Παράδειγμα: καμπίνα Vodafone (οπτική ίνα πείτε όσοι θέλετε) μπορεί να έχει πελάτες αποκλειστικά NOVA ή το αντίστροφο.

    Έτσι όπως έχει σχεδιαστεί το σύστημα ΔΕΝ μπορεί σε μια γειτονιά να υπάρχουν καμπίνες απ'όλους τους παρόχους. Υπάρχει λοιπόν MIA καμπίνα που την έφτιαξε ο Χ πάροχος και μέσα λειτουργούν ΟΛΟΙ οι πάροχοι. Και αν ακόμα αλλάξω πάροχο, τεχνικά ΔΕΝ αλλάζει κάτι. Στην ίδια καμπίνα θα είμαι που λέει Vodafone.

    Για καλύτερη κατανόηση, θα το βλέπετε όπως το ρεύμα. Σε όποιο πάροχο ενέργειας και να πάω το δίκτυο έξω ΙΔΙΟ είναι. Δεν παιρνιουται καινούργια καλώδια αν πάω στην Elpidison. Άσχετα αν η Elpidison είναι παραγωγός ενέργειας, έχει δίκτυο διανομής κλπ. Αυτό εμένα στο τελικό προϊόν ΔΕΝ το καταλαβαίνω.

    Στις τηλεπικοινωνίες τώρα το δίκτυο τού παρόχου είναι τα μηχανήματα στο ΑΚ και η διασύνδεση με το έξω. Που στην περίπτωση της NOVA θα εμπλουτιστεί. Τα δύο δίκτυα γίνονται ΕΝΑ

  8. #203
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι ΔΟΜΕΣ που θα διατηρηθούν είναι αυτές της Wind. Οι πελάτες Nova είναι πελάτες Nova και πολύ σταδιακά (ένας ένας, στις ανανεώσεις ή αν πάνε από 4/1 και ζητήσουν ενιαίο λογαριασμό αν έχουν υπηρεσίες Wind) θα μεταφερθούν στα δίκτυα Wind. Αυτό σημαίνει billing Wind (σε πρώτη φάση παραμένουν ξεχωριστά, εξυπηρέτηση από συστήματα Wind (τα εσωτερικά τους συστήματα) και κυρίως πρόσβαση στο εξωτερικό μέσω Wind (μεγαλύτερη χωρητικότητα).
    Οι υπόλοιποι πελάτες, σταδιακά θα μεταφερθούν. Όσο γίνεται αυτό, DSLAM και bandwidth σε Ελλάδα και εξωτερικό θα ενσωματώνονται στην Wind. Θα γίνει ακριβώς αυτό που συνέβη με τη Cyta, με τη μόνη διαφορά ότι οι πελάτες δεν θα έχουν διαφορές στις υπηρεσίες εμπορικά (όπως OTE και Cosmote που είναι δυο δίκτυα (πιο περίπλοκο παραδειγμα όμως αφού εκει έχουν κοινό bandwidth) ή όπως ήταν η Wind με την Tellas στις αρχές πριν το «ενιαίο δίκτυο»).

    Δεν μου επιτρέπεται να πω περισσότερα…
    θα υπαρχει αραγε τροπος μεταγορας απο Nova se Wind αν το ζητησουμε αλλιως για μενα ο μονος τροπος θα ηταν να ληξη το συμβολαιο και να κανω νεο οποτε λογικα θα με πανε στης Wind

    υγ ο pandisworld υποστηριζη οτι δεν θα μεταφερθει ποτε κανεις...

  9. #204
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpatra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατανοητό αυτό που λες αλλά διευκρίνησε μου κάτι: ενοποίηση υποδομών δεν θα γίνει; Δηλ. ολοι οι πελατες νοβα με ΚΟΙΝΗ διασύνδεση προς το εξωτερικό π.χ.; Ή θα έχουμε τους πελάτες της κάθε πρώην εταιρίας σε ξεχωριστές υποδομές του αντίστοιχου πρώην παρόχου;και θα βάζουν τους νέους στις υποδομές της περιοχής τους ή σε όποια έχει χώρο;
    Αν κοιτάξεις όλο το συγκεκριμένο διάλογο είσαι ο μοναδικός που το έπιασε.

    Ακριβώς θα γίνει ΕΝΟΠΟΙΗΣΗ. ΔΕΝ θα αλλάξει κάτι στους πελάτες εκτός από κάτι ανούσια του τύπου όλοι θα πρέπει να κατεβάσουμε το My account App της NOVA, τα σήματα στα κινητά θα λένε NOVA κλπ.

    Στα ΑΚ, οι καμπίνες όλα θα λειτουργούν ως NOVA.

    Έτσι βάση UG επιτυγχάνεται κέρδος, οικονομία, αποδοτικότητα και πολλά άλλα και για εμάς τους πελάτες και για την εταιρεία.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα υπαρχει αραγε τροπος μεταγορας απο Nova se Wind αν το ζητησουμε αλλιως για μενα ο μονος τροπος θα ηταν να ληξη το συμβολαιο και να κανω νεο οποτε λογικα θα με πανε στης Wind

    υγ ο pandisworld υποστηριζη οτι δεν θα μεταφερθει ποτε κανεις...
    Στην περίπτωση της Tellas όπως λέει ο φίλος μας. Η Wind (Telestet, Tim) ΔΕΝ ειχε ΚΑΜΙΑ σχέση με το Internet. Ήταν καθαρά πάροχος ΚΙΝΗΤΗΣ Τηλεφωνίας. Οπότε εκεί ΟΝΤΩΣ μιλάμε για ΣΥΓΧΩΝΕΥΣΗ και για εκ νέου στήσιμο της εταιρείας.

    Ας πούμε υπήρχαν οι περιπτώσεις όπως της Net One, Lannet και νομίζω της On telecoms, πού μεταφέρθηκαν οι πελάτες σε άλλο πάροχο. Είτε γιατί φαλιρισαν, είτε γιατί έκλεισαν κλπ.

    Εδώ όμως μιλάμε για τελείως διαφορετική κατάσταση. Είναι όπως σάς είπα το μοντέλο ΟΤΕ με DT.

    Δεν χρειάζεται να φύγει να πάει ΠΟΥΘΕΝΑ κανένας πελάτης. Εκτός, τι να πω αν δεν γουστάρει τον έναν ή τον άλλο πάροχο.

    Αλλά όπως εξήγησα, ότι γίνεται... ΓΙΝΕΤΑΙ για ΚΑΛΟ. Η UG είναι τεράστια και σοβαρή εταιρία. Δεν κάνει απροσκοπτες κινήσεις. Ξέρει γιατί αγόρασε την NOVA και την Wind.

    Όπως και αν το κάνουμε η μία μέσω Forthnet έφερε το Ιnternet και την συνδρομητική τηλεόραση και η άλλη μέσω Telestet την κινητή. Όι άνθρωποι τους έχουν τεχνογνωσία. Υπάρχουν βέβαια και τρομερές ΠΑΘΟΓΕΝΕΙΕΣ. που θα βελτιωθούν στο μέλλον. Επαναλαμβάνω η UG είναι σοβαρή και τεράστια εταιρεία.

  10. #205
    Εγγραφή
    01-08-2021
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Mobile
    Το εάν είναι "σοβαρή και τεράστια" θα φανεί στις τιμές της. Μακάρι να είναι.

  11. #206
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    στη ποιοτητα των υπηρεσιων θα φανει. Τιμες ειχε και πριν αλλα ....

  12. #207
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Παιδιά μισό λεπτό...

    Για να ξέρετε, αποσυνδέσεις, χαμηλές ταχύτητες, προβλήματα στο σήμα κινητής, pixelιασματα ΘΑ υπάρχουν και οι λόγοι είναι πολλοί. Έχω πει 2 3 πράγματα για το πως μπορούμε να κινηθούμε ως καταναλωτές.

    Απλά τόσο καιρό αυτό που λέω είναι ότι διαφορά στην υπηρεσία ΔΕΝ θα υπάρχει. Θα υπάρχει όμως διαφορετική ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ, ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ.

    Παράδειγμα: Είχαν τελειώσει τα δικαιώματα προβολής του ευρωπαϊκού basket και είχε χωθεί ΔΥΝΑΤΑ στη κούρσα διεκδίκησης ο ΟΤΕ. Όμως κέρδισε η NOVA. Άλλο παράδειγμα... Θα καλυτερέψει η αντιμετώπιση βλαβών. Το οπτικό δίκτυο θα μεγαλώσει και θα πάει σε περισσότερες περιοχές. Καί αυτό που σας λέω θα ωφελήσει και τους άλλους παρόχους. Γιατί σε μια Χ γειτονιά θα τοποθετηθεί μια καμπίνα NOVA, οπότε θα έχουν πρόσβαση και οι άλλοι πάροχοι. Όπως αντίστοιχα ΑΝ πάει κάπου αλλού μια καμπίνα Vodafone, πάλι όλοι πάροχοι θα έχουν πρόσβαση και περισσότεροι οι πελάτες θα έχουμε υψηλές ταχύτητες.

    ΠΡΕΠΕΙ να καταλάβουμε την ΣΗΜΑΣΙΑ της επένδυσης. Δεν έχει να κάνει αν η NOVA θα γίνει ο 2ος πάροχος, αν θα κλείσει η wind ή αν θα εξαγοραστεί η Vodafone ή η NOVA θα περάσει χτυπήσει τον ΟΤΕ κλπ. Αυτά εμάς τους χρήστες ΔΕΝ μας ενδιαφέρουν. Σκοπός είναι να ΕΚΣΥΓΧΡΟΝΙΣΤΕΙ το ήδη απαρχαιωμένο δίκτυο της Ελλάδας και αυτό γίνεται ΜΟΝΟ από σοβαρές ΕΠΕΝΔΎΣΕΙΣ, τύπου DT, UG κλπ

    Τα παραπάνω για το ποιος θα "επικρατήσει" είναι θέματα επιχειρηματιών. Που αν με ρωτήσετε και αυτοί μοιρασμένη την πίτα έχουν, μια χαρά μιλάνε μεταξύ τους. Τα στελέχη τούς ανταλλάζουν και γίνεται δουλίτσα.

    Επιμένω δεν χρειάζεται θυμός, δογματισμός, εκνευρισμός. Ας δώσουμε την ευκαιρία σε μια νέα προσπάθεια. Θα υπάρχουν δυσκολίες. Αλλά και εμείς τόσα χρόνια ΞΕΡΟΥΜΕ πως λειτουργεί το Internet. Αν δεν έχουμε καταλάβει και συνεχίζουμε να επιμένουμε στο ότι ΟΛΑ μας φταίνε (θεμιτό, δεν μπορώ να αλλάξω το μυαλό τού άλλου). Πάλι έχω αναφερθεί πιο πάνω για το ΤΙ μπορούμε να κάνουμε ως χρήστες .

    - - - Updated - - -

    Miα πολύ σοβαρή καταγραφή του ΤΙ θα γίνει και το ΤΙ πρέπει να περιμένουμε για το Internet στην Ελλάδα είναι το ακόλουθο άρθρο. Αξίζει να το διαβάσετε..

    https://www.businessdaily.gr/oikonom...ilepikoinonies

  13. #208
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι. Αυτό θα γίνει σταδιακά,όσο οι συνδρομητές μεταφέρονται από Forthnet σε Wind. Ακόμα παραμένουν χωριστά δίκτυα (όπως έγινε με τη Cyta)
    σαν νοβα που εχω συμβολαιο αν κανω αναβαθμιση σε 100 μετα της 11/1 θα με αλλαξουν σε δικτυο wind ?


    οσο για της τιμες
    Ο Χ. Μπρουμίδης (Νεα Νοβα) δεν να αποκλείει το ενδεχόμενο να αυξηθούν οι τιμές, αναφέροντας χαρακτηριστικά: «πιστεύω πως πρέπει να υπάρξουν αυξήσεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 26-12-22 στις 12:47.

  14. #209
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.767
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από 11/1 θα κάνεις αίτηση στην νέα Nova..
    και μετά θα σε τρώει η αγωνία που θα σε ρίξουν και τι θα σου τύχει!

    * Εγώ περιμένω να δω τι θα γίνει με τις 200άρες VDSL που δεν δίνει τώρα η Nova..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #210
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pandisworld Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οπτική ίνα (βασικά οπτική καμπίνα) μπορεί να είναι ότι θέλει. Όπως έχω τονίσει τα δίκτυα είναι ΚΟΙΝΑ από όλους. Ο κάθε πελάτης επιλέγει σε ποιο πάροχο θα είναι.

    Παράδειγμα: καμπίνα Vodafone (οπτική ίνα πείτε όσοι θέλετε) μπορεί να έχει πελάτες αποκλειστικά NOVA ή το αντίστροφο.

    Έτσι όπως έχει σχεδιαστεί το σύστημα ΔΕΝ μπορεί σε μια γειτονιά να υπάρχουν καμπίνες απ'όλους τους παρόχους. Υπάρχει λοιπόν MIA καμπίνα που την έφτιαξε ο Χ πάροχος και μέσα λειτουργούν ΟΛΟΙ οι πάροχοι. Και αν ακόμα αλλάξω πάροχο, τεχνικά ΔΕΝ αλλάζει κάτι. Στην ίδια καμπίνα θα είμαι που λέει Vodafone.

    Για καλύτερη κατανόηση, θα το βλέπετε όπως το ρεύμα. Σε όποιο πάροχο ενέργειας και να πάω το δίκτυο έξω ΙΔΙΟ είναι. Δεν παιρνιουται καινούργια καλώδια αν πάω στην Elpidison. Άσχετα αν η Elpidison είναι παραγωγός ενέργειας, έχει δίκτυο διανομής κλπ. Αυτό εμένα στο τελικό προϊόν ΔΕΝ το καταλαβαίνω.

    Στις τηλεπικοινωνίες τώρα το δίκτυο τού παρόχου είναι τα μηχανήματα στο ΑΚ και η διασύνδεση με το έξω. Που στην περίπτωση της NOVA θα εμπλουτιστεί. Τα δύο δίκτυα γίνονται ΕΝΑ
    Επιμένεις σε αυτό το πράγμα, κάτι που δεν ισχύει
    Ναι η καμπίνα δεν αλλάζει, αλλα η διασύνδεση απο το σημείο του παρόχου που έχει την καμπινα με το σημείο του παρόχου που είσαι αλλάζει, όπως αλλάζει και όλο το δίκτυο μετά.

    Και φυσικά θα γίνουν μεταφορές πελατών, δεν θα τρέχει δυο διαφορετικά δίκτυα, αυτά θα τα ενώσει, δεν θα έχει σε κάθε σημείο πάροχου δίκτυο δυο διασυνδέσεις

Σελ. 14 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 491213141516192434 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας