Σελ. 117 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.741-1.755 από 2382
  1. #1741
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΥΡΓΟΣ
    Με το IPv6 τι θα γίνει;

    Η Wind δεν το υποστήριζε, να υποθέσω ότι τώρα με την συγχώνευση θα το υποστηρίξει ή να μην τρέφω ελπίδες;

  2. #1742
    Εγγραφή
    04-08-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45000/9500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από StavrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το IPv6 τι θα γίνει;

    Η Wind δεν το υποστήριζε, να υποθέσω ότι τώρα με την συγχώνευση θα το υποστηρίξει ή να μην τρέφω ελπίδες;
    Που ακριβώς χρησιμεύει σε σύγκριση με ipv4?

  3. #1743
    Εγγραφή
    01-11-2003
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.639
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    FritzBox 5530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από StavrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το IPv6 τι θα γίνει;

    Η Wind δεν το υποστήριζε, να υποθέσω ότι τώρα με την συγχώνευση θα το υποστηρίξει ή να μην τρέφω ελπίδες;
    Το IP δίκτυο της Forthnet θα πέσει σε αυτό της Wind η το ανάποδο; Νομίζω το πρώτο.
    mac rulez

  4. #1744
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.445
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από finos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε ξερω κατα ποσο ειναι εγκυρο ειναι αυτο που θα μεταφερω τωρα , καθως προερχεται απο παρατηρησεις που μπορω να κανω απομακρησμενα και μονο , καθως δε ειμαι στον χωρο των γραμμων .

    Spoiler:
    Σε γραμμη "επαγγελματικη" πρωην Wind 24αρα που περναν τηλεφωνια με POTS που ειχα βαλει ενα TP-LINK TD-W8980 φλασαρισμενο με openWRT , μου αναφερουν πως απο το πρωι δε εχουν τηλεφωνο (ουτε τονο και μαλλον ουτε ταση καθως μου ειπαν πως "δε αναβει το σταθερο ", ειχαν μια συσκευη που επερνε ρευμα απο τα +50v της POTS) και δε δουλευουν οι εισερχομενες (βγαζει τονο κατελειμενου αν το καλεσεις)
    Στο δε router πλεον , απo ADSL2+ συνχρονιζει ως VDSL2 με 17a και συνχρονισμο που θυμηζει 24/1 (16/0.9) (ναι το σηνκερκιμενο TP link παρολο που το πουλανε ως ADSL εχει το Lantiq VRX208 που ειναι VDSL modem και μεσω του openWRT "ξεκλειδωνεις" τη VDSL λειτουργια του.)

    παρομοια σημπεριφορα στο τηλεφωνο μου αναφεραν συγγενεις που (πρεπει) να ειναι συνδεμενοι στο ιδιο ΑΚ , με εξοπλησμο ADSL provied απο τη wind . Ετσι κ αυτοι , Χωρις τηλεφωνο . Αλλα εχουν Internet
    ( κατι που δε θα ηταν εφικτο εαν τους "γυρισαν και αυτους σε VDSL , καθως ο ADSL εξοπλησμος δε θα συνχρονιζε )


    Μηπως η nova/wind εγκαταλυπει πλεον το POTS και τις adsl Και γυρναει συνδρομητες σε καμπηνες & Voip ; αν ναι .. το κανουν καπως αδοξα ... (τον εξοπλησμο πρωτα ρε παιδια...)
    Άρχισε τα κόλπα της NOVA η Wind, κάνουμε ότι γ@υστ@ρουμε χωρίς να ενημερώνουμε το συνδρομητή α κι αν γκρινιάξει του τη λέμε κι από πάνω,ας κάνουν καταγγελία στην ΕΕΤΤ ότι δεν μπορούν να πραγματοποιήσουν κλήσεις έκτακτης ανάγκης...

  5. #1745
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    λογικο να βλεπεις κολπα Νοβα αφου CEO ειναι ο ιδιος ....

  6. #1746
    Εγγραφή
    23-08-2021
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Γιατί ρε παιδιά;
    Όταν ο ΟΤΕ γυρνούσε τα πάντα σε VoIP ρωτούσε κανέναν;
    Θυμάστε μήπως τι γινόταν;

  7. #1747
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    χαμος ... ειδικα με τους συναγερμους ... και δεν ειχαν και μπαταριες τα καφαο και οταν κοβοταν το ρευμα κοβοταν και το τηλεφωνο.... το συστημα πρωτα κανω και μερα φτιαχνω

  8. #1748
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.875
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Κακά τα ψέματα, οι συναγερμοί πρέπει να φύγουν από "POTS", είτε μέσω ethernet είτε με sim πρέπει να παίζουν.

  9. #1749
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατί ρε παιδιά;
    Όταν ο ΟΤΕ γυρνούσε τα πάντα σε VoIP ρωτούσε κανέναν;
    Θυμάστε μήπως τι γινόταν;
    Ο ΟΤΕ , εάν δε κανω λαθος το έκανε και το κανει ή στη αρχή συμβολαίου ή στη ανανέωση ή πάνω σε βλάβη εξοπλισμού

    Μαλιστα θυμάμαι στο rollout του Speedport plus ή του 2i δε είμαι σίγουρος ποιο ήταν το 1ο με FXO είχε συμπέσει με κάτι έντονες καταιγίδες στο πατρικό σχεδόν είχε “καταστραφεί “ ο υποσταθμός. τότε είχαμε κλάψει πολλες ηλεκτρικές συσκευές μαζί και router κι ο ΟΤΕ τους σπρώχνε όλους σε VOIP , με τη αλλαγή του εξοπλισμού . Καθώς ο ΟΤΕ δε έστελνε τεχνικό , είχα τρελαθεί να πάω από σπίτι σε σπίτι φίλων να αλλάζω τα τηλέφωνα από τον τοίχο στο router

  10. #1750
    Εγγραφή
    23-08-2021
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Σε εμένα δεν το έκανε σε καμία ανανέωση. Έλαβα μία ωραία πρωία ένα μήνυμα, που είχε μάλιστα και προθεσμία, ότι μέχρι την τάδε του μηνός θα γυρίσει η τηλεφωνία σε voip,δεν θυμάμαι ακριβώς πώς το έλεγε... έτσι όμορφα και ωραία.

  11. #1751
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα δεν το έκανε σε καμία ανανέωση. Έλαβα μία ωραία πρωία ένα μήνυμα, που είχε μάλιστα και προθεσμία, ότι μέχρι την τάδε του μηνός θα γυρίσει η τηλεφωνία σε voip,δεν θυμάμαι ακριβώς πώς το έλεγε... έτσι όμορφα και ωραία.
    Ο ΟΤΕ πλέον στην πλειοψηφία δίνει voip , ελάχιστοι έχουν pots με ΟΤΕ θυμάμαι πάνε χρόνια όταν είχα ΟΤΕ ένα πρωί ήρθε ένα μύνημα ότι στην τάδε ημερομηνία ότι από κλασική τηλεφωνία θα με γυρίσουν σε voio χωρίς να με ρωτήσουν ε σε λίγο μόνο μέσω voip θα είναι , βέβαια όλες οι εταιρίες μέσω VDSL είναι voip, για την Vodafone μόνο δεν γνωρίζω τι παρέχει τι είδους τηλεφωνία αν και έχω την εντύπωση ότι και αυτοί είναι μέσω voip, κάποτε είχα cyta και από την πρώτη μέρα είχα voip σε adsl

  12. #1752
    Εγγραφή
    23-08-2021
    Μηνύματα
    152
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από i.t.93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ πλέον στην πλειοψηφία δίνει voip , ελάχιστοι έχουν pots με ΟΤΕ θυμάμαι πάνε χρόνια όταν είχα ΟΤΕ ένα πρωί ήρθε ένα μύνημα ότι στην τάδε ημερομηνία ότι από κλασική τηλεφωνία θα με γυρίσουν σε voio χωρίς να με ρωτήσουν ε σε λίγο μόνο μέσω voip θα είναι , βέβαια όλες οι εταιρίες μέσω VDSL είναι voip, για την Vodafone μόνο δεν γνωρίζω τι παρέχει τι είδους τηλεφωνία αν και έχω την εντύπωση ότι και αυτοί είναι μέσω voip, κάποτε είχα cyta και από την πρώτη μέρα είχα voip σε adsl
    Ακριβώς.
    Ίδια περίπτωση.

  13. #1753
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από p_k Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς.
    Ίδια περίπτωση.
    Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με voip μόνο στην περίπτωση διακοπής ρεύματος , να πω την αλήθεια στο μόνο θέμα που είχα με το voip ήταν με την cyta τότε

  14. #1754
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από finos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο ΟΤΕ , εάν δε κανω λαθος το έκανε και το κανει ή στη αρχή συμβολαίου ή στη ανανέωση ή πάνω σε βλάβη εξοπλισμού

    Μαλιστα θυμάμαι στο rollout του Speedport plus ή του 2i δε είμαι σίγουρος ποιο ήταν το 1ο με FXO είχε συμπέσει με κάτι έντονες καταιγίδες στο πατρικό σχεδόν είχε “καταστραφεί “ ο υποσταθμός. τότε είχαμε κλάψει πολλες ηλεκτρικές συσκευές μαζί και router κι ο ΟΤΕ τους σπρώχνε όλους σε VOIP , με τη αλλαγή του εξοπλισμού . Καθώς ο ΟΤΕ δε έστελνε τεχνικό , είχα τρελαθεί να πάω από σπίτι σε σπίτι φίλων να αλλάζω τα τηλέφωνα από τον τοίχο στο router
    κανεις λαθος απλαν Στη μεση συμνολαιου και μολις εληξε εφυγα. Δεν ειχαν ουτε μπαταριες στο καφαο και μεναμε χωρις τηλεφωνο ... οπως το 1970...

    Ο ΟΤΕ ξερεςι οτι εχει πελατες που λενε "ελα μωρε νταξει..." οποτε καλα τους κανει Για το κερδος δουλεουν ολοι αλλωστε λογικο

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από i.t.93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά δεν έχω κανένα θέμα με voip μόνο στην περίπτωση διακοπής ρεύματος , να πω την αλήθεια στο μόνο θέμα που είχα με το voip ήταν με την cyta τότε
    αρα υποβαθμιση αφου πριν δεν ειχες τετοιο προβλημα οταν κοβοταν το ρευμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 26-01-23 στις 22:48.

  15. #1755
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    nnn πες αλεύρι, η Γερμανία σε γυρεύει

    https://www.adslgr.com/forum/threads...=1#post7383120
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

Σελ. 117 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας