Σελ. 59 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 3949545758596061646979 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 871-885 από 2382
  1. #871
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Mην σκιάζεσαι.
    Πολλές φορές βάζουμε την sim σε συμβατή συσκευή, μετά στην ασύμβατη και θαύμα-θαύμα, δουλεύει..
    Το έχω κάνει μέχρι και σιμά έχω αλλάξει nova γράφει η sim. Αλλάζω συσκευή κάθε 2 λεπτά

  2. #872
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ο κάθε πάροχος υποστηρίζει συγκεκριμένες συσκευές, για παράδειγμα έχω το Poco x3 Και το Poco f4 που στην cosmote δουλεύουν χωρίς θέμα, αλλά όχι στην vodafone, στην περίπτωση του miui υπάρχει κωδικός που βάζεις έτσι ώστε να μην γίνεται έλεγχος συσκευής για το volte/wifi, δεν μου δουλεύει ούτε σε Q αλλά εκεί δεν έχω δώσει σημασία

  3. #873
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    αρα δεν υπαρχει τεχνικη υποστιριξη να φροντισει να κανει την υπηρεσια να λειτουργει
    οπως να φτιαχνει firmware που στη συσκευη να λειτουργουν η δυνατοτητες και οχι να τα κλειδωνει ολα και καθαρισε

    βεβαια ο κοσμος δεν ασχολειται με αυτο θελει 1000αρα και τιμες Απο ποιοτητα υπηρεσιων ...

  4. #874
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Είναι κακό αυτό γιατί εγώ ας πούμε που έχω 2 σιμ το χρειάζομαι και όταν χρησιμοποιώ τη δεύτερη σιμ και με παίρνουν τηλέφωνο και χρειάζομαι το ίντερνετ καληνύχτα πάει το ίντερνετ

  5. #875
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα δεν υπαρχει τεχνικη υποστιριξη να φροντισει να κανει την υπηρεσια να λειτουργει
    οπως να φτιαχνει firmware που στη συσκευη να λειτουργουν η δυνατοτητες και οχι να τα κλειδωνει ολα και καθαρισε

    βεβαια ο κοσμος δεν ασχολειται με αυτο θελει 1000αρα και τιμες Απο ποιοτητα υπηρεσιων ...
    Πάντως η xiaomi δεν έχει βάλει το hack στο Miui μόνο για την wind/nova

  6. #876
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angelalex123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπήκα στις κρυφές ρυθμίσεις
    Αυτό που έκανα στο xiaomi (4 ετών παρακαλώ) δεν ξέρω αν θεωρείται κρυφή ρύθμιση αλλά έβαλα τον κώδικα:

    *#*#869434#*#*

    στο πληκτρολόγιο κλήσης και μου έβγαλε

    VoWiFi Carrier Detection Disabled

    Και αν ξαναπατηθεί ο κώδικας πάει πάλι σε enabled

    VoWiFi υπάρχει σίγουρα πάντως.

  7. #877
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dslsub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό που έκανα στο xiaomi (4 ετών παρακαλώ) δεν ξέρω αν θεωρείται κρυφή ρύθμιση αλλά έβαλα τον κώδικα:

    *#*#869434#*#*

    στο πληκτρολόγιο κλήσης και μου έβγαλε

    VoWiFi Carrier Detection Disabled

    Και αν ξαναπατηθεί ο κώδικας πάει πάλι σε enabled

    VoWiFi υπάρχει σίγουρα πάντως.
    Εμένα στο OnePlus 8t τίποτα δεν κάνει. Θα γελάσω γιατί θα πάρω ούτως ή άλλως κινητό και θα είναι το s22 ultra λογικά, και το αστείο θα είναι να μην λειτουργεί ούτε σε αυτό που είναι ναυαρχίδα, εκεί ειλικρινά θα φύγω θα πληρώσω ρήτρα και θα φύγω.

  8. #878
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angelalex123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμένα στο OnePlus 8t τίποτα δεν κάνει. Θα γελάσω γιατί θα πάρω ούτως ή άλλως κινητό και θα είναι το s22 ultra λογικά, και το αστείο θα είναι να μην λειτουργεί ούτε σε αυτό που είναι ναυαρχίδα, εκεί ειλικρινά θα φύγω θα πληρώσω ρήτρα και θα φύγω.
    να ρωτησεις μεσο chat να εχεις γραπτή απάντηση
    θα σου ελεγα με μαιλ αλλα δεν θα απαντησουν σιγουρα και θα σε παρουν τηλ για να μην εχεις γραπτο κατι σε περιπτωση στραβής

    Για μενα ειναι απο της σημαντικοτερες υπηρεσιες. Δε ξανα απασχόλησε ποτε με το αν εχω σημα.
    Αυτος ειναι και ο λογος που εχω κινητα σε cosmote vodafone, εχω παντα σημα απ την ταρατσα μεχρι το υπογειο δεν ασχολουμε ποτε με το σημα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 10-01-23 στις 16:44.

  9. #879
    Εγγραφή
    07-03-2016
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Wind
    Για να λειτουργήσει το VoLTE ή/και το VoWiFi πρέπει να έχει ενημερωθεί το firmware της συσκευής (να έχει γίνει whitelist o συγκεκριμένος πάροχος) και προφανώς ο πάροχος πρέπει να έχει ενεργή την υπηρεσία για το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού. Δεν είναι τόσο απλό. Οι πάροχοι συνήθως έχουν μια λίστα με κινητά για τα οποία υποστηρίζουν το VoLTE ή/και το VoWiFi, για τα υπόλοιπα απλά απαντούν ότι "δεν υποστηρίζεται".

  10. #880
    Εγγραφή
    15-06-2017
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Όπως και για το 5G. Έχω 2 Android One κινητά (Nokia X10 & Google Pixel 6A) και δεν πιάνει κανένα 5G.

  11. #881
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    κανενα Google δεν εχει 5G πουθενα Ειναι παρεισαγωγή δεν αντιπροσωπεύετε στη Ελλαδα. Αυτο δεν οφείλετε στη Νοβα

  12. #882
    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περιοχή
    Άγιος Ιωάννης Κνωσού - Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.140
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 8.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επίσης θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου όσον αφορά την EON τηλεόραση, που χρησιμοποιώ αυτές τις μέρες δοκιμαστικά λόγω της υφιστάμενης προσφοράς. Έχω μία Smart TV της Samsung 4K που υποστηρίζει την εφαρμογή της EON. Ωστόσο η ποιότητα της εικόνας τόσο στα κανάλια, όσο και στις on demand ταινίες που είναι HD, είναι υποδεέστερη ακόμα και από εκείνη των καναλιών που πιάνω μέσω κεραίας και εκπέμπουν HD. Ούτε λόγος να γίνει βέβαια για οποιασδήποτε σύγκριση με το Netflix ή το YouTube. Είναι απλά η μέρα με την νύχτα! Πιθανόν αυτό να οφείλεται εγγενώς στην εφαρμογή της Samsung. Ισως μέσω του TV Box που παρέχεται να υπάρχει καλύτερη απόδοση και ποιότητα εικόνας.

  13. #883
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mcde Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να λειτουργήσει το VoLTE ή/και το VoWiFi πρέπει να έχει ενημερωθεί το firmware της συσκευής (να έχει γίνει whitelist o συγκεκριμένος πάροχος) και προφανώς ο πάροχος πρέπει να έχει ενεργή την υπηρεσία για το συγκεκριμένο μοντέλο κινητού. Δεν είναι τόσο απλό. Οι πάροχοι συνήθως έχουν μια λίστα με κινητά για τα οποία υποστηρίζουν το VoLTE ή/και το VoWiFi, για τα υπόλοιπα απλά απαντούν ότι "δεν υποστηρίζεται".
    Ενημερωμένο είναι το κινητό πάντως και είναι απαράδεκτο το γεγονός ότι φταίει η wind και δεν το παραδέχονται τουλάχιστον

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dzadelis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου όσον αφορά την EON τηλεόραση, που χρησιμοποιώ αυτές τις μέρες δοκιμαστικά λόγω της υφιστάμενης προσφοράς. Έχω μία Smart TV της Samsung 4K που υποστηρίζει την εφαρμογή της EON. Ωστόσο η ποιότητα της εικόνας τόσο στα κανάλια, όσο και στις on demand ταινίες που είναι HD, είναι υποδεέστερη ακόμα και από εκείνη των καναλιών που πιάνω μέσω κεραίας και εκπέμπουν HD. Ούτε λόγος να γίνει βέβαια για οποιασδήποτε σύγκριση με το Netflix ή το YouTube. Είναι απλά η μέρα με την νύχτα! Πιθανόν αυτό να οφείλεται εγγενώς στην εφαρμογή της Samsung. Ισως μέσω του TV Box που παρέχεται να υπάρχει καλύτερη απόδοση και ποιότητα εικόνας.
    Όχι είναι γενικευμένο το θέμα στο κομμάτι της εικόνας. Από την αρχή η εικόνα της ΕΟΝ είναι υποδεέστερη του δορυφορικού

  14. #884
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Έχουμε φτάσει 10/1 απόγευμα και ακόμα δεν μπορώ να μπω στο my account να διαχειριστώ τις συσκευές μου και το λογαριασμό μου.

    Συνδρομητής σταθερής + EON Tv.

    Δηλαδή κάπου ώπα , είπαμε χρειάζονται κάποιο διάστημα για το migration αλλά εδώ το τερμάτισαν
    Are you with Us?

  15. #885
    Εγγραφή
    14-11-2021
    Μηνύματα
    1.622
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100Mbps↓ 10Mbps↑
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    13.3(dB) / 18.0(dB)
    Από τη σελίδα f2g:

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  wind.png 
Εμφανίσεις:  12 
Μέγεθος:  7,1 KB 
ID: 244699

    Θέλω να ζητήσω Xiaomi Mi A2 Lite
    από τα παλιότερα

    και από τα σύγχρονα να προσθέσουν και Oppo και Realme και άλλες σύγχρονες γνωστές μάρκες
    όχι μόνο τα Samsung και τα Apple.

Σελ. 59 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 3949545758596061646979 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας