Σελ. 22 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 316-330 από 2382
  1. #316
    Εγγραφή
    15-06-2017
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/10999
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    17(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακομα και αν το κανεις μονος σου μετα δεν σου παρεχει υποστήριξη γιατι δεν υποστηρίζει αλλο hardware
    Ειναι οι φιλοσοφια της εταιριας
    Αυτο εχω αυτο θα βαλεις και αν βαλεις αλλο δεν ξερω τιποτα Σιγα μην πληρωνω εργαζομενους για υποστηριξη καταναλωτη. Ετσι εχω λιγοτερα εξοδα και δινω καλυτερες τιμες.
    Γενικα κλεινουν, κρυβουν, κλειδωνουν διαφορα για να μην μπορει ο χρηστης να τα πειραζει γιατι Ετσι δεν χρειαζεται να πληρωνουν υποστηριξη ...
    Οπως βλεπεις απευθύνθηκες εδω για λυση και οχι σε αυτους στη υποστηριξη πελατων που θα επρεπε

    το ιδιο και η Vodafone
    Ακριβώς όπως τα λες. Η Cosmote είναι πιο ελεύθερη ή και εκεί υπάρχει η ίδια αντιμετώπιση; Το λέω επειδή αναφέρθηκε η Vodafone.

  2. #317
    Εγγραφή
    01-08-2021
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petrog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς όπως τα λες. Η Cosmote είναι πιο ελεύθερη ή και εκεί υπάρχει η ίδια αντιμετώπιση; Το λέω επειδή αναφέρθηκε η Vodafone.
    Η κοσμοτέ δεν τσιγκουνεύεται όπως οι άλλοι 2. Εδώ η wind τσιγκουνεύεται στα countdown της Q φαντάσου τώρα με τα έξοδα με τη Nova τι έπειτα γίνει!

  3. #318
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petrog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβώς όπως τα λες. Η Cosmote είναι πιο ελεύθερη ή και εκεί υπάρχει η ίδια αντιμετώπιση; Το λέω επειδή αναφέρθηκε η Vodafone.
    o cosmote δεν χαριζει τιποτα οπως κανενας και για αυτο εχουν φυγει τοσoi συνδρομητες γιατι ειναι παρα πολυ ακριβοτερος
    αναλογα την περιοδο απο 150 - 300€ στο υποχρεωτικο συμβολαιο που σημαινει θα το δωσεις θες δε θες ειναι αρκετα λεφτα
    προσωπικα εχω και cosmote και Nova

  4. #319
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από petrog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είχα δοκιμάσει να βάλω bridge mode, με οδηγό που είχα βρει σε αυτό το site. Η τηλεφωνία δεν δούλευε μετά από αυτό.

    Αυτό δεν σημαίνει ότι φταίει ο οδηγός, μάλλον η ασχετοσύνη μου φταίει, ωστόσο αυτό που ήθελα να θίξω είναι ότι θεωρώ ότι δεν είναι ευθύνη του καταναλωτή, όταν το να συνδέσει πάνω ένα router είναι (σχετικά) πολύπλοκο για τον μέσο χρήστη.
    Στις περιπτώσεις τού VoIP δεν μπορεί να λειτουργήσει άλλος εξοπλισμός.

    Βασικά μπορεί, απλά δεν θα έχεις voice.

  5. #320
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    το ρουτερ του παροχου ειναι για την τηλεφωνια και το αλλο που μπαινει σε bridge mode κανει τα υπολοιπα
    προφανος λεει οτι αυτο δεν δουλεψε κτλ

  6. #321
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΥΡΓΟΣ
    Αυτή την στιγμή έχω Wind VDSL 50 over ISDN με 4 νούμερα (κεφαλικό + 3 x MSN), ένα για κάθε φυσική συσκευή. Αν και το modem συγχρονίζει στα 100+, δεν δέχονται να μου αναβαθμίσουν από 50 σε 100 (με την αντίστοιχη αύξηση στο πάγιο βέβαια). Λένε ότι δεν υποστηρίζει η VDSL ταχύτητα 100 σε γραμμή ISDN.

    Τα router που δίνουν οι πάροχοι μέχρι πόσες συσκευές υποστηρίζουν; Αν πάω σε Fiber, υπάρχει δυνατότητα να διατηρήσω τα 4 νούμερα;


    Μια ακόμα απορία μου είναι τα στατικά IP. Το τωρινό router υποστηρίζει bridge mode οπότε έχω από πίσω ένα cisco για το routing, firewall, NAT, tftp, κλπ. Μπορώ να ρυθμίσω περισσότερα από ένα στατικά IP αν θελήσω.
    Τα router που δίνουν για fiber οι πάροχοι υποστηρίζουν πολλά στατικά IP ή δεν υποστηρίζουν ταυτόχρονα VOIP + bridge mode;

  7. #322
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    αυτα δεν θα επρεπε να τα ρωτησεις στην εξυπηρετηση πελατων για να εχεις μια υπεύθυνη απαντηση?
    εδω δεν ξερουμε πιο ρουτερ θα δινει η nea nova..

  8. #323
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.345
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από StavrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την στιγμή έχω Wind VDSL 50 over ISDN με 4 νούμερα (κεφαλικό + 3 x MSN), ένα για κάθε φυσική συσκευή. Αν και το modem συγχρονίζει στα 100+, δεν δέχονται να μου αναβαθμίσουν από 50 σε 100 (με την αντίστοιχη αύξηση στο πάγιο βέβαια). Λένε ότι δεν υποστηρίζει η VDSL ταχύτητα 100 σε γραμμή ISDN.

    Τα router που δίνουν οι πάροχοι μέχρι πόσες συσκευές υποστηρίζουν; Αν πάω σε Fiber, υπάρχει δυνατότητα να διατηρήσω τα 4 νούμερα;


    Μια ακόμα απορία μου είναι τα στατικά IP. Το τωρινό router υποστηρίζει bridge mode οπότε έχω από πίσω ένα cisco για το routing, firewall, NAT, tftp, κλπ. Μπορώ να ρυθμίσω περισσότερα από ένα στατικά IP αν θελήσω.
    Τα router που δίνουν για fiber οι πάροχοι υποστηρίζουν πολλά στατικά IP ή δεν υποστηρίζουν ταυτόχρονα VOIP + bridge mode;
    Ειχαμε σε καταστημα κανονικα VDSL 100 με ISDN στην WIND πριν 3 χρονια ...
    Δεν ξερω εαν αλλαξε κατι τωρα...
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  9. #324
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    προφανος αλλαξε προς το χειροτερο...
    θα προτείνω να ξαναρωτησει γιατι πολλες φορες λεει αλλα ο ενας και αλλα ο αλλος απ την "εξυπηρετηση".... και θα πω να ρωτησει απ το chat γιατι οταν υπαρχει κατι γραπτός αντιμετωπίζετε αλλιως ....


    εγω σημερα ειχα 2 φορες επανασύνδεση στο ρουτερ και απο τοτε μαζευει λαθη η γραμμη δε ξερω τι μαστορευουν...
    τωρα το Attainable Rate (Down) 115 795 kbps ενω πριν ηταν 145 000
    αν επεσε και σε αλλους μπορει πριν να εδιναν 100 σε isdn και τωρα να επεσαν στα 50

  10. #325
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από StavrosD Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή την στιγμή έχω Wind VDSL 50 over ISDN με 4 νούμερα (κεφαλικό + 3 x MSN), ένα για κάθε φυσική συσκευή. Αν και το modem συγχρονίζει στα 100+, δεν δέχονται να μου αναβαθμίσουν από 50 σε 100 (με την αντίστοιχη αύξηση στο πάγιο βέβαια). Λένε ότι δεν υποστηρίζει η VDSL ταχύτητα 100 σε γραμμή ISDN.

    Τα router που δίνουν οι πάροχοι μέχρι πόσες συσκευές υποστηρίζουν; Αν πάω σε Fiber, υπάρχει δυνατότητα να διατηρήσω τα 4 νούμερα;


    Μια ακόμα απορία μου είναι τα στατικά IP. Το τωρινό router υποστηρίζει bridge mode οπότε έχω από πίσω ένα cisco για το routing, firewall, NAT, tftp, κλπ. Μπορώ να ρυθμίσω περισσότερα από ένα στατικά IP αν θελήσω.
    Τα router που δίνουν για fiber οι πάροχοι υποστηρίζουν πολλά στατικά IP ή δεν υποστηρίζουν ταυτόχρονα VOIP + bridge mode;
    Σε πελάτη μου έχουν βάλει 100αρα μέσω FTTH και έχει κανονικά bri απο το fritz Που δίνουν.
    Bridge δεν δίνουν που τους ρώτησα, ευτυχώς δεν χρειάστηκε
    Εσυ μάλλον έχεις και NT isdn

  11. #326
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    μπορει καποιος να πει ενα τροπο να μετρησω ταχυτητα σε σερβερ εξωτερικου και εσωτερικου ?

  12. #327
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορει καποιος να πει ενα τροπο να μετρησω ταχυτητα σε σερβερ εξωτερικου και εσωτερικου ?
    Πας στο speedtest.net, πατάς change test server και επιλέγεις κάποιον σέρβερ τύπου TMobile Deutschland κλπ

    - - - Updated - - -

    Θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση. Έχω καρτοκινητό στην cosmote και μου έκανε πρόταση η wind να το πάω εκεί με καρτοσυμβολαιο στα 28 ευρώ όλα απεριόριστα. Θα ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει η wind σαν δίκτυο κυρίως στις ταχύτητες 5G που έχω κιόλας κινητό 5G

  13. #328
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.644
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    τι wind , τι νοβα, η ιδια κατασταση παραμενει . τρεφονται απο το δικτυο που εχει χτισει ο οτε απο τοτε που ηταν οργανισμος τηλεπικοινωνιων ελλαδος , και στα ιδια να βρισκομαστε .
    εκανα αιτηση μετα απο προτροπη της wind ,και πηρα το μακρυτερο . ο οτε με εναν τεχνικο που εχει κληρονομησει την θεση απο τον παππου του , εδω και 8 χρονια αδυνατει να διορθωσει μια βλαβη που αφορα περισσοτερους απο εναν .
    προ της αιτησης στην γουβα-γουιντ , ισχυριζονταν οτι εχουν δικο τους δικτυο , για να καταληξουμε στο οτι ειναι προβλημα του οτε η vdsl με 6,6 down και 0,8 up που μου πουλησανε .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  14. #329
    Εγγραφή
    09-04-2015
    Μηνύματα
    554
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι wind , τι νοβα, η ιδια κατασταση παραμενει . τρεφονται απο το δικτυο που εχει χτισει ο οτε απο τοτε που ηταν οργανισμος τηλεπικοινωνιων ελλαδος , και στα ιδια να βρισκομαστε .
    εκανα αιτηση μετα απο προτροπη της wind ,και πηρα το μακρυτερο . ο οτε με εναν τεχνικο που εχει κληρονομησει την θεση απο τον παππου του , εδω και 8 χρονια αδυνατει να διορθωσει μια βλαβη που αφορα περισσοτερους απο εναν .
    προ της αιτησης στην γουβα-γουιντ , ισχυριζονταν οτι εχουν δικο τους δικτυο , για να καταληξουμε στο οτι ειναι προβλημα του οτε η vdsl με 6,6 down και 0,8 up που μου πουλησανε .
    Μονο που ο ανθρωπος λεει οτι του κανανε προταση για το κινητο. Αρα μιλαμε για κινητο και οχι σταθερο. Οποτε το δικτυο δεν ειναι του ΟΤΕ.

    Εξαρταται την περιοχη που εισαι οσο αναφορα το ερωτημα για το εαν ειναι καλη η οχι. Εγω παντως με wind ειδα στα βριλησια 400+ mbps. Σε αλλες περιοχες βλεπω 10mbps και ουτε καν 5g.

  15. #330
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από miltaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μονο που ο ανθρωπος λεει οτι του κανανε προταση για το κινητο. Αρα μιλαμε για κινητο και οχι σταθερο. Οποτε το δικτυο δεν ειναι του ΟΤΕ.

    Εξαρταται την περιοχη που εισαι οσο αναφορα το ερωτημα για το εαν ειναι καλη η οχι. Εγω παντως με wind ειδα στα βριλησια 400+ mbps. Σε αλλες περιοχες βλεπω 10mbps και ουτε καν 5g.
    Στο Χαλάνδρι μένω. Το σκέφτομαι να πάω και να έχω ένα backup mobile internet. Θα με βολεύει να πληρώνω από κει λόγω του ότι έχω και ΕΟΝ. θέλω να δω κυρίως σαν δίκτυο αν αξίζει

Σελ. 22 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 212172021222324273242 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας