Σελ. 144 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 124134139142143144145146149154 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 2.146-2.160 από 2382
  1. #2146
    Εγγραφή
    04-02-2010
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    9(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nanas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν λειτουργεί αυτό. Όταν ακολουθώ τα links, καταλήγει ότι δεν υπάρχει τεχνικό θέμα στη γραμμή μου...
    Εξαιρετικά αργή διαδικασία, αν και θα έπρεπε να είναι πολύ απλό και και να ολοκληρώνεται γρήγορα. Σε αντίστοιχη περίπτωση με τη cosmote σε μια βδομάδα είχαν ολοκληρωθεί τα πάντα.
    https://ecare.nova.gr/gr/parakolouthisi-aitisis/

    δοκιμασε αυτο το λινκ

  2. #2147
    Εγγραφή
    02-09-2003
    Μηνύματα
    1.322
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mariossss Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://ecare.nova.gr/gr/parakolouthisi-aitisis/

    δοκιμασε αυτο το λινκ
    "Για να ενημερωθείς για την εξέλιξη της αίτησής σου, μπορείς να μιλήσεις με εκπρόσωπό μας στο Chat."

    Αυτό βγάζει το link που πρότεινες... και φυσικά δεν απαντούν ποτέ εκεί... ευχαριστώ πάντως.

  3. #2148
    Εγγραφή
    04-02-2010
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    9(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nanas Εμφάνιση μηνυμάτων
    "Για να ενημερωθείς για την εξέλιξη της αίτησής σου, μπορείς να μιλήσεις με εκπρόσωπό μας στο Chat."

    Αυτό βγάζει το link που πρότεινες... και φυσικά δεν απαντούν ποτέ εκεί... ευχαριστώ πάντως.
    Στην δικη σου περιπτωση δεν εχουν ενεργοποιησει την παρακολουθηση λογικα. γιατι οταν εκανα φορητοτητα εγω απο οτε σε νοβα λειτουργουσε

  4. #2149
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    μετα απο 3 αιτησεις διακοπης μεσω του συστηματος της νοβα , και αλλες ποσες δεν θυμαμαι τηλεφωνικες αποπειρες, επιασε τοπο η καταγγελια στην εεττ για την διακοπη μιας συνδεσης που μου την πουλησαν για 50αρα και ηταν 6αρα (τους ειχα προειδοποιησει για τις ταχυτητες της περιοχης πριν το συμβολαιο , αλλα αυτοι επεμεναν οτι δεν ειναι ετσι ) .

    3 μηνες μου πηρε η απαγκιστρωση

    βεβαια , και στην βονταφον , τα ιδια πληρωνω και τα ιδια παιρνω , 50αρα vdsl τεχνολογιας , σε συσκευασια 6μεγαμπιτ .

    μονο η κοσμοτε με προειδοποιησε πριν το συμβολαιο οτι οι ταχυτητες στην περιοχη μου ειναι αυτης της κατηγοριας , που ουτε και αυτη φαινεται να φερνει ευθυνη αποκαταστασης του ξεπερασμενου δικτυου
    καφαο εχουν αλλαξει εδω και κανα 5αρι χρονια , αλλα ειναι σαν να φορας καινουρια παπουτσια με καλτσες που εχεις πατησει Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pile-of-poo_1f4a9.png 
Εμφανίσεις:  436 
Μέγεθος:  44,2 KB 
ID: 247208.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  5. #2150
    Εγγραφή
    04-08-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45000/9500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    μετα απο 3 αιτησεις διακοπης μεσω του συστηματος της νοβα , και αλλες ποσες δεν θυμαμαι τηλεφωνικες αποπειρες, επιασε τοπο η καταγγελια στην εεττ για την διακοπη μιας συνδεσης που μου την πουλησαν για 50αρα και ηταν 6αρα (τους ειχα προειδοποιησει για τις ταχυτητες της περιοχης πριν το συμβολαιο , αλλα αυτοι επεμεναν οτι δεν ειναι ετσι ) .

    3 μηνες μου πηρε η απαγκιστρωση

    βεβαια , και στην βονταφον , τα ιδια πληρωνω και τα ιδια παιρνω , 50αρα vdsl τεχνολογιας , σε συσκευασια 6μεγαμπιτ .

    μονο η κοσμοτε με προειδοποιησε πριν το συμβολαιο οτι οι ταχυτητες στην περιοχη μου ειναι αυτης της κατηγοριας , που ουτε και αυτη φαινεται να φερνει ευθυνη αποκαταστασης του ξεπερασμενου δικτυου
    καφαο εχουν αλλαξει εδω και κανα 5αρι χρονια , αλλα ειναι σαν να φορας καινουρια παπουτσια με καλτσες που εχεις πατησει Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  pile-of-poo_1f4a9.png 
Εμφανίσεις:  436 
Μέγεθος:  44,2 KB 
ID: 247208.
    Εσυ απο τη δικη σου μερια εισαι οκ? Εχεις ελέγξει την εσωτερικη εγκατασταση?

  6. #2151
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aggelos_VDSL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ απο τη δικη σου μερια εισαι οκ? Εχεις ελέγξει την εσωτερικη εγκατασταση?
    ναι , πολλες φορες , με απευθειας συνδεση του μοντεμ στο κουτι του οτε στο σπιτι μου παρακαμπτωντας ολη την οικιακη εγκατασταση
    το εχουν διαπιστωσει και οι ιδιοι σε ολους τους ελενχους , απο ... το 2014 που το αντιληφθηκα βαζοντας δευτερη γραμμη
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  7. #2152
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Mα είναι γνωστό πλέον, το να αλλάξεις παροχο δεν αλλάζει κάτι.Τα θέματα είναι δικτύου (καλωδίων, κάφαο, εσωτερικής καλωδίωσης κλπ). Πολλοι από εμάς φεύγουμε νομίζοντας οτι θα αλλάξει κάτι, άλλοι κιόλας πληρώνουν και το πρόστιμο τους σπασίματος του συμβολαίου αλλά τα ίδια. Γι αυτο θέλει προσοχή στις κινήσεις μας. Ο ΕΕΤΤ, πολλές φορές το λέει στα ισα ότι δεν αξίζει να φύγουμε από το παροχο μάς.

  8. #2153
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.632
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    με παιρνουν τηλεφωνο , εχουμε μια προσφορα απο την wind για γρηγορο ιντερνετ , τους λεω δεν ισχυουν αυτα που λετε υπαρχει "προβλημα" στην περιοχη , οχι μου λεει , δεν ειναι ετσι εμεις δινουμε γρηγορο 50, 100 μεγαπιπες , εχει και δωρεαν παγια 3 μηνες
    ε λεω , αφου διαπραγματευομουν μια εβδομαδα με την πωλητρια που με επαιρνε τηλεφωνο , δωρεαν θα μπουν στην διαδικασια να διαψευστουν ,τους λεω οκ ,βαλτε μια καινουρια γραμμη , τελη δεκεμβρη αυτα .

    ειχα πληρωσει μολις στον αλλον τον μοσχοπαροχο την βοιδαφον 40 ευρω για 40 λεπτα ομιλιας εκτος του πακετου και θα ηθελα να τους ξεφορτωθω

    βαζουν γραμμη σε 2-3 μερες , μαπα το καρπουζι και απο την δευτερη μερα τους κυνηγαω για να γινει διακοπη , φτασαμε 2 μηνες απο τους 3 των δωρεαν παγιων να ασχολουμαι με την διακοπη και να με απειλουν στα τηλεφωνα με προστιμα , μαγισες και χαρτοριχτες
    συμπληρωσα φορμες , πηρα τηλεφωνα , εκανα και καταγγελια στην εεττ για να φτασουμε στην προηγουμενη εβδομαδα να μου στειλουν χαρτι και να με παρουν τηλεφωνο οτι δεν θα με χρεωσουν και αν φανει χρεωση θα γινει πιστωση . δεν θα πληρωνα ουτως η αλλως τους απαντουσα διαρκως .
    ελατε να παρετε και το μοντεμ ειναι το τελευταιο μου μηνυμα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος badweed : 01-04-23 στις 08:27.
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  9. #2154
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.701
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    με παιρνουν τηλεφωνο , εχουμε μια προσφορα απο την wind για γρηγορο ιντερνετ , τους λεω δεν ισχυουν αυτα που λετε υπαρχει "προβλημα" στην περιοχη , οχι μου λεει , δεν ειναι ετσι εμεις δινουμε γρηγορο 50, 100 μεγαπιπες , εχει και δωρεαν παγια 3 μηνες
    ε λεω , αφου διαπραγματευομουν μια εβδομαδα με την πωλητρια που με επαιρνε τηλεφωνο , δωρεαν θα μπουν στην διαδικασια να διαψευστουν ,τους λεω οκ ,βαλτε μια καινουρια γραμμη , τελη δεκεμβρη αυτα .

    ειχα πληρωσει μολις στον αλλον τον μοσχοπαροχο την βοιδαφον 40 ευρω για 40 λεπτα ομιλιας εκτος του πακετου και θα ηθελα να τους ξεφορτωθω

    βαζουν γραμμη σε 2-3 μερες , μαπα το καρπουζι και απο την δευτερη μερα τους κυνηγαω για να γινει διακοπη , φτασαμε 2 μηνες απο τους 3 των δωρεαν παγιων να ασχολουμαι με την διακοπη και να με απειλουν στα τηλεφωνα με προστιμα , μαγισες και χαρτοριχτες
    συμπληρωσα φορμες , πηρα τηλεφωνα , εκανα και καταγγελια στην εεττ για να φτασουμε στην προηγουμενη εβδομαδα να μου στειλουν χαρτι και να με παρουν τηλεφωνο οτι δεν θα με χρεωσουν και αν φανει χρεωση θα γινει πιστωση . δεν θα πληρωνα ουτως η αλλως τους απαντουσα διαρκως .
    ελατε να παρετε και το μοντεμ ειναι το τελευταιο μου μηνυμα
    Μεγαπίπες όπως λες.
    Ευχαριστώ για την ενημέρωση .

    ΥΓ
    Whats up, cosmote, 15 €/μήνα, ανανέωση μία μέρα πριν λήξει και καθάρισες.
    Εχει και γρήγορο internet
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #2155
    Εγγραφή
    04-08-2020
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    45000/9500
    ISP
    Wind
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitri_ns Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγαπίπες όπως λες.
    Ευχαριστώ για την ενημέρωση .

    ΥΓ
    Whats up, cosmote, 15 €/μήνα, ανανέωση μία μέρα πριν λήξει και καθάρισες.
    Εχει και γρήγορο internet
    Ναι αλλα δε μπορει να αντικαταστήσει σταθερη γραμμη ουτε απο θέμα ping και δεν ειναι απεριόριστα

  11. #2156
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.701
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aggelos_VDSL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα δε μπορει να αντικαταστήσει σταθερη γραμμη ουτε απο θέμα ping και δεν ειναι απεριόριστα
    Αλλο το κινητό
    Αλλο το σταθερό

    Τίποτα σαν το καλώδιο.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  12. #2157
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Aggelos_VDSL Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλα δε μπορει να αντικαταστήσει σταθερη γραμμη ουτε απο θέμα ping και δεν ειναι απεριόριστα
    Πίστεψε με, αν έχει καλό σήμα στο κινητό, θα είναι καλύτερο από το να έχει σταθερό με 8mbps.

  13. #2158
    Εγγραφή
    25-08-2022
    Μηνύματα
    168
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    26991/2696
    ISP
    COSMOTE
    Router
    SpeedPort Smart
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πίστεψε με, αν έχει καλό σήμα στο κινητό, θα είναι καλύτερο από το να έχει σταθερό με 8mbps.
    Προσυπογράφω σε αυτό που λες, αλλά μόνο, αν είναι αρκετά καλή η κάλυψη, του δικτύου κινητής και είναι κοντά σε σταθμό βάσης. Προσωπικά, είμαι από τους τυχερούς, όπου στα 600 μέτρα, απέναντι από την οικία μου, σε χωριό επαρχίας, βρίσκεται το Α/Κ του ΟΤΕ/COSMOTE και απέξω, έχουν τοποθετήσει καινούργιες κεραίες, από προ-περσι -όχι ότι και με τις παλιές κεραίες πριν, ήταν άσχημο το 100-150Mbs Download & 40-45Mbps Upload-, με διαθεσιμότητα 5G, από τον περασμένο Φθινόπωρο και οι ταχύτητες είναι άριστες, -για τις ανάγκες μου -200-400Mbps Download & 110Mbps Upload-. Όταν εναλλάσσω, σε συσκευές, το σήμα του wifi του εξοπλισμού, κλασικής 24άρας γραμμής cosmote (27/2.70), σε αυτό του hotspot, από δεδομένα, η ταχύτητα και η απόκριση ιστοτόπων και δύσκολων εφαρμογών/παιχνιδιών, γίνεται σε κλάσματα του δευτερολέπτου! Βέβαια, αυτό με τον όγκο δεδομένων, είναι πρόβλημα, που ταλανίζει πολλούς ακόμα, αλλά όποιος έχει συμβόλαιο ή πακέτο, με απεριόριστα και μέτρια χρήση, τότε νομίζω, πως είναι η μόνη λύση, σε αυτές τις περιπτώσεις.

  14. #2159
    Εγγραφή
    26-09-2015
    Περιοχή
    Κυψέλη, Αθήνα
    Μηνύματα
    526
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps / 1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Router
    ΖΤΕ ZXHN F6600P
    Υπάρχει και το Starlink του Elon Musk:

    https://www.starlink.com

    Έχει και σελίδα στα ελληνικά.

  15. #2160
    Εγγραφή
    24-11-2014
    Περιοχή
    Γκαζι Ρουφ
    Μηνύματα
    140
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Nova
    Router
    hg8145v5
    Path Level
    Fastpath
    Ειμαι χωρις ιντερνετ και τηλεφωνο απο την παρασκευη ! μου στειλανε αλλο ενα huawei δεν επαιξε ποτε , ενω ειναι περασμενος ο σειριακος απο οτι μου ειπαν στο συστημα τους! οποτε τους καλω μου λενε θα σε καλεσουμε σε 2 ωρες ακομα τιποτα.... εχουν μαθει το ποιημα με τα δωρεαν ΜΒ στο κινητο ... μεσα απο WEB interface λεει οτι ειναι unregister ενω δινει κανονικα σημα η οπτικη! ολα γινανε μολις εκανα αναβαθμιση σε 1gbps απο 200
    πραγματικα δεν ξερω τι να κανω , εχω κανει 2 καταγγελιες, δουλευαν ολα κανονικα με την 200αρα! ολο θα με καλεσουν σε 2 ωρες και ακομα τιποτα

Σελ. 144 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 124134139142143144145146149154 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας