Σελ. 86 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 66768184858687889196106 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.276-1.290 από 2382
  1. #1276
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι μόνο οι τορεντάκηδες που χρειάζονται bw. 2-3 συσκευές να στριμάρουν να έχεις σπίτι αρκεί.

    Σπίτι έχω boxάκι COSMOTE, Smart-TV με Netflix κλπ, κινητά, υπολογιστές κα. Η 200άρα ώρες ώρες δεν "επαρκεί" όταν βάλω να κατέβει από παιχνίδι ώς κάτι από τους θείους.
    Αγαπητέ αδμινιστράτορα, εγώ καταλαβαίνω πολύ καλά ότι κολλάς ακόμα και με το 200άρι το χάλκινο.

    Με αφορμή αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω ότι είναι άχρηστο, εγώ απλά λέω ότι δεν είναι για όλους. Το ότι υπάρχουν άτομα που αγοράζουν άχρηστα διαδίκτυο γιατί με τον ίδιο τρόπο αγοράζουν και άχρηστα πράγματα είτε από ένα σούπερ μάρκετ είτε οτιδήποτε άλλο φανταστείς είναι γεγονός και ο φίλος που μιλάει για τους εργαζόμενους στον τουρισμό έχει δίκιο.

    Εγώ θεωρώ πχ. ότι κακώς ο κόσμος αγοράζει υπολογιστές τσέπης, γεμίσαμε εξυπνοτηλεφωνάκηδες που είναι κοινοί ηλίθιοι οι περισσότεροι και τους βλέπω στις συγκοινωνίες όλη μέρα να κουνάνε δάκτυλα επί ενός μικρού υπολογιστή που παίρνει και τηλέφωνο.
    Χρειάζονται όλοι αυτοί τα σμαρτφόουν;
    Εγώ λέω όχι.

    Τους υπομένω στωικά όμως,ακόμα κι αν η καταναλωτική μανία τους με ανάγκασε να πληρώσω κάτι παραπάνω για ραμ όταν έστηνα ένα απλό σταθερό πριν την πανδημία.

    Ε,εμείς που θέλουμε ένα γίγα δεν είμαστε όλοι σαν τους παραπάνω.
    Εγώ μεγάλωσα με τα 56κ και πήγαινα στο γιο του κουμπάρου μας που είχε ισδν64άρι και ένιωθα λες και διέσχιζα τον ατλαντικό.

    Κάποιοι απλά δεν είναι σε θέση λόγω βιωμάτων να καταλάβουν ότι υπάρχουν "άλλοι" που είτε από συγκυρία είτε από επιλογή είνται όντως όλη μέρα στην οθόνη, κυριολεκτικά ή μεταφορικά.

  2. #1277
    Εγγραφή
    13-10-2018
    Μηνύματα
    2.446
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H168N/TP-LINK VR600
    SNR / Attn
    8.9(dB) / 4.9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε 5G να σωθείς
    Ή qos με το περισσότερο bw για σένα πάντως η άλλη λύση είναι να κατεβάσεις τη νύχτα τώρα αν πέφτει παντόφλα δεν το γνωρίζω...
    Πλέον με την τιμή που έχει η 100άρα~20€ ή ~40€ 2*100,δεν ξέρω αν δεν πάει στα ~40€ η 200άρα αν αξίζει...
    Ακόμα κι η κινητή με τα unlimited κι 100άρα ποιο φθηνά βγαίνει...

  3. #1278
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Χωρίς αυτούς (με του μικρους υπολογιστές) που τόσο μισείς όμως δεν θα είχαμε τώρα ούτε gigabit, ούτε περιεχόμενο
    Οπότε λίγο σεβασμό, peace!

  4. #1279
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kostinos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή qos με το περισσότερο bw για σένα πάντως η άλλη λύση είναι να κατεβάσεις τη νύχτα τώρα αν πέφτει παντόφλα δεν το γνωρίζω...
    Πλέον με την τιμή που έχει η 100άρα~20€ ή ~40€ 2*100,δεν ξέρω αν δεν πάει στα ~40€ η 200άρα αν αξίζει...
    Ακόμα κι η κινητή με τα unlimited κι 100άρα ποιο φθηνά βγαίνει...
    Δεν υπάρχει θέμα QoS, μπορώ να κλείσω ότι θέλω
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #1280
    Εγγραφή
    12-12-2014
    Περιοχή
    Κολωνός
    Μηνύματα
    294
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Ubiquiti Dream Machine SE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Edmond Dantès Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ αδμινιστράτορα, εγώ καταλαβαίνω πολύ καλά ότι κολλάς ακόμα και με το 200άρι το χάλκινο.

    Με αφορμή αυτό που είπε ο φίλος πιο πάνω ότι είναι άχρηστο, εγώ απλά λέω ότι δεν είναι για όλους. Το ότι υπάρχουν άτομα που αγοράζουν άχρηστα διαδίκτυο γιατί με τον ίδιο τρόπο αγοράζουν και άχρηστα πράγματα είτε από ένα σούπερ μάρκετ είτε οτιδήποτε άλλο φανταστείς είναι γεγονός και ο φίλος που μιλάει για τους εργαζόμενους στον τουρισμό έχει δίκιο.

    Εγώ θεωρώ πχ. ότι κακώς ο κόσμος αγοράζει υπολογιστές τσέπης, γεμίσαμε εξυπνοτηλεφωνάκηδες που είναι κοινοί ηλίθιοι οι περισσότεροι και τους βλέπω στις συγκοινωνίες όλη μέρα να κουνάνε δάκτυλα επί ενός μικρού υπολογιστή που παίρνει και τηλέφωνο.
    Χρειάζονται όλοι αυτοί τα σμαρτφόουν;
    Εγώ λέω όχι.

    Τους υπομένω στωικά όμως,ακόμα κι αν η καταναλωτική μανία τους με ανάγκασε να πληρώσω κάτι παραπάνω για ραμ όταν έστηνα ένα απλό σταθερό πριν την πανδημία.

    Ε,εμείς που θέλουμε ένα γίγα δεν είμαστε όλοι σαν τους παραπάνω.
    Εγώ μεγάλωσα με τα 56κ και πήγαινα στο γιο του κουμπάρου μας που είχε ισδν64άρι και ένιωθα λες και διέσχιζα τον ατλαντικό.

    Κάποιοι απλά δεν είναι σε θέση λόγω βιωμάτων να καταλάβουν ότι υπάρχουν "άλλοι" που είτε από συγκυρία είτε από επιλογή είνται όντως όλη μέρα στην οθόνη, κυριολεκτικά ή μεταφορικά.
    Καλά όλα αυτά, αλλά υπάρχει μια πολύ απλή ερώτηση. Που ξέρεις εσύ το use-case του καθενός για το gigabit, το smartphone, το whatever του;

  6. #1281
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Codehack Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά όλα αυτά, αλλά υπάρχει μια πολύ απλή ερώτηση. Που ξέρεις εσύ το use-case του καθενός για το gigabit, το smartphone, το whatever του;
    Του καθενός δεν το ξέρω και δεν είμαι ασφαλίτης για να με νοιάζει.
    Έχω συγγενείς,γνωστούς και βλέπω πάνω-κάτω τι κάνουν.
    Δικαίωμά τους.
    Οι περισσότεροι δεν έχουν καν σταθερό ή λαπτοπ...έχουν σμαρτφόουν όμως!

    Εγώ ψάχνω ένα απλό τηλέφωνο φλιπ σαμσουνγ του 2009 να ΞΑΝΑΑΓΟΡΑΣΩ και δε βρίσκω,αυτό ξέρω μόνο...
    Για τράπεζες και άλλα που στο πάνε με το ζόρι,έβαλα έναν εξομοιωτή ανδρόιδ και τελείωσα.

    ΥΓ:Ήμουν απο τους σχετικά πρώτους που είχα εξυπνοτηλεφωνακι,ένα σαμσουνγ ομνια.Το παράτησα κάπου και δεν ξανασχολήθηκα.

    ΥΓ:Για την ιστορία

  7. #1282
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    678
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    1279 μηνύματα για να καταλάβουμε ότι η cosmote είναι το Microsoft office ενώ όλοι οι άλλοι το Libre office...

  8. #1283
    Εγγραφή
    07-09-2020
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς αυτούς (με του μικρους υπολογιστές) που τόσο μισείς όμως δεν θα είχαμε τώρα ούτε gigabit, ούτε περιεχόμενο
    Οπότε λίγο σεβασμό, peace!
    Δε μισώ κανέναν.
    Απλά μου προκαλούν γέλιο ή απορία.

  9. #1284
    Εγγραφή
    09-09-2007
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    85000/10000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΠΕΡΑΜΑ
    Router
    ZTE ZXHN H267A
    Καλησπέρα παρέα...

    Έχω Vodafone χάλια σήμα στο σπίτι το κινητό δεν μπορώ καν να μιλήσω..... Το σταθερό 80+- mbps χωρίς αποσύνδεσης με 57€.... Παλιός πελάτης τις wind με σοβαρά προβλήματα σε αποσύνδεσης....

    Αύριο είμαι έτοιμος να κλείσω συμβόλαιο με Nova κινητό σταθερό όλα απεριόριστα και 100 mbps στα 52€

    Θα ήθελα να πάω cosmote αλλα για το ίδιο πρόγραμμα ζητάει 72€ ξερω ότι είναι εγγύηση αλλά 20€ παραπάνω είναι ντροπή..

  10. #1285
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    χα, μου έβγαλε μόλις προσφορά, να ανανεώσω για +24 μήνες από τον Αύγοιυστο, στα 48€ (δίνω 50 τώρα).
    Εγω δινω 16,50 (wind 24mbps) και μου εβγαλε προσφορα ακριβως τα ιδια που εχω στα 19,00..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος tsirintanis : 13-01-23 στις 22:43.

  11. #1286
    Εγγραφή
    04-02-2010
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    440
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Router
    ZYXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    9(dB) / 6.7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsirintanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω δινω 16,50 και μου εβγαλε προσφορα ακριβως τα ιδια που εχω στα 19,00..
    εμενα η κοσμοτε μου εβγαλε "προσφορα" ολα απεριοριστα με 44 ευρω μας περναει για χαζους μου φαινεται

  12. #1287
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NIKOLAE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παρέα...

    Έχω Vodafone χάλια σήμα στο σπίτι το κινητό δεν μπορώ καν να μιλήσω..... Το σταθερό 80+- mbps χωρίς αποσύνδεσης με 57€.... Παλιός πελάτης τις wind με σοβαρά προβλήματα σε αποσύνδεσης....

    Αύριο είμαι έτοιμος να κλείσω συμβόλαιο με Nova κινητό σταθερό όλα απεριόριστα και 100 mbps στα 52€

    Θα ήθελα να πάω cosmote αλλα για το ίδιο πρόγραμμα ζητάει 72€ ξερω ότι είναι εγγύηση αλλά 20€ παραπάνω είναι ντροπή..
    θα δώσεις θες δε θες 480€ !!!!! 20€χ24μηνες συμβολαιο cosmote η θα εχεις τα θεματα που ηδη ξερεις ειδικα με το σημα κινητης. Στο σπιτι υπαρχει το wifi calling που δε σε νοιαζει ακομα και σε υπογειο να εισαι
    Δυστηχος αυτο ειναι η πραγματικότητα

    εγω 480 !!!!!! παραπανω που θελει ο cosmote δε θα τα εδινα

  13. #1288
    Εγγραφή
    10-07-2022
    Περιοχή
    Αμύνταιο
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H267A
    SNR / Attn
    (dB) / 6.1(dB)
    Κάντε ένα άρθρο για τις νέες φθηνές τιμές που θα έχει η εταιρεία.

  14. #1289
    Εγγραφή
    14-09-2006
    Περιοχή
    Άγιος Ιωάννης Κνωσού - Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.140
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109998/11000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    Speedport Plus 2
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 8.2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον Αύγουστο κλείνω 4 χρόνια με 200άρα. Αν δεν δω οριζόντιες οπτικής, από την καμπίνα, με βλέπω για COSMOTE.
    Πολύ λογικό μου ακούγεται και συμφωνώ μαζί σου. Πιστεύω ότι αργά ή γρήγορα θα αναγκαστούν να αναθεωρήσουν την σημερινή στρατηγική marketing, διαφορετικά θα χάσουν πολλούς πελάτες και θα πάνε στράφι τα επενδυτικά τους πλάνα...

  15. #1290
    Εγγραφή
    01-11-2022
    Μηνύματα
    380
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΕΔΕΤ Δίοδος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NIKOLAE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παρέα...

    Έχω Vodafone χάλια σήμα στο σπίτι το κινητό δεν μπορώ καν να μιλήσω..... Το σταθερό 80+- mbps χωρίς αποσύνδεσης με 57€.... Παλιός πελάτης τις wind με σοβαρά προβλήματα σε αποσύνδεσης....

    Αύριο είμαι έτοιμος να κλείσω συμβόλαιο με Nova κινητό σταθερό όλα απεριόριστα και 100 mbps στα 52€

    Θα ήθελα να πάω cosmote αλλα για το ίδιο πρόγραμμα ζητάει 72€ ξερω ότι είναι εγγύηση αλλά 20€ παραπάνω είναι ντροπή..
    Είναι πολύπλοκο το θέμα με την cosmote γιατί πρέπει να παίρνει έγκριση για τα πακέτα της απο την ΕΕΤΤ. Ακριβότερη θα ήταν έτσι και αλλιώς αλλά οχι τόσο όσο είναι.

Σελ. 86 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 66768184858687889196106 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας