Σελ. 120 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 100110115118119120121122125130140 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.786-1.800 από 2382
  1. #1786
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον o υπευθυνος νο 10 μου απαντησε επιτελους και μου ειπε οτι δε εχω ποινη πρόωρης αποδεσμευσης για την γραμμη μου vdsl + σταθερο
    Του ειπα ειμαι στο 13 μηνα του συμβολαιου και μου ειπε δεν βγαζει ποινη το συστημα απλα για αποχώρηση θα πρεπει να παω σε κατάστημα η μεσο του σιτε
    εμενα το αντιθετο , ενω το συμβολαιο λεει 3 μηνες χωρις παγια και χωρις ποινη , οταν τους παιρνω τηλεφωνο και τους ζηταω την διαδικασια για διακοπη (την οποια εχω ακολουθησει χωρις αποκριση απο την νοβα ,δια μεσου φορμας επικοινωνιας ) ο υπαλληλος μου λεει για ποινη .

    ποσο θα ηθελα , μα ποσο , αυτη η ποινη να ισχυει και για τους παροχους οταν δεν ανταποκρινονται στα του συμβολαιου .
    αλλα , ειναι τετοια η κατασταση , που ειναι το μοναδικο προιον που μπορω να σκεφτω , που υπολογος ειναι ο καταναλωτης και οχι πωλητης . ας οψεται το ελευθερο εμποριο με πολιτικη προστασια απο το πολιτευμα της κομπινας .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  2. #1787
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμενα το αντιθετο , ενω το συμβολαιο λεει 3 μηνες χωρις παγια και χωρις ποινη , οταν τους παιρνω τηλεφωνο και τους ζηταω την διαδικασια για διακοπη (την οποια εχω ακολουθησει χωρις αποκριση απο την νοβα ,δια μεσου φορμας επικοινωνιας ) ο υπαλληλος μου λεει για ποινη .

    ποσο θα ηθελα , μα ποσο , αυτη η ποινη να ισχυει και για τους παροχους οταν δεν ανταποκρινονται στα του συμβολαιου .
    αλλα , ειναι τετοια η κατασταση , που ειναι το μοναδικο προιον που μπορω να σκεφτω , που υπολογος ειναι ο καταναλωτης και οχι πωλητης . ας οψεται το ελευθερο εμποριο με πολιτικη προστασια απο το πολιτευμα της κομπινας .
    εμενα καμια ποινη για 9 ακομ μηνες και μαλιστα την ρωτησα 2 φορες και ζητησα και το ονομα της για ξερω ποιος μου το ειπε

  3. #1788
    Εγγραφή
    04-07-2018
    Περιοχή
    Πάτρα
    Μηνύματα
    271
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102718 /11000
    ISP
    Cosmote
    Router
    speedport plus 2
    SNR / Attn
    10.5(dB) / 12.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως βλεπεις δε ξερουν τι τους γινεται ... αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος .... αλλα το chat, αλλα το καταστημα , αλλα το site ....και ο πελατης ψαχνει να βρει ακρη
    Γενικά να μην πω την λέξη έχουν μπλέξει τα μπούτια τους μετά την συγχώνευση ελπίζω να το φτιάξουν αυτό το θέμα θα κάνω υπομονή , αλλά για ένα απλό θέμα επειδή μου έχει τύχει αλλά μου έχουν πει σε κατάστημα αλλά στο τηλέφωνο και άλλα στο chat

  4. #1789
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από i.t.93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά να μην πω την λέξη έχουν μπλέξει τα μπούτια τους μετά την συγχώνευση ελπίζω να το φτιάξουν αυτό το θέμα θα κάνω υπομονή , αλλά για ένα απλό θέμα επειδή μου έχει τύχει αλλά μου έχουν πει σε κατάστημα αλλά στο τηλέφωνο και άλλα στο chat
    και εγω ηθελα να γινουν καλυτερα απο πριν αλλα απ οτι βλεπω απλα χαλασαν και οτι υπηρχε και με κατι πυροτεχνηματα που αφορουν ελαχιστους προσπαθουν να κοιταμε αλλου
    Τα πραγματα ειναι τοσο χαλια που δεν ειναι μονο οι πελατες αλλα και οι εργαζομενοι που δε ξερουν τι να κανουν ... το ξερουν οτι λενε μπουρδες και κοροιδεουν αλλα δε μπορουν να κανουν και πολλα. Μπαχαλο παντου
    Με συνδεσα με 10 υπευθυνους σημερα για μια απαντηση ... ουτε αυτοι δεν εχουν προσβαση σε βασικα στο συστημα

  5. #1790
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπάχαλο. Σε 2 συνδέσεις EON TV -στα ίδια στοιχεία- χάθηκαν τα στοιχεία επικοινωνίας κλπ από την μια και δεν μπορεί να γίνει σύνδεση και να δει τηλεόραση ο κάτοχος
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  6. #1791
    Εγγραφή
    01-08-2021
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Mobile
    Εκτός του ότι απέλυσαν κόσμο, θα ανάγκασαν αυτους που έμειναν να υπογράψουν χειρότερες συμβάσεις.

  7. #1792
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    εχουν και αυτοι θεμα για αυτο λενε παραμυθια για να κερδισουν χρονο
    δυστηχος ο cosmote εχει τεραστια διαφορα σε τιμες που αν δε σου τυχη βλαβη στα 2 χρονια ειναι κερατιατικα 150€ +

  8. #1793
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Η συνδρομητική τηλεόραση στην Ελλάδα, σύμφωνα με το άρθρο παρουσιάζει μικρή αύξηση...

    https://www.capital.gr/epixeiriseis/...tin-ellada-3-1

  9. #1794
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    το άρθρο ξεκιναι...
    Εμφανή είναι τα σημάδια επιβράδυνσης της ανάπτυξης της συνδρομητικής τηλεόρασης ....

    - Είναι σαφής η στροφή προς τις streaming υπηρεσίες, καθώς ολοένα και περισσότεροι χρήστες "εγκαταλείπουν" το δορυφορικό πιάτο...

    Οσοι δοκιμασαν το δωρεαν μηνα τα Χριστουγεννα εχουν πια αποψη για την ποιοτητα Νοβα τιβι μεσο streaming

  10. #1795
    Εγγραφή
    08-02-2020
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    292
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Huawei DN8245V-70
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τελικά θα έρθει τεχνικος για να δει τι στο διάολο συμβαίνει (έπρεπε να περασουν 6 χρόνια η ερώτηση μου είναι θα χρεωθω την επίσκεψη και αν ναι ποσο; εμένα μου είπαν μόνο αν το προβλημα ειναι στην μεριά μου θα πληρωσω αλλά δεν μου είπαν ποσο

  11. #1796
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    το άρθρο ξεκιναι...
    Εμφανή είναι τα σημάδια επιβράδυνσης της ανάπτυξης της συνδρομητικής τηλεόρασης ....

    - Είναι σαφής η στροφή προς τις streaming υπηρεσίες, καθώς ολοένα και περισσότεροι χρήστες "εγκαταλείπουν" το δορυφορικό πιάτο...

    Οσοι δοκιμασαν το δωρεαν μηνα τα Χριστουγεννα εχουν πια αποψη για την ποιοτητα Νοβα τιβι μεσο streaming
    Εγώ το έχω πει σε σχέση με τις πρώτες μέρες της ΕΟΝ είναι καλύτερη η ποιότητα αλλά θέλει πάρα πολλή δουλειά ακόμα προκειμένου να γίνει full hd η εικόνα. Για 4κ δεν το συζητάω αν και το εύχομαι..

  12. #1797
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angelalex123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το έχω πει σε σχέση με τις πρώτες μέρες της ΕΟΝ είναι καλύτερη η ποιότητα αλλά θέλει πάρα πολλή δουλειά ακόμα προκειμένου να γίνει full hd η εικόνα. Για 4κ δεν το συζητάω αν και το εύχομαι..
    αν διαβασες αναφέρομε στο streaming πουδεν ειναι μονο αθλιο το πιξελ αλλα τα Χριστουγεννα εκανε και διακοπες στη εικονα...

  13. #1798
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Μηνύματα
    208
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν διαβασες αναφέρομε στο streaming πουδεν ειναι μονο αθλιο το πιξελ αλλα τα Χριστουγεννα εκανε και διακοπες στη εικονα...
    Ναι το ξέρω αυτό το έχω από τις 25/10/2021 από τους πρώτους είμαι που το έβαλαν και φυσικά και έχει άθλια πίξελ. Δορυφορική είχα μέχρι το 2018 όπου την κόψαμε για cosmote αλλά έβαλα πέρσι εγώ το ΕΟΝ

  14. #1799
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από angelalex123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το ξέρω αυτό το έχω από τις 25/10/2021 από τους πρώτους είμαι που το έβαλαν και φυσικά και έχει άθλια πίξελ. Δορυφορική είχα μέχρι το 2018 όπου την κόψαμε για cosmote αλλά έβαλα πέρσι εγώ το ΕΟΝ
    Σε 55 άρα Hisense smart με το δικό της app δεν έχω κανένα πίξελ ούτε διακοπή αντιθέτως η εικόνα είναι κρύσταλλο βέβαια δεν συγκρίνεται με το δορυφορικό αλλά για streaming είμαι πολύ ευχαριστημένος. Πιστεύω το θέμα είναι στο android όπου με το eonbox είχα κάποια πίξελ αλλά όχι τόσο ενοχλητικά.

  15. #1800
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσοι δοκιμασαν το δωρεαν μηνα τα Χριστουγεννα εχουν πια αποψη για την ποιοτητα Νοβα τιβι μεσο streaming
    ετυχε να εχω προσβαση ταυτοχρονα και στο δωρεαν EON και στο δωρεαν Cosmote TV .

    το eon , περα οτι δε ειχε καμια μορφη DRM , εφερνε το Video ως mpeg-2 , πολυ buffering , πολυ stuttering σε γραμμη με διαθεσιμο bandwidth περι τα 100mbps εκανε χρηση μονο τα 2-3 mbps . ενω ελεγε πως μου δινει 1080p video σε 1080p panel , ηταν λες κι εβλεπα 480p

    και το web interface απο pc δυσκολο στη πλοηγηση

    Οχι οτι στη Cosmote tv ηταν καλητερα τα πραγματα .
    Ενα user inteface που ξεκαθαρα φτιαχτηκε για "χαζους" , αλλα ετη φωτος ποιο ευκολο στη πλοηγηση απο του eon. , εκει που χωλενε ηταν σιγουρα το rewind , το να δω ενα show που πχ "επαιξε " 2 ωρες πριν ηταν ολοκληρη διαδικασια.

    Το σωζει η ποιοτητα εικονας , "κρυσταλο" κυριοι..


    Edit :
    Το παλιο wind vision τωρα που το σκευτομαι , δε συγκρίνεται με κανενα απο τα 2 σε αποψη UI , με διαφορα το ποιο ευχρηστο ανεξαρτητα πλατφορμας . (tv box, Web , mobile)

Σελ. 120 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 100110115118119120121122125130140 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας