Σελ. 133 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143153 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.981-1.995 από 2382
  1. #1981
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Έδεσε το γλυκό

  2. #1982
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφεις επιδότηση, και μετά μου λες για το δάνειο που θα πάρει.....
    Θα έλεγα να διαβάζεις όλο το άρθρο λοιπόν
    διαβασε ξανα αν θελεις. ΑΝ δεν θελεις διβασε μονο οτι σε συμφερει
    στο πλαίσιο του Εθνικού Σχεδίου Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας, «Ελλάδα 2.0», με τη [B]χρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης[/B] – NextGenerationEU

    δε καθομαι να ασχοληθω παλι μαζι σου ο κοσμος διαβαζει και βλεπει

    εισαι Moderator οποτε αν θες διεγραψε με αλλωστε ειναι γνωστο οτι εισαι modarator σε ενα σιτε που εχει συνεργασια με την Νοβα ..... μονο εσυ εχεις τετοια συμπεριφορα κα ιξερουμε το λλλλλλλλλλλλλλλογο...η φημη σου εδω μεσα προηγείται οποτε δεν ασχολουμε εσενα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stamka : 09-02-23 στις 15:54.

  3. #1983
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    μονο τωρα και μονο η United Group, αντλεί κεφάλαια, ύψους 80 εκατ. ευρώ, στο πλαίσιο του Εθνικού Σχεδίου Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας, «Ελλάδα 2.0», με τη χρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης – NextGenerationEU
    Αυτό το βαφτίζεις επιδότηση; Τότε και τα τραπεζικά δάνεια για αγορά κατοικίας, επιδότηση είναι ή όχι;

  4. #1984
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.893
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν εχω δει καπου να λενε πότε θα αρχισουν, απλα οτι θα εχουν εχουν φτασει το 40% το 2027 σε ινα εχω δει....
    αν δεν παρουν και λεφτα πρωτα πως να αρχισουν, καπου ειναι λογικο.... εχουν παρει και δανειο νομιζω

    υγ 99% θα το κανουν γιατι οταν περνουν λεφτα απ ΕΕ ειναι υποχρεωμενοι και τους ελεγχουν σε ολα τα σταδια
    Δεν έχει τελειώσει ο διαγωνισμός/ανάθεση του UFBB ακόμα. Είναι ΣΔΙΤ για περιοχές που δεν έχουν εμπορικό ενδιαφέρον.

    Καμια σχέση με το ταμείο ανάκαμψης.

  5. #1985
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ιαβασε ξανα αν θελεις. ΑΝ δεν θελεις διβασε μονο οτι σε συμφερει
    Δάνειο είναι από το σχετικό Ταμείο. ΔΕΝ είναι επιδότηση.
    Μάλλον διάβασες το τίτλο και δεν έψαξες καθόλου τι αφορά, πως γίνεται και με ποιες προϋποθέσεις η χρηματοδότηση.

  6. #1986
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    διαβασε ξανα αν θελεις. ΑΝ δεν θελεις διβασε μονο οτι σε συμφερει
    στο πλαίσιο του Εθνικού Σχεδίου Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας, «Ελλάδα 2.0», με τη χρηματοδότηση της Ευρωπαϊκής Ένωσης – NextGenerationEU

    δε καθομαι να ασχοληθω παλι μαζι σου ο κοσμος διαβαζει και βλεπει
    εισαι Moderator οποτε αν θες διεγραψε με
    Ακριβώς αυτό, ο κόσμος και διαβάζει και βλέπει

    https://www.newmoney.gr/roh/palmos-o...tis-nova-wind/

    Το δάνειο είναι 10ετούς διάρκειας και θα χρηματοδοτήσει επενδυτικό σχέδιο, συνολικού ύψους 100 εκατ. ευρώ. Συγκεκριμένα, η HOF, που στόχο έχει την ανάπτυξη δικτύων νέας γενιάς, θα αξιοποιήσει τους πόρους της δανειακής σύμβασης για την επιτάχυνση δημιουργίας δικτύων οπτικής ίνας στο σπίτι (Fiber to the Home), πανελλαδικά. Από τα 80 εκατ. ευρώ που θα λάβει η Hellenic Open Fiber, θυγατρική της Nova-Wind, τα 50 εκατ. ευρώ προέρχονται από το Ταμείο Ανάκαμψης και Ανθεκτικότητας και τα 30 εκατ. ευρώ από τις τράπεζες Eurobank και Εθνική Τράπεζα της Ελλάδος (σε ποσοστό 70% και 30% αντίστοιχα). Τα υπόλοιπα 20 εκατ. ευρώ, που απαιτούνται για την υλοποίηση του επενδυτικού σχεδίου, θα καλυφθούν με ίδια κεφάλαια της HOF.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    εισαι Moderator οποτε αν θες διεγραψε με αλλωστε ειναι γνωστο οτι εισαι modarator σε ενα σιτε που εχει συνεργασια με την Νοβα ..... μονο εσυ εχεις τετοια συμπεριφορα κα ιξερουμε το λλλλλλλλλλλλλλλογο...η φημη σου εδω μεσα προηγείται οποτε δεν ασχολουμε εσενα


    Εντάξει Σερλοκ, το βρήκες είμαι με την Νοβα
    Το τερματισες
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 09-02-23 στις 16:37.

  7. #1987
    Εγγραφή
    01-08-2021
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έδεσε το γλυκό
    συγγνώμη φιλε μου αλλά η αισχροκερδεια που βλεπουμε τα τελευταια 3 χρονια δεν εχει ξανασυμβει. Ολες οι μεγαλες εταιριες κλεβουν ανεξέλεγκτα, δανεια εκατομμυριων εχουν παρει χάρη, αδιευκρίνιστα εσοδα χωρις κανεναν ελεγχο. Αυτα ειναι τα γεγονοτα. Οπότε ή η καλή κυβέρνηση ειναι τούβλα και δεν σκαμπάζουν, ή τα τρώνε παρέα...

  8. #1988
    Εγγραφή
    14-10-2008
    Μηνύματα
    185
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΑΛΥΣΙΔΑ
    Παιδιά ότι γράφω το γράφω για γνώση. Σαφώς υπάρχουν προβλήματα, ο καλύτερος όμως τρόπος αντιμετώπισης είναι η ΓΝΩΣΗ.

    Προσωπικά έχω πολλές συνδέσεις, μιλάμε για πολλές και έχω αναλωθεί σ'αυτό το κομμάτι. Βέβαια, όπως το έχω δηλώσει και πιο πάνω έχω γνώση δικτύων, αλλά το σημαντικό είναι η "τριβή" που είχα ως πελάτης πολλών συνδεσεων.

    Αποκτώντας λοιπόν γνώση ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ και πως κινηται όλο αυτό το θέμα και όταν μιλάω για δικά μου προβλήματα στις συνδέσεις, ξέρω πως να το μεταφέρω, πώς να πάρω αυτό που χρειάζεται και το κυριότερο ξέρω ΤΙ "ελλοχεύει" σ'αυτά που μου λένε.

    Καί αυτά που σας λέω ρε παιδιά ΔΕΝ είναι και τίποτα σημαντικό. Αν κάτσεις ψυχραιμα και τα δείς και τα βάλεις σε μια σειρά σε μια γνώση θα καταλήξεις.

    Πάντως όντως το τοπίο είναι ακόμα ομιχλώδες, αχαρτογραφιτο ειδικά στο FTTH. Όσο για την συγχώνευση θέλει ακόμα ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ. Και όσο αφορά εμάς τούς απλούς πελάτες...
    Καταγράφουμε τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΈΣ ανάγκες. Τύπου είμαι σ'ένα σπίτι με 3 tablet, 2 κινητά, 2 SmartTV και κάποιες συσκευές που τις παρακολουθώ απομακρυσμένα. Δουλεύω τηλεργασια, τα παιδιά φροντιστήριο WebEx και βλέπουμε συχνα ταινίες.

    Ερευνω ΤΙ με συμφέρει οικονομικά ως ΠΑΓΙΟ, έκπτωσης, αν έχω καλό support, απόκριση τεχνικών σε περίπτωση βλάβης, αν είναι χρεωσιμοι, εναλλακτικούς μεθόδους παροχής υπηρεσίας κατα την διάρκεια της βλάβης. Και κοιτάζω να βάλω ΣΟΒΑΡΑ λεφτά στο δίκτυο μου. Routers, extenders, καλωδίωσης κλπ. Είναι κρίμα δηλαδή να επιδιώκω να πάρω το ακριβότερο κινητό (iPhone) αλλά ο εξοπλισμός που θα τρέχει το internet όλο το σπίτι, να είναι τις πλάκας.

    Επίσης, μεγάλο θέμα με τις ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ. Ακούω πολλούς εδώ "Εχω 100 και κατεβάζω με 50". Καί ΤΥΧΑΙΡΟΣ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ.

    Γιατί; Γιατί οι περισσότεροι το λένε αυτό, κάνουν ένα απλό Speed test βλέπουν 50 και εξεγείρονται.

    ΚΑΝΟΝΑΣ... Οι εταιρείες όταν μιλάνε για 100, 200 κλπ, μιλάνε για την ταχύτητα ΜΕΣΑ στο Router. OXI αυτή που πιθανόν μετράω ή κατεβάζω κάτι από μια σελίδα.

    Το πρόβλημα είναι ΑΝ έχω πρόγραμμα 100 και μέσα στο Router μόυ δείχνει 50. Εκεί τους ΚΥΝΗΓΑΤΕ. ΑΦΟΥ όμως έχετε ΕΛΈΓΞΕΙ το ΟΡΙΟ σας και την ΕΣΩΤΕΡΙΚΉ σας καλωδιοση. Και όλο αυτό για να ξέρετε να τους ΑΝΤΙΠΑΡΑΤΕΘΕΙΤΕ. Είναι πολύ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ να ξέρετε ΠΟΣΟ συγχρονίζεται σ'αυτά τα σημεία.

    ΤΩΡΑ, στο ΓΙΑΤΙ εγώ έχω 100, διαπιστωμένο μέσα στο Router, και κατεβάζω με 20. Είναι πρόβλημα και ΜΠΟΡΩ να το ΕΛΕΓΞΩ.

    ΠΩΣ; ΚΛΕΙΝΩ ΤΟ WIFI του Router, του συνδέω ΕΝΑ ΜΟΝΟ ΚΑΛΩΔΙΟ ETHERNET (Δικτύου) και μετράω την ταχύτητα ή ακόμα καλύτερα ΚΑΤΕΒΆΖΩ από FTP ή από κάποιο ΔΥΝΑΤΟ Server-σελιδα, για να δω σέ πραγματικό χρόνο ΤΙ γίνεται.

    Αν λοιπόν κατεβάζω χαλιά, δηλαδή ΚΑΤΩ από το κατώτατο όριο*, τότε ΝΑΙ ΕΧΩ ΘΕΜΑ και ΝΑΙ ΠΡΕΠΕΙ να τους ΚΥΝΗΓΗΣΩ.

    Αυτά τα ολίγα και όπως είπα και πριν (και δεν βγήκε στο προηγούμενο σχόλιο) με πολύ αγάπη.

    Και πάντα ΜΗΝ ξεχνάμε ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΛΑΤΕΣ και επειδή ΠΛΗΡΏΝΟΥΜΕ, ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΠΛΗΡΏΝΟΥΜΕ. Όχι μόνο να ακούμε αυτό που μας βολεύει.

    Και γενικά ως καταναλωτές ΜΗΝ μένουμε στις διαφημίσεις, τις εξαγγελίες, τα χρώματα και τις βιτρίνες.

    *Θα ψάξω να βρω τις κατώτατες τιμές, για να τις ανεβάσω εδω. Που αν κατεβάζω κάτω από εκεί υπάρχει θέμα και μπορώ να "ενοχλώ" το πάροχο μου μέχρι να μου το φτιάξει ή τουλάχιστον να πει ότι ΔΕΝ μπορεί να το φτιάξει για τον Χ Ψ λόγο.

  9. #1989
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά, όλα καλά, αλλά προσωπικά θα υποστήριζα να ακριβύνει ακόμα περισσότερο το 50 (σε χαλκό) και το 100 (σε FTTH - που νομίζω ότι πλέον έχει εξομοιωθεί με το 300 όμως). Δεν είναι "αυτή την ταχύτητα χρειάζεται" ο καθένας, και το 2003 έλεγαν ότι δεν χρειάζεται κανείς πάνω από 512 Kbps. Τα 50 για το 2023 είναι οριακά παλέψιμα έως και λίγα.

    Επικροτώ τις κινήσεις των παρόχων που σκοπό έχουν να καταστήσουν σαν ελάχιστη ταχύτητα με οπτικές τα 300 και με χαλκό τα 100. Πρέπει να ξεφύγουμε από τα διψήφια Mbps μια ώρα αρχύτερα. Ιδανικά πρέπει μέχρι το 2030 να έχει ένα τεράστιο κομμάτι του πληθυσμού πρόσβαση σε 1 Gbit και να σχεδιάζουμε "το μετά". Όχι να συζητάμε ότι εντάξει μωρέ την κουτσοβολεύουμε και με τα 50-100, όχι μετά από τόσα χρόνια...
    Σκοπό έχουν να μεγιστοποιήσουν τα κέρδη τους.
    Καλά και τα 300, καλά και τα 500, με πόσα λεφτά ?
    Μερικοί πληρώνουμε 5 συνδέσεις internet.
    Πόσο πρέπει να πληρώνουμε για ένα σπίτι που πάμε 1-2 μήνες το χρόνο ? (Κινητή δεν υπάρχει)
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  10. #1990
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    903
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπηκα σημερα στο nova account/MyWInd

    Και ειχε ενα "μήνυμα" Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WindFail1.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  14,3 KB 
ID: 245718 παταω να δω τι ειναι ...

    με στελνει το URL https://nova.gr/ecare.nova.gr/gr/ecare/cauthnp/msisdn#/

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Wind404.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  14,0 KB 
ID: 245719

    Tα καναν τα μαγικα τους παλι

  11. #1991
    Εγγραφή
    28-01-2010
    Μηνύματα
    3.529
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ H288A
    ειναι το μονο σωστο που γραφει ]
    Σφαλμα

  12. #1992
    Εγγραφή
    01-08-2021
    Μηνύματα
    188
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Mobile
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stamka Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι το μονο σωστο που γραφει ]
    Σφαλμα
    Αντί για "NOVA" θα έπρεπε να την λένε "404"

  13. #1993
    Εγγραφή
    21-07-2009
    Μηνύματα
    210
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από finos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπηκα σημερα στο nova account/MyWInd

    Και ειχε ενα "μήνυμα" Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  WindFail1.jpg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  14,3 KB 
ID: 245718 παταω να δω τι ειναι ...

    με στελνει το URL https://nova.gr/ecare.nova.gr/gr/ecare/cauthnp/msisdn#/

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Wind404.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  14,0 KB 
ID: 245719

    Tα καναν τα μαγικα τους παλι
    ειναι γραμμένο λάθος το λινκ

  14. #1994
    Εγγραφή
    31-01-2013
    Περιοχή
    Down on the beach
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11-300/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    S.Plus 2/ZTE MC801A
    SNR / Attn
    9,7(dB) / 14,2(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η eontv σε android phone δείχνει σε σπαστά καρέ εδώ και μια βδομάδα περίπου και το support τον χαβά τους. Τρώνε κράξιμο στο playstore.

  15. #1995
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.721
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Ωραίοι τύποι στην nova.
    Mε φώναξε φιλαράκος που από nova vdsl 100, πέρασε σε nova 200 ftth (4€ διαφορά - υποδομή cosmote)

    1. Εμεινε 1 μέρα χωρίς internet και τηλέφωνο
    2. Εχει δηλωθει βλάβη στη nova
    3. Βάλαμε το παλιό ρούτερ (nova zte) στην ftth και έχει internet+τηλ στα 100
    4. To καινούργιο ρούτερ που του στείλανε (zyxel) έχει μουλαρώσει, δείχνει broadband OK αλλά δεν δίνει internet, τηλεφωνία γιοκ.

    Η τεχνική του λέει για 1-2 μέρες, θα δούμε. Τα πράγματα δεν πήγαν απλά, πολλά τηλεφωνήματα και πάσες.
    Τι πίνουν ?

    ΥΓ
    Ευτυχώς ξέρει να συνδέει laptop με κινητό.

    YΓ2
    Του λέγανε διάφορα κουφά, 2 άνθρωποι, ότι στο καινούργιο πρέπει να αλλάξει το ssid, να μην δώσει το παλιό ssid, οι συσκευές δεν θα παίζαν.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 10-02-23 στις 21:59.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

Σελ. 133 από 159 ΠρώτηΠρώτη ... 113123128131132133134135138143153 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας