Σελ. 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31318212223
Εμφάνιση 331-336 από 336

Θέμα: Teltonika Trackers

  1. #331
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.932
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Ακαδημαϊκή ενημέρωση, ήρθαν από την Vodafone στη δουλειά να μας παρουσιάσουν το γ@μ@ου@ fleet control τους και πλέον είναι όλα teltonika ... έλεγε έλεγε ο τύπος και του λέω ξαφνικά.."5€ το μήνα δεν δίνατε την κάρτα ΙοΤ" σαν vodafone για αυτό το λόγο?" ναι μου λέει, τότε γιατί θέλετε να μας χρεώσετε 17€ + ότι έξτρα θέλουμε (ibuttons, LVcan για canbus κλπ).

    Μου λέει .. που τα ξέρεις εσύ αυτά? του λέω έχω Teltonika tracker από τότε που ξεκίνησε η Teltonika και έχει 30 live οχήματα σε δικό μου site, θέλετε να μας κάνετε μια καλύτερη τιμή για πάγιο το μήνα? αν ναι ΟΚ αλλιώς ευχαριστούμε πολύ θα πάρουμε κάρτες των 5€ και θα τα ελέγχουμε μόνοι μας.

    Όλο αυτό έγινε γιατί η μια η αφεντικίνα μου ήθελε να βάλει κάτι έτοιμο... φυσικά της εξήγησα πως το "έτοιμο" σημαίνει πως δεν ξέρεις και ποιος άλλος βλέπει που είσαι.. τουλάχιστον στο δικό μου σύστημα μόνο εγώ θα ξέρω
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #332
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    8.180
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Εσυ τωρα πιστευεις οτι η αφεντικινα σου θελει να ξερει ειδικα ΕΣΥ που ειναι? Καλυτερα να το ξερει η vodafone απο πολλες πλευρες.

  3. #333
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.932
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσυ τωρα πιστευεις οτι η αφεντικινα σου θελει να ξερει ειδικα ΕΣΥ που ειναι? Καλυτερα να το ξερει η vodafone απο πολλες πλευρες.
    Μα ήδη τα άλλα 2 ξαδέλφια της που είναι τα άλλα αφεντικά μου, τους έχω βάλει τρακερ αλλά δεν το θυμόταν...τεσπα για τους πωλητές τα θέλει τώρα... Μπορεί να την αφήσω να τα κάνει η Vodafone να έχω ένα νταλκα λιγότερο στο κεφάλι μου να σου πω την αλήθεια.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #334
    Εγγραφή
    19-02-2022
    Μηνύματα
    180
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Χρήστο, ένα πράγμα που πρέπει να έχεις στο μυαλό είναι σε περίπτωση στραβής που θα πέσει η ευθύνη. Για αυτό π.χ. σε εμάς σε πολλά σημαντικά προτιμούν να δώσουν - λέω τυχαία - 10.000€ σε κάποιον εκτός παρά 1.000€ ώστε η ευθύνη να μπορεί να πέσει αλλού.

    Στα εύκολα είναι όλοι καλοί, στα δύσκολα όμως δεν ξέρεις από που θα σου έρθει.


    Για αυτό και εμείς σαν IT είμαστε περισσότερο contract managers και 1st level support εκτός των devs - QA. Όλοι ευχαριστημένοι, και όλοι κρατάνε την καρέκλα τους...

    (+ bonus τα λεφτά κάτω από το τραπέζι σε διαγωνισμούς).

  5. #335
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.932
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από John82 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρήστο, ένα πράγμα που πρέπει να έχεις στο μυαλό είναι σε περίπτωση στραβής που θα πέσει η ευθύνη. Για αυτό π.χ. σε εμάς σε πολλά σημαντικά προτιμούν να δώσουν - λέω τυχαία - 10.000€ σε κάποιον εκτός παρά 1.000€ ώστε η ευθύνη να μπορεί να πέσει αλλού.

    Στα εύκολα είναι όλοι καλοί, στα δύσκολα όμως δεν ξέρεις από που θα σου έρθει.


    Για αυτό και εμείς σαν IT είμαστε περισσότερο contract managers και 1st level support εκτός των devs - QA. Όλοι ευχαριστημένοι, και όλοι κρατάνε την καρέκλα τους...

    (+ bonus τα λεφτά κάτω από το τραπέζι σε διαγωνισμούς).
    Δεν έχεις άδικο και τα περισσότερα παιδιά που ξέρω έτσι κάνουν απλά είμαι πολύ κοντά με τη διοίκηση και έχω ψυχολογικά με τα κοροιδιστκα λεφτά να πετάνε αλλά εδώ έχεις δίκιο... Vodafone και ξερό ψωμί λοιπόν και ευχαριστώ για αυτά που μου είπες.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  6. #336
    Εγγραφή
    14-03-2004
    Μηνύματα
    339
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Κουμπάρε... να σε δώ να αγοράζεις κατι και να το παίρνεις as a service απο αλλού και τι στον κόσμο !!!

Σελ. 23 από 23 ΠρώτηΠρώτη ... 31318212223

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας