Εμφάνιση 1-3 από 3

Θέμα: 29 χώρες

  1. #1
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Έχουν οι γονείς μου ένα COSMOTE Double Play 24 L με "απεριόριστα σταθερά + 120' προς κινητά Ελλάδας και προς διεθνή (σταθερά & κινητά) 29 χωρών" και προσπαθώ να καταλάβω ποιες είναι οι 29 χώρες και αν συμπεριλαμβάνονται και κινητά.

    Πόσο δύσκολο είναι κάποια στιγμή να μπορείς να μπεις στο προφίλ σου στη σελίδα το παρόχου σου και να σου βγάζει ακριβώς τι έχεις στο πακέτο σου αλλά και ποιες χρεώσεις έχεις εσύ στο πακέτο σου για κάθε κλήση; Αυτόν τον καημό τον έχω χρόνια τώρα σε όλες τις εταιρίες σε όλες τις χώρες που έχω ζήσει. Πχ έψαχνα πριν λίγο καιρό τον τιμοκατάλογο της Vodafone/HOL για χρεώσεις προς πενταψήφια στο σπίτι των γονιών μου στην πόλη (μεγάλο χωριό) όπου ζουν και φρίκαρα μέχρι να το βρω. Το Vodafone το έχουν στο σπίτι τους, το Cosmote το έχουν στο Airbnb.

    Τέλος πάντων, βλέπω ότι αυτό το COSMOTE Double Play 24 L μάλλον είναι παλιό πρόγραμμα γιατί δεν το βρίσκω στο τραγικό site της Cosmote. Βρίσκω ένα Double Play 24 XL που αναφέρει "420’ προς όλα τα εθνικά κινητά και για πρώτη φορά προς τα διεθνή σταθερά και κινητά 29 χωρών της Ε.Ε."

    Αυτό που θέλω να μάθω είναι ποιες είναι οι 29 χώρες που έχει το δικό μας Double Play 24 L και αν και σε αυτό συμπεριλαμβάνονται τα κινητά. Γιατί στον τίτλο λέει "και κινητά" αλλά θέλω να ξέρω αν τα κινητά είναι για όλες τις χώρες του πακέτου, ή αν πχ τα κινητά είναι μόνο για ΗΠΑ/Καναδά και για τις άλλες χώρες είναι μόνο σταθερά. Ενώ στο τρέχον XL πρόγραμμα αναφέρει 29 χώρες της ΕΕ, σε αυτό που έχουμε εμείς αναφέρει αόριστα 29 χώρες του εξωτερικού, επομένως παίζει ως ενδεχόμενο και αυτό που λέω.
    Αν κάποιος μπορεί να μου βρει στο τραγικό site της Cosmote τον τιμοκατάλογο αυτό του προγράμματος για να ξέρω υπεύθυνα ποιες είναι οι χρεώσεις, ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Εδώ τιμοκατάλογος

    https://help.cosmote.gr/system/templ...ika_031022.pdf

    Βάζω απόσπασμα απο ενα πρόγραμμα,

    1.24. COSMOTE Double Play Fiberspeed 200 XL (με ελάχιστη περίοδο παραμονής 12
    μηνών)
    Το πρόγραμμα θα παρέχει σε πελάτη τηλεφωνικής γραμμής, απεριόριστη αστική και υπεραστική
    τηλεφωνία εντός και εκτός δικτύου ΟΤΕ, 420 λεπτά για κλήσεις προς κινητά όλων των εταιριών κινητής
    τηλεφωνίας ή προς διεθνή σταθερά και κινητά 29 χωρών καθώς και απεριόριστη ευρυζωνική πρόσβαση
    στο διαδίκτυο σε ταχύτητα έως 200 Mbps.
    Οι 29 χώρες προς τις οποίες θα πραγματοποιούνται οι κλήσεις προς διεθνή σταθερά είναι:
    Αυστρία, Βέλγιο, Βουλγαρία, Γαλλία, Γερμανία, Δανία, Εσθονία, Ηνωμένο Βασίλειο, Ιρλανδία, Ισλανδία,
    Ισπανία, Ιταλία, Κροατία, Κύπρος, Λετονία, Λιθουανία, Λουξεμβούργο, Μάλτα, Νορβηγία, Ολλανδία,
    Ουγγαρία, Πολωνία, Πορτογαλία, Ρουμανία, Σλοβακία, Σλοβενία, Σουηδία, Τσεχία και Φινλανδία.

  3. #3
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.583
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ τιμοκατάλογος

    https://help.cosmote.gr/system/templ...ika_031022.pdf

    Βάζω απόσπασμα απο ενα πρόγραμμα,

    Ενδιαφέρον, μάλλον το 36 έχουμε παρόλο που το πάγιο είναι λάθος. Ίσως έχουμε πάρει καλύτερη τιμή με την 24μηνη δέσμευση.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας