Σελ. 91 από 114 ΠρώτηΠρώτη ... 718186899091929396101111 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.351-1.365 από 1700
  1. #1351
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Thanks guys, έχω ήδη ξεκινήσει το 1ο βιβλίο και θα επανέλθω. Άλλωστε ο 2ος κύκλος δεν αναμένεται πριν το 2025 και ίσως και βαριά εντός του 2025 συνεπώς χρόνος υπάρχει για να τα τελειώσω όλα αν αξίζουν
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  2. #1352
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.188
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks guys, έχω ήδη ξεκινήσει το 1ο βιβλίο και θα επανέλθω. Άλλωστε ο 2ος κύκλος δεν αναμένεται πριν το 2025 και ίσως και βαριά εντός του 2025 συνεπώς χρόνος υπάρχει για να τα τελειώσω όλα αν αξίζουν
    Έλα ρε συ? τόσο μετά θα το βγάλουν?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  3. #1353
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.628
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Reyka https://www.tvmaze.com/shows/59003/reyka Nordic style (The Killing, The Bridge κλπ) police drama set in South Africa.

  4. #1354
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με πολύ καθυστέρηση έπιασα το Silo από το 2ο επ αφού είχα δει το 1ο προ μηνών και με ψιλοπήρε ο ύπνος

    Από το 3ο και μετά η σειρά παίρνει πολύ τα πάνω της και είμαι πλέον στο πρότελευταίο επ του 1ου κύκλου και πράγματι είναι πολύ καλή.

    Ομολογώ ότι με έχει ιντριγκάρει αρκετά να πιάσω το 1ο βιβλίο και εάν και εφόσον να συνεχίσω να διαβάζω καθώς, εξόσων καταλαβαίνω, είναι 6 βιβλία
    Εγώ το βρήκα ενδιαφέρον, αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας. Έχει θέμα με την σκηνοθεσία. Αλλά γενικά fun to watch, θα το πρότεινα δηλαδή.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  5. #1355
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το βρήκα ενδιαφέρον, αλλά δεν τρελάθηκα κιόλας. Έχει θέμα με την σκηνοθεσία. Αλλά γενικά fun to watch, θα το πρότεινα δηλαδή.
    Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα Silo και συνεπώς τα θετικά μου σχόλια είναι για τη σειρά και μόνο. Ναι, έχει σκηνοθετικά θέματα αν εννοούμε τον ρυθμό της σειράς που όντως είναι ελαφρώς ολούθε. Αλλά δεν είναι και όλα άσχημα στη σκηνοθεσία καθώς καταφέρνει να βγάλει το κλειστροφοβικό ενώ σεναριακά (ξαναλέω χωρίς να έχω διαβάσει τα βιβλία) νομίζω ότι αποδίδει πολύ καλά την ατμόσφαιρα κλπ. Και το καστ δεν είναι άσχημο.

    Όμως, ξαναλέω, θα πιάσω και το 1ο βιβλίο και αναλόγως θα επανέλθω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #1356
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω διαβάσει ακόμα τα Silo και συνεπώς τα θετικά μου σχόλια είναι για τη σειρά και μόνο. Ναι, έχει σκηνοθετικά θέματα αν εννοούμε τον ρυθμό της σειράς που όντως είναι ελαφρώς ολούθε. Αλλά δεν είναι και όλα άσχημα στη σκηνοθεσία καθώς καταφέρνει να βγάλει το κλειστροφοβικό ενώ σεναριακά (ξαναλέω χωρίς να έχω διαβάσει τα βιβλία) νομίζω ότι αποδίδει πολύ καλά την ατμόσφαιρα κλπ. Και το καστ δεν είναι άσχημο.

    Όμως, ξαναλέω, θα πιάσω και το 1ο βιβλίο και αναλόγως θα επανέλθω
    Νομίζω πως το έχεις διαβάσει σαν Wool
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  7. #1357
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω πως το έχεις διαβάσει σαν Wool
    Ναι, είχα πάρει το πρώτο σε προσφορά στην Αμαζόνα χρόοοοοοοοονιαααααααα πριν και αν και το είχα φτάσει στη μέση (νομίζω!) ούτε που το θυμάμαι - να σκεφτείς ούτε με τη σειρά δεν θυμόμουν τίποτε
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  8. #1358
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, είχα πάρει το πρώτο σε προσφορά στην Αμαζόνα χρόοοοοοοοονιαααααααα πριν και αν και το είχα φτάσει στη μέση (νομίζω!) ούτε που το θυμάμαι - να σκεφτείς ούτε με τη σειρά δεν θυμόμουν τίποτε
    χαχαχα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  9. #1359
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μπήκα από περιέργεια στο Amazon να δω πόσο έχουν τα βιβλία.
    Το πρώτο, το Wool, ο τύπος το είχε βγάλει δωρεάν και πουλούσε τα υπόλοιπα.

    Παλιά αυτά όμως Πλέον είναι στα 16$, μιας που έχει βγει και η σειρά.
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  10. #1360
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.635
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    απο ενα refresh του the boys s01 & s03


    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #1361
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.378
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    HOUSE OF NINJA

    Για όσους γουστάρουν τους μαυροφορεμενους Shinobi, πρώτη φορά βλέπω τέτοιο σενάριο: στη σύγχρονη Ιαπωνία μια οικογένεια Ninja (μαμά, μπαμπάς, παιδιά) που είναι sleepers και ζούνε μια κανονική ζωή αναγκάζονται να ξεκινήσουν πάλι να είναι πιο ενεργοί όταν ξεκινάνε κάποιες περίεργες δολοφονίες.

    Έχει καλές μάχες και αρκετό χαβαλε ώρες ώρες. Αλλά δεν είναι κωμωδία, έχει αρκετούς θανάτους γενικά.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  12. #1362
    Εγγραφή
    03-01-2018
    Περιοχή
    22 Acacia Avenue
    Μηνύματα
    2.265
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219936/22000
    ISP
    Vodafone
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    12(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    The Space Shuttle That Fell to Earth

    ΜΟΝΑΔΙΚΟ ντοκυμαντέρ BBC, must-see για κάθε μάνατζερ και γενικά όποιον βρίσκεται σε κάποιον οργανισμό ή επιχείρηση.

    Αλλά πάνω απ'όλα οργή για την ακατάσχετη αλαζονεία που μάλλον έκρυβε μικρά το δέμας ανθρωπάκια-γραφειοκράτες που πόζαραν (και μερικοί ποζάρουν ακόμα και σήμερα αναίσχυντα όπως φαίνεται) ως δήθεν τεχνοκράτες μην τους χ@#ω
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει απο τον οκτωβρη που προτεινει το youtube βιντεακια σχετικα με το columbia
    τα εχω μαθει ολα !
    το χρονικο, καρε καρε το τι εγινε , πως δεν διαλυθηκε απο την εκρηξη το σκαφος , αλλα οι δεξαμενες, σε ποια βιδα στερεωσης στην πλατφορμα ηταν η φλατζα που αστοχησε το υλικο , τις θερμοκρασιες περιβαλοντος ,το ποιος πηρε ποιον τηλεφωνο την ωρα του συμβαντος , τι εδειχναν οι αισθητηρες , τι επιασαν οι καμερες , τι οχι , το ποτε σκοτωθηκε το πληρωμα ,τις αντιδρασεις απο το κοντρολ .

    Ευχαριστώ και τους δύο για το poke να δω το mini-doc.
    Τρομερά ενδιαφέρον!
    Μου έκανε εντύπωση ότι Lam και Dittemore προφανώς αρνήθηκαν να μιλήσουν ακόμη και 20 χρόνια μετά.
    Και η ατάκα που μoυ εντυπώθηκε: failure to imagine failure... Κόντρα σε κάθε λογική risk analysis από την nasa...

    @badweed, μήπως μιλάς για το challenger; Επειδή αναφέρεσαι σε φλάντζα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zeronero : 20-02-24 στις 13:26.
    Mono No Aware

  13. #1363
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Είπα να ξεκινήσω τον 4ο κύκλο του True Detective τώρα που τελείωσε, και πήγα να τον δω από την EON TV... Προς έκπληξή μου αυτοί αποφάσισαν να μην υπάρχει το 1ο επεισόδιο στην λίστα των on demand.

    Μιας και το rar μας άφησε χρόνους, αν κάποιος έχει κανένα αξιόπιστο site να επισκεφτώ ας μου στείλει ένα μηνυματάκι..

  14. #1364
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YAziDis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είπα να ξεκινήσω τον 4ο κύκλο του True Detective τώρα που τελείωσε, και πήγα να τον δω από την EON TV... Προς έκπληξή μου αυτοί αποφάσισαν να μην υπάρχει το 1ο επεισόδιο στην λίστα των on demand.

    Μιας και το rar μας άφησε χρόνους, αν κάποιος έχει κανένα αξιόπιστο site να επισκεφτώ ας μου στείλει ένα μηνυματάκι..
    Έχεις ΡΜ.

    Από εκεί και πέρα για το TD4 μια συνοπτική και εντελώς spoiler-free κριτική έχοντας φτάσει στο προτελευταίο:

    ΔΕΝ καταλαβαίνω γιατί το λένε "η καλύτερη μετά το πρώτο", ρίχνουν τόσο χαμηλά το πρώτο.

    Αν έχει σχέση με το πρώτο είναι στο ότι μάλλον πήραν το πρώτο, το "έσπασαν" σε χαρακτηριστικά, σαν ένα project, σαν μια λίστα με κουτάκια, και είπαν "ΟΚ, πώς μπορούμε να τσεκάρουμε το κάθε ένα".

    Το αποτέλεσμα είναι μια σειρά που επιδερμικά και επιφανειακά 'μοιάζει' με το πρώτο, έχει τα χαρακτηριστικά του, χαρακτήρες που μοιάζουν, διάλογοι που μοιάζουν, μεταφυσικό (αν και εδώ το ξεχείλωμα είναι σχεδόν για γέλια), μυστήριο, φρίκη, ανθρώπινο αλλά τίποτε σαν ψυχή σαν πάθος που να τα συνδέει όλα τούτα σε ένα σύνολο.

    Σα να μην μπορεί κανείς να ξεπεράσει μια σχέση στη ζωή του και επειδή δεν πρόκειται να ξαναβρεί αυτό το άτομο να αποφασίζει να φτιάχνει ένα πολύ πιστό ομοίωμά του να το έχει στο σαλόνι ως υποκατάστατο

    Για εμένα τουλάχιστον είναι το χειρότερο από όλα τα TD επειδή προσπαθεί να μιμηθεί το 1ο στα μέρη και χαρακτηριστικά του αλλά χωρίς τη σύλληψη, το ταλέντο, και την ψυχή που ανέφερα.

    Τουλάχιστον το 2ο και το 3ο, με τις όσες ατέλειες (αν και τα δύο είναι αδικημένα λόγω σύγκρισης με το 1ο που δεν μπορούσε / έπρεπε να γίνει), είχαν την πρωτοτυπία τους και είχαν ψυχή και κάτι να τα χαρακτηρίζει αντί για μια συγκριτική box-ticking άσκηση με το πρώτο που στην ουσία αυτό είναι το TD4.

    Αν τουλάχιστον κάνει ένα καλό ο 4ος κύκλος είναι να με ξαναβάλει να δω τον 1ο επιτέλους μιας και τον έχω δει μόλις μία φορά.

    Αυτά και καλό είναι να πάμε σε άλλα, έκλεισε τον κύκλο του (no pun) το TD....

    - - - Updated - - -

    To ότι το καστ, η σκηνοθεσία, η φωτογραφία, η αισθητική του TD4 είναι εξαιρετικά (να το λέμε!) δεν αναιρεί την ουσία που γράφω παραπάνω
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  15. #1365
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Μια ερώτηση και η απάντηση σε spoiler tags παρακαλώ.
    Spoiler:
    Τα μεταφυσικά στοιχεία της πλοκής αποκτούν ως το τέλος μια λογικοφανή εξήγηση η όχι;

Σελ. 91 από 114 ΠρώτηΠρώτη ... 718186899091929396101111 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας