Σελ. 85 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 65758083848586879095105 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.261-1.275 από 1725
  1. #1261
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.099
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Κοιταζα χθες στις διάφορες προτεινόμενες επιλογές του stremio και αποφάσισα έτσι να βάλω μια φορά μια από αυτές.
    Ξεκινησα λοιπόν το The Tourist
    https://trakt.tv/shows/the-tourist

    Μου αρέσουν αυτές οι περιέργες υποθέσεις. Με έψησε στο
    When a man wakes up in the Australian outback with no memory
    Ένα επεισόδιο είδα. Δεν τρελάθηκα αλλά ούτε άκυρο θα ρίξω. Πάμε και βλέπουμε.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #1262
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ένα επεισόδιο είδα. Δεν τρελάθηκα αλλά ούτε άκυρο θα ρίξω. Πάμε και βλέπουμε.
    καλα τα παει ειμαι στα μεσα του 2ου κυκλου
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  3. #1263
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.099
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα τα παει ειμαι στα μεσα του 2ου κυκλου
    Προχωρημένος
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  4. #1264
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Είδα Reacher 2ο κύκλο,ήταν καλός. Μαρεσει σαν σειρά αλλά δεν είναι κάτι τρομερό, σενάριο ψιλομπαζει αλλά οκ βλέπω ότι υπάρχει προσπάθεια. Μπρος πίσω σπαστικο, χαλάει την ροή και απλώς προσπαθούσαν να γεμίσουν το παζλ της πλοκής.


    Invincible ξεκίνησα τον δεύτερο κύκλο οποίος είναι σπαστός αλλά δεν με εντυπωσίασε.Πρωτος κύκλος είχε κάνει σαματα μεγάλο και εντυπωσίασε στα σοσιαλ.

    Είδα Echo και ήταν οκ ,δεν εντυπωσιάζει ούτε αυτό. Η σειρά γεννήθηκε από το Hawkeye που δεν εχω δε αφού η ρωταγωνίστρια παίζει και εκεί.Ειναι κουφή και χωρίς το δεξί της πόδι. Μαρεσει σαν ηθοποιός,πιο πριν δεν έχει κάνει κάτι άλλο.
    Είδα σχόλια για Ντανοφριο και ότι είναι αρκετά μέτρια σαν σειρά.Μη ξεχνάμε ότι είναι universe και τώρα ξεκινάει εκεί που παίζεται. Από κάπου πρέπει να ξεκινήσουν και να αρχίσει να ρολαρει.Επειδη ο Ντανοφριο ήταν στο νετφλιξ εντυπωσιακος και είχε πολύ προβολη, δεν σημαίνει ότι θα ισχύει παντού και σε κάθε σειρά. Τελευταία σκηνή δίνει κάτι ,ότι θα του δώσουν σειρά ή θα πάρει , ίσως, μεγάλο μέρος σε αλλη σειρά.
    Διάβασα ότι το Daredevil, δεν είναι συνέχεια του νετφλιξ.Θα είναι κάτι καινούριο ,ότι και αν σημαίνει αυτό.


    Είδα Fargo και δεν με καθήλωσε .Για τα στάνταρ που είχε θέσει στους πρώτους κύκλους,περίμενα περισσότερα. Όταν καθόμουνα και έβλεπα Fargo ή True Detective περίμενα να χορτάσω θέαμα. Δε μου άρεσε καθόλου η υποκριτική της ξανθιάς πεθεράς και η αστυνομικινα ήταν μη επαρκής.Η πρώτη φαινόταν ότι προσπαθούσε too much και η δεύτερη ήθελε λίγο δουλειά παραπάνω (είναι ηθοποιός; δεν την έχω ξαναδεί). Νομίζω εκεί έχανε η σειρά από το να είναι καλύτερη. Οι σκηνές όπου έπαιζαν αυτές οι δύο ήταν στον αέρα , μια απέδιδαν καλά μια αλλιώς.

    True detective δεν έχω ξεκινήσει αλλά θα το πιάσω λίγο πριν τελειώσει.

    Έρχεται ξανά Tokyo Vice το οποίο με άφησε με το στόμα ανοιχτό και χόρτασα σειρά στον πρώτο κύκλο.

  5. #1265
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.099
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mario27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Invincible ξεκίνησα τον δεύτερο κύκλο οποίος είναι σπαστός αλλά δεν με εντυπωσίασε.Πρωτος κύκλος είχε κάνει σαματα μεγάλο και εντυπωσίασε στα σοσιαλ.
    Είδα το πρώτο και δεν μου έκανε κανένα κλικ σαν την πρώτη.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  6. #1266
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα το πρώτο και δεν μου έκανε κανένα κλικ σαν την πρώτη.
    χα και εγώ έτσι, ένα είδα.Δεν ρολαριζε. Ίσως επειδή λείπει ο μπαμπάς. Επίσης είναι σπαστη και τα υπόλοιπα έρχονται την άνοιξη, τι χάλι και αυτό.

  7. #1267
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.388
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mario27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα Reacher 2ο κύκλο,ήταν καλός. Μαρεσει σαν σειρά αλλά δεν είναι κάτι τρομερό, σενάριο ψιλομπαζει αλλά οκ βλέπω ότι υπάρχει προσπάθεια. Μπρος πίσω σπαστικο, χαλάει την ροή και απλώς προσπαθούσαν να γεμίσουν το παζλ της πλοκής.


    Invincible ξεκίνησα τον δεύτερο κύκλο οποίος είναι σπαστός αλλά δεν με εντυπωσίασε.Πρωτος κύκλος είχε κάνει σαματα μεγάλο και εντυπωσίασε στα σοσιαλ.

    Είδα Echo και ήταν οκ ,δεν εντυπωσιάζει ούτε αυτό. Η σειρά γεννήθηκε από το Hawkeye που δεν εχω δε αφού η ρωταγωνίστρια παίζει και εκεί.Ειναι κουφή και χωρίς το δεξί της πόδι. Μαρεσει σαν ηθοποιός,πιο πριν δεν έχει κάνει κάτι άλλο.
    Είδα σχόλια για Ντανοφριο και ότι είναι αρκετά μέτρια σαν σειρά.Μη ξεχνάμε ότι είναι universe και τώρα ξεκινάει εκεί που παίζεται. Από κάπου πρέπει να ξεκινήσουν και να αρχίσει να ρολαρει.Επειδη ο Ντανοφριο ήταν στο νετφλιξ εντυπωσιακος και είχε πολύ προβολη, δεν σημαίνει ότι θα ισχύει παντού και σε κάθε σειρά. Τελευταία σκηνή δίνει κάτι ,ότι θα του δώσουν σειρά ή θα πάρει , ίσως, μεγάλο μέρος σε αλλη σειρά.
    Διάβασα ότι το Daredevil, δεν είναι συνέχεια του νετφλιξ.Θα είναι κάτι καινούριο ,ότι και αν σημαίνει αυτό.


    Είδα Fargo και δεν με καθήλωσε .Για τα στάνταρ που είχε θέσει στους πρώτους κύκλους,περίμενα περισσότερα. Όταν καθόμουνα και έβλεπα Fargo ή True Detective περίμενα να χορτάσω θέαμα. Δε μου άρεσε καθόλου η υποκριτική της ξανθιάς πεθεράς και η αστυνομικινα ήταν μη επαρκής.Η πρώτη φαινόταν ότι προσπαθούσε too much και η δεύτερη ήθελε λίγο δουλειά παραπάνω (είναι ηθοποιός; δεν την έχω ξαναδεί). Νομίζω εκεί έχανε η σειρά από το να είναι καλύτερη. Οι σκηνές όπου έπαιζαν αυτές οι δύο ήταν στον αέρα , μια απέδιδαν καλά μια αλλιώς.

    True detective δεν έχω ξεκινήσει αλλά θα το πιάσω λίγο πριν τελειώσει.

    Έρχεται ξανά Tokyo Vice το οποίο με άφησε με το στόμα ανοιχτό και χόρτασα σειρά στον πρώτο κύκλο.
    Για να σε ξεμπερδέψω λίγο.
    Σχετικά με το νέο Daredevil, υπάρχει τρελό Fanbase από πίσω (που γύρισε πίσω στη νέα σειρά ακόμα και δευτερεύοντες ηθοποιούς) οπότε δεν θα είναι και τέρμα μακριά από τα παλιά Daredevil. Είναι soft reboot μάλλον. Οι ηθοποιοί των Daredevil και Kinpgin είναι οι ίδιοι, οπότε δεν περιμένουμε διαφορετική συμπεριφορά στο πώς παίζουν. Και για αυτό γυρίζουν. Οπότε δεν είναι να πάρει κάποιος από αυτούς νέα σειρά. Έχει εδώ και χρόνια τη σειρά που όλοι ξέραμε ότι θα πάρει.
    Για τα άλλα που λες για το ΕCHO, ισχύει όπως τα λες. Τα είπαμε ότι είναι λίγο filler η φάση.
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  8. #1268
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.947
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Είδα χθες το πρώτο επεισόδιο του Slow Horses, μιας και το αναφέρατε αρκετοί εδώ πέρα συνοδευόμενο από κολακευτικά σχόλια. Μου άρεσε, αγαπάμε Γκάρι Όλντμαν, θα το συνεχίσω.

    Βέβαια ομολογώ ότι ήταν μέγα λάθος να το ξεκινήσω, επειδή τώρα δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα δίνω το χρόνο μου σε αυτό ή στο Baldur's Gate 3
    Ανυπόγραφος

  9. #1269
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.779
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αύριο ξεκινάει το Masters of the Air @ AppleTV+

    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #1270
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.628
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mario27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα Fargo και δεν με καθήλωσε .Για τα στάνταρ που είχε θέσει στους πρώτους κύκλους,περίμενα περισσότερα. Όταν καθόμουνα και έβλεπα Fargo ή True Detective περίμενα να χορτάσω θέαμα. Δε μου άρεσε καθόλου η υποκριτική της ξανθιάς πεθεράς και η αστυνομικινα ήταν μη επαρκής.Η πρώτη φαινόταν ότι προσπαθούσε too much και η δεύτερη ήθελε λίγο δουλειά παραπάνω (είναι ηθοποιός; δεν την έχω ξαναδεί). Νομίζω εκεί έχανε η σειρά από το να είναι καλύτερη. Οι σκηνές όπου έπαιζαν αυτές οι δύο ήταν στον αέρα , μια απέδιδαν καλά μια αλλιώς.
    Πάντα στο fargo (επίσης στο No Country for Old Men / The Man Who Wasn't There) οι χαρακτήρες είναι καρικατούρες, η πλοκή και το παίξιμο καρτουνίστικο.
    Τι να πούμε για τα ψάρια που έπεσαν από τον ουρανό μέσα στο καταχείμωνο. (s01e06)

  11. #1271
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντα στο fargo (επίσης στο No Country for Old Men / The Man Who Wasn't There) οι χαρακτήρες είναι καρικατούρες, η πλοκή και το παίξιμο καρτουνίστικο.
    Τι να πούμε για τα ψάρια που έπεσαν από τον ουρανό μέσα στο καταχείμωνο. (s01e06)
    Πολλοι πιστεύουν ότι είναι αληθινές ιστορίες.

    "...τα υπόλοιπα ειπώθηκαν όπως ακριβώς συνεβησαν" λολ

    Πρέπει εγώ να πιστέψω ότι κάποιος ζούσε από το 1500 ?

  12. #1272
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.628
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mario27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πρέπει εγώ να πιστέψω ότι κάποιος ζούσε από το 1500 ?
    Εδώ έχουμε alternative take στον επίλογο από το no country for old men, σε εκείνο ο εκτελεστής επιτέλεσε το έργο του αν και δεν είχε κανένα όφελος, μόνο για το λόγο πως έπρεπε να το κάνει για να επιβεβαιώσει το ρόλο του, ενώ στο τελευταίο fargo η οικογένεια κατάφερε να τον κάνει να αλλάξει με την καλοσύνη και την προσφορά.

  13. #1273
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.099
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από euri Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα χθες το πρώτο επεισόδιο του Slow Horses, μιας και το αναφέρατε αρκετοί εδώ πέρα συνοδευόμενο από κολακευτικά σχόλια. Μου άρεσε, αγαπάμε Γκάρι Όλντμαν, θα το συνεχίσω.

    Βέβαια ομολογώ ότι ήταν μέγα λάθος να το ξεκινήσω, επειδή τώρα δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα δίνω το χρόνο μου σε αυτό ή στο Baldur's Gate 3
    Ε και εσυ....
    Δύσκολα τα πράγματα όμως.


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mario27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    χα και εγώ έτσι, ένα είδα.Δεν ρολαριζε. Ίσως επειδή λείπει ο μπαμπάς. Επίσης είναι σπαστη και τα υπόλοιπα έρχονται την άνοιξη, τι χάλι και αυτό.
    Το συζητάγαμε με ένα φίλο που και αυτός βρήκε την 2η μεεεε
    Αν και τα back stories ήταν καλά, το πρόβλημα είναι ότι σεναριακά έχει χοντρύνει και δεν είναι καθόλου πιστευτό αυτό που δείχνουν. High tech οπλα οι μόνοι που το έχουν μυριστεί είναι κάτι τυπάκια. Τα σπάνε όλα σε πόλη και τίποτα; Στον πρώτο κύκλο ήταν στην μέση του πουθενά με το corruption να είναι στην τοπική αστυνομία. Ξέρω ότι ειναι σειρά φαντασίας, και ο ίδιος ο χαρακτήρας απλά είναι ΨΕΜΑ, αλλά το υπόλοιπο σενάριο δεν σε δένει για μένα γιατί απλά δεν βγάζει νόημα. Κάπως έτσι είχε γίνει και το SOA και Shields. Κάθε σεζόν έπρεπε να χοντρύνει τόσο πολύ που μετά από ένα σημείο ήσουν σε φάση έλεος.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  14. #1274
    Ειδα το Fubar season 1 με τον Αρνολντ Σβαρτσενεγκερ. Δεν παιρνει τον εαυτο της πολυ σοβαρα και εχει αρκετα κωμικα στοιχεια. Σε γενικες γραμμες καλη ειναι, χωρις να ειναι και τιποτα το εξαιρετικο. Ξενιζει λιγο η ηθοποιια του Αρνι στα δυο πρωτα επεισοδια αλλα το συνηθιζεις.

    Ειδα και το The Lord of the Rings: The Rings of Power season 1. Αρκετα καλη και ισως να επρεπε νσ εχει περισσοτερο απο 7 που την εχουν βαθμολογησει στο imdb. Εκτυλισσεται χιλιαδες χρονια πριν το κλασσικο Lord of the Rings.

  15. #1275
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.458
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αύριο ξεκινάει το Masters of the Air @ AppleTV+

    Βλέπω πολύ ανάκατες κριτικές και μάλλον προς το αρνητικό να τείνουν. Προσωπικά, με χαλάει το υπερβολικό CGI που είδα τουλάχιστον στα τρέϊλερ και βλέπω ότι πάει να ανακατέψει τα πάντα όλα, από POW μέχρι και τη δράση των αφροαμερικάνων πιλότων, από τα B-17 μέχρι τη ζωή στα μετόπισθεν, άμαχοι κλπ και όλα στο μπλέντερ.

    Θα το δω σίγουρα αλλά κρατώ πολύ μικρό καλάθι
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

Σελ. 85 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 65758083848586879095105 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας