Σελ. 115 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 95105110113114115
Εμφάνιση 1.711-1.723 από 1723
  1. #1711
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.628
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Burek

    https://www.imdb.com/title/tt3702704

    Ελληνική παραγωγή, Αμερικάνος κάνει τον Αμερικάνο, Ελληνίδα κάνει την Αμερικάνα, Κύπριος κάνει τον Τούρκο, Ελληνίδα τη Γερμανίδα, διάφοροι Σλάβοι κάνουν άλλους Σλάβους που στα αλήθεια είναι μαλωμένοι, Αλβανούς κλπ. και στο τέλος κάνουν παρέλαση όλοι μαζί.

    Χαλαρώστε λίγο, θέατρο κάνουν.

  2. #1712
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Burek

    https://www.imdb.com/title/tt3702704

    Ελληνική παραγωγή, Αμερικάνος κάνει τον Αμερικάνο, Ελληνίδα κάνει την Αμερικάνα, Κύπριος κάνει τον Τούρκο, Ελληνίδα τη Γερμανίδα, διάφοροι Σλάβοι κάνουν άλλους Σλάβους που στα αλήθεια είναι μαλωμένοι, Αλβανούς κλπ. και στο τέλος κάνουν παρέλαση όλοι μαζί.

    Χαλαρώστε λίγο, θέατρο κάνουν.
    Όπως είπα, άλλα ντ'άλλα της Δευτέρας το γάλα...
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  3. #1713
    Εγγραφή
    18-10-2006
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    5.628
    Downloads
    50
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20370/935
    ISP
    Conn-X 24Mbit
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΚΟΖΑΝΗ
    Router
    level-one FBR-1416A
    Homeland https://www.imdb.com/title/tt1796960

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  homeland.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  85,1 KB 
ID: 255748

    Θα περίμενες αν ήταν αναπαράσταση της αλήθειας, η η πρωταγωνίστρια κατάσκοπος να ήταν της ίδιας φυλετικής ομάδας με αυτούς που κατασκόπευε (που συνήθως είναι, πχ η CIA έβαζε στην Ελλάδα κατασκόπους Ελληνοαμερικανούς)

    Αλλά δεν είναι αλήθεια, είναι τηλεοπτικό έργο. Αυτό που μέτρησε στην επιλογή της κυρίας ήταν το relatability, δηλ. το πόσο μπορεί το τηλεοπτικό κοινό της σειράς να συσχετιστεί μαζί της. Αν βάζαν μια Ιρανικής καταγωγής, το τηλεοπτικό κοινό δεν θα έδειχνε ενδιαφέρον, γιατί στο μυαλό τους, ξένοι θα σκοτώνονταν με άλλους ξένους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος giorgosts : 29-04-24 στις 00:41.

  4. #1714
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.085
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    512000/51200
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    Nokia
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από RASTAVIPER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι πρόβλημα έχεις και γενικεύεις πρόσωπα και καταστάσεις αλλά woke κλπ σε μένα δεν κολλάνε, γιατί δεν γνωριζόμαστε.

    Δεύτερον ο τύπος λοιπόν επιβεβαιώνεις και εσύ ότι επίσης δεν ήταν νορμάλ άτομο, οπότε τι δεν καταλαβαίνεις και χρειάζεται να ρωτήσεις;
    Εσύ έγραψες "ψυχάκι". Χρειάζεται να ξέρω κάτι άλλο;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξαναλέω, άλλο αυτό που περιγράφεις και άλλο μια ιστορική νουβέλα.

    Ειδάλλως, ΟΚ, αύριο γιατί να μη γυριστεί μια βιογραφία του Martin Luther King με πρωταγωνιστή τον Ντι Κάπριο ή αντίστροφα μια ταινία για τον John Fitzerald Kennedy που να τον υποδύεται ο Idris Elba... Παράνοια και στην τελική αυτό είναι το αποτέλεσμα ότι τίποτε δεν έχει σημασία με την ιστορία αρκεί να την προσαρμόζουμε στο τι συμβαίνει σήμερα.

    Αυτό είναι το πρόβλημα του wokeism στις ακραίες του εκφάνσεις, ότι πλέον τίποτε δεν έχει σημασία ιστορικά, αρκεί να έχει προσαρμοστεί στο τι μπορεί ο κάθε wokeίστας να θέλει να βλέπει σήμερα. Επειδή είναι "κακό" να υπάρχει all-white cast, όπως (ένας ηλίθιος κριτικός το έγραψε) είναι κακό που έχει γυριστεί το Shogun και δεν έχουμε... μαύρους σαμουράϊ.

    Η αποηλιθιοποίηση των πάντων δλδ, σημάδι των καιρών μας
    Τον Χριστό λευκοί γαλανοματηδες δεν τον παίζουν;
    Και καταντήσαμε άνθρωποι δίχως ανθρωπιά...

  5. #1715
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ έγραψες "ψυχάκι". Χρειάζεται να ξέρω κάτι άλλο;

    - - - Updated - - -



    Τον Χριστό λευκοί γαλανοματηδες δεν τον παίζουν;
    Ο Χριστός δεν ήταν ιστορικό πρόσωπο


    (shots fired, shots fired )
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  6. #1716
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν υποθέσουμε πως η σειρά είναι ντοκιμαντέρ ή αναπαράσταση (reenactment) για να δούμε πως ζούσαν στο παρελθόν, αυτά που λες είναι σωστά.

    Αλλά δεν είναι. Είναι μυθοπλασία, θέατρο, και εμπορικό προϊόν ψυχαγωγίας. Σε αυτό το πλαίσιο, έχει νόημα να υπάρχουν και μαύροι ηθοποιοί σε μια σειρά, γιατί οι μαύροι γίνονται και αυτοί ηθοποιοί, βγάζουν δραματικές σχολές και έχουν το δικαίωμα να παίζουν οτιδήποτε, ακόμη και αρχαίους Έλληνες. Από την άλλη πλευρά σαν θεατές και καταναλωτές των θεατρικών έργων και των προϊόντων ψυχαγωγίας, οι μη λευκοί μπορεί να έχουν και αυτοί απαιτήσεις να μη βλέπουν συνέχεια στις τηλεοράσεις τους μόνο λευκούς.

    Μην ξεχνάμε πως στην αρχαία Ελλάδα τους γυναικείους ρόλους τους παίζανε άνδρες ηθοποιοί.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20240429_074906.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  97,5 KB 
ID: 255751


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20240429_074926.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  49,1 KB 
ID: 255752


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20240429_074948.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  49,9 KB 
ID: 255753

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20240429_074958.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  49,8 KB 
ID: 255754

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20240429_075011.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  349,3 KB 
ID: 255755

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  84e13704dad54cd73dd214071feb5ab32d5f110cc37afcb5810eac95a38c6661_1-ezgif.com-webp-to-jpg-convert.jpg 
Εμφανίσεις:  0 
Μέγεθος:  238,7 KB 
ID: 255756

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20240429_075251.jpg 
Εμφανίσεις:  2 
Μέγεθος:  74,1 KB 
ID: 255757

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  aYoBQqv_460s.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  43,6 KB 
ID: 255758

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  xdijxcoz0po91.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  57,1 KB 
ID: 255759

    - - - Updated - - -

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  20240429_074917.jpg 
Εμφανίσεις:  1 
Μέγεθος:  25,3 KB 
ID: 255760

  7. #1717
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Εντάξει δεν τα μπορώ αυτά. Είπαμε liberal, liberal αλλά το έχουν φτάσει σε άλλο επίπεδο, και με τα mandatory woke σε ταινίες/σειρές (όλες όμως ή σχεδόν όλες!) και με το άλλο φρούτο, που μεταξύ αστείου και σοβαρού θεωρώ ότι είναι συνομωσία του Αμερικανικού Συλλόγου Ψυχολόγων-Ψυχοθεραπευτών για να βγάλουν περισσότερα χρήματα, τα non-binary 50+ διαφορετικά genders.

    Κάπου καταντάει αηδία, μόδα και "δώσε και μένα μπάρμπα" όλο αυτό, απλά επειδή αναλογικά στα 90s π.χ. (που ναι, είναι 30 χρόνια πριν πλέον) ήταν απόλυτα εφικτό να δηλώσει κάποιος/α μαύρος και gay και να "σοκαριστεί" ο περίγυρος, πλέον έχει ανέβει το tolerance level στις περισσότερες κοινωνίες και είναι σα να έφυγαν οι LGBTQ από το προσκήνιο, αφού πλέον δεν σοκάρει αυτό, και να μπήκαν οι non-binary με τα special pronouns και όλο αυτό το χορό στο δάσος κάθε πανσέληνο για να γνωρίζει ο καθένας πώς θα έπρεπε να απευθύνεται στο Αυτού Μεγαλειότατο ουδέτερο ον.

    That being said, κάπως πρέπει να βγάλουν και $$$ οι ψυχολόγοι - αμέσως-αμέσως αν πρέπει να κάνουν classify κάποιον ανάμεσα σε 5-10 non-binary genders, ε δεν θα είναι 10-20 συνεδρίες παραπάνω; There you have it
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  8. #1718
    Εγγραφή
    04-05-2007
    Περιοχή
    ΚΥΠΡΟ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    14.384
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    CYTA CYPRUS
    Router
    Technicolor TG799vn v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Burning Skies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ έγραψες "ψυχάκι". Χρειάζεται να ξέρω κάτι άλλο;

    - - - Updated - - -



    Τον Χριστό λευκοί γαλανοματηδες δεν τον παίζουν;
    Εγώ ξέρω τι έγραψα.
    Οι αηδιες για woke στο δικό μου ποστ πού κολλάνε; Εσύ κατάλαβες τι έγραψες ή ήταν σποντα για άλλους;
    Γιατί εγώ δεν ανέφερα άσπρους/μαύρους ηθοποιούς κλπ κλπ
    Ryzen PC:3600x@4.550Ghz, Gigabyte Aorus x570 mobo, MSI 6700xt, G.Skill Trident Z 3733 15-14-14-1T
    Oneplus 9 Pro 8/128gb: Rooted, OOS Android 14
    OnePlus WATCH 2: WEAR OS 4
    Blackview Tab 11 Tablet 8/128gb: Android 11
    Amazon Firestick: 4k max

  9. #1719
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Σταματάει εδώ η offtopic συζήτηση, αν θέλετε συνεχίστε στο αντίστοιχο subforum με political συζήτηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος flamelab : 29-04-24 στις 12:38.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  10. #1720
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.089
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Τελείωσα χθες το Fallout. Υπόψιν δεν έχω παίξει κανένα παιχνίδι, και στην περιόδο του πρώτου είχα φίλους που το είχαν κάψει.

    Αρχικά ξεκίνησα κρύα, ζέστανε και το τέλος κάπως με χάλασε.
    Να πω ότι για μένα η σειρά έχει φτιαχτεί για τους gamers περισσότερο από όλα και όχι για αυτούς δεν γνωρίζουν τον κόσμο. Κάνει καλή προσπάθεια να τον αποδόσει αλλά γενικά φαίνεται από την αρχή ότι αν έχεις εμπειρία τότε η σειρά είναι για σένα.
    Από παραγωγή, σκηνικά κτλ όλα σουπερ. Η κοπέλα, vault dweller δεν με συγκηνήσε ούτε σαν ηθοποιός ούτε σαν χαρακτήρας της σειράς. Υπήρχε και μια διαρκή εμμονή με το να δείχνει πόσο τεράστια ειναι τα μάτια της. Ξέρω ότι τα vault είναι στον κόσμο τους αλλά και πάλι δεν μου άρεσε το λίγο κωμικό στοιχείο που έφερναν στην σειρά.
    Σεναριακά, ειναι τίγκα στο πήγαινε έλα και όταν αρχίσει να ξεδιπλώνεται το σενάριο και την σύνδεση του παρελθόντος με το παρών αποκτάει πολύ ενδιαφέρον.
    Spoiler:
    Μερικά από τα σημεία που με χαλάσαν ήταν
    * Δεν εξήγησε πως η κομμουνίστρια υπήρχε μετά από 200 χρόνια
    * Το παιδάκι επαίζησε ένα μεταλικό κουτί της πυρηνικής έκρηξης; Νομίζω αναφέρει πυρηνική.
    * Τι γίνεται με τους ghoul, με εξαίρεση ότι χρειάζονται ένα φάρμακο να μην γίνουν ζόμπι και ότι έχουν self healing abilities
    * Την πόλη που φωταγωγήθηκε και το cold fussion. Αν και θα ειναι στην 2η σεζόν. Αλλά απλά το παρατήσαν και έφυγαν.
    * Θα ήθελα να είχε πει και περισσότερα για την πόλη που έγινε nuked.
    * Φαντάζομαι στο παιχνίδι και στο μέλλον δείχνει τις πολιτικές των υπάλοιπων εταιρειών.
    * Γενικά η core ιδεα περί μονοπωλίου, εξουσίας μου φάνηκε λίγο too basic.


    ΄'Εμαθα ότι θα πάει και 2η σεζόν, Καλό αυτό δεδομένου του πως τελείωσε.

    Όπως και να έχει, έντιμη προσπάθεια και αξίζουν και άλλες. Πιστεύω ότι έχει στηθεί τεράστιος κόσμος να αρμέξουν. Νομίζω πάμε σε μια φάση, που αντί να διαφωνούμε για την σωστή μεταφορά βιβλίου θα συζητάμε για την σωστή μεταφορά παιχνιδιών.

    Πάντως αν και μου αρέσει πολύ το post apocalyptic νομίζω αυτό που δεν μου άρεσε και είχε λίγο ασυνδετο ήταν το κωμικό στοιχείο. Από όσο ξέρω, αυτό το στοιχείο έχει αρέσει σε πολύ κόσμο.

    Επίσης, από όλους όσους ξέρω, αυτοί που έχουν παίξει τα παιχνίδια ειναι πολύ θετικοί και οι υπόλοιποι κάπως σαν εμένα, δηλαδή καλή προσπάθεια αλλά τίποτα το ιδιαίτερο να συνδεθείς. Γιααυτό και λέω ότι φτιάχτηκε για τους gamers.

    - - - Updated - - -

    Ξεκινησα χθες το Constelation μιας και πάω προς λήξη της apple tv δωρεάν συνδρομής.
    Νομίζω θα μας τα κάνει τσουρέκια με τον παραλληλισμό και τον χρόνο με κακό τρόπο. Δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που πήγε προς τα εκεί.
    Αλλά θα δω μερικά ακόμη και μετά 3body problem. Επίσης θέλω να ελέγξω τα Anthracite και Xmen 97.

    Δεν ξέρω αν είδε κανείς invicible 2η σεζόν. Δεν ξέρω γιατί αλλά αν και η πρώτη μου άρεσε πάρα πολύ, με την 2η σταμάτησα μετά το 1ο-2ο.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giorgosts Εμφάνιση μηνυμάτων
    Burek

    https://www.imdb.com/title/tt3702704

    Ελληνική παραγωγή, Αμερικάνος κάνει τον Αμερικάνο, Ελληνίδα κάνει την Αμερικάνα, Κύπριος κάνει τον Τούρκο, Ελληνίδα τη Γερμανίδα, διάφοροι Σλάβοι κάνουν άλλους Σλάβους που στα αλήθεια είναι μαλωμένοι, Αλβανούς κλπ. και στο τέλος κάνουν παρέλαση όλοι μαζί.

    Χαλαρώστε λίγο, θέατρο κάνουν.
    Έχει πολύ όμορφες παρουσίες, πολύ ωραία τοπία με την θάλασαα και θα πέσει θέαση.
    Ψυχολογικά προβλήματα από το Βέλγιο
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  11. #1721
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελείωσα χθες το Fallout. Υπόψιν δεν έχω παίξει κανένα παιχνίδι, και στην περιόδο του πρώτου είχα φίλους που το είχαν κάψει.

    Αρχικά ξεκίνησα κρύα, ζέστανε και το τέλος κάπως με χάλασε.
    Να πω ότι για μένα η σειρά έχει φτιαχτεί για τους gamers περισσότερο από όλα και όχι για αυτούς δεν γνωρίζουν τον κόσμο. Κάνει καλή προσπάθεια να τον αποδόσει αλλά γενικά φαίνεται από την αρχή ότι αν έχεις εμπειρία τότε η σειρά είναι για σένα.
    Από παραγωγή, σκηνικά κτλ όλα σουπερ. Η κοπέλα, vault dweller δεν με συγκηνήσε ούτε σαν ηθοποιός ούτε σαν χαρακτήρας της σειράς. Υπήρχε και μια διαρκή εμμονή με το να δείχνει πόσο τεράστια ειναι τα μάτια της. Ξέρω ότι τα vault είναι στον κόσμο τους αλλά και πάλι δεν μου άρεσε το λίγο κωμικό στοιχείο που έφερναν στην σειρά.
    Σεναριακά, ειναι τίγκα στο πήγαινε έλα και όταν αρχίσει να ξεδιπλώνεται το σενάριο και την σύνδεση του παρελθόντος με το παρών αποκτάει πολύ ενδιαφέρον.
    Spoiler:
    Μερικά από τα σημεία που με χαλάσαν ήταν
    * Δεν εξήγησε πως η κομμουνίστρια υπήρχε μετά από 200 χρόνια
    * Το παιδάκι επαίζησε ένα μεταλικό κουτί της πυρηνικής έκρηξης; Νομίζω αναφέρει πυρηνική.
    * Τι γίνεται με τους ghoul, με εξαίρεση ότι χρειάζονται ένα φάρμακο να μην γίνουν ζόμπι και ότι έχουν self healing abilities
    * Την πόλη που φωταγωγήθηκε και το cold fussion. Αν και θα ειναι στην 2η σεζόν. Αλλά απλά το παρατήσαν και έφυγαν.
    * Θα ήθελα να είχε πει και περισσότερα για την πόλη που έγινε nuked.
    * Φαντάζομαι στο παιχνίδι και στο μέλλον δείχνει τις πολιτικές των υπάλοιπων εταιρειών.
    * Γενικά η core ιδεα περί μονοπωλίου, εξουσίας μου φάνηκε λίγο too basic.


    ΄'Εμαθα ότι θα πάει και 2η σεζόν, Καλό αυτό δεδομένου του πως τελείωσε.

    Όπως και να έχει, έντιμη προσπάθεια και αξίζουν και άλλες. Πιστεύω ότι έχει στηθεί τεράστιος κόσμος να αρμέξουν. Νομίζω πάμε σε μια φάση, που αντί να διαφωνούμε για την σωστή μεταφορά βιβλίου θα συζητάμε για την σωστή μεταφορά παιχνιδιών.

    Πάντως αν και μου αρέσει πολύ το post apocalyptic νομίζω αυτό που δεν μου άρεσε και είχε λίγο ασυνδετο ήταν το κωμικό στοιχείο. Από όσο ξέρω, αυτό το στοιχείο έχει αρέσει σε πολύ κόσμο.

    Επίσης, από όλους όσους ξέρω, αυτοί που έχουν παίξει τα παιχνίδια ειναι πολύ θετικοί και οι υπόλοιποι κάπως σαν εμένα, δηλαδή καλή προσπάθεια αλλά τίποτα το ιδιαίτερο να συνδεθείς. Γιααυτό και λέω ότι φτιάχτηκε για τους gamers.

    - - - Updated - - -

    Ξεκινησα χθες το Constelation μιας και πάω προς λήξη της apple tv δωρεάν συνδρομής.
    Νομίζω θα μας τα κάνει τσουρέκια με τον παραλληλισμό και τον χρόνο με κακό τρόπο. Δεν μου αρέσει καθόλου ο τρόπος που πήγε προς τα εκεί.
    Αλλά θα δω μερικά ακόμη και μετά 3body problem. Επίσης θέλω να ελέγξω τα Anthracite και Xmen 97.

    Δεν ξέρω αν είδε κανείς invicible 2η σεζόν. Δεν ξέρω γιατί αλλά αν και η πρώτη μου άρεσε πάρα πολύ, με την 2η σταμάτησα μετά το 1ο-2ο.

    - - - Updated - - -



    Έχει πολύ όμορφες παρουσίες, πολύ ωραία τοπία με την θάλασαα και θα πέσει θέαση.
    Ψυχολογικά προβλήματα από το Βέλγιο
    Δε νομίζω ότι γίνεται να τα πούνε όλα σε ένα κύκλο για αυτά που λες στο σποιλερ, κάτι πρέπει να κρατήσουν για 2ο και 3ο κύκλο
    Όσο για το 1) και 2) στα σποιλερ, είχα δει ένα ακκαου στο Τουίτερ να τουιταρει ποιος ίσως από τους 4 αυτούς να αποκαλυφθεί σαν Synth , Μολντειβερ,Μαξιμους, μπαμπάς και πρωταγωνίστρια. Ούτε ξέρω τι ήταν το Synth, το έψαξα αργότερα. Πιστεύω ότι το ένα ή το δύο που αναφέρεις να είναι λογο Synth? Δε ξέρω,απλώς μου φαίνονται λίγο off τα στορι τους σε αυτά ακριβώς τα σημεία που αναφέρεις και απλώς πήγε το μυαλό μου εκεί αμέσως αφού διάβασα για Synth Απλώς το αναφέρω

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2024-04-29-15-46-19-843.jpeg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  580,3 KB 
ID: 255768

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2024-04-29-15-46-45-834.jpeg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  596,4 KB 
ID: 255769

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2024-04-29-15-47-13-800.jpeg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  460,5 KB 
ID: 255770

  12. #1722
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.089
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mario27 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω ότι γίνεται να τα πούνε όλα σε ένα κύκλο για αυτά που λες στο σποιλερ, κάτι πρέπει να κρατήσουν για 2ο και 3ο κύκλο
    Όσο για το 1) και 2) στα σποιλερ, είχα δει ένα ακκαου στο Τουίτερ να τουιταρει ποιος ίσως από τους 4 αυτούς να αποκαλυφθεί σαν Synth , Μολντειβερ,Μαξιμους, μπαμπάς και πρωταγωνίστρια. Ούτε ξέρω τι ήταν το Synth, το έψαξα αργότερα. Πιστεύω ότι το ένα ή το δύο που αναφέρεις να είναι λογο Synth? Δε ξέρω,απλώς μου φαίνονται λίγο off τα στορι τους σε αυτά ακριβώς τα σημεία που αναφέρεις και απλώς πήγε το μυαλό μου εκεί αμέσως αφού διάβασα για Synth Απλώς το αναφέρω

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2024-04-29-15-46-19-843.jpeg 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  580,3 KB 
ID: 255768

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2024-04-29-15-46-45-834.jpeg 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  596,4 KB 
ID: 255769

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2024-04-29-15-47-13-800.jpeg 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  460,5 KB 
ID: 255770
    Δεν το ήξερα. Θα το ψάξω και εγώ λίγο περισσότερο.
    Όμως η αποφαση για 2ο δεν είχε παρθεί. Δηλαδή θα τελείωνε έτσι; Πφφφφφ. Αλλά ναι έχεις δίκιο γενικά για την παρατηρησή σου. Απλά τα έχει αφήσει λίγο ξεκρεμαστα. Αν πχ είναι να δείξει synth, θα το έχει κάνει καλά καθώς δεν το έχει παρουσιάσει ήδη. Δηλαδή θα το φέρει έξτρα όπως κάνουν και άλλες σειρές. Τώρα έχει πετάξει διάφορα και τα έχει αφήσει ξεκρεμαστα. Ίσως πχ δεν θα έπρεπε να είχε δείξει την κα κομμουνίστρια. Το γεγονός ότι μπορείς να το ψάξεις online δεν το κάνει λιγότερο λάθος. Δεν χρειάζεται να έχω διαβάσει/παίξει το βιβλίο/παιχνίδι κατά την γνώμη μου.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  13. #1723
    Εγγραφή
    08-12-2015
    Μηνύματα
    120
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το ήξερα. Θα το ψάξω και εγώ λίγο περισσότερο.
    Όμως η αποφαση για 2ο δεν είχε παρθεί. Δηλαδή θα τελείωνε έτσι; Πφφφφφ. Αλλά ναι έχεις δίκιο γενικά για την παρατηρησή σου. Απλά τα έχει αφήσει λίγο ξεκρεμαστα. Αν πχ είναι να δείξει synth, θα το έχει κάνει καλά καθώς δεν το έχει παρουσιάσει ήδη. Δηλαδή θα το φέρει έξτρα όπως κάνουν και άλλες σειρές. Τώρα έχει πετάξει διάφορα και τα έχει αφήσει ξεκρεμαστα. Ίσως πχ δεν θα έπρεπε να είχε δείξει την κα κομμουνίστρια. Το γεγονός ότι μπορείς να το ψάξεις online δεν το κάνει λιγότερο λάθος. Δεν χρειάζεται να έχω διαβάσει/παίξει το βιβλίο/παιχνίδι κατά την γνώμη μου.

    Νομίζω ότι είναι καλό αυτό που υπάρχει θολούρα ή δεν σου τα δείχνουν όλα. Αλλιώς δε θα υπήρχε μυστήριο ούτε θα συζητούσαμε τώρα , απλώς θα ήταν μια οκ,ίσως και βαρετη σειρά. Ψάξε από δω, συζήτηση,αναφορές, ξανά αναζήτηση,ιδέες,easter eggs κτλ, βάζεις και μάρκετινγκ ,pr ,βίντεο και η σειρά παίρνει την ανηφόρα για την κορυφή. Πιστεύω ότι το έχτισαν καλά, έχουν μια καλή βάση για 2η-3--4η-5η σεζόν και από ότι έχω δει έχουν υλικό για να βγει τόσες σεζόν. Στο Prime video κανάλι του YouTube , το τρέιλερ είναι στα τοπ 6 τους από viewers με 27εκ views. Έχουν πιάσει πολύ κόσμο, όπως ανθρώπους που το έπαιζαν στο παιχνίδι όπως διαβάζουμε εδώ μέσα αλλά εσένα και εμένα ακυρους χα λολ
    Reddit, Twitter, Instagram γίνεται λίγο χαμουλης

Σελ. 115 από 115 ΠρώτηΠρώτη ... 95105110113114115

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας