Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    06-06-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ΖΤΕ 1600Η
    Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

    Τέλος του έτους έληγε το κινητό μου και μιας και της γυναίκας λήγει τον Φλεβάρη, είπαμε να φύγουμε από την ακριβή Cosmote και να πάμε στη Wind. Από την πρώτη μέρα είχαμε θέματα, όπως μη υποστήριξη VoWIFI στα κινητά μας και άθλιο σήμα στο σπίτι, ενώ η WIND φημίζεται για το σήμα στα Σεπόλια. Το κακό ολοκληρώθηκε τώρα που γύρισα στο γραφείο και δεν έχει σήμα, παρά μόνο σε ανοιχτούς χώρους και αυτό όχι ικανοποιητικό.

    Σκέφτομαι να γυρίσω στην Cosmote μιας και το "τμήμα ειδικών προσφορών" μου έδωσε μια προσφορά 4 πάνω από της WIND και για τα 2 κινητά για 1 μήνα σε περίπτωση που θέλω να επιστρέψω. Τι μέλει γενέσθαι όμως; Ισχύει ότι λέει η ΕΕΤΤ για πληρωμή των 2 παγίων στο νέο πάροχο; Υπάρχουν άλλες κρυφές χρεώσεις;

    Κάποιος που το έχει κάνει να μου πει τι να περιμένω;

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.333
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Διάβασε τη σύμβαση που υπέγραψες με τη wind, και κοίτα το πινακάκι για το penalty ανα μήνα αποχώρησης (αν έλαβες ειδική προσφορά/επιδότηση)
    Νομίζω ο 2ος μήνας είναι ο καλύτερος να φυγεις αλλά δες το πινακακι.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GPxr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους.

    Τέλος του έτους έληγε το κινητό μου και μιας και της γυναίκας λήγει τον Φλεβάρη, είπαμε να φύγουμε από την ακριβή Cosmote και να πάμε στη Wind. Από την πρώτη μέρα είχαμε θέματα, όπως μη υποστήριξη VoWIFI στα κινητά μας και άθλιο σήμα στο σπίτι, ενώ η WIND φημίζεται για το σήμα στα Σεπόλια. Το κακό ολοκληρώθηκε τώρα που γύρισα στο γραφείο και δεν έχει σήμα, παρά μόνο σε ανοιχτούς χώρους και αυτό όχι ικανοποιητικό.

    Σκέφτομαι να γυρίσω στην Cosmote μιας και το "τμήμα ειδικών προσφορών" μου έδωσε μια προσφορά 4 πάνω από της WIND και για τα 2 κινητά για 1 μήνα σε περίπτωση που θέλω να επιστρέψω. Τι μέλει γενέσθαι όμως; Ισχύει ότι λέει η ΕΕΤΤ για πληρωμή των 2 παγίων στο νέο πάροχο; Υπάρχουν άλλες κρυφές χρεώσεις;

    Κάποιος που το έχει κάνει να μου πει τι να περιμένω;
    Στους δύο πρώτους μήνες αποχώρησης πληρώνεις τα πάγια δύο μηνών και φεύγεις. Αυτό θα λέει λογικά και στο πινακάκι.
    Eπιτελους VDSL

  4. #4
    Εγγραφή
    06-06-2018
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ΖΤΕ 1600Η
    Όντως πληρώνεις τα 2 πρώτα πάγια και σε συμφέρει να φύγεις τον 2ο μήνα, βέβαια επειδή έχω θέμα με έλλειψη σήματος στην δουλειά έκανα αίτηση υπαναχώρησης για να τελειώνουμε μια ώρα αρχύτερα. Μου έκαναν και 2 μήνες δώρο τα πάγια και είμαστε ευχαριστημένοι όλοι.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας