Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    05-12-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    403
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    27000/2700
    ISP
    Cosmote
    Router
    ZTE H1600
    Path Level
    Interleaved
    Καλημερα σε ολους.

    Εχω 1 γραμμη σταθερου σε wind 24mbps και 2 καρτοκινητα σε Qcard (wind),απο τιμες ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος αλλα απο ποιοτητα υπαρχουν θεματακια.

    -Το ιντερνετ του σταθερου στο σπιτι καπως αργο ειδικα σε σελιδες του εξωτερικου ειναι εντονο το φαινομενο,επισης η φωνη ακουγεται λιγο χαλια (δεν ειναι voip και εχω κανει ολες της απαραιτητες ενεργειες για τυχον προβλημα απο μεριας μου πχ πριζες/καλωδια/φιλτρα/συνδεσμολογια κτλ.).

    -Τα καρτοκινητα απεκτησαν προσφατα προβλημα με το ιντερνετ,στο μαγαζι που ειναι σχεδον στο κεντρο πιανει 3G και σερνεται και οποτε του ερθει πιανει 4G και τα παει καλα.

    Με αυτα και αυτα εξεταζω την περιπτωση να γυρισω το σταθερο σε cosmote 24mbps η 50mbps (δεν δινει κανεις αλλος 50αρα στην περιοχη μου) και τα καρτοκινητα σε cosmote καρτα.

    Τι συνδυασμο πακετου/προσφορας μπορω να πετυχω σε σταθερο/καρτοκινητα cosmote για να εχω extra ομιλια και GB σε καλες τιμες?

  2. #2
    Εγγραφή
    13-07-2007
    Περιοχή
    Καλλιθέα Αττικής
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    495
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    (dB) / 3.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/call_us.html

    Νομίζω ότι για να πας καρτοκινητό στην Cosmote, γίνεται μόνο με καρτοσυμβόλαιο, οπότε μάλλον δεν σε συμφέρει.
    Πάτα πάνω στο λινκ, δώσε ένα τηλέφωνο και θα σε καλέσουν αυτοί για να σε ενημερώσουν σχετικά.

    - - - Updated - - -


    Σχετικά με το καρτοσυμβόλαιο: https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr...symvolaio.html
    Γρηγόρης Νάκος.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Greg61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι για να πας καρτοκινητό στην Cosmote, γίνεται μόνο με καρτοσυμβόλαιο, οπότε μάλλον δεν σε συμφέρει.
    Πριν 2 βδομάδες μετέφερα εκ μέρους των γονέων μου τα δύο καρτοκινητά τους από Vodafone CU σε Cosmote WhatsUp.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsirintanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα σε ολους.

    Εχω 1 γραμμη σταθερου σε wind 24mbps και 2 καρτοκινητα σε Qcard (wind),απο τιμες ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος αλλα απο ποιοτητα υπαρχουν θεματακια.

    -Το ιντερνετ του σταθερου στο σπιτι καπως αργο ειδικα σε σελιδες του εξωτερικου ειναι εντονο το φαινομενο,επισης η φωνη ακουγεται λιγο χαλια (δεν ειναι voip και εχω κανει ολες της απαραιτητες ενεργειες για τυχον προβλημα απο μεριας μου πχ πριζες/καλωδια/φιλτρα/συνδεσμολογια κτλ.).

    -Τα καρτοκινητα απεκτησαν προσφατα προβλημα με το ιντερνετ,στο μαγαζι που ειναι σχεδον στο κεντρο πιανει 3G και σερνεται και οποτε του ερθει πιανει 4G και τα παει καλα.

    Με αυτα και αυτα εξεταζω την περιπτωση να γυρισω το σταθερο σε cosmote 24mbps η 50mbps (δεν δινει κανεις αλλος 50αρα στην περιοχη μου) και τα καρτοκινητα σε cosmote καρτα.

    Τι συνδυασμο πακετου/προσφορας μπορω να πετυχω σε σταθερο/καρτοκινητα cosmote για να εχω extra ομιλια και GB σε καλες τιμες?
    Τα δύο καρτοκινητά των γονέων μου τα πήγαμε σε WhatsUp. Σε συνδυασμό με το σταθερό (επίσης Cosmote) ενεργοποιήσαμε το Cosmote One και έτσι οι τρεις αυτοί αριθμοί έχουν κάθε μήνα 1000 λεπτά ομιλίας μεταξύ τους. Επίσης υπάρχουν κάποια δεδομένα που μπορούν να ενεργοποιηθούν κάθε μήνα στα καρτοκινητά (με μικρή διάρκεια όμως) μέσω του Cosmote One. Για το WhatsUp υπάρχουν και άλλα καλούδια, κυρίως με δεδομένα. Επειδή οι γονείς μου δεν ασχολούνται με το σπορ, δεν το έψαξα περισσότερο, αλλά είδα σε μερικά μηνύματα εδώ στο φόρουμ για κάτι ωραία πακέτα. Αν βρω τα μηνύματα θα τα βάλω εδώ.
    Ανυπόγραφος

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας