Σελ. 18 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920232838 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 256-270 από 594
  1. #256
    Εγγραφή
    18-03-2023
    Περιοχή
    Βόλος
    Μηνύματα
    132
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637 \ 11255 kbps
    ISP
    Vodafone
    Router
    ZXHN H268Q
    SNR / Attn
    16.8(dB) / 3.4(dB)
    Εαν και άμα, στην επόμενη έκδοση λογισμικού VOX , αντιμετωπιστεί το παρατράγουδο με το Upload?
    Το ZXHN H268Q θα χάσει το θρόνο του.

    Οι επιπλέον δυνατότητες του VOX στην τηλεφωνία, έχουν μεγαλύτερη χρηστική αξία.

  2. #257
    Εγγραφή
    09-06-2017
    Μηνύματα
    386
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    510/51
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos.tap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν και άμα, στην επόμενη έκδοση λογισμικού VOX , αντιμετωπιστεί το παρατράγουδο με το Upload?
    Το ZXHN H268Q θα χάσει το θρόνο του.

    Οι επιπλέον δυνατότητες του VOX στην τηλεφωνία, έχουν μεγαλύτερη χρηστική αξία.
    Κλήσεις μέσω του app πως μπορώ να κάνω;

  3. #258
    Εγγραφή
    22-08-2019
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Vodafone
    Router
    H268Q
    SNR / Attn
    17(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτο θελω να μαθω και εγω επειδη δεν εχω ακομα στα χερια μου το vox, αλλα καπου διαβασα οτι δουλευει με το ιταλικο apk station, για το ελληνικο δεν γνωριζω ακομα.

  4. #259
    Εγγραφή
    27-05-2020
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα παιδιά
    Και εγώ κάτοχος του συγκεκριμένου ρούτερ από σήμερα. Προσπαθώ να αλλάξω τους DNS και δεν τα έχω καταφέρει!!
    Μπορεί κάποιος να μου πει ακριβώς ποια βήματα ακολουθώ;;
    Ευχαριστώ
    Υ.Γ θέλω να βάλω από cloudflaire
    Μπορώ να απενεργοποιήσω το πρωτόκολλο ipv6?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mankon7 : 11-05-23 στις 22:02.

  5. #260
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    FRITZ!BOX 7590
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leasedline Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα,

    υπάρχει ο κωδικός superuser γιατο συγκεκριμένο;
    αν το συνδέσω στο wan υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξει τους κωδικούς για VOIP στην vodafone??
    Τελικά βρήκες άκρη σχετικά με την αλλαγή ή όχι των κωδικών VoIP?
    Είχα 100άρα γραμμή χαλκού και μου πρότειναν την 200άρα με 3€ διαφορά και απεριόριστα προς κινητά.
    Ρώτησα αν θα μπορώ να κρατήσω το μόντεμ που έχω, μου απάντησαν θετικά και αποδέχτηκα την πρόταση.
    Ακολούθησε SMS με το οποίο με ενημέρωσαν ότι θα μου αποσταλεί το συγκεκριμένο μόντεμ XS6_4.0.00.08, το οποίο παρέλαβα προ δύο ωρών.
    Δεν το συνέδεσα ακόμη στο DSL από το φόβο μήπως μου αλλάξουν τους κωδικούς VoIP, που έχω βρει και χρησιμοποιώ με το Fritz!Box 7590.
    Η γραμμή μου παραμένει στα 100 και προφανώς θα πρέπει να κάνω κάποια ενέργεια για να λειτουργήσει στα 200.
    Πρέπει απλά να συνδέσω το νέο μόντεμ και όλα θα γίνουν αυτόματα ή πρέπει να καλέσω κάποια υπηρεσία?

    Επανέρχομαι στο αρχικό ερώτημα: Με την αλλαγή του μόντεμ άλλαξαν σε εσένα οι κωδικοί VoIP?

    Ευχαριστώ!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikomas50 : 15-05-23 στις 16:30.
    Case: Cooler Master Silencio 650 Pure - Τροφοδοτικό: Thermaltake TR2 QFan 500W - CPU: Intel Core i3-10100 - RAM: 2X8GB - GPU: Intel HD Graphics - M/B: Gigabyte B560M DS3H (rev. 1.0) - SSD: SanDisk SDSSDXPS240G - KINGSTON SKC2500M8250G - HDD: WDC WD10EADS-00L5B1 - DVD-RW: Samsung DVD-RW SH-224BB - Monitor: Dell U2412M - Λειτουργικό: Windows: 11 Pro X64.

  6. #261
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.037
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Κατα 99% δεν αλλάζουν οι κωδικοί και θεωρητικά δεν χρειάζεται να κάνεις τπτ. Αφού βλέπεις ακόμη 100Mbps, δεν σου έχουν κάνει την αλλαγή προφίλ, οπότε περιμένεις να δεις 35b και 220Mbps. Τέλος, το Fritz πλέον υποστηρίζεται εμμέσως εφόσον υπάρχει το Vodafone προφίλ κατά το σετάρισμα. Το επιλέγεις, συγχρονίζει, τραβάει αυτόματα ρυθμίσεις εκτός του Proxy/Outbound Proxy (ngn.hol.net) που πρέπει να τα βάλεις χειροκίνητα. Μόλις τα βάλεις, κάνει Register και η τηλεφωνία...

  7. #262
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    73
    Μηνύματα
    233
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΦΑΛΗΡΟ
    Router
    FRITZ!BOX 7590
    SNR / Attn
    13(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατα 99% δεν αλλάζουν οι κωδικοί και θεωρητικά δεν χρειάζεται να κάνεις τπτ. Αφού βλέπεις ακόμη 100Mbps, δεν σου έχουν κάνει την αλλαγή προφίλ, οπότε περιμένεις να δεις 35b και 220Mbps. Τέλος, το Fritz πλέον υποστηρίζεται εμμέσως εφόσον υπάρχει το Vodafone προφίλ κατά το σετάρισμα. Το επιλέγεις, συγχρονίζει, τραβάει αυτόματα ρυθμίσεις εκτός του Proxy/Outbound Proxy (ngn.hol.net) που πρέπει να τα βάλεις χειροκίνητα. Μόλις τα βάλεις, κάνει Register και η τηλεφωνία...
    Ευχαριστώ.
    Μου άλλαξαν την ταχύτητα δίχως να πειράξουν τους κωδικούς VoIP τελικά!
    Case: Cooler Master Silencio 650 Pure - Τροφοδοτικό: Thermaltake TR2 QFan 500W - CPU: Intel Core i3-10100 - RAM: 2X8GB - GPU: Intel HD Graphics - M/B: Gigabyte B560M DS3H (rev. 1.0) - SSD: SanDisk SDSSDXPS240G - KINGSTON SKC2500M8250G - HDD: WDC WD10EADS-00L5B1 - DVD-RW: Samsung DVD-RW SH-224BB - Monitor: Dell U2412M - Λειτουργικό: Windows: 11 Pro X64.

  8. #263
    Εγγραφή
    18-05-2023
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα σε όλους.

    Μπορει καποιος να μου πει, γιατι με αυτο το μοντεμ εχω σχεδον 100αρι ιντερνετ στο δωματιο που το έχω, αλλα ακριβως σε διπλανο δωματιο δεν εχω ουτε σημα σε καμια συσκευη;

    Ενημερωτικα με παλιοτερα χειροτερα μοντεμ ειχα καλο σημα παντου......

  9. #264
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.361
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από km206gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους.

    Μπορει καποιος να μου πει, γιατι με αυτο το μοντεμ εχω σχεδον 100αρι ιντερνετ στο δωματιο που το έχω, αλλα ακριβως σε διπλανο δωματιο δεν εχω ουτε σημα σε καμια συσκευη;

    Ενημερωτικα με παλιοτερα χειροτερα μοντεμ ειχα καλο σημα παντου......
    Ρούτερ θέλεις να πεις.
    Και προφανώς αναφέρεσαι σε ασύρματη διασύνδεση.
    Η ισχύς του σήματος ορίζεται από τον κατασκευαστή για κάθε μοντέλο.
    Οπότε η εμβέλεια του σήματος διαφέρει από συσκευή σε συσκευή.
    Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο πχ εμπόδια κλπ
    Επίσης σε ποιο κανάλι είσαι; 2.4 ή 5Ghz;
    Στο πρώτο κερδίζεις σε εμβέλεια και χάνεις σε ταχύτητα. Στο δεύτερο το αντίστροφο.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  10. #265
    Εγγραφή
    18-05-2023
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Εχω και 2.4 και 5Ghz ανοιχτά. Είτε συνδεθώ στο ένα είτε στο άλλο δεν έχω αποτέλεσμα. Τα εμπόδια ελάχιστα και στο παρελθόν δεν περιορίζανε το σήμα.

  11. #266
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.361
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από km206gr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω και 2.4 και 5Ghz ανοιχτά. Είτε συνδεθώ στο ένα είτε στο άλλο δεν έχω αποτέλεσμα. Τα εμπόδια ελάχιστα και στο παρελθόν δεν περιορίζανε το σήμα.
    Σου το είπα παραπάνω.
    Διαφέρει η ισχύς κάθε ασύρματου ρούτερ.
    Στα ασύρματα δεν μπορεί να σου εγγυηθεί κανείς και τίποτε.
    Δεν υπάρχει κάποια συσκευή που να σου προσφέρει άριστο ή καλό σήμα μέσα σε έναν χώρο.
    Αν υπήρχε θα την είχαμε όλοι.

    Κάνεις δοκιμές αλλάζοντας θέση του ρούτερ.
    Αν δεις ότι δεν καλύπτεσαι πηγαίνεις σε λύσεις ΑΡ (η καλύτερη) ή powerline. Όχι extenders.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  12. #267
    Εγγραφή
    18-05-2023
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Σε ευχαριστώ

  13. #268
    Εγγραφή
    22-08-2019
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Vodafone
    Router
    H268Q
    SNR / Attn
    17(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μολις παρελαβα το station και παρατηρησα πτωση ταχυτητας στα -10mbps σε σχεση με το H300, και δοκιμασα το ιταλικο app και ενω εχει μεσα για κλησεις με πεταει εξω.

    - - - Updated - - -

    Μπορεις να μου πεις τον τροπο που εκανες και δουλεψε η εφαρμογη για κλησεις? κατεβασα την Ιταλικη αλλα οταν παω να κανω κληση με πεταει εξω και ουτε λαμβανει εισερχομενες.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μονο που έχω καταφέρει μέχρι στιγμής είναι να το συνδέσω στην εφαρμογή Station που είναι της vodafone
    Και μπορείς να κάνει troubleshoot να πειράξεις διαφορα στο wifi και να κανεις κλησεις απο το σταθερό σου μέσω του κινητού

    - - - Updated - - -

    δεν ξέρω αν μπορεί να βρεθεί κάτι από το config file του
    Μπορεις να μου πεις τον τροπο που εκανες και δουλεψε η εφαρμογη για κλησεις? κατεβασα την Ιταλικη αλλα οταν παω να κανω κληση με πεταει εξω και ουτε λαμβανει εισερχομενες.

  14. #269
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.555
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από faniskorg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μολις παρελαβα το station και παρατηρησα πτωση ταχυτητας στα -10mbps σε σχεση με το H300, και δοκιμασα το ιταλικο app και ενω εχει μεσα για κλησεις με πεταει εξω.

    - - - Updated - - -

    Μπορεις να μου πεις τον τροπο που εκανες και δουλεψε η εφαρμογη για κλησεις? κατεβασα την Ιταλικη αλλα οταν παω να κανω κληση με πεταει εξω και ουτε λαμβανει εισερχομενες.

    - - - Updated - - -



    Μπορεις να μου πεις τον τροπο που εκανες και δουλεψε η εφαρμογη για κλησεις? κατεβασα την Ιταλικη αλλα οταν παω να κανω κληση με πεταει εξω και ουτε λαμβανει εισερχομενες.
    Δεν εχω πλέον Vodafone home αλλά onenet. Αν θυμάμαι καλά απλώς κατέβασα την εφαρμογή και μπορούσα να καλέσω κανονικά βάζοντας +30 και το νούμερο που ήθελα

  15. #270
    Εγγραφή
    22-08-2019
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    84
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50/5
    ISP
    Vodafone
    Router
    H268Q
    SNR / Attn
    17(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν εχω πλέον Vodafone home αλλά onenet. Αν θυμάμαι καλά απλώς κατέβασα την εφαρμογή και μπορούσα να καλέσω κανονικά βάζοντας +30 και το νούμερο που ήθελα
    Τοτε λογικα μετα το update που εκαναν αφερεσαν αυτη τη δυνατοτητα για αγνωστο λογο. Παντως η Ελληνικη εφαρμογη δεν εχει ουτε τις μισες λειτουργιες σε σχεση με την Ιταλικη.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leopseft Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξύ εγώ με την τελευταία ενημέρωση παρατήρησα το εξής κουλό. Το ένα ασύρματο εμφανίζει κανονικά την αναγνώριση κλήσεων (Gigaset) ενώ το άλλο (motorola) ο αριθμός αναβοσβήνει κατά τη διάρκεια της κλήσης κ εν τέλη δεν αποθηκεύεται στη λίστα κλήσεων του σταθερού. Αν κάνω κλήση με απόκρυψη, εμφανίζει Anonymous σταθερά χωρίς να αναβοσβήνει και αποθηκεύεται κανονικά. Να παίζει ασυμβατότητα με το Motorola T301, ή συμπτωματικά την άκουσε το ασύρματο; Μήπως τυχαίνει να έχει κανείς το ίδιο ασύρματο, ή να έχει το ίδιο πρόβλημα σε άλλο ασύρματο;
    Εγω πηρα μολις χθες το station ηδη αναβαθμισμενο και εχω το ιδιο προβλημα και μου ειπαν οτι φταιει η συσκευη, αλλα δεν παιζει να φταιει επειδη με κανενα αλλο ρουτερ της vod δεν ειχα θεμα. Και το πιο περιεργο ειναι οτι δεν το κανει σε ολα τα νουμερα, πχ αν παρω απο το κινητο μου δεν το αναγνωριζει, αν παρω απο καποιο αλλο το αναγνωριζει.

Σελ. 18 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 8131617181920232838 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας