Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112
Εμφάνιση 166-171 από 171
  1. #166
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    Πάντως για να είμαι ειλικρινής εμένα τον αδαή μου φαίνεται πιο μεγάλο έργο το πέρασμα των ινών παρά το σκάψιμο.Ξερει κανεις πόσο δύσκολο η όχι τους είναι;Σκέφτομαι ότι θα πρέπει να περάσουν 2 χιλιόμετρα περίπου ίνες να μπουν σε τόσα φρεάτια ,σε καμπίνες κλπ που μου φαίνεται πραγματικά Γολγοθάς.

  2. #167
    Εγγραφή
    10-02-2017
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emilot Εμφάνιση μηνυμάτων
    9/04/2024 έγινε η αίτηση για οπτική (Vodafone)

    15/04/2024 αυτοψία

    ..................................αναμονή (μου είπε ο μηχανικός 1 με 1μιση μήνα).

    Αδέρφια, εύχομαι γρήγορα και στα σπίτια σας
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2024-06-10 at 16-02-30 Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  36,5 KB 
ID: 256657

    Εγκατάσταση πριν λίγο... Τερματισμός της ίνας σε κουτάκι Huawei στον τοίχο εσωτερικά (το εχουν κανα δίμηνο απο ότι μου είπε ο τεχνικος).
    Οπτική ίνα με ειδικό "κέλυφος" που τοποθετήθηκε με ειδικό θερμαινόμενο "πιστόλι", εξωτερικά (απο το κουτάκι στο μπαλκόνι μέχρι το σημείο εισαγωγής στο δωμάτιο) και κυριολεκτικά δεν φαίνεται τίποτα απολύτως.

    Υ.Γ Η ταχύτητα που βλέπετε είναι μέσω Powerline(Gigabit)...

  3. #168
    Εγγραφή
    11-05-2019
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    227
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    Asus
    Άντε μπραβο!Άντε και στα δικά μας.Τι εννοείς κουτάκι στο μπαλκόνι;Την αόρατη εγκατάσταση τη ζήτησες η στην έβαλαν μόνοι τους γιατί σε άλλο νήμα ελεγε κάποιος πως ρώτησε και του είπαν πως μόνο ένα συνεργείο την κάνει και θα έπρεπε να περιμένει κανένα τρίμηνο.Κατοσταρα έβαλες και σε τι τιμή;

  4. #169
    Εγγραφή
    10-02-2017
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από paris2018 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε μπραβο!Άντε και στα δικά μας.Τι εννοείς κουτάκι στο μπαλκόνι;Την αόρατη εγκατάσταση τη ζήτησες η στην έβαλαν μόνοι τους γιατί σε άλλο νήμα ελεγε κάποιος πως ρώτησε και του είπαν πως μόνο ένα συνεργείο την κάνει και θα έπρεπε να περιμένει κανένα τρίμηνο.Κατοσταρα έβαλες και σε τι τιμή;
    Όχι δεν την ζήτησα. Ο τεχνικός μου προσέφερε δύο λύσεις: Την κλασική με σπιραλ απο το κουτάκι της οπτικής στο μπαλκόνι(κάθε μπαλκόνι έχει δικό του κουτάκι που τερματίζει η ίνα απο το πεζοδρόμιο), μέχρι το σημείο που ήθελα εγω να φέρει την ίνα στον χώρο μου(πχ σαλόνι). Ή αν θέλω χωρίς σπιραλ με ειδική οπτική ίνα (με διαφανο εξωτερικό περίβλημα) που μοιάζει πλαστικό αλλά όταν το θέρμαινε με το ειδικό "πιστόλι", έλιωνε και γινόταν ένα με τον τοίχο (σαν θερμοσιλικόνη).

    Βέβαια καταλήξαμε σε αυτό γιατί στο σημείο που μπήκε το κουτάκι και η ίνα δεν βρέχονται και είναι "καλυμμένα" απο τις εξωτερικές συνθήκες (έχει εσοχή το μπαλκόνι) και εμφανισιακά είναι κουκλι. Τωρα αν αντέξουν στον χρόνο θα το δείξει...

    100αρα για άρχή (μου ειπε οτι παίζει μέχρι και gigabit), με 29.90€.

  5. #170
    Εγγραφή
    17-04-2022
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Η Vodafone βάζει εξωτερικά του κτηρίου στα μπαλκόνια τα floor boxes και όχι εσωτερικά από τις σκάλες;

  6. #171
    Εγγραφή
    10-02-2017
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kkolios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η Vodafone βάζει εξωτερικά του κτηρίου στα μπαλκόνια τα floor boxes και όχι εσωτερικά από τις σκάλες;
    Πρώτα θα έρθει ο μηχανικός για να δει τους χώρους και μαζί με τον διαχειριστή θα βγάλουν συμπέρασμα που θα περαστούν τα boxes.

Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας