Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-22 από 22
  1. #16
    Εγγραφή
    26-02-2006
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Έχω το ίδιο θέμα , έφυγα από Nova για Cosmote και δεν έχω εισερχόμενες από Nova.
    Το έχω δηλώσει 8/1 στη Cosmote , αναμένουμε. Για τη ταλαιπωρία μου έδωσαν 500 λεπτά και 5GB για 2 εβδομάδες , στο κινητό.
    Όταν επιλυθεί θα γίνει και έκπτωση στο λογαριασμό του σταθερού για τις μέρες μη λειτουργίας της υπηρεσίας..

  2. #17
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Στην ΕΒΔΑΦ (https://www.foritotita.gr/?page_id=362) φαίνεται κανονικά ο αριθμός στον καινούριο πάροχο;

    Σε γενικές γραμμές έχει να κάνει με το νέο πάροχο αλλά οι κλήσεις από τον παλιό ίσως να αργήσουν λίγο όσο δεν σε έχει βγάλει ο παλιός.
    Δηλαδή από Nova σε Cosmote, αν τα είχε κάνει όλα σωστά η Cosmote αλλά όχι η nova το πρόβλημα θα το είχαν όσοι προσπαθούσαν να καλέσουν από Nova προς εσένα.

    Αν μπορούν να σε πάρουν από Vodafone πχ αλλά όχι από Nova στο σταθερό σου είναι θέμα της Nova να σε βγάλει από τα συστήματα της, ότι και να κάνει η Cosmote όταν σε καλεί κάποιος από Nova δρομολογείται λανθασμένα στη Nova η κλήση γιατί φαίνεσαι σαν ενεργός πελάτης.

  3. #18
    Εγγραφή
    07-12-2005
    Περιοχή
    Κολωνός
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    9520/1000
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    SpeedPort Plus 2
    Στην φορητότητα φαίνεται κανονικά ότι ο αριθμός ανήκει στην Cosmote. Επιβεβαίωσα χτες ότι μπορώ να δεχτώ κλήσεις από όλα τα σταθερά δίκτυα πλην της Nova. Η Cosmote βέβαια για μια ακόμα φορά μου είπε ότι έχει βάλει το πρόβλημα σε "μέγιστη" προτεραιότητα...

  4. #19
    Εγγραφή
    26-02-2006
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Ναι φαίνεται στο καινούριο πάροχο.

  5. #20
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckarelio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην φορητότητα φαίνεται κανονικά ότι ο αριθμός ανήκει στην Cosmote. Επιβεβαίωσα χτες ότι μπορώ να δεχτώ κλήσεις από όλα τα σταθερά δίκτυα πλην της Nova. Η Cosmote βέβαια για μια ακόμα φορά μου είπε ότι έχει βάλει το πρόβλημα σε "μέγιστη" προτεραιότητα...
    Αυτό σημαίνει πάντως πως η cosmote έχει κάνει τα προβλεπόμενα, η νόβα απο την άλλη δεν έχει δηλώσει στα δικά της συστήματα οτι το νούμερο σου πλεόν δεν είναι σε αυτούς

  6. #21
    Εγγραφή
    01-06-2014
    Περιοχή
    ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Μηνύματα
    995
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109999/10999
    ISP
    Nova
    SNR / Attn
    14(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zartman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι φαίνεται στο καινούριο πάροχο.
    Σε αυτή την περίπτωση είναι θέμα της Nova.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ckarelio Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην φορητότητα φαίνεται κανονικά ότι ο αριθμός ανήκει στην Cosmote. Επιβεβαίωσα χτες ότι μπορώ να δεχτώ κλήσεις από όλα τα σταθερά δίκτυα πλην της Nova. Η Cosmote βέβαια για μια ακόμα φορά μου είπε ότι έχει βάλει το πρόβλημα σε "μέγιστη" προτεραιότητα...
    Το ίδιο και σε εσένα αν ήσουν Nova και είσαι Cosmote και δεν μπορούν να σε πάρουν από Nova μόνο δεν μπορεί να κάνει κάτι η Cosmote μέχρι η Nova να σε διαγράψει από τα δικά της συστήματα και να μη φαίνεσαι ενεργός εκεί.

  7. #22
    Εγγραφή
    26-02-2006
    Μηνύματα
    131
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    Απο χθες 28/1 έφτιαξαν και οι εισερχόμενες από Nova..ακόμα βεβαια δεν εχω επισημη ενημέρωση.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας