Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση 46-49 από 49
  1. #46
    Εγγραφή
    24-11-2012
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για λόγους εξυπηρέτησης κάποιου που το κινητό του δεν υποστηρίζει NFC έχω εκδώσει με επιτυχία τη virtual card για το market pass μέσω του Viva Wallet και την έχω εισάγει κανονικά στο Google Wallet του κινητού μου με τα στοιχεία που είχαν δηλωθεί κατά την αίτηση του market pass (ονοματεπώνυμο, τηλ, email), επίσης την έχω κάνει και default κάρτα εντός του Google Wallet.
    Το κινητό μου (Samsung A50) υποστηρίζει NFC κανονικότατα, το έχω χρησιμοποιήσει σε άλλες συναλλαγές. Μέχρι εδώ όλα καλά.
    Όταν όμως προσπαθώ συναλλαγή (έχω πάει σε ΑΒ) δεν γίνεται τίποτα!
    Δεν μπορώ να κατανοήσω τι φταίει...
    Μήπως έχει σχέση με τον Google account που είναι configured να λειτουργεί το Google Wallet στο κινητό μου; Μήπως πρέπει να ειναι ο ίδιος με το gmail που δηλώθηκε κατά την αίτηση του market pass;

  2. #47
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.765
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vag_vas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως έχει σχέση με τον Google account που είναι configured να λειτουργεί το Google Wallet στο κινητό μου; Μήπως πρέπει να ειναι ο ίδιος με το gmail που δηλώθηκε κατά την αίτηση του market pass;
    Όχι, το G Wallet παίζει κανονικά με άλλη κάρτα ?
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  3. #48
    Εγγραφή
    24-11-2012
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τελικά το κατάφερα να δουλέψει, έσβησα την κάρτα market pass από το google πορτοφόλι και την ξαναπρόσθεσα αλλά αυτή τη φορά όχι ξεκινώντας τη διαδικασία από το viva wallet, την πρόσθεσα χειροκίνητα από τα μενού του πορτοφολιού οπότε και ακολουθήθηκε η διαδικασία ταυτοποίησης με την τράπεζα μέσω sms.
    Ευχαριστώ!

  4. #49
    Εγγραφή
    16-07-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    193
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50.000
    ISP
    VDSL
    Router
    ZTE
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα παιδιά και καλή εβδομάδα. Ξέρει κάποιος αν είσαι κάτοχος Huawei με NFC ΑΛΛΑ φυσικά χωρίς google services, αν υπάρχει τρόπος να δουλέψει το market pass; Υπάρχει περίπτωση να περάσεις την κάρτα στο Huawei wallet και να δουλέψει;
    Το έχει δοκιμάσει κανείς;
    Ευχαριστώ

Σελ. 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας