Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    24-01-2023
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα δεν ξερω τι να κανω πλεον με εχουν νευριασει παρα πολυ... εχω Forthnet απτο 2012 και τοτε αγορασα το
    Technicolor TG582n ,η πρωτη μπριζα του ιντερνετ χαλασε το 2020 και δεν εδινε καθολου ιντερνετ... μολις το συνδεσα στην δευτερη εφτιαξε και εδινε ,εδω και 1 μηνα αντι για 8mps δινει 2 και που και που πεφτει για ωρες και ξανα επανερχεται, τους πηρα 2 φορες οταν ειχε πεσει για ωρες και το φτιαξανε καπως αλλα δεν γινετε να τους περνω τηλεφωνο να το σηκωνουν να εχω 2mps αντι για 8 και παλι τα ιδια...αν μου φερουν τεχνικο να δει την γραμμη πρεπει να τον πληρωσω εγω? η μηπως παλιωσε το
    Technicolor TG582n ( του κανα και 300 ρεσετ, power reset και ρεσταρτ...) και να ρισκαρω να παρω αλλο? αμα ειναι να τον πληρωσω εγω καλητερα δεν ειναι να μην πληρωσω καθολου και να βαλω καποια πιο αξιοπιστη εταιρια?

  2. #2
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkcha0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα δεν ξερω τι να κανω πλεον με εχουν νευριασει παρα πολυ... εχω Forthnet απτο 2012 και τοτε αγορασα το
    Technicolor TG582n ,η πρωτη μπριζα του ιντερνετ χαλασε το 2020 και δεν εδινε καθολου ιντερνετ... μολις το συνδεσα στην δευτερη εφτιαξε και εδινε ,εδω και 1 μηνα αντι για 8mps δινει 2 και που και που πεφτει για ωρες και ξανα επανερχεται, τους πηρα 2 φορες οταν ειχε πεσει για ωρες και το φτιαξανε καπως αλλα δεν γινετε να τους περνω τηλεφωνο να το σηκωνουν να εχω 2mps αντι για 8 και παλι τα ιδια...αν μου φερουν τεχνικο να δει την γραμμη πρεπει να τον πληρωσω εγω? η μηπως παλιωσε το
    Technicolor TG582n ( του κανα και 300 ρεσετ, power reset και ρεσταρτ...) και να ρισκαρω να παρω αλλο? αμα ειναι να τον πληρωσω εγω καλητερα δεν ειναι να μην πληρωσω καθολου και να βαλω καποια πιο αξιοπιστη εταιρια?
    Αν είναι βλάβη δική σου στο σπίτι κτλ είναι δική σου ευθύνη και θα σε χρεώσει όχι μόνο η Nova αλλά οποιαδήποτε εταιρεία. Αν είναι βλάβη στο εξωτερικό δίκτυο δεν πληρώνεις κάτι. Αλλά αν μπορείς να βρεις ένα αλλά ρούτερ να το δοκιμάσεις ξεκίνα με αυτό

  3. #3
    Εγγραφή
    24-01-2023
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alex24 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν είναι βλάβη δική σου στο σπίτι κτλ είναι δική σου ευθύνη και θα σε χρεώσει όχι μόνο η Nova αλλά οποιαδήποτε εταιρεία. Αν είναι βλάβη στο εξωτερικό δίκτυο δεν πληρώνεις κάτι. Αλλά αν μπορείς να βρεις ένα αλλά ρούτερ να το δοκιμάσεις ξεκίνα με αυτό
    το συγκεκριμενο θα κανει δουλεια λες? https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wr8...r-p-PER.612919

  4. #4
    Εγγραφή
    06-09-2008
    Περιοχή
    Ιωαννινα
    Μηνύματα
    1.808
    Downloads
    51
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    150000/22000(KV)
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Speedport Smart 3
    SNR / Attn
    7(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από darkcha0s Εμφάνιση μηνυμάτων
    το συγκεκριμενο θα κανει δουλεια λες? https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wr8...r-p-PER.612919
    Oχι αυτό είναι σκετο ρούτερ εσύ θες
    ADSL 2+ modem router
    Eπιτελους VDSL

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας