Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    06-07-2008
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπέρα σας. Εδώ και 2+ μήνες έχω προβλήματα με το ιντερνετ. Δε ξέρω αν είναι τυχαίο, αλλά τα προβλήματα ξεκίνησαν όταν έγινε ο διπλασιασμός από 50αρα σε 100αρα.
    Γίνονται συνέχεια αποσυνδέσεις, καμια φορά κρατάνε 2 λεπτά, καμιά φορά 2 ώρες. Καμιά φορά γίνονται πολλές φορές μέσα στη μέρα, καμιά φορά μπορεί να περάσουν 5 μέρες χωρίς αποσύνδεση.

    Αρχές Δεκέμβρη ξεκίνησα την επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών. Τις δύο πρώτες φορές μου είπαν ότι ΔΕΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ ΑΠΟ ΤΗ ΜΕΡΙΑ ΤΟΥΣ και οτι μάλλον είναι πρόβλημα στο ρουτερ. Δε το πίστεψα αλλά λέω ΟΚ, ας το δοκιμάσω κι αυτό. Άλλαξα το ΖΤΕ Η1600 που είχα και πήρα το Speedport Plus 2. Καμία αλλαγή. Μετά απο επικοινωνία ως δια μαγείας τώρα ξαφνικά βλέπουν τις αποσυνδέσεις και με ενημερώνουν ότι θα στείλουν τεχνικό. Ο τεχνικός ήρθε την ίδια μέρα (20 Δεκέμβρη) και με ενημέρωσε ότι δεν έχει πρόβλημα η καλωδίωση του σπιτιού, άρα το πρόβλημα είναι "εξωτερικό". Μου λέει θα το διαβιβάσει και θα περιμένω ενημέρωση. Μια εβδομάδα αργότερα, χωρίς καμία ενημέρωση και με το πρόβλημα να παραμένει, επικοινωνώ ξανα με την εξυπηρέτηση. Δεν ξέρουν τι να πουν και μου λένε θα το πουν στο τεχνικό τμήμα και θα έχω επικοινωνία. Περνάει μια βδομαδα ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΣΥΝΔΕΣΗ και λεω έφτιαξε το πρόβλημα (παρόλο που το τεχνικό πρόβλημα είναι σε εξέλιξη). Άρχισαν ξανά οι αποσυνδέσεις. Επικοινωνία 10 Ιανουαρίου και μου λένε ότι δε ξέρουν και θα στείλουν μήνυμα στο τεχνικό τμήμα να τους πουν τι συμβαίνει. Επίσης μου λένε ότι είναι ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να μου στείλουν μήνυμα μέσα σε 36 ώρες για να μου πουν τι γίνεται. Προφανώς και δεν υπήρξε καμία επικοινωνία. Δύο βδομάδες αργότερα (σήμερα δηλαδή) και ακόμα είμαι στο περίμενε, με συνεχείς απρόβλεπτες αποσυνδέσεις, την εξυπηρέτηση πελατών να με κοροϊδεύει από την πρώτη μέρα (δε βλέπουμε αποσυνδέσεις...) και εγώ να αναρωτιέμαι τι μπορώ να κάνω από εδώ και πέρα, όταν ο ένας ρίχνει το μπαλάκι στον άλλο και εγώ βράζω στο ζουμί μου.

  2. #2
    Εγγραφή
    27-07-2015
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    107
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus 2
    To προβλημα λογικα βρισκεται στο ζευγος καλωδιων που ερχεται στην πολυκατοικια σου.Δηλωσε το παλι βλαβη και πες να το κοιταξουν αλλιως κανεις υποβαθμιση σε 50.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-07-2008
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από evogreek93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    To προβλημα λογικα βρισκεται στο ζευγος καλωδιων που ερχεται στην πολυκατοικια σου.Δηλωσε το παλι βλαβη και πες να το κοιταξουν αλλιως κανεις υποβαθμιση σε 50.
    Έχει δηλωθεί η βλάβη, είναι "σε εξέλιξη" κοντά ένα μήνα τώρα. Αυτό που δεν καταλαβαίνω (εκτός από το ότι στην αρχή δεν ...έβλεπαν τις αποσυνδέσεις) είναι γιατί δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ απολύτως ενημέρωση.
    Ο τεχνικός που είχε έρθει στο σπίτι μου είπε ότι το πρόβλημα είναι εξωτερικό αλλά δεν έγινε τιποτα.
    Επισης μου είπε οτι μπορεί να μου ρίξει την ταχύτητα έτσι ώστε να μην υπάρχουν τουλάχιστον αποσυνδέσεις, ούτε αυτό δεν έγινε.

  4. #4
    Εγγραφή
    12-12-2008
    Περιοχή
    Βέροια
    Μηνύματα
    2.904
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112637/11255
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΕΡΟΙΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kalisperis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει δηλωθεί η βλάβη, είναι "σε εξέλιξη" κοντά ένα μήνα τώρα. Αυτό που δεν καταλαβαίνω (εκτός από το ότι στην αρχή δεν ...έβλεπαν τις αποσυνδέσεις) είναι γιατί δεν υπάρχει ΚΑΜΙΑ απολύτως ενημέρωση.
    Ο τεχνικός που είχε έρθει στο σπίτι μου είπε ότι το πρόβλημα είναι εξωτερικό αλλά δεν έγινε τιποτα.
    Επισης μου είπε οτι μπορεί να μου ρίξει την ταχύτητα έτσι ώστε να μην υπάρχουν τουλάχιστον αποσυνδέσεις, ούτε αυτό δεν έγινε.
    Γνωρίζεις απο τι καμπίνα παίρνεις VDSL; Αν έχεις παρατηρήσει ή γνωρίζεις οτι συνδέεσαι σε καμπινα της Vodafone ρίξε ματιά εδώ https://www.adslgr.com/forum/threads...CE%B1-VODAFONE
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dark-Side : 25-01-23 στις 09:38.

    Ryzen 5 2600x | NZXT Kraken x62 | Asus Prime x470 Pro
    16GB HyperX Predator 3000mhz | Asus ROG Strix RTX2070 Super
    Samsung EVO 960 250GB | Samsung EVO 860 1TB |
    Antec Earthwatts Pro 650W

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας