Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 39
  1. #16
    Εγγραφή
    26-11-2006
    Περιοχή
    Περιστερι
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.483
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasvar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νέος συνδρομητής εγώ. Και εγώ δεν έχω αναγνώριση κλήσης. Ρούτερ το ZYXEL και εγώ.
    Μπορώ να κάνω κάτι; Η το δηλώνω στο τεχνικό τμήμα; Υπόψιν πως σήμερα μου ενεργοποιήθηκε η τηλεφωνία.
    Μου είπαν πριν λίγο από την τεχνική υποστήριξη, πως είναι θέμα firmware στα zyxel και θα γίνει καινούρια αναβάθμιση σύντομα.
    Aργησα να ασχοληθώ με την τεχνολογία.

  2. #17
    Εγγραφή
    14-06-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    Router
    fritzbox 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasvar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είπαν πριν λίγο από την τεχνική υποστήριξη, πως είναι θέμα firmware στα zyxel και θα γίνει καινούρια αναβάθμιση σύντομα.
    το συντομα διχως χρονικο προσδιορισμο ειναι ανησυχητικο....

  3. #18
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasvar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είπαν πριν λίγο από την τεχνική υποστήριξη, πως είναι θέμα firmware στα zyxel και θα γίνει καινούρια αναβάθμιση σύντομα.
    Αυτό το "σύντομα", το λένε εδώ και κοντά 2 μήνες. Μέχρι να το δούμε, ότι και να υποστηρίξουν είναι αδιάφορο.

    Τώρα, ακόμα μια έκπληξη. Έχουν τηλέφωνο τα πεθερικά, αλλά δεν έχουν internet (με το Zyxel πάντα, αυτό που είχαν τόσο καιρό).

    Πήραν το πρωί τηλέφωνο, μίλησαν και τους είπαν το θεϊκό "Μα, εμείς βλέπουμε ότι υπάρχει άλλο ρούτερ δηλωμένο, για αυτό δεν έχετε!"...

    Τα γίδια έκαναν μισή δουλειά στα πάντα...έχουν στο σύστημά τους το 288 (για την ακρίβεια αυτό νομίζουν ότι έχουν περάσει), αλλά στην πραγματικότητα παραμένει το Zyxel, αφού σε αυτό η τηλεφωνία λειτουργεί. Το θέμα είναι τώρα γιατί δεν λειτουργεί το internet, γιατί δεν συνδέεται (η γραμμή προφανώς έχει συγχρονίσει κανονικά). Μέχρι να ρο βγάλω και να κάνω χτες τις δοκιμές με το 288, είχαν κανονικά internet.

    Διστάζω να του κάνω reset του Ζ, αφού φοβάμαι μήπως χάσει και τα στοιχεία της τηλεφωνίας, μπλοκάρει εντελώς και μετά δεν έχουν τίποτα. Επιπλέον, δεν μπορώ να βρω σε ποιό πεδίο βάζεις τα στοιχεία της σύνδεσης (τα έχω, προφανώς), μήπως κάτι έχει χάσει πάλι.

    Τί είναι δαύτοι, ρε...τί χάος είναι αυτό.

    Έδωσαν στον πεθερό απεριόριστα data μέχρι τις 15, αλλά δεν είναι κι αυτή λύση.

    - - - Updated - - -

    Μπήκα στο chat πάλι σήμερα, ως "πεθερός" (ο δικός μου, όχι ο resident), πέτυχα πάλι τη Χριστίνα, της ανέφερα τα προχτεσινά ξεφτιλίκια, δεν είπε κουβέντα ότι "δεν γίνεται να λειτουργήσει...μπλαμπλαμπλα", μου είπε ότι ξαναπέρασε τις ρυθμίσεις και ότι μόλις βάλω το 288 πάλι στη γραμμή αυτή τη φορά θα λειτουργήσει σίγουρα.

    Ζήτησα πάλι τα στοιχεία της σύνδεσης, για κάθε ενδεχόμενο, μου τα έδωσε αφού έδωσα τα τυπικά στοιχεία ταυτοποίησης. Προχτές, δεν μου είχαν ζητήσει το παραμικρό...φόρα-παρτίδα όλα.

    Για να δούμε, θα πετύχει το πείραμα σήμερα?

    - - - Updated - - -

    Update&exit:

    Πλήρης ουσιαστικά αποτυχία, κοντά 4 ώρες χαμένες και σήμερα, αλλά τουλάχιστον έχουν πάλι internet και τηλέφωνο με το Zyxel (εννοείται χωρίς αναγνώριση).

    Το δούλεμα στο chat, από άλλο επίπεδο.

    Περισσότερα ίσως αύριο, έχω νεύρα τώρα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  4. #19
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το θέμα με τη μη αναγνώριση παραμένει, εννοείται, τουλάχιστον τα υπόλοιπα λειτουργούν κανονικά ακόμα.

    Την Παρασκευή τους πέρασε οπτική ο ΟΤΕ, κάποιος στην οικοδομή προφανώς ζήτησε. Πιάσανε και κουβέντα με το συνεργείο, τους ανέφεραν και το δικό μου θέμα (2 νούμερα παραπάνω στο δρόμο, σε γωνία, κατάφεραν να μη φέρουν αναμονή οπτικής στην οικοδομή σε κανέναν από τους 2 δρόμους), απόρησαν και ήταν και κάθετοι (τρομάρα τους), ότι "δεν γίνεται αυτό, σίγουρα έχει".

    Διστάζω να τους μπλέξω σε οτιδήποτε αυτή τη στιγμή, με το χάλι που έχει η Nova. Πιο πιθανό είναι να την κάνουν προς voda, με κανένα πακέτο οπτικής μια και καλή.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  5. #20
    Εγγραφή
    14-06-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    Router
    fritzbox 7140
    Εγώ όπως ειχα αναφερει αλλαξα παροχο (cosmote πλεον ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ) 3 εβδομάδες διχως θεματα. περιμενω απαντηση nova μεχρι 20/2 στην καταγγελια. πραγματικα πρεπει να ειναι πολλοι που εχουν το θεμα.

  6. #21
    Εγγραφή
    19-11-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με την αναγνώριση κλησεων στο Zyxel με το συγκεκριμένο firmware. αλλά έχω παρατηρήσει ότι όταν δεχομαι κλήση από nova σταθερό τηλέφωνο μου αναγνωρίζει την κληση. Εχει δοκιμάσει κανείς το πιο καινούριο firmware από την σελίδα της zyxel ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emmitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ όπως ειχα αναφερει αλλαξα παροχο (cosmote πλεον ΜΕ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ΚΛΗΣΕΩΝ) 3 εβδομάδες διχως θεματα. περιμενω απαντηση nova μεχρι 20/2 στην καταγγελια. πραγματικα πρεπει να ειναι πολλοι που εχουν το θεμα.
    Πως και εφυγες; δεν πλήρωσες ποινη; ρήτρα δεν υπηρχε;μπορω να υπαναχωρησω τωρα που είμαι νέος πελατης επειδή δεν λειτουργεί η αναγνωριση;

  7. #22
    Εγγραφή
    14-06-2013
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    Router
    fritzbox 7140
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geornirv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγώ αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με την αναγνώριση κλησεων στο Zyxel με το συγκεκριμένο firmware. αλλά έχω παρατηρήσει ότι όταν δεχομαι κλήση από nova σταθερό τηλέφωνο μου αναγνωρίζει την κληση. Εχει δοκιμάσει κανείς το πιο καινούριο firmware από την σελίδα της zyxel ;

    - - - Updated - - -



    Πως και εφυγες; δεν πλήρωσες ποινη; ρήτρα δεν υπηρχε;μπορω να υπαναχωρησω τωρα που είμαι νέος πελατης επειδή δεν λειτουργεί η αναγνωριση;
    εκανα καταγγελια εεττ, αφου προηγουμενος ειχα καλεσει απειρες το τεχνικο τμημα, για ποινη μετα το 20ημερο φευγεις χωρις ποινη-ρητρα. αναμενω και απαντηση στην καταγγελια και εκει αναλογα θα πραξω πχ αν ζητανε κατι για την αποχωρηση εχω αρκετα ατομα που εχουν κανει την ιδια ενεργεια.μετα μπορουμε να κινηθουμε εναντιον νομικα.αλλωστε δεν εχει επιλυθει το θεμα σε πολλους.

    - - - Updated - - -

    <<μπορω να υπαναχωρησω τωρα που είμαι νέος πελατης επειδή δεν λειτουργεί η αναγνωριση;>>
    δες το συμβολαιο το γραφουν πλεον μετα το 20ημερο. αν το βρω θα το επισυναψω.

  8. #23
    Εγγραφή
    19-11-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emmitsos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκανα καταγγελια εεττ, αφου προηγουμενος ειχα καλεσει απειρες το τεχνικο τμημα, για ποινη μετα το 20ημερο φευγεις χωρις ποινη-ρητρα. αναμενω και απαντηση στην καταγγελια και εκει αναλογα θα πραξω πχ αν ζητανε κατι για την αποχωρηση εχω αρκετα ατομα που εχουν κανει την ιδια ενεργεια.μετα μπορουμε να κινηθουμε εναντιον νομικα.αλλωστε δεν εχει επιλυθει το θεμα σε πολλους.

    - - - Updated - - -

    <<μπορω να υπαναχωρησω τωρα που είμαι νέος πελατης επειδή δεν λειτουργεί η αναγνωριση;>>
    δες το συμβολαιο το γραφουν πλεον μετα το 20ημερο. αν το βρω θα το επισυναψω.
    Σε παρακαλώ αν το βρεις πες μου γιατί το συμβόλαιο μου δεν αναφέρει κάτι τέτοιο....αναφέρει μόνο για τις 14 μέρες εκ του νόμου...αλλά και εκεί μου έβαλαν μια υπεύθυνη δήλωση στο τελος του συμβολαίου, την οποία δεν υπέγραψα αλλά ούτε και με ενημέρωσαν, ότι παραιτούμαι του δικαιώματος υπαναχωρησης των 14 ημερών.Απλα το τσέκαραν από μόνοι τους ότι παραιτούμαι

  9. #24
    Εγγραφή
    19-11-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Εντάξει παιδιά επιτέλους διορθώθηκε η αναγνώριση κλήσεων !!!!!!! ΄Εγινε η αναβάθμιση !!!!

  10. #25
    Εγγραφή
    06-01-2021
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geornirv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει παιδιά επιτέλους διορθώθηκε η αναγνώριση κλήσεων !!!!!!! ΄Εγινε η αναβάθμιση !!!!
    Δηλαδή? έκανες κάτι εσύ ή η Nova?

  11. #26
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.763
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geornirv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει παιδιά επιτέλους διορθώθηκε η αναγνώριση κλήσεων !!!!!!! ΄Εγινε η αναβάθμιση !!!!
    Δε σε νοιάζει αν λειτουργεί η αναγνώριση όταν δεν έχεις καθόλου τηλέφωνο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  αρχείο λήψης (4).jpeg 
Εμφανίσεις:  153 
Μέγεθος:  5,9 KB 
ID: 246077
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.7.3)C0


  12. #27
    Εγγραφή
    19-11-2014
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    53
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε σε νοιάζει αν λειτουργεί η αναγνώριση όταν δεν έχεις καθόλου τηλέφωνο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  αρχείο λήψης (4).jpeg 
Εμφανίσεις:  153 
Μέγεθος:  5,9 KB 
ID: 246077
    Γιατί δεν έχεις καθόλου τηλ;

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kapadelta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή? έκανες κάτι εσύ ή η Nova?
    Σου απάντησα στο άλλο νήμα

  13. #28
    Εγγραφή
    26-11-2006
    Περιοχή
    Περιστερι
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    1.483
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    Zyxel VMG8623-T50B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tasvar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου είπαν πριν λίγο από την τεχνική υποστήριξη, πως είναι θέμα firmware στα zyxel και θα γίνει καινούρια αναβάθμιση σύντομα.
    Τελικά εχθές,χωρίς να γίνει κάποια αναβάθμιση firmware, ή κάποιο reboot στο ρούτερ, ξαφνικά έχω αναγνώριση κλήσης...
    Aργησα να ασχοληθώ με την τεχνολογία.

  14. #29
    Εγγραφή
    15-09-2010
    Περιοχή
    Καλλιθέα-Αθήνα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    37
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Path Level
    Fastpath
    Αντιμετωπιζα και εγω αυτό το θεμα με την αναγνωριση κλησης και αυτο που εκανα ειναι να αλλαξω το region του ρουτερ σε uk

  15. #30
    Εγγραφή
    15-01-2022
    Μηνύματα
    35
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    huawei
    Καλησπέρα μια ερώτηση προχθές έκανα αναβάθμιση σε nona 100 και σύνδεσα το zyxel και έχω το γνωστό από ότι είδα πρόβλημα αναγνώρισης κλήσεων με gigaset ασύρματο. Η ερώτηση είναι αυτοί που είχαν το ίδιο πρόβλημα και λύθηκε ποιά έκδοση firmware έχετε;

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας