Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 18
  1. #1
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.505
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Καλημέρα.

    Ψάχνω την κατάλληλη εφαρμογή για backup των sms τού αρκετά παλιού Galaxy GT-S7580 (έχει Android 4.2.2 και δεν μπορεί να πάει παραπάνω).

    Ψάχνω μια εφαρμογή που να μπορώ να πάρω backup τα sms. Το smart switch τής Samsung, δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο κινητό. Το υποστηρίζει το Kies. Με το Kies πήρα backup : contacts, call log file, s-planner. Τοπικά στο σκληρό δίσκο στο pc, για να τα επαναφέρω στο Motorola G31 που έχω αγοράσει. Το μόνο που δεν έχω πάρει backup είναι τα sms. Το Kies, αν και έχει την επιλογή για sms backup, όταν πατάω να πάρει backup, δεν τα παίρνει backup.

    Ήθελα μία εφαρμογή που να μπορεί να πάρει backup τοπικά στο δίσκο τα sms, για να τα κάνω restore στο Motorola.

    Δοκίμασα το Coolmuster Android Assistant, αλλά δεν υποστηρίζει το S7580.

    Κάποια εφαρμογή που να δουλέψει στα παραπάνω που περιγράφω;

    Ευχαριστώ
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δες το Myphoneexplorer

    https://www.fjsoft.at/en/

  3. #3
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.011
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    υπόψιν δεν το έχω χρησιμοποιήσει ακόμη αλλά έχω ακούσει καλά λόγια.
    MOBILedit Phone Manager
    https://www.mobiledit.com/downloads

    Δες αν σου κάνει.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  4. #4
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnyb98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα.

    Ψάχνω την κατάλληλη εφαρμογή για backup των sms τού αρκετά παλιού Galaxy GT-S7580 (έχει Android 4.2.2 και δεν μπορεί να πάει παραπάνω).

    Ψάχνω μια εφαρμογή που να μπορώ να πάρω backup τα sms. Το smart switch τής Samsung, δεν υποστηρίζει το συγκεκριμένο κινητό. Το υποστηρίζει το Kies. Με το Kies πήρα backup : contacts, call log file, s-planner. Τοπικά στο σκληρό δίσκο στο pc, για να τα επαναφέρω στο Motorola G31 που έχω αγοράσει. Το μόνο που δεν έχω πάρει backup είναι τα sms. Το Kies, αν και έχει την επιλογή για sms backup, όταν πατάω να πάρει backup, δεν τα παίρνει backup.

    Ήθελα μία εφαρμογή που να μπορεί να πάρει backup τοπικά στο δίσκο τα sms, για να τα κάνω restore στο Motorola.

    Δοκίμασα το Coolmuster Android Assistant, αλλά δεν υποστηρίζει το S7580.

    Κάποια εφαρμογή που να δουλέψει στα παραπάνω που περιγράφω;

    Ευχαριστώ
    Σου προτείνω το SMS Import / Export.

    Απλό, λιτό, open source, κάνει αυτό που θέλεις. Δοκιμασμένο από μέρους μου.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #5
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.505
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Πριν πάω για το backup, ήθελα να ρωτήσω και το εξής:

    Έχω αυτή τη στιγμή στην παλιά συσκευή Samsung Galaxy GT-S7580 την πάρα πολύ παλιά sim που υποστηρίζει μόνο G3. Τώρα πια, η συνομιλία είναι αδύνατη. Η κλήση (εισερχόμενη & εξερχόμενη) πραγματοποιείται, αλλά εξαιρετικά ελαχιστα ακούγεται. Διότι πρέπει να αλλάξει η sim.

    Στο κατάστημα cosmote (και στο 13888), μου είπαν δικαιούμαι δωρεάν νέα sim. Με ένα μήνυμα ενεργοποίησης, θα μεταφερθεί/ενεργοποιηθεί ο αριθμός (καρτοκινητο) στη νέα sim, και την παλαιά sim θα την κρατήσω σαν αρχείο.

    Έχω ήδη αγοράσει και περιμένει στο κουτί το νέο κινητό (Motorola G32), για να εγκαταστήσω τη νέα sim που θα φτιάξω με τον παραπάνω τρόπο.

    Εάν έχω καταλάβει καλά, μετά την ενεργοποίηση τής νέας sim, βάζοντας την παλαιά στο αρκετά παλιό κινητό που έχω αυτή τη στιγμή, το κινητό θα δουλεύει ακριβώς όπως τώρα, με τη διαφορά ότι δε θα λαμβάνω πια κλήσεις+μηνύματα σε αυτό; Θα μπορώ να βλέπω τα πάντα όπως τώρα: εφαρμογές, αρχεία, μηνύματα μέχρι τώρα, αρχείο κλήσεων έως τώρα, τις επαφές; Καλά τα έχω καταλάβει; Αυτό ήθελα να διευκρινίσω.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δες το Myphoneexplorer

    https://www.fjsoft.at/en/
    Αυτό το util (το δοκιμάζω πρώτο) θα βοηθούσε αρκετά. Αλλά και πάλι δεν εντοπίζει το κινητό.

    Όπως και πριν (coolmuster assistant), το πρόβλημα πρέπει να είναι ότι δεν είναι εγκατεστημένος ο σωστός Universal ADB driver στα Windows 7 που δουλεύω.

    Τα έχει αρκετά αναλυτικά η σελίδα εδώ.

    Έκανα το uninstall τού ADB που εγκατέστησε το Kies, και όπως στη σελίδα παραπάνω, δοκιμάζω manually διάφορους ADB τής clockworkmod. Μήπως ξέρετε ποιόν πρέπει να επιλέξω για Windows 7 32-bit; Έχει αρκετούς η λίστα (Sony, Samsung, κλπ). Ακόμη και της ίδιας της Samsung να επιλέξω, δεν λειτουργεί.

    Τί θα μπορούσα να κάνω εάν το πρόβλημα εντοπισμού δεν είναι τελικά ο ADB;
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnyb98 Εμφάνιση μηνυμάτων



    Αυτό το util (το δοκιμάζω πρώτο) θα βοηθούσε αρκετά. Αλλά και πάλι δεν εντοπίζει το κινητό.

    Όπως και πριν (coolmuster assistant), το πρόβλημα πρέπει να είναι ότι δεν είναι εγκατεστημένος ο σωστός Universal ADB driver στα Windows 7 που δουλεύω.

    Τα έχει αρκετά αναλυτικά η σελίδα εδώ.

    Έκανα το uninstall τού ADB που εγκατέστησε το Kies, και όπως στη σελίδα παραπάνω, δοκιμάζω manually διάφορους ADB τής clockworkmod. Μήπως ξέρετε ποιόν πρέπει να επιλέξω για Windows 7 32-bit; Έχει αρκετούς η λίστα (Sony, Samsung, κλπ). Ακόμη και της ίδιας της Samsung να επιλέξω, δεν λειτουργεί.

    Τί θα μπορούσα να κάνω εάν το πρόβλημα εντοπισμού δεν είναι τελικά ο ADB;
    Δεν χρειάζεται καλώδιο, μπορείς να βάλεις την εφαρμογή στο κινητό σου και να το κάνεις ασύρματα

  7. #7
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.505
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειάζεται καλώδιο, μπορείς να βάλεις την εφαρμογή στο κινητό σου και να το κάνεις ασύρματα
    Ερώτηση: είμαι στο setup του Motorola στο step που ζητάει ένωση των συσκευών με καλώδιο για data transfer. Το θέμα που έχω είναι:
    το καλώδιο που χρειάζεται είναι: από micro-USB σε USB-C. Δεν το έχω.
    Αυτό που έχω είναι ένα μικρό καλώδιο-adaptor 8cm: από Micro-USB σε USB θηλυκό. Όποτε, η συνδεσμολογία που κάνω είναι:

    Micro-USB (σε παλιό Samsung) το 8cm καλωδιακι, και στην άλλη άκρη (θηλυκό USB) συνδέω το USB-A της συσκευασίας Motorola , και την άλλη άκρη (USB-C) τη συνδέω Motorola. Έτσι φτιάχνω ενα (ίσως) ψεύτικο Micro-usb to USB-C. Αλλά, δυστυχώς, το setup, δεν μπορεί να κάνει τη σύνδεση μεταξύ των συσκευών. Χρειάζεται απευθείας καλώδιο Micro-USB to USB-C? Δεν δουλεύει έτσι;

    Μήπως με κάποια επιλογή θα δουλεύει; Δεν βρήκα για την ώρα καλώδιο Micro-USB to USB-C. Το φοβόμουν αυτό, αλλά είπα να δοκιμάσω. Ήταν και πιο οικονομικό.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  8. #8
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Πρέπει να το υποστηρίζουν και οι δυο συσκευές αυτό, κανονικά θα έπρεπε να δουλεύει ο ανταπτορας.
    Για μεταφορά δεδομένων υπάρχουν και εφαρμογές που το κάνουν, πχ έχει η xiaomi το Mover Που το κάνει ασύρματα

  9. #9
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    @ johnyb98

    Αντί να παιδεύεσαι τόσες μέρες για κάτι τόσο απλό, βάλε απλώς μία απλή εφαρμογή όπως σου είπα και στα 2 κινητά, απ'το ένα θα κάνεις export, το αρχείο στείλτο με mail/messenger/κλπ στην άλλη συσκευή και ύστερα κάνεις import στη νέα συσκευή.

    Τόσο απλό. Απ'το να ψάχνεσαι με καλώδια/σουίτες/κλπ, θα έχεις ξεμπερδέψει.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  10. #10
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.505
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ johnyb98

    Αντί να παιδεύεσαι τόσες μέρες για κάτι τόσο απλό, βάλε απλώς μία απλή εφαρμογή όπως σου είπα και στα 2 κινητά, απ'το ένα θα κάνεις export, το αρχείο στείλτο με mail/messenger/κλπ στην άλλη συσκευή και ύστερα κάνεις import στη νέα συσκευή.

    Τόσο απλό. Απ'το να ψάχνεσαι με καλώδια/σουίτες/κλπ, θα έχεις ξεμπερδέψει.
    Αυτό το έχω διαβάσει παραπάνω, όπως μου πρότεινες, καθώς και τα άλλα μέλη. Το μεγάλο πρόβλημα είναι απ' τη μεριά τού παλιού Samsung. Είναι πάρα πολύ παλιό, και πραγματικά ΤΙΓΚΑ. Δεν έχει χώρο ελεύθερο ούτε 1MB. Για να μην πω 1KB. Το ότι είναι τόσο παλιό και τόσο γεμάτο, το κάνει και υπερβολικά αργό. Εφαρμογή για να απεγκαταστήσω πρέπει μέσω PC με κάτι εντολές adb, που ήδη δοκίμασα, αλλά κάπου σκαλωνει και κει. Αυτό που πίστευα, και τα πράγματα θα ήταν εύκολα, ήταν να εγκαταστήσω μια εφαρμογή στα Windows, χωρίς να χρειαστεί εγκατάσταση εφαρμογής σε κανένα από τα δύο κινητά.

    Αλλά φαίνεται πως τα πράγματα δεν δουλεύουν έτσι.

    - - - Updated - - -

    Σχετικά με το SMS Import / Export, το κοίταξα το link. Εάν κατάλαβα καλά, έχει να κάνει με εκτέλεση και χειρισμό σε Linux περιβάλλον, κάτι που δεν ξέρω να χειρίζομαι καλά. Και δεν έχω αυτή τη στιγμή και κάποιο σκληρό με κάποια διανομή Linux εγκατεστημένη.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  11. #11
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnyb98 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό το έχω διαβάσει παραπάνω, όπως μου πρότεινες, καθώς και τα άλλα μέλη. Το μεγάλο πρόβλημα είναι απ' τη μεριά τού παλιού Samsung. Είναι πάρα πολύ παλιό, και πραγματικά ΤΙΓΚΑ. Δεν έχει χώρο ελεύθερο ούτε 1MB. Για να μην πω 1KB. Το ότι είναι τόσο παλιό και τόσο γεμάτο, το κάνει και υπερβολικά αργό. Εφαρμογή για να απεγκαταστήσω πρέπει μέσω PC με κάτι εντολές adb, που ήδη δοκίμασα, αλλά κάπου σκαλωνει και κει. Αυτό που πίστευα, και τα πράγματα θα ήταν εύκολα, ήταν να εγκαταστήσω μια εφαρμογή στα Windows, χωρίς να χρειαστεί εγκατάσταση εφαρμογής σε κανένα από τα δύο κινητά.

    Αλλά φαίνεται πως τα πράγματα δεν δουλεύουν έτσι.

    - - - Updated - - -

    Σχετικά με το SMS Import / Export, το κοίταξα το link. Εάν κατάλαβα καλά, έχει να κάνει με εκτέλεση και χειρισμό σε Linux περιβάλλον, κάτι που δεν ξέρω να χειρίζομαι καλά. Και δεν έχω αυτή τη στιγμή και κάποιο σκληρό με κάποια διανομή Linux εγκατεστημένη.
    Εφαρμογή είναι που βάζεις στο android είναι. Δεν έχει να κάνει με Linux και PC .

    Απλώς το κατεβάζεις από το site και το εγκαθιστας ή βρίσκεις μια παρόμοια απ' το google play.

    Χώρο αν θέλεις να αποκτήσεις, απεγκαταστησε κάποια εφαρμογή δική σου. Δεν χρειάζεται να είναι system app για να μπλέξεις με adb εντολές.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  12. #12
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.505
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Αυτή τη στιγμή, το έχω φτιάξει να εκτελεί adb εντολές. Απ' αυτό είμαι ok.
    Οι 3-rd party εφαμογές που έχω στο παλιό Samsung, είναι μικρές σε μέγεθος. Απεγκαθιστώ μία-μία και προσπαθώ μετά από κάθε απεγκατάσταση να βάλω το client στο Samsung. Επειδή είναι μικρές, χάνω χρόνο.

    Αυτό που θα έδινε λύση πολύ πιθανό, είναι η απεγκατάσταση 2 αρκετά μεγάλων εφαρμογών, αλλά συστήματος:
    1. Galaxy Apps
    2. Youtube

    Μπορώ να τις απεγκαταστήσω με adb. Δεν με ενδιαφέρει να μην τις έχω στο παλιό Samsung. Απλά ήθελα να ρωτήσω:
    λόγω τού ότι αυτές είναι system app, υπάρχει περίπτωση στο μέλλον, να μη μπορεί να λειτουργήσει/κάνει εκκίνηση το Samsung; Το λέω σε περίπτωση που χρειαστώ κάτι απ' το παλιό Samsung. Ήθελα να μπορεί τυπικά να τρέχει.

    Με την απεγκατάσταση αυτών των δύο, θα είμαι ok ή όχι;

    - - - Updated - - -

    Κάνω, κάνω, κάνω στο Samsung uninstall προγραμμάτων καί με adb, αλλά δεν μπορεί να μπει κάποιο client. Ακόμη και με adb uninstall, ψεύτικο uninstall μου φαίνεται γίνεται. Μόνο το εικονίδιο της κάθε εφαρμογής φεύγει. Όχι καί τα αρχεία!!
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  13. #13
    Εγγραφή
    26-04-2005
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14621/970
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΛΥΣΙΔΑ
    SNR / Attn
    11(dB) / 18(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Για το Galaxy Apps δεν ξέρω, Για το Youtube μια χαρά θα είσαι.

    Για πλήρη απεγκατάσταση εφαρμογής πρέπει να χρησιμοποιήσεις και τις 3 παρακάτω εντολές διαδοχικά (το γιατί μη με ρωτήσεις γιατί δεν ξέρω ακριβώς)

    pm uninstall
    pm uninstall --user 0
    pm uninstall -k --user 0

    Δες και αυτόν τον οδηγό
    How to uninstall carrier/OEM bloatware without root access
    https://www.xda-developers.com/unins...t-root-access/

  14. #14
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.505
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Λοιπόν, καλά πάμε.

    Έκανα πολύ χώρο στο Samsung. Εγκατέστησα στο Samsung το MyPhoneExplorer, όπως καί στα Windows.

    Πήρα από το Samsung backup: contacts + sms,vσε δύο αρχεία χωριστά.

    Εγκατέστησα στο Motorola το MyPhoneExplorer, και έφερα σε αυτό τις επαφές. Μέχρι εδώ ok.

    Το μόνο θέμα που έχω είναι ότι δεν φέρνει τα SMS. Είτε του πω να τα φέρει όλα internal storage, είτε πχ sent items (παίρνω π.χ. μόνο ένα που έχω στείλει και του λέω να το αποθηκεύσει στα sent items), δεν το σώζει. Βγάζει μήνυμα "Message could not be sent".

    Μήπως χρειάζεται κάποια ρύθμιση στο MyPhoneExplorer (είτε στα Windows είτε στο MyPhoneExplorer στο Motorola) ή κάποια ρύθμιση στα settings Motorola, για να μπορεί να δεχτεί τα SMS;

    - - - Updated - - -

    Το SMS Import / Export, τουλάχιστον στο link που μου δίνεται, είναι για Android >=6.0

    Για το Motorola (destination mobile) κάνει: Android 12.0
    Για το Samsung (source mobile) δεν κάνει: Android 4.2.2

    Εάν υπήρχε έκδοση για 4.2.2, ίσως έδινε τη λύση. Ψάχνω και γω για το .apk τού "SMS Import / Export" για 4.2.2 για να το εγκαταστήσω στο Samsung με adb.
    Εάν βρείτε κάτι και σεις. . .

    - - - Updated - - -

    Καί εδώ, καί εδώ τον ίδιο τρόπο περιγράφουν για αντιγραφή των sms μέσω mpe. Πρώτα στο Archive (Computer).

    Δεν μπορώ να καταλάβω πώς το εννοούν. Αντιγράφω τα μηνύματα στο

    Archive (Computer)

    αλλά δεν μπορώ μετά να τα στείλω στο Motorola. Το έχει δοκιμάσει κάποιος έτσι να με βοηθήσει;

    - - - Updated - - -

    Τελικά το έφτιαξα. Για την αντιγραφή των SMS, η λύση.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

  15. #15
    Εγγραφή
    30-04-2006
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    2.505
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    D:8815 kbps / U:975 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE H108NS
    Το τελευταίο πρόβλημα που έχω με backup/restore από το Samsung στο Motorola έχει να κάνει με το calenar "S Planner" τής Samsung.

    Έχω πολλά πράγματα στο "S Planner" τού Samsung. Θέλω να τα πάρω backup, και να τα κάνω restore στο Motorola μέσω μίας εφαρμογής 3rd app από το Play Store.

    Μέσω Kies το δοκίμασα ήδη, αλλά δε δουλεύει. Απ' τη μία, το Kies, παίρνει backup το "S Planner", αλλά το Kies, δεν μπορεί να τρέξει στο Motorola. Εγκαθίσταται, μεν, στο Motorola, αλλά όταν το τρέχω, δεν εκτελείται με μήνυμα ότι είναι εφαρμογή μόνο για Samsung.
    Από την άλλη, ακόμη και εάν το Kies έτρεχε, πού θα έριχνα το backup; Εφόσον το Motorola δεν έχει "S Planner". Το "S Planner" ημερολόγιο, είναι μόνο για Samsung.

    Άρα, θέλω:
    α. μία εφαρμογή ημερολογίου για το Motorola εναλλακτική τού "S Planner".

    β. Εάν βρεθεί μία τέτοια εφαρμογή, να βρεθεί και μία ακόμη εφαρμογή, που να μπορεί να κάνει backup τού "S Planner", και ταυτόχρονα, αυτό το backup, να μπορεί να το κάνει restore στο ημερολόγιο που θα έχω εγκαταστήσει στο Motorola.

    Να υπάρχει συμβατότητα.
    Δε μπορώ να μάθω σε κανέναν τίποτα.
    Το μόνο που μπορώ είναι να του μάθω να σκέφτεται.

    Σωκράτης

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας