Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 47
  1. #31
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netman Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ότι κοντεύω να φτάσω 30 χρόνια αποκλειστικής ενασχόλησης με το εμπόριο δεν είσαι υποχρεωμένος να το ξέρεις. Αλλά το να με αποκαλείς κατσαπλια που παριστάνει τον επιχειρηματια δεν το επιτρέπω, γιατί πολύ απλά δεν με ξέρεις.
    Απο τα γραφομενα σου φαίνεται ότι η επαφή σου με το εμπόριο,κοστολόγηση, διαφήμιση κλπ είναι μηδενική. Και χωρίς να σε ξέρω πιθανολογώ ότι πληρώνεσαι από το δημόσιο.

    Και αν είχες σκοπό μέσω ΡΜ να ανταλλάξουμε απόψεις και να σου εξηγήσω δυό-τρία πραγματάκια που σου είπα, μην το κάνεις. Βρες αλλού να ξεστραβωθείς.

    Για τον φίλο πιο πάνω που είπε για διαφήμιση, να πω ότι η διαφήμιση μπορεί να είναι ελαστική δαπάνη, με επιλογή τρόπου διαφήμισης, πόσο volume θα δώσεις κλπ. Για να επανέλθω στο θέμα μας , το skroutz marketplace ΔΕΝ είναι διαφήμιση.
    Όπως έγινε το skroutz, ούτε με 10.000 τζίρο δεν συμφέρει να συμμετέχεις. Στα 10Κ έχεις 14% επιβάρυνση (10% προμήθεια + 4% το 400άρι) στα 20Κ έχεις 12% κοκ.
    Τα μεγάλα καταστήματα δεν θα πολυεπηρεαστούν αλλά πολλοί μικροί θα αναθεωρήσουμε. Και όταν λείψει ο ανταγωνισμός ξέρετε τι γίνετε, έτσι;
    10Κ ετήσιο τζίρο; Δηλαδή, ακαθάριστα έσοδα; Ε με αυτούς τους τζίρους ακόμα και το ενοίκιο της αποθήκης θα του τρώει μεγάλο κομμάτι των εσόδων.
    Δεν ξέρω ποιος είναι ο τζίρος των μεσαίων μαγαζιών αλλά τα 10Κ μου κάνουν για πολύ μικρό μαγαζί. Ούτε τον μισθό του δεν βγάζει ο άνθρωπος που το έχει.

    Είναι ένα δεδομένο ότι μέσω skroutz έχεις άμεση πρόσβαση σε μεγάλο κοινό και discoverability. Το UI του skroutz είναι χρηστικό και γρήγορο. Επίσης τα προϊόντα είναι κατηγοριοποιημένα σωστά και συνήθως έχουν και τις απαραίτητες πληροφορίες/description (κάτι που λείπει από πολλές ιστοσελίδες των μαγαζιών).

    Αυτό είναι το value που προσφέρει το skroutz στους business partners του. Είναι σαν να νοικιάζεις μαγαζί σε πολυσύχναστο σημείο. Αν δεν κάνεις τζίρους σε πολυσύχναστο σημείο, τότε ενδεχομένως φταίει το προϊόν σου και όχι ο σπιτονοικοκύρης.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  2. #32
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Και πάλι ξεχνάτε το θέμα μονοπωλιακής ισχύος και επικεντρώνεστε στο αν βγαίνει ένα όποιο μαγαζί.

    Και θα έπρεπε να το βλέπετε σαν καταναλωτές πρώτα και όχι σαν έμποροι.


  3. #33
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πάλι ξεχνάτε το θέμα μονοπωλιακής ισχύος και επικεντρώνεστε στο αν βγαίνει ένα όποιο μαγαζί.

    Και θα έπρεπε να το βλέπετε σαν καταναλωτές πρώτα και όχι σαν έμποροι.
    Ως καταναλωτής με συμφέρει αυτό που μου δίνει σήμερα το skroutz. Ένας μέρος για να βρω στα γρήγορα τα προϊόντα που με ενδιαφέρουν και να μπορώ να επιλέξω ανάμεσα σε περισσότερους μαγαζάτορες που μου τα προσφέρουν.

    Αν εννοείς για το μέλλον, ότι το κόστος του skroutz θα μετακυληθεί σε μένα ή ότι θα κλείσουν οι πολλοί μαγαζάτορες και δεν θα έχω επιλογές (άρα αύξηση τιμών), τότε εγώ θα πω ότι δεν το θεωρώ αυτονόητο αυτό. Υπάρχουν πολλές μεταβλητές που δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθεί το παιχνίδι στο μέλλον. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι ούτε το skroutz το συμφέρει να συμβεί αυτό γιατί θα μειωθεί ο τζίρος του αν αγοράζουν λιγότερο οι καταναλωτές.
    Δεν είμαι σίγουρος ότι το νέο equilibrium θα είναι αισθητά αυξημένες τιμές για τον μέσο καταναλωτή skroutz.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  4. #34
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρατηρώ ότι πάντα υπάρχει μια μίρλα (από πλευράς εμπόρων κυρίως), σχετικά με το κόστος/προμήθεια ενοποιημένων πλατφορμών (τύπου marketplace) όπως το skroutz, το e-food κ.α.

    Κύριες και κύριοι έμποροι, αν δεν θέλετε να πληρώνετε το κόστος του skroutz ή του e-food, φτιάξτε ένα δικό σας marketplace. Βέβαια, θα επωμιστείτε το κόστος ανάπτυξης/συντήρησης/υποστήριξης/λειτουργίας μιας τέτοιας λύσης.

    Με τον έναν ή τον άλλο τρόπο όμως, θα πρέπει να πληρώσετε. Άλλωστε, όπως λέει και το γνωστό ρητό, με πορδές δεν βάφονται αυγά.
    Και φυσικα μια τετοια λυση ουτε καν φτανει το κοστος αυτων πλατφορμων και για αυτο κατι τετοιο προσωπικα ετοιμαζω. Το θεμα δεν ειναι να κανεις τσαμπα την δουλεια σου αλλα να την κανεις με λογικο κοστος.

  5. #35
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και φυσικα μια τετοια λυση ουτε καν φτανει το κοστος αυτων πλατφορμων και για αυτο κατι τετοιο προσωπικα ετοιμαζω. Το θεμα δεν ειναι να κανεις τσαμπα την δουλεια σου αλλα να την κανεις με λογικο κοστος.
    Μπράβο σου. Καλά κάνεις και μακάρι να πιάσει.
    Αλλά νομίζω τα πετυχημένα marketplace έχουν και ένα άλλο ατού. Θα το πω με ένα δικό μου παράδειγμα (το οποίο μπορεί να μην ισχύει καθόλου για τους άλλους καταναλωτές και να είμαι η εξαίρεση): Όταν είναι να αγοράσω κάτι δεν παίρνω σβάρνα το google και να αρχίσω να ανοίγω ένα-ενα τα αποτελέσματα(μαγαζιά). Πάω στο σκρουτζ και επιλέγω από την λίστα μαγαζιών βάσει τιμής, μεταφορικών και αξιολόγησης. Για μένα ένα μαγαζί εκτός σκρουτζ (ή αλλου marketplace) είναι απλά ανύπαρκτο. Εκτός και αν έχει δημιουργήσει καλό και γνωστό όνομα μόνο του (πχ e-shop.gr public.gr κλπ). Αλλά και σε αυτές τις περιπτώσεις, αρκετές φορές ξεχνάω να κοιτάξω εκεί.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  6. #36
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο σου. Καλά κάνεις και μακάρι να πιάσει.
    Αλλά νομίζω τα πετυχημένα marketplace έχουν και ένα άλλο ατού. Θα το πω με ένα δικό μου παράδειγμα (το οποίο μπορεί να μην ισχύει καθόλου για τους άλλους καταναλωτές και να είμαι η εξαίρεση): Όταν είναι να αγοράσω κάτι δεν παίρνω σβάρνα το google και να αρχίσω να ανοίγω ένα-ενα τα αποτελέσματα(μαγαζιά). Πάω στο σκρουτζ και επιλέγω από την λίστα μαγαζιών βάσει τιμής, μεταφορικών και αξιολόγησης. Για μένα ένα μαγαζί εκτός σκρουτζ (ή αλλου marketplace) είναι απλά ανύπαρκτο. Εκτός και αν έχει δημιουργήσει καλό και γνωστό όνομα μόνο του (πχ e-shop.gr public.gr κλπ). Αλλά και σε αυτές τις περιπτώσεις, αρκετές φορές ξεχνάω να κοιτάξω εκεί.
    Μα αυτή ακριβώς είναι ουσία ενός τέτοιου είδους marketplace, δηλαδή να σου δώσει μια πλατφόρμα όπου θα κάνεις όλα αυτά τα πράγματα (αναζήτηση, ταξινόμηση/φιλτράρισμα, σύγκριση τιμών, παραγγελία κτλ), χωρίς να πάρεις σβάρνα με το χέρι το μισό internet για να τα κάνεις αυτά.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  7. #37
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα αυτή ακριβώς είναι ουσία ενός τέτοιου είδους marketplace, δηλαδή να σου δώσει μια πλατφόρμα όπου θα κάνεις όλα αυτά τα πράγματα (αναζήτηση, ταξινόμηση/φιλτράρισμα, σύγκριση τιμών, παραγγελία κτλ), χωρίς να πάρεις σβάρνα με το χέρι το μισό internet για να τα κάνεις αυτά.
    Σωστά. Αλλά σχολίαζα τον fasdf. Λέει ότι το κόστος ανάπτυξης/συντήρησης/υποστήριξης/λειτουργίας του ηλεκτρονικού του καταστήματος είναι φθηνότερο από το να πληρώνει το skroutz. Ωστόσο, μπορεί να κατάλαβα λάθος αυτό που γράφει.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  8. #38
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Οχι ειναι φθηνοτερο το να εχεις την δικη σου υποδομη. Ωστοσο δεν θεωρω οτι τα προιοντα που πουλαω μπορουν να ειναι στην πλατφορμα και να τα δινω σε ανταγωνιστικες τιμες. Επισης ναι δεν θα ειναι συγκεντρωμενο σε ενα μερος που ευκολα μπαινει καποιος και τα βλεπει ολα μαζεμενα. Αυτο ειναι το αρνητικο του να μην εισαι σε τετοιες πλατφορμες. Αλλα δεν ειπα ποτε οτι δεν θα ειμαι σε καποια. Απλα κατα 99% οχι στο skroutz. Επισης εχω καλλιστα την δικη μου δυνατοτητα να εχω το δικο μου πελατολογιο και να το επεκτεινω ενημερωνοντας τους πελατες για καποια εκπτωση που θα λαβουν αν δεν το αγορασουν μεσα απο την πλατφορμα. Ηδη μου ερχονται πελατες που μου λενε ερχομαστε να το παρουμε εμεις ή στειλτο μας αλλα εκτος skroutz με την αναλογη εκπτωση φυσικα. Και εχω ενα κομματι τζιρου που ειναι ετσι. Θα μου πειτε μα το skroutz στους εφερε και σε καλεσαν για αγορα. Ναι σωστα. Αλλα πλεον προσωπικα δεν με συμφερει και αμα το μετακυλησω στο πελατη δεν θα ειμαι ανταγωνιστικος. Οποτε προτιμω να χτισω την δικια μου υποδομη να ειμαι σε μια συμφερουσα υπηρεσια τυπου skroutz μεχρι να κερδισω traction που λενε και μετα αν ολα πανε καλα βλεπουμε πως προχωραμε. Αλλα ειλικρινα οπως εχει για μενα η κατασταση απλα δεν εχει νοημα στο skroutz. Ηδη ηταν πολυ ζορισμενη λογω του ειδους του προιοντος που πουλαω. Και βασικα δεν χρειαζεται να πληρωσω κανεναν και για το development ή την συντηρηση. Ξερω να το φτιαχνω μονος μου. Web hosting ναι θα πρεπει να πληρωσω, αλλα το κοστος μπορω ανετα να το καλυψω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fasdf : 06-02-23 στις 20:39.

  9. #39
    Εγγραφή
    09-11-2007
    Μηνύματα
    1.574
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΤΡΙΠΟΛΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fasdf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι ειναι φθηνοτερο το να εχεις την δικη σου υποδομη. Ωστοσο δεν θεωρω οτι τα προιοντα που πουλαω μπορουν να ειναι στην πλατφορμα και να τα δινω σε ανταγωνιστικες τιμες. Επισης ναι δεν θα ειναι συγκεντρωμενο σε ενα μερος που ευκολα μπαινει καποιος και τα βλεπει ολα μαζεμενα. Αυτο ειναι το αρνητικο του να μην εισαι σε τετοιες πλατφορμες. Αλλα δεν ειπα ποτε οτι δεν θα ειμαι σε καποια. Απλα κατα 99% οχι στο skroutz. Επισης εχω καλλιστα την δικη μου δυνατοτητα να εχω το δικο μου πελατολογιο και να το επεκτεινω ενημερωνοντας τους πελατες για καποια εκπτωση που θα λαβουν αν δεν το αγορασουν μεσα απο την πλατφορμα. Ηδη μου ερχονται πελατες που μου λενε ερχομαστε να το παρουμε εμεις ή στειλτο μας αλλα εκτος skroutz με την αναλογη εκπτωση φυσικα. Και εχω ενα κομματι τζιρου που ειναι ετσι. Θα μου πειτε μα το skroutz στους εφερε και σε καλεσαν για αγορα. Ναι σωστα. Αλλα πλεον προσωπικα δεν με συμφερει και αμα το μετακυλησω στο πελατη δεν θα ειμαι ανταγωνιστικος. Οποτε προτιμω να χτισω την δικια μου υποδομη να ειμαι σε μια συμφερουσα υπηρεσια τυπου skroutz μεχρι να κερδισω traction που λενε και μετα αν ολα πανε καλα βλεπουμε πως προχωραμε. Αλλα ειλικρινα οπως εχει για μενα η κατασταση απλα δεν εχει νοημα στο skroutz. Ηδη ηταν πολυ ζορισμενη λογω του ειδους του προιοντος που πουλαω. Και βασικα δεν χρειαζεται να πληρωσω κανεναν και για το development ή την συντηρηση. Ξερω να το φτιαχνω μονος μου. Web hosting ναι θα πρεπει να πληρωσω, αλλα το κοστος μπορω ανετα να το καλυψω.
    Χαίρομαι που ακούω επιχειρηματικές δράσεις. Σου εύχομαι να πας καλά και να βγάζεις χρήματα.
    Κάνω προσπάθεια να βάζω ; αντι για ?


  10. #40
    Εγγραφή
    03-12-2014
    Μηνύματα
    609
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    VODAFONE FTTH
    Σε ευχαριστω πολύ! Ευχομαι και σε σενα και σε ολους σας να προχωρατε μπροστα με ευημερια και υγεια!

  11. #41
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammered Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ως καταναλωτής με συμφέρει αυτό που μου δίνει σήμερα το skroutz. Ένας μέρος για να βρω στα γρήγορα τα προϊόντα που με ενδιαφέρουν και να μπορώ να επιλέξω ανάμεσα σε περισσότερους μαγαζάτορες που μου τα προσφέρουν.

    Αν εννοείς για το μέλλον, ότι το κόστος του skroutz θα μετακυληθεί σε μένα ή ότι θα κλείσουν οι πολλοί μαγαζάτορες και δεν θα έχω επιλογές (άρα αύξηση τιμών), τότε εγώ θα πω ότι δεν το θεωρώ αυτονόητο αυτό. Υπάρχουν πολλές μεταβλητές που δεν ξέρουμε πως θα εξελιχθεί το παιχνίδι στο μέλλον. Εξάλλου μην ξεχνάμε ότι ούτε το skroutz το συμφέρει να συμβεί αυτό γιατί θα μειωθεί ο τζίρος του αν αγοράζουν λιγότερο οι καταναλωτές.
    Δεν είμαι σίγουρος ότι το νέο equilibrium θα είναι αισθητά αυξημένες τιμές για τον μέσο καταναλωτή skroutz.
    Λάθος. Όταν κάποιος αποκτά υπερβολική μονοπωλιακή δύναμη μόνο κακό είναι και είναι φυσικά αυτονόητο ότι σαν καταναλωτής εσύ θα το πληρώσεις.


  12. #42
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Πάντα υπάρχουν θετικά και πάντα υπάρχουν αρνητικά. Από τη μία όπως λες έχει αποκτήσει ήδη πολύ μεγάλη μονοπωλιακή δύναμη, από την άλλη δεν προσπάθησε να δυναμώσει παραπάνω ο ανταγωνισμός.
    Από τη μία το μοντέλο του skroutz ήταν μία πολύ έξυπνη επιχειρηματική ιδέα την οποία την εξέλιξαν όσο δεν πάει και πλέον έχει γίνει η πρώτη πλατφόρμα σύγκρισης τιμών (και ελέγχου της εξέλιξης μιας τιμής) και έχει βοηθήσει πολύ στην ασυδοσία κάποιων επιχειρηματιών, και από την άλλη ξανακαταλήγουμε πως αποκτήσει μεγάλη δύναμη.

    Μου θυμίζει πάρα πολύ το έργο με την Apple και την Epic όπου η δεύτερη θέλει ντε και καλά με τους δικούς της όρους να είναι μέσα στο App Store, και διαμαρτύρεται για το χαράτσι που πληρώνει. Από την άλλη η πρώτη επένδυσε τόσο πολύ στο να φτιάξει ένα καινοτόμο προϊόν, όπου η πλατφόρμα της είναι η νο1 πηγή εσόδων για τους developers, και η δεύτερη διαμαρτύρεται γιατί από εκείνη την πλατφόρμα έβγαζε περισσότερα σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

    Κοινώς πιασε το αυγό και κούρευ' το.

    Υ.Γ. Φυσικά δε ξεχνώ και επιχειρηματία που δραστηριοποιείται μέσα στο skroutz (χωρίς να χρησιμοποιεί το καλάθι του skroutz) όπου παρήγγειλα 10 λάμπες. Δε μ'άρεσαν και ήθελα να τις γυρίσω, και ο παππούς με έβριζε επειδή "Τις έκανα παραγγελία μόνο και μόνο για σένα". Σεβάστηκα την ηλικία του και δεν ήθελα να μαλώσω. Μου έμειναν στον κώλο 10 λάμπες γιατί κάποιοι δε μπορούν να δεχτούν ότι στο επιχειρείν υπάρχουν θέλοντας και μη κάποιοι κανόνες. Δε ξανά ψώνισα απ'αυτούς.

  13. #43
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Δεν μειώνω την επιτυχία του σκρούτζ, ούτε φυσικά πουλάνε κοπανιστό αέρα.

    Επίσης ο κλάδος είναι πρόσφορος για οικονομίες κλίμακας και συνεπαγόμενο γιγαντισμό. Αύριο μπορεί η Amazon πχ να εξαγοράσει το σκρουτζ.

    Αλλά η συγκέντρωση τέτοιας δύναμης σε λίγα χέρια μόνο αρνητικό θα είναι μακροπρόθεσμα.


  14. #44
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.691
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Προς θεού, δεν μειώνω τίποτα. Απλά και εγώ σου λέω, έχει και τα θετικά του και τα αρνητικά του και φυσικά είναι πάντα αναλόγως από ποια μεριά είσαι και το βλέπεις.

  15. #45
    Εγγραφή
    09-02-2023
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    προμήθεια σε ένα μηνά 350 ευρώ τώρα ζητά + 498 το χρόνο έχει πάει σε άλλο επίπεδο τα λεφτά που θέλει

    δεν μένει να δούμε πόσα καταστήματα θα υπάρχουν από Μάρτιο 2023

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας