Έχω το συγκεκριμένο router που δούλευε μια χαρά (ήταν το router στο πατρικό μου κ δούλευε κανονικά).

Μετά από διακοπή ρεύματος στην περιοχή στο σπίτι μου, κάηκε ο μετασχηματιστής του router που είχα, οπότε έβαλα προσωρινά το wag200g να δοκιμάσω τι φταίει στο σπίτι μου - πριν βρω οτι κάηκε ο μετασχηματιστής.
Στην πρώτη σύνδεση έπαιξε μια χαρά. Όταν είπα να δοκιμάσω να το συνδέσω μετά από splitter (στην αρχή το έβαλα κατ ευθείαν στην τηλ μπρίζα), δεν συχρόνιζε με τίποτε (ανάβει κανονικά το power και το dsl, αλλά το internet μένει κόκκινο - ήρθε τεχνικός και όντως το router έχει θέμα - μου δώσανε νέο από τη wind και παίζει μια χαρά).
Μπορώ να μπω στο μενού με 192.168.1.1 αλλά κολλάει ή μου δείχνει το μισό μενού (μισή πάνω σελίδα) κτλ. Προσπάθησα με hard reset και μετά update firmware που μάλλον έγινε κανονικά (έδειξε να ολοκληρώνεται κ μετά εκανε restart), αλλά το πρόβλημα παραμένει. Να πv οτι και το αρχικό router έχει το ίδιο θέμα πλέον, δλδ δεν συχρονίζει ( το δοκίμασα με νέο μετασχηματιστή).

Τi μπορεί να φταίει; μπορεί να καεί spliter σε διακοπή ρεύματος; και μετά να κάψει κ το router?
Μπορώ να κάνω κάτι για να το φτίαξω ή πάει γι ανακύκλωση;