Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    01-11-2011
    Μηνύματα
    3.601
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chat1978 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχω ακούσει για σχέδια αλλαγής υποδομών. Μόνο ότι θέλουν με αυτές τις ταχύτητες να αυξήσουν την κάλυψη και χρήση τους. Γι'αυτό και ακούς overnight train.

    Δεν έχω ψάξει αλλά οι τιμές στην Ιαπωνία τι λένε; Στην Ευρώπη είναι απαγορευτικές και συχνά δεν συγκρίνονται με το αεροπλάνο ειδικά όταν δεν είναι business trip. Οι τιμές της Ryan air συχνά δεν πιάνονται.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  shinkansen-gran-class-inside.jpg 
Εμφανίσεις:  13 
Μέγεθος:  73,6 KB 
ID: 246086
    ειναι κοντα στα 180 ευρω για 4 ωρες ταξιδι ΑΛΛΑ ταξιδευεις σαν αρχοντας

  2. #17
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Εννοείται το ταξίδι με τρένο είναι πιο άνετο, τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια;

  3. #18
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.062
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοείται το ταξίδι με τρένο είναι πιο άνετο, τι κάνει νιάου νιάου στα κεραμίδια;
    Πάντως όταν είχα ταξιδέψει με τον thallys στην οικονομική δεν μπορώ να πω ότι ήταν πολύ άνετα. Πιο χορικά από αεροπλάνο μου φάνηκε.

    Όταν όμως επέστρεψα από Παρίσι με tgv, σαν τμήμα της πτήσης από Αθήνα, ήμασταν πρώτη θέση βασικά και βασιλιάδες. Σαν την φωτογραφία περίπου.

  4. #19
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Μόνο εγώ νομίζω ότι το να αντικαταστήσουν τα τρένα τα αεροπλάνα, έστω και για σχετικά μικρές αποστάσεις, είναι όνειρο θερινής νυκτός και έχει κάκιστο ROI;


  5. #20
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.662
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μόνο εγώ νομίζω ότι το να αντικαταστήσουν τα τρένα τα αεροπλάνα, έστω και για σχετικά μικρές αποστάσεις, είναι όνειρο θερινής νυκτός και έχει κάκιστο ROI;
    Εγώ για ταξίδια μέχρι και 5 ώρες με τρένο, χωρίς αλλαγές, το προτιμώ από το αεροπλάνο, ακόμα και στην οικονομική θέση. Το ότι μπορείς να σηκωθείς και το ότι έχεις πραγματικά χώρο όταν κάθεσαι είναι ανεκτίμητο.

  6. #21
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ για ταξίδια μέχρι και 5 ώρες με τρένο, χωρίς αλλαγές, το προτιμώ από το αεροπλάνο, ακόμα και στην οικονομική θέση. Το ότι μπορείς να σηκωθείς και το ότι έχεις πραγματικά χώρο όταν κάθεσαι είναι ανεκτίμητο.
    Δεν λέω το αντίθετο, κι εγώ θα προτιμούσα να κάνω το Θεσσαλονίκη-Αθήνα πχ με ένα καλό τρένο παρά με αεροπλάνο.

    Αλλά να τα αντικαταστήσουν; Δύσκολο μου φαίνεται. Μόνο αν μπει κάποιος εξωφρενικός πράσινος φόρος στο καύσιμο των αεροπλάνων που τα κάνει ασύμφορα.
    Αλλά και πάλι οι επενδύσεις σε υποδομές για τρένα μου φαίνεται ότι θα πρέπει να είναι γιγαντιαίες.

    Όλα αυτά από σκοπιά άσχετου.


  7. #22
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.062
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν λέω το αντίθετο, κι εγώ θα προτιμούσα να κάνω το Θεσσαλονίκη-Αθήνα πχ με ένα καλό τρένο παρά με αεροπλάνο.

    Αλλά να τα αντικαταστήσουν; Δύσκολο μου φαίνεται. Μόνο αν μπει κάποιος εξωφρενικός πράσινος φόρος στο καύσιμο των αεροπλάνων που τα κάνει ασύμφορα.
    Αλλά και πάλι οι επενδύσεις σε υποδομές για τρένα μου φαίνεται ότι θα πρέπει να είναι γιγαντιαίες.

    Όλα αυτά από σκοπιά άσχετου.
    Ναι τα τρένα θέλουν πολύ χώρο και λεφτά. Δεν ξέρω πχ αν σε συνολική επιφάνεια συγκρίνονται με τα αεροδρόμια.

    Πάντως και εγώ χλωμό το βλέπω. Πιστεύω η αεροπορία θα βρει την λύση στο υδρογόνο κάποια στιγμή. Γενικά συμφωνώ με την επέκταση των τρένων για κέντρο με κέντρο αλλά όχι αντικατάσταση γιατί δεν μένουν και όλοι στο κέντρο.

  8. #23
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.062
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Belgium to buy €1 billion worth of buildings from European Commission

    The investment arm of Belgium’s federal government is interested in purchasing real estate in Brussels – specifically, 23 old buildings belonging mainly to the European Commission.

    The European Commission wants to sell most of the buildings in its possession, except for the Berlaymont building, which houses its headquarters.

    The federal government and the Commission have been in exclusive negotiations for several months over a property deal worth almost €1 billion, L'Echo and De Tijd report.

    It includes a total of 350,000m² of office space in the EU district. The largest building in the portfolio is the gigantic office complex on Rue de la Loi 130.

    Because it represents an agreement between a European institution and its host country, Belgium, the Commission is not required to organise a tender.

    Nevertheless, the public will have a role to play when it comes to the buildings.

    The plan is for the federal government to buy the Commission's buildings itself. After that, it plans to allocate the portfolio in tranches for renovation and redeployment in collaboration with property developers, allowing it to recoup part of the purchase price.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας