Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τι σκοπεύετε να ψηφίσετε στις Εκλογές στις 25 Ιουνίου

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ΝΔ

    22 26,51%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    19 22,89%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    3 3,61%
  • ΚΚΕ

    5 6,02%
  • Βελόπουλο

    0 0%
  • ΜΕΡΑ 25

    11 13,25%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    9 10,84%
  • ΝΙΚΗ

    2 2,41%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    1 1,20%
  • 'Αλλο Ακροδεξιό

    1 1,20%
  • Άλλο Ακροαριστερό

    0 0%
  • Λευκό

    0 0%
  • Κασιδιάρη αν κατέβει

    1 1,20%
  • Δεν έχω αποφασίσει

    4 4,82%
  • Δεν θα ψηφίσω

    3 3,61%
  • Άλλο

    2 2,41%
Σελ. 381 από 496 ΠρώτηΠρώτη ... 361371376379380381382383386391401 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.701-5.715 από 7437
  1. #5701
    Εγγραφή
    17-06-2006
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    401
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Forthnet - ΞΑΝΘΗ
    Router
    Philips


    Zoe as Machete έπρεπε να λέει, ή το ανάποδο μάλλον...
    guitar tuner the best

  2. #5702
    Εγγραφή
    18-09-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.558
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    107.4 Mbps/10.7 Mbps
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Interleaved
    Πάντως το ότι η ΝΔ θέλει να ενδυναμώσει το ΕΣΥ δεν ξέρω ποιος το πιστεύει

    Παρόλα αυτά θα κερδίσει με διαφορά, για αυτό ψαχτείτε. Και όχι δεν είναι μόνο τα ΜΜΕ.


  3. #5703
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το ότι η ΝΔ θέλει να ενδυναμώσει το ΕΣΥ δεν ξέρω ποιος το πιστεύει

    Παρόλα αυτά θα κερδίσει με διαφορά, για αυτό ψαχτείτε. Και όχι δεν είναι μόνο τα ΜΜΕ.
    Φυσικά και δεν είναι ΜΟΝΟ τα μύδια

    Ο εγκεφάλος είναι.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  4. #5704
    Εγγραφή
    05-01-2014
    Περιοχή
    Area 51
    Μηνύματα
    362
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    Router
    ZTE H288A
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rebel Scum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως το ότι η ΝΔ θέλει να ενδυναμώσει το ΕΣΥ δεν ξέρω ποιος το πιστεύει

    Παρόλα αυτά θα κερδίσει με διαφορά, για αυτό ψαχτείτε. Και όχι δεν είναι μόνο τα ΜΜΕ.
    Έτυχε να είμαι στο Αττικόν πρίν μέρες, το τι "ευχές" έδινε ο κόσμος που ήταν εκεί σε υπουργό και πρωθυπουργό, δεν περιγράφονται...
    Το προσωπικό πανικόβλητο να τρέχει από δω και από κει , εξετάσεις αίματος σε πέντε - έξι ώρες ( τα αποτελέσματα) συν την ώρα που περιμένεις για διαλογή. Δεν μιλάω για ακτινογραφία και αξονικό τομογράφο... Ότι μπορούν κάνουν με τα μέσα που διαθέτουν οι γιατροί, νοσηλευτές όλοι οι εργαζόμενοι γενικά στο νοσοκομείο.

  5. #5705
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.450
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Brainmorf Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτυχε να είμαι στο Αττικόν πρίν μέρες, το τι "ευχές" έδινε ο κόσμος που ήταν εκεί σε υπουργό και πρωθυπουργό, δεν περιγράφονται...
    Το προσωπικό πανικόβλητο να τρέχει από δω και από κει , εξετάσεις αίματος σε πέντε - έξι ώρες ( τα αποτελέσματα) συν την ώρα που περιμένεις για διαλογή. Δεν μιλάω για ακτινογραφία και αξονικό τομογράφο... Ότι μπορούν κάνουν με τα μέσα που διαθέτουν οι γιατροί, νοσηλευτές όλοι οι εργαζόμενοι γενικά στο νοσοκομείο.
    40% όμως
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  6. #5706
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    40% όμως
    Έτσι.

    Μα το βλέπεις και εδώ.

    Ειλικρινά κρατιέμαι γιατί αν έχω κάτι που με κάνει trigger είναι ο παραλογισμός.

    Προσωπικά έχω ιδιωτική ασφάλιση μέσω της εταιρίας και με καλύπτει σε πάρα πολλά πράγματα γιατί ακόμα και ο διαβητης που πλέον έχω εμφανίστηκε μετά από το συμβόλαιο (τα καλά του να είσαι παλαιό στέλεχος)
    Οπότε για παράδειγμα τώρα που πάω για 2 παρακαλώ επεμβάσεις καταρρακτη (thank you diabetes) θα τις κάνω σε μια από τις καλυτερες οφθαλμολογικες κλινικές με μεικτή ασφάλιση και πάρα πολύ μικρό κόστος.

    Αυτά τα λέω όχι για να το παίξω κάποιος προφανώς αλλά για να εξηγήσω ότι καλό είναι ότι πρέπει να βλέπουμε το big picture άσχετα αν μας ακουμπά η πραγματοτητα η όχι. Η ζωή είναι ρευστή. Καλό να το θυμούνται κάποιοι αυτό.

  7. #5707
    Εγγραφή
    14-07-2003
    Περιοχή
    @ SNR Land
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    12.398
    Downloads
    19
    Uploads
    1
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    40% όμως
    Θέλει πολλή ανάλυση ( και δεν είναι της ώρας ) να δουμε τι πήρε και τι έχασε.

    Θυμάμαι καλά οτι απο ΣΡΖ πήρε ένα 8-8.1% . Πόσοι "εφυγαν" σε σύγκριση με το 2019 δεν το έχω πρόχειρο.

    =IF λοιπόν ( πολλά τα ifs ) μπορεί να πέσει εύκολα απο το 40

    Γνώμη μου πάντα και ήδη χρωστάω 1 ( ένα ) ποτάκι λόγω αυτής.
    Socii stamus Cadimus dividui

  8. #5708
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Chingachgook Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αναρχοάπλυτοι πλεμπς, όσο και να κοπανάτε τον απαυτό σας κάτω, έχουμε ανάπτυξη. Ακόμα και το χρέος αναπτύσσεται. Και γοργά μάλιστα.
    Αλλά, ξέχασα, το χρέος το βλέπουμε μόνο ποσοστιαία ε;
    Όταν η Εφούλα και ο Χαρίτσης ζήταγε να πέσει χρήμα το 2020 στην αγορά με το "γενναίο εμπροσθοβαρές πακέτο στήριξης της κοινωνίας" τι έλεγες? Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ ζήταγε να μπει χέρι στο μαξιλάρι των 35 δις που "άφησε" τα έλεγε σωστά?
    Στο ίδιο post δίνω για 3η ή 4η φορά την ίδια απάντηση.
    Eurostat χρέος σε απόλυτα μεγέθη
    Η Ελλάδα έχει τη 2ή μικρότερη αύξηση χρέους (8%) το 2022 σε σχέση με το 2019. Η μόνη καλύτερη χώρα ήταν η Σουηδία (3%), με την Ευρώπη των 27 να έχει αύξηση χρέους 22%
    Η Ισπανία με επίσης μεγάλη εξάρτηση από τον τουρισμό είδε άνοδος του χρέους κατά 23%, η Ιταλία 14%

    ...

    Συνέχισε να διαφημίζεις το έργο του Μητσοτάκη. Οι 20 μονάδες διαφορά ήταν λίγες. Μπορούν να γίνουν και περισσότερες. Ευχαριστούμε.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έτσι.

    Μα το βλέπεις και εδώ.

    Ειλικρινά κρατιέμαι γιατί αν έχω κάτι που με κάνει trigger είναι ο παραλογισμός.

    Προσωπικά έχω ιδιωτική ασφάλιση μέσω της εταιρίας και με καλύπτει σε πάρα πολλά πράγματα γιατί ακόμα και ο διαβητης που πλέον έχω εμφανίστηκε μετά από το συμβόλαιο (τα καλά του να είσαι παλαιό στέλεχος)
    Οπότε για παράδειγμα τώρα που πάω για 2 παρακαλώ επεμβάσεις καταρρακτη (thank you diabetes) θα τις κάνω σε μια από τις καλυτερες οφθαλμολογικες κλινικές με μεικτή ασφάλιση και πάρα πολύ μικρό κόστος.

    Αυτά τα λέω όχι για να το παίξω κάποιος προφανώς αλλά για να εξηγήσω ότι καλό είναι ότι πρέπει να βλέπουμε το big picture άσχετα αν μας ακουμπά η πραγματοτητα η όχι. Η ζωή είναι ρευστή. Καλό να το θυμούνται κάποιοι αυτό.
    [off topic]
    Συνάδελφε,
    Ήμουν στη γνωστή κλινική στα νότια προάστια για εξετάσεις. Ήταν μια κυρία δίπλα που έλεγε ότι είχε κάνει την πρώτη επέμβαση καταρράκτη στο Οφθαλμιατρείο και τη δεύτερη εκεί. Η πρώτη πήγε εξαιρετικά. Με τη δεύτερη τα είχε πάρει στο κρανίο και πήγε εκεί για να τους κάνει φασαρία
    [/off topic]
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stel67 : 09-06-23 στις 21:29.

  9. #5709
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Στους τυφλούς, ο μονόφθαλμος βασιλεύει. Και η έως τώρα αξιωματική αντιπολίτευση μόνο ως τυφλοί λογίζονται.

    Όσο για το γιατί τα ποσοστά είναι εκεί που είναι, υπάρχουν διάφορες ερμηνείες, θα σταθώ στο ότι ένα μεγάλο ποσοστό του κόσμου με τον Α ή Β ή Ω τρόπο έχει ωφεληθεί από τα τελευταία χρόνια και την πολιτική που ακολουθείται.

    Αμέσως αμέσως, για να μην πάμε μακριά, στην Ελλάδα αν θυμάμαι καλά έχουμε πάνω από 70-75% του συνολικού πληθυσμού να κατέχει ακίνητη περιουσία, σωστά;

    Δεν είμαι σε αυτούς άρα εγώ, από αυτή την οπτική, είμαι αδικημένος. Αλλά έτσι είναι τα πράγματα.

    Αν λοιπόν κάποιος έχει ξέρω γω κάνα δυο ακίνητα προς εκμετάλλευση, χαλαρά έχει δει τις αξίες να ανεβαίνουν και τα ενοίκια που ίσως εισπράττει να ανεβαίνουν εκθετικά κι αυτά. Σε ένα τεράστιο ποσοστό της Αττικής ας πούμε, τα μεγάλα σπίτια (που δεν νοικιάζονται αέρα, πρέπει συνήθως να θέλει οικογένεια να μετακινηθεί από άλλο σπίτι) είναι στο 700-1000 ανάλογα με την περιοχή. Για πιο κάτω, δύσκολο πια, κάτι λειψό θα υπάρχει: Παπάρας ιδιοκτήτης; Δεν έχουν ασανσέρ και είναι στον δεύτερο όροφο και άνω; Κάτι σάπιο; Πάντως σπίτια σε αξιοπρεπή κατάσταση πιο κάτω, δεν.

    Αν λοιπόν κάποιος από εκεί αμέσως- αμεσως θεωρεί ότι έχει κέρδος.

    Το αυτό και για παραγωγούς, αγρότες και πάει λέγοντας - στάθηκαν κάποια στιγμή στην αύξηση των π.χ. λιπασμάτων η ζωοτροφών και σήκωσαν τιμές στα διπλά απ' ότι ήταν πριν. Ναι, φάγανε αυξήσεις κι αυτοί αλλά τελικά εισέπραξαν.

    Βάλε και τον κορωνοιο όπου χιλιάδες εισέπραξαν επιδότηση για να μην κλείσουν και δεν τους χάλασε καθόλου - μαγαζί που ξέρω, μικρουλι με έναν υπάλληλο, πήρε πάνω από 10Κ επιστρεπτεα ενίσχυση. Ναι, την επιστρέφει, δεν του την χάρισαν, αλλά την επιστρέφει σε βάθος δεκαετίας 50-50 Ε το μήνα φάση.

    Τότε όμως, τα ενοίκια, τα ρεύματα, κτλ από εκεί τα πλήρωσε, όταν κυνηγούσε πελάτες με το τουφέκι.

    Από δω αν το πάρεις, από εκεί αν το πάρεις, αρκετοί, οι περισσότεροι, κάπου βολεύτηκαν.

    Από τον περιπτερά που πλέον χρεώνει 0,20 Ε την τσίχλα μέχρι τον αγρότη μέχρι το μαγαζατορα μέχρι τον ιδιοκτήτη ακινήτου που το παραχώρησε για Airbnb με ελάχιστο κόπο και του το τρέχουν άλλοι. Ή μέχρι τον όχι φοροφυγα μικροεπιχειρηματία που έχει εισαγωγικό φορολογικό συντελεστή 9% πλέον και μετά πάει στο παλέψιμο 22% (και όχι 29% από το πρώτο ευρώ).

    Και λοιπόν; Φτιάχτηκαν τα προβλήματα; Έγινε η Ελλάδα Δανία; Όσοι δεν έχουν σπίτι δικό τους όπως εγώ και οι φίλοι μου, θα πάρουν τώρα; Όχι.

    Όμως συγκριτικά με τον Αρμαγεδδώνα που είχε υπάρξει στην προηγούμενη κυβέρνηση, δεν υπάρχει σύγκριση.

    Κάποιοι, βλέπε ΣΥΡΙΖΑ και οι φίλοι τους, έκριναν εξ ιδίων τα αλλότρια και νόμιζαν ότι επειδή 100 άτομα τους επρηζαν τα συκωτια στο FB και το Twitter, ότι όλοι έτσι σκέφτονται.

    Αμ δε. Γι'αυτό καταποντίστηκαν και γι'αυτό δεν προβλέπω να ανακάμπτουν σε αυτή τη φάση.

    Ωφελημένοι είναι κάποιοι του στυλ Ζωή, που ψαρεύει από όσους είχαν βάλει το Βαρουφάκη στη Βουλή γιατί έχει...οικονομικό μυαλό και είδαν ότι τελικά μαδάει τη μαργαρίτα και δεν προσφέρει σε κάτι απτό πέραν της προσωπικής προβολής.

    Έτσι είναι τα πράγματα, είτε μας αρέσει είτε όχι. Και εγώ θα ήθελα το νοίκι μου να ήταν 500 € σε μια ψιλοκαλούλα μεζονέτα, αλλά πάει αυτή η εποχή, το 2015 μπορεί να το έβρισκα, τώρα όχι.

    Κανείς τους υπολογισμούς σου και τα εν γένει κουμάντα σου και προχωράς αναλόγως.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  10. #5710
    Εγγραφή
    08-11-2006
    Μηνύματα
    624
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109941/10999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    OTE Oxygen
    SNR / Attn
    31(dB) / 3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vagdsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κρατήσει τη σειρά των σταυρών και στη λίστα, τα αποτελέσματα θα είναι κάπως έτσι:
    (Με βάση τον αριθμό ψήφων)

    Α' Θεσσαλονίκης
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ - ΣΑΠΟΥΝΙΔΟΥ ΕΛΕΝΗ

    Β3' Νότιου Τομέα Αθηνών
    ΔΑΛΛΑ ΟΛΓΑ

    Β1' Βόρειου Τομέα Αθηνών
    ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ (ΧΡΥΣΑ)

    Β2' Δυτικού Τομέα Αθηνών
    ΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ

    Α' Ανατολικής Αττικής
    ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

    Α' Αθηνών
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ - ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ

    Β' Θεσσαλονίκης
    ΜΠΟΥΡΑΖΑΝΗ ΝΙΚΟΛΕΤΤΑ

    Β' Πειραιώς
    ΚΑΖΑΚΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ

    Αχαΐας
    ΑΛΕΞΙΟΥ ΜΑΡΙΑ

    Ευβοίας
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΩΗ - ΣΤΑΡΑΝΤΖΗ ΜΑΡΙΑ

    Α' Πειραιώς
    ΣΟΦΙΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΝΟΤΑ)

    Ο ελάχιστος αριθμός βουλευτών για κόμμα που μπαίνει στη Βουλή είναι 8 (3% * 250+)
    Άκυρο το παραπάνω.

    Η Ζωή τα άλλαξε όλα για να βγάλει βουλευτή το γκόμενο και τον Μπιμπίλα.

  11. #5711
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vagdsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άκυρο το παραπάνω.

    Η Ζωή τα άλλαξε όλα για να βγάλει βουλευτή το γκόμενο και τον Μπιμπίλα.
    Γιατί τα έκανε όλα αυτά? Τι κερδίζει από αυτή την κίνηση? Εκτός από το να γουστάρει να τους παίρνει μάτι, δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.
    Αλήθεια υπάρχει κόμμα με βουλευτίνες από τη "Λέσβο"?
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  12. #5712
    Εγγραφή
    22-03-2018
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν η Εφούλα και ο Χαρίτσης ζήταγε να πέσει χρήμα το 2020 στην αγορά με το "γενναίο εμπροσθοβαρές πακέτο στήριξης της κοινωνίας" τι έλεγες? Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ ζήταγε να μπει χέρι στο μαξιλάρι των 35 δις που "άφησε" τα έλεγε σωστά?
    Στο ίδιο post δίνω για 3η ή 4η φορά την ίδια απάντηση.
    Eurostat χρέος σε απόλυτα μεγέθη
    Η Ελλάδα έχει τη 2ή μικρότερη αύξηση χρέους (8%) το 2022 σε σχέση με το 2019. Η μόνη καλύτερη χώρα ήταν η Σουηδία (3%), με την Ευρώπη των 27 να έχει αύξηση χρέους 22%
    Η Ισπανία με επίσης μεγάλη εξάρτηση από τον τουρισμό είδε άνοδος του χρέους κατά 23%, η Ιταλία 14%


    Συνέχισε να διαφημίζεις το έργο του Μητσοτάκη. Οι 20 μονάδες διαφορά ήταν λίγες. Μπορούν να γίνουν και περισσότερες. Ευχαριστούμε.

    - - - Updated - - -


    [off topic]
    Συνάδελφε,
    Ήμουν στη γνωστή κλινική στα νότια προάστια για εξετάσεις. Ήταν μια κυρία δίπλα που έλεγε ότι είχε κάνει την πρώτη επέμβαση καταρράκτη στο Οφθαλμιατρείο και τη δεύτερη εκεί. Η πρώτη πήγε εξαιρετικά. Με τη δεύτερη τα είχε πάρει στο κρανίο και πήγε εκεί για να τους κάνει φασαρία
    [/off topic]
    Ποιός σρζ τύπε; Έγραψα μια για τον σρζ, εκτός του ότι και ο σρζ αύξησε το χρέος;

    Και για 4η φορά, με/μας ενημερώνεις ότι έχουμε αύξηση μεν, αλλά όχι και τόσο μεγάλη, σε σχέση με άλλους;

    Αυτό πουλάς; Αν ναι, σορρυ, δε θα αγοράσω.
    You can tell who is skinny dipping when the tide goes away
    Truth is like poetry - and most people hate fucking poetry

  13. #5713
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν η Εφούλα και ο Χαρίτσης ζήταγε να πέσει χρήμα το 2020 στην αγορά με το "γενναίο εμπροσθοβαρές πακέτο στήριξης της κοινωνίας" τι έλεγες? Όταν ο ΣΥΡΙΖΑ ζήταγε να μπει χέρι στο μαξιλάρι των 35 δις που "άφησε" τα έλεγε σωστά?
    Στο ίδιο post δίνω για 3η ή 4η φορά την ίδια απάντηση.
    Eurostat χρέος σε απόλυτα μεγέθη
    Η Ελλάδα έχει τη 2ή μικρότερη αύξηση χρέους (8%) το 2022 σε σχέση με το 2019. Η μόνη καλύτερη χώρα ήταν η Σουηδία (3%), με την Ευρώπη των 27 να έχει αύξηση χρέους 22%
    Η Ισπανία με επίσης μεγάλη εξάρτηση από τον τουρισμό είδε άνοδος του χρέους κατά 23%, η Ιταλία 14%

    ...

    Συνέχισε να διαφημίζεις το έργο του Μητσοτάκη. Οι 20 μονάδες διαφορά ήταν λίγες. Μπορούν να γίνουν και περισσότερες. Ευχαριστούμε.

    - - - Updated - - -


    [off topic]
    Συνάδελφε,
    Ήμουν στη γνωστή κλινική στα νότια προάστια για εξετάσεις. Ήταν μια κυρία δίπλα που έλεγε ότι είχε κάνει την πρώτη επέμβαση καταρράκτη στο Οφθαλμιατρείο και τη δεύτερη εκεί. Η πρώτη πήγε εξαιρετικά. Με τη δεύτερη τα είχε πάρει στο κρανίο και πήγε εκεί για να τους κάνει φασαρία
    [/off topic]
    [Off topic]
    Η κλινική στην οποία αναφέρομαι είναι κάτω από τον πύργο Αθηνών δίπλα στο οφθαλμιατριο (οφθαλμολογικο αθηνων) , εσύ φαντάζομαι αναφέρεσαι στο athens eyr hospital?[/off topic]

  14. #5714
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.788
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στους τυφλούς, ο μονόφθαλμος βασιλεύει. Και η έως τώρα αξιωματική αντιπολίτευση μόνο ως τυφλοί λογίζονται.

    Όσο για το γιατί τα ποσοστά είναι εκεί που είναι, υπάρχουν διάφορες ερμηνείες, θα σταθώ στο ότι ένα μεγάλο ποσοστό του κόσμου με τον Α ή Β ή Ω τρόπο έχει ωφεληθεί από τα τελευταία χρόνια και την πολιτική που ακολουθείται.

    Αμέσως αμέσως, για να μην πάμε μακριά, στην Ελλάδα αν θυμάμαι καλά έχουμε πάνω από 70-75% του συνολικού πληθυσμού να κατέχει ακίνητη περιουσία, σωστά;

    Δεν είμαι σε αυτούς άρα εγώ, από αυτή την οπτική, είμαι αδικημένος. Αλλά έτσι είναι τα πράγματα.

    Αν λοιπόν κάποιος έχει ξέρω γω κάνα δυο ακίνητα προς εκμετάλλευση, χαλαρά έχει δει τις αξίες να ανεβαίνουν και τα ενοίκια που ίσως εισπράττει να ανεβαίνουν εκθετικά κι αυτά. Σε ένα τεράστιο ποσοστό της Αττικής ας πούμε, τα μεγάλα σπίτια (που δεν νοικιάζονται αέρα, πρέπει συνήθως να θέλει οικογένεια να μετακινηθεί από άλλο σπίτι) είναι στο 700-1000 ανάλογα με την περιοχή. Για πιο κάτω, δύσκολο πια, κάτι λειψό θα υπάρχει: Παπάρας ιδιοκτήτης; Δεν έχουν ασανσέρ και είναι στον δεύτερο όροφο και άνω; Κάτι σάπιο; Πάντως σπίτια σε αξιοπρεπή κατάσταση πιο κάτω, δεν.

    Αν λοιπόν κάποιος από εκεί αμέσως- αμεσως θεωρεί ότι έχει κέρδος.

    Το αυτό και για παραγωγούς, αγρότες και πάει λέγοντας - στάθηκαν κάποια στιγμή στην αύξηση των π.χ. λιπασμάτων η ζωοτροφών και σήκωσαν τιμές στα διπλά απ' ότι ήταν πριν. Ναι, φάγανε αυξήσεις κι αυτοί αλλά τελικά εισέπραξαν.

    Βάλε και τον κορωνοιο όπου χιλιάδες εισέπραξαν επιδότηση για να μην κλείσουν και δεν τους χάλασε καθόλου - μαγαζί που ξέρω, μικρουλι με έναν υπάλληλο, πήρε πάνω από 10Κ επιστρεπτεα ενίσχυση. Ναι, την επιστρέφει, δεν του την χάρισαν, αλλά την επιστρέφει σε βάθος δεκαετίας 50-50 Ε το μήνα φάση.

    Τότε όμως, τα ενοίκια, τα ρεύματα, κτλ από εκεί τα πλήρωσε, όταν κυνηγούσε πελάτες με το τουφέκι.

    Από δω αν το πάρεις, από εκεί αν το πάρεις, αρκετοί, οι περισσότεροι, κάπου βολεύτηκαν.

    Από τον περιπτερά που πλέον χρεώνει 0,20 Ε την τσίχλα μέχρι τον αγρότη μέχρι το μαγαζατορα μέχρι τον ιδιοκτήτη ακινήτου που το παραχώρησε για Airbnb με ελάχιστο κόπο και του το τρέχουν άλλοι. Ή μέχρι τον όχι φοροφυγα μικροεπιχειρηματία που έχει εισαγωγικό φορολογικό συντελεστή 9% πλέον και μετά πάει στο παλέψιμο 22% (και όχι 29% από το πρώτο ευρώ).

    Και λοιπόν; Φτιάχτηκαν τα προβλήματα; Έγινε η Ελλάδα Δανία; Όσοι δεν έχουν σπίτι δικό τους όπως εγώ και οι φίλοι μου, θα πάρουν τώρα; Όχι.

    Όμως συγκριτικά με τον Αρμαγεδδώνα που είχε υπάρξει στην προηγούμενη κυβέρνηση, δεν υπάρχει σύγκριση.

    Κάποιοι, βλέπε ΣΥΡΙΖΑ και οι φίλοι τους, έκριναν εξ ιδίων τα αλλότρια και νόμιζαν ότι επειδή 100 άτομα τους επρηζαν τα συκωτια στο FB και το Twitter, ότι όλοι έτσι σκέφτονται.

    Αμ δε. Γι'αυτό καταποντίστηκαν και γι'αυτό δεν προβλέπω να ανακάμπτουν σε αυτή τη φάση.

    Ωφελημένοι είναι κάποιοι του στυλ Ζωή, που ψαρεύει από όσους είχαν βάλει το Βαρουφάκη στη Βουλή γιατί έχει...οικονομικό μυαλό και είδαν ότι τελικά μαδάει τη μαργαρίτα και δεν προσφέρει σε κάτι απτό πέραν της προσωπικής προβολής.

    Έτσι είναι τα πράγματα, είτε μας αρέσει είτε όχι. Και εγώ θα ήθελα το νοίκι μου να ήταν 500 € σε μια ψιλοκαλούλα μεζονέτα, αλλά πάει αυτή η εποχή, το 2015 μπορεί να το έβρισκα, τώρα όχι.

    Κανείς τους υπολογισμούς σου και τα εν γένει κουμάντα σου και προχωράς αναλόγως.
    Καταλαβαίνω πως τα γράφεις, αλλά μερικές διορθώσεις.

    Στα 700-100 είναι τα μεσαία διαμερίσματα (60-90τμ, max) και όχι σε υπερθέση, απλά αν είναι μέχρι 15ετίας και έχουν κάποια στοιχειώδη για την εποχή "κομφορ". Τα μεγάλα που περιγράφεις, φεύγουν πια στα 1200+. Αν έχει το μεγαλύτερο πσοστό διαμερίσματα για ενοικίαση, κάτι δεν πάει καθόλου καλά...πού τα νοικιάζουν όλα αυτά και μένουν εκεί πάνω οι τιμές? Να μη συζητήσουμε τι τραβάει ο κόσμος για να πληρώσει αυτά τα νοίκια.

    Οι αγρότες/παραγωγοί γενικά (οι αγρότες, όχι οι μεγαλοτσιφλικάδες), φτύνουν αίμα (όσο δεν τους έχουν πιει οι μεγάλοι, οι ενδιάμεσοι, οι τράπεζες κλπ). Στη Νάξο, πχ, που ξέρω από 1ο χέρι, πουλάνε τα ζωντανά γιατί απλά είναι εντελώς ασύμφορο να τα θρέψουν με τα κόστη. Για να βγάλουν, πρέπει να πάει η γραβιέρα (η φρέσκια, όχι κανένα αρσενικό ή άλλες γκουρμεδιές) κάπου στα 20€/κιλό, τιμή που φυσικά ούτε την φαντάζονται. Ξεπατώνουν στάνες, χωράφια και οτιδήποτε γιατί απλά δεν. Κάποιοι το γυρνάνε σε τουρισμό, αλλά απλά θα χτυπάνε το κεφάλι τους εκεί που πάνε και τα στήνουν (λάθος χώρα για αγροτουρισμό ή γενικότερα βουνό σε νησί το χειμώνα).

    Νομίζεις ότι οι τιμές που βλέπεις στο ΣΜ έχουν την παραμικρή σχέση με αυτές που παίρνει ο παραγωγός, ότι είναι πραγματικά ωφελημένος (με καύσιμα, ας πούμε, +15-20% σε σχέση με τις μεγάλες πόλεις, με μεταφορικά για τα πάντα)?
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  15. #5715
    Εγγραφή
    18-09-2022
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ..
    ρε αυτοι ειναι ικανοι να βαλουν και τους τουρκους να τους ψηφισουν

    https://twitter.com/JeronymoBoss2/st...37943914668040

Σελ. 381 από 496 ΠρώτηΠρώτη ... 361371376379380381382383386391401 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας