Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Τι σκοπεύετε να ψηφίσετε στις Εκλογές στις 25 Ιουνίου

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ΝΔ

    22 26,51%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    19 22,89%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    3 3,61%
  • ΚΚΕ

    5 6,02%
  • Βελόπουλο

    0 0%
  • ΜΕΡΑ 25

    11 13,25%
  • Πλεύση Ελευθερίας

    9 10,84%
  • ΝΙΚΗ

    2 2,41%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    1 1,20%
  • 'Αλλο Ακροδεξιό

    1 1,20%
  • Άλλο Ακροαριστερό

    0 0%
  • Λευκό

    0 0%
  • Κασιδιάρη αν κατέβει

    1 1,20%
  • Δεν έχω αποφασίσει

    4 4,82%
  • Δεν θα ψηφίσω

    3 3,61%
  • Άλλο

    2 2,41%
Σελ. 362 από 496 ΠρώτηΠρώτη ... 342352357360361362363364367372382 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 5.416-5.430 από 7437
  1. #5416
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Εγώ δεν καταλαβαίνω τη συζήτηση επί του θέματος. Είναι ή δεν είναι οφθαλμοφανή η πολιτική του Κούλη την περίοδο της κρίσης της ενέργειας να ΜΗΝ ασχολείται με τους ολιγάρχες και να τους αφήνει να θησαυρίζουν?????? αυτό είναι το θέμα. Οι τύποι όλοι αυτοί έβγαλαν 3πλάσια - 4πλάσια κέρδη!!!! και συζητάμε αν τους φορολόγησε έξτρα στο 33%?
    Γιατί βρε κουφάλες από την αρχή αφήσατε να συμβεί αυτό στο λαό? ΧΕΣΤΗΚΑ εγώ αν τα 2πλάσια 3πλάσια που πλήρωσα και πληρώνω στην κρίση αυτή θα τα δώσεις πίσω σε αυτούς με το ένα πόδι στο λάκκο με τη μορφή PASS όταν βρε κουφάλες εμένα ΔΕΝ ΘΑ ΜΟΥ ΕΠΙΣΤΡΑΦΕΙ ΟΥΤΕ 1€ πίσω.
    Πλήρωνα 0.10 μαξ σε ρεύμα και έχω 50-100% αύξηση στο κόστος ενέργειας, με αποτέλεσμα να περάσω ένα χειμώνα ποιο κρύο από τους προηγούμενους και με άγχος. Άντε από εδώ αλήτες άριστοι, γιατί όλα έχουν και κάποια όρια.

    Έπρεπε να το ελέγξουν ΕΝ ΤΗ ΓΕΝΝΕΣΗ του το θέμα με ένα λόγο παραπάνω το ότι ευαγγελίζονται ότι είναι ΆΡΙΣΤΟΙ οι άχρηστοι.

    Να μιλήσουμε και για τα καύσιμα??????? θέλετε? που την εβδομάδα των εκλογών έπεσαν απίστευτα οι τιμές και μετά ΑΜΕΣΩΣ ανέβηκαν και συνεχίζουν να είναι πάνω? εκεί κοντά στις 25 του μήνα θα πέσουν πάλι ε???

    ΑΛΗΤΕΣ-ΚΟΠΡΙΤΕΣ-ΚΑΘΕΣΤΩΣ... τέλος.. είμαι σκληρός αλλά κουράστηκα με το δούλεμα και τους υποστηρικτές αυτού του πράγματος.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #5417
    Εγγραφή
    20-06-2007
    Περιοχή
    Chicago, Illinois
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    30.621
    Downloads
    96
    Uploads
    25
    Άρθρα
    14
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Nova
    Θα δεις γελιο που η Κομισιον θελει να σταματησει η επιδοτηση ρευματος.
    Dies, died, will die.
    Lived, lives, will live.

  3. #5418
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ δεν καταλαβαίνω τη συζήτηση επί του θέματος. Είναι ή δεν είναι οφθαλμοφανή η πολιτική του Κούλη την περίοδο της κρίσης της ενέργειας να ΜΗΝ ασχολείται με τους ολιγάρχες και να τους αφήνει να θυσαυρίζουν?????? αυτό είναι το θέμα.
    Ναι, αυτό είναι, το έχω ξεκαθαρίσει πόσες φορές στη διάρκεια της συζήτησης.

    Απλά επειδή έρχονται στοιχεία, όπως και να το κάνουμε μια συζήτηση αξίζει να γίνει.

    Αλλά είσαι λάθος στο ότι δεν ασχολήθηκε μαζί τους και τους άφησε. Μια χαρά ασχολήθηκε...τους πλήρωνε αυτός τη διαφορά, από την τσέπη του προφανώς, για να μη μας φαίνεται τόσο.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  4. #5419
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχουν αστεία, υπάρχουν "αστεία", υπάρχουν και τραγωδίες.
    Θέλω να πιστεύω πως αυτό ήθελε... anyway

    Σε άλλα νέα, οι φίλοι που ΔΕΝ θησαύρισαν στην πλάτη μας, επενδύουν τα χρηματάκια τους στο εξωτερικό τα παιδιά...

    Mytilineos: Μπαίνει στην αγορά του Καναδά – Επένδυση 1,16 δισ. ευρώ για εξαγορά φωτοβολταϊκών

    Δεν ξέρουν τι να κάνουν τα λεφτά λέμε....
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  5. #5420
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Javascript_Developer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ελα ρε.
    Εχεις αντίθετη άποψη από τις αγορές που βάζουν τα λεφτά τους;
    Μάντεψε ποιανού γνώμη μετράει περισσότερο.
    Μπαα, δεν εχω αντιθετη αποψη ουτε ισχυριζομαι οτι η Ελλαδα ειναι στην ιδια μοιρα απο οτι ηταν το 2015-2019.
    Πλην ομως, το οφελος στην οικονομια και στον πολιτη θα μπορουσε να ειναι πολλαπλασιο αν ειχαμε φερθει πιο εξυπνα σε ορισμενα θεματα (π.χ. flat tax, απλοποιηση φορολογιας, μειωση περιττων κρατικων δαπανων), τα οποια εχω εξαντλησει σε προηγουμενες σελιδες.

    Εμενα προσωπικα με ενδιαφερουν οι σωστες πολιτικες.
    Τωρα αν αυτες εκφραζονται απο τη ΝΔ, το ΠΑΣΟΚ ή τον ΣΥΡΙΖΑ μικρη σημασια εχει για τα δικα μου κριτηρια. Ομως ουτε η ΝΔ εκφραζει αυτο που εγω επιθυμω να δω σε θεματα οικονομιας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Hetfield : 01-06-23 στις 11:58.

  6. #5421
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Javascript_Developer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παει για 45% ο Μητσοτάκης.
    Μέγας χορηγός οι αριστεροί που βγαίνουν στα κανάλια και φαίνεται σε όλη την Ελλάδα ο απίστευτος βαθμός αμορφωσιάς τους!
    Θα πεσουν μεσα οι δημοσκοποι αυτη τη φορα η θα γινει ξανα bullying απο τον ΣΡΖ?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ctrl_Alt_Delete Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μην τον ψηφίσετε για να μην πάει 45%, ψηφίστε κάτι άλλο αν δεν θέλετε ΣΥΡΙΖΑ όπως Νίκη ή Βελόπουλο ή μην πάτε καθόλου να ψηφίσετε.
    Προτρεπεις να μην πανε καθολου να ψηφισουν...αν ειναι να ψηφισουν Κουλη,Νικη η Βελοπουλο,η να μην πανε καθολου? Θα τον ψηφισουν γιατι θελουν σταθερη κυβερνηση και οχι φιφες με προγραμματα 50 ημερων η με soft ανδρουλακη η ανατροπη με Δημητρα.Εξαλου εγκρινει η κομισιον,οι ξενοι,ερχεται η επενδυτικη βαθμιδα κλπ.

    - - - Updated - - -

    Ζήτησε αναβολή για να δώσει Πανελλαδικές ο δράστης της δολοφονικής επίθεσης με τσεκούρι στην εφορία Κοζάνης

    Ο 48χρονος (που δεν έχει δικηγόρο) ισχυρίστηκε πως δεν είχε λάβει γνώση των εγγράφων της δικογραφίας, ανέφερε πως τα πρακτικά είναι κατασκευασμένα και τόνισε ότι θέλει να συμμετέχει στις πανελλήνιες εξετάσεις.

    https://www.newsbomb.gr/ellada/story...yri-anthropous

    Ποτε προλαβε να διαβασει για να δωσει εξετασεις,τι θελει να περασει ο δραστης?

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέλω να πιστεύω πως αυτό ήθελε... anyway

    Σε άλλα νέα, οι φίλοι που ΔΕΝ θησαύρισαν στην πλάτη μας, επενδύουν τα χρηματάκια τους στο εξωτερικό τα παιδιά...

    Mytilineos: Μπαίνει στην αγορά του Καναδά – Επένδυση 1,16 δισ. ευρώ για εξαγορά φωτοβολταϊκών

    Δεν ξέρουν τι να κάνουν τα λεφτά λέμε....
    Θα παει η κ.Τσαπανιδου να φορολογησει τα υπερκερδη του Μυτιληναιου δηλαδη και αυτο σε 50 ημερες μολις,γελασαμε και σημερα.

    Ο Τσίπρας και ο Ανδρουλάκης απευθύνονται στο ίδιο ακροατήριο και χρησιμοποιούν τα ίδια επιχειρήματα για να πείσουν τους πολίτες.

    } Στην προσπάθειά τους να ξεγελάσουν τους αφελείς πολίτες τους υπόσχονται πως θα πάρουν τα χρήματα από τους πλούσιους και όχι από τη μεσαία τάξη, αλλά όταν ο ΣΥΡΙΖΑ ήταν Κυβέρνηση έκανε το τελείως αντίθετο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος DOU : 01-06-23 στις 13:10.

  7. #5422
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PetrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ερώτηση, γιατί δεν ξεκαθαρίζεται στο αρχικό άρθρο.

    Θα πάει όλο το κέρδος με 22% και το οριζόμενο ως υπερ-κέρδος με επιπλέον 33% ή θα πάει το "κανονικό" κέρδος με 22%, αφού αφαιρεθεί το ποσό που προκύπτει από το 33% του υπερκέρδους?

    Αν είναι η πρώτη περίπτωση, είναι δουλίτσα. Αν είναι η 2η, είναι κομπίνα.
    Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι !
    Για να το επαληθεύσω πρέπει να δω τα αποτελέσματα των 4 ετών και να τρέξω τη φόρμουλα.
    Η κατανόηση μου είναι ότι φορολογούν με 33% ότι είναι πάνω από το 120% των κερδών του μέσου όρου των προηγουμένων 4 ετών. Αυτό αφαιρείται από τα κέρδη προ φόρων του 22. Το υπόλοιπο το φορολογούν με 22% + προκαταβολή φόρου για το 23 (αυτό είναι 80% δεν είμαι σίγουρος, δεν προλαβαίνω να το ψάξω ιδιαίτερα).

    Δεν ξέρω αν στα ποσά αυτά των φόρων του 22 μετράνε και την προκαταβολή φόρου για το 23. Δεν το έχω με τα λογιστικά ιδιαίτερα, μόνο τα πάνω πάνω καταλαβαίνω.

  8. #5423
    Εγγραφή
    10-11-2006
    Περιοχή
    Π. Φαληρο
    Μηνύματα
    2.789
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    11/110
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H288Α
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 7.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stel67 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλό μήνα και καλό καλοκαίρι !
    Για να το επαληθεύσω πρέπει να δω τα αποτελέσματα των 4 ετών και να τρέξω τη φόρμουλα.
    Η κατανόηση μου είναι ότι φορολογούν με 33% ότι είναι πάνω από το 120% των κερδών του μέσου όρου των προηγουμένων 4 ετών. Αυτό αφαιρείται από τα κέρδη προ φόρων του 22. Το υπόλοιπο το φορολογούν με 22% + προκαταβολή φόρου για το 23 (αυτό είναι 80% δεν είμαι σίγουρος, δεν προλαβαίνω να το ψάξω ιδιαίτερα).

    Δεν ξέρω αν στα ποσά αυτά των φόρων του 22 μετράνε και την προκαταβολή φόρου για το 23. Δεν το έχω με τα λογιστικά ιδιαίτερα, μόνο τα πάνω πάνω καταλαβαίνω.
    Για αυτό λέω ότι θέλουμε κάποιον με καλύτερη κατανόηση στα οικονομικά. Λογιστές δεν έχουμε εδώ, μπρε?

    Αν ισχύει αυτό που καταλαβαίνεις (το οποίο και εγώ φοβάμαι), τότε δεν έχει μείνει σχεδόν τίποτα να φορολογηθεί με 22%, με τόσο μεγάλη αύξηση κερδών για το 22.

    Καλό μήνα.
    Knowledge=Power=Energy=Matter=Mass; a good bookshop is just a genteel Black Hole that knows how to read... T. Pratchett-Discworld
    Πως φτάσαμε ως εδώ


  9. #5424
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.372
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Εγώ πάντως βλέπω να μου λέτε πως δεν θέλετε αριστερά κόμματα γιατί λένε πως θα φορολογήσουν τα υπερκέρδη των επιχειρήσεων, και τώρα ψάχνετε πόσο τα υπερφορολόγησε ήδη η ΝΔ και αν μένει τίποτα για να φορολογήσουν οι υπόλοιποι. Αριστερή και αυτή!

    Επίσης να μιλήσουμε λίγο για τις τιμές στα τρόφιμα; Όσοι πάμε στο σούπερ μάρκετ ξέρουμε πως έχουν ανέβει πάνω από 50% και ας μας λένε πληθωρισμός στο 10%.
    Όπως και στο ρεύμα και στα καύσιμα, για άλλη μια φορά η Ελλάδα έχει τις μεγαλύτερες αυξήσεις και τις πιο ακριβές τιμές...
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

  10. #5425
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από flamelab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα δεις γελιο που η Κομισιον θελει να σταματησει η επιδοτηση ρευματος.
    Κι όχι μόνο αυτό, επανέρχεται και η ρήτρα αναπροσαρμογής... άλλο γέλιο θα πέσει πάλι εκεί

    Επίσης, κάτι που μάλλον έχει περάσει στα πολύ ψιλά...

    https://www.odigostoupoliti.eu/afksi...ikou-revmatos/

    Με απόφαση της ΡΑΕ, από την 1 Μαΐου 2023 θεσπίζεται αυξημένο πάγιο το οποίο εξαρτάται από την ισχύ του μετρητή ηλεκτρικού ρεύματος (ρολόι)

    Συγκεκριμένα:

    Για μονοφασικό μετρητή (ρολόι) με ισχύ 8 KVa (η μονάδα μέτρησης της ισχύος), το πάγιο από τα 4,41 ευρώ αυξάνεται στα 37,6 ευρώ τον χρόνο
    Για τριφασικό μετρητή (ρολόι) με ισχύ 25 KVa (η μονάδα μέτρησης της ισχύος) το πάγιο από τα 13,78 ευρώ αυξάνεται στα 117,5 ευρώ τον χρόνο

    Στα ποσά συμπεριλαμβάνεται και ο ΦΠΑ 6%

    Από τα 0,52 ευρώ η μονάδα KVa (η μονάδα μέτρησης της ισχύος) με τη νέα χρέωση διαμορφώνεται στα 4,43 ευρώ (7πλάσιο)
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  11. #5426
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ πάλι θα νοιώθω ευλογημένος να πληρώνω και 400€ και 600€ και γιατί όχι και 1000€ το μήνα για ρεύμα.
    Να δώσω και το ένα μου νεφρό, αρκεί να συνεχίσει να μας κυβερνά ο Μητσοτάκης, αρκεί να μπορουν στον Ηρων να βάλουν άλλη μια λαμποργκινι στα λειτουργικά έξοδα της εταιρίας.

    Εσείς που γκρινιάζετε για τις τιμές στα σούπερ μάρκετ και στο ρεύμα, να μην εισασταν φτωχοί και εξαρτημένοι από το μισθό σας.

  12. #5427
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι θα νοιώθω ευλογημένος να πληρώνω και 400€ και 600€ και γιατί όχι και 1000€ το μήνα για ρεύμα.
    Να δώσω και το ένα μου νεφρό, αρκεί να συνεχίσει να μας κυβερνά ο Μητσοτάκης, αρκεί να μπορουν στον Ηρων να βάλουν άλλη μια λαμποργκινι στα λειτουργικά έξοδα της εταιρίας.

    Εσείς που γκρινιάζετε για τις τιμές στα σούπερ μάρκετ και στο ρεύμα, να μην εισασταν φτωχοί και εξαρτημένοι από το μισθό σας.
    Ο ΗΡΩΝ σε ενοχλεί. Η ΔΕΗ όταν λειτουργούσε σαν προβληματική επιχείρηση όχι. Τι να πει κανείς...

  13. #5428
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.198
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι θα νοιώθω ευλογημένος να πληρώνω και 400€ και 600€ και γιατί όχι και 1000€ το μήνα για ρεύμα.
    Να δώσω και το ένα μου νεφρό, αρκεί να συνεχίσει να μας κυβερνά ο Μητσοτάκης, αρκεί να μπορουν στον Ηρων να βάλουν άλλη μια λαμποργκινι στα λειτουργικά έξοδα της εταιρίας.

    Εσείς που γκρινιάζετε για τις τιμές στα σούπερ μάρκετ και στο ρεύμα, να μην εισασταν φτωχοί και εξαρτημένοι από το μισθό σας.
    Με τη νέα 4ετία θα υπάρχει η ημέρα της πλέμπας κάθε εβδομάδα... όπως η Μαρία Αντουανέτα, θα πηγαίνουμε κάτω από το μαξίμου μια μέρα την εβδομάδα για το SisitioPass να μας πετάει η αγία οικογένεια τίποτα...
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  14. #5429
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrsaccess Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης να μιλήσουμε λίγο για τις τιμές στα τρόφιμα; Όσοι πάμε στο σούπερ μάρκετ ξέρουμε πως έχουν ανέβει πάνω από 50% και ας μας λένε πληθωρισμός στο 10%.
    Όπως και στο ρεύμα και στα καύσιμα, για άλλη μια φορά η Ελλάδα έχει τις μεγαλύτερες αυξήσεις και τις πιο ακριβές τιμές...
    Στα καυσιμα ναι, στα τροφιμα και στο ρευμα (πλεον) οχι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotos65 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι όχι μόνο αυτό, επανέρχεται και η ρήτρα αναπροσαρμογής... άλλο γέλιο θα πέσει πάλι εκεί

    Επίσης, κάτι που μάλλον έχει περάσει στα πολύ ψιλά...

    https://www.odigostoupoliti.eu/afksi...ikou-revmatos/

    Με απόφαση της ΡΑΕ, από την 1 Μαΐου 2023 θεσπίζεται αυξημένο πάγιο το οποίο εξαρτάται από την ισχύ του μετρητή ηλεκτρικού ρεύματος (ρολόι)

    Συγκεκριμένα:

    Για μονοφασικό μετρητή (ρολόι) με ισχύ 8 KVa (η μονάδα μέτρησης της ισχύος), το πάγιο από τα 4,41 ευρώ αυξάνεται στα 37,6 ευρώ τον χρόνο
    Για τριφασικό μετρητή (ρολόι) με ισχύ 25 KVa (η μονάδα μέτρησης της ισχύος) το πάγιο από τα 13,78 ευρώ αυξάνεται στα 117,5 ευρώ τον χρόνο

    Στα ποσά συμπεριλαμβάνεται και ο ΦΠΑ 6%

    Από τα 0,52 ευρώ η μονάδα KVa (η μονάδα μέτρησης της ισχύος) με τη νέα χρέωση διαμορφώνεται στα 4,43 ευρώ (7πλάσιο)
    Αυτο δεν εχει καμια σχεση με το κοστος παραγωγης ηλεκτρικης ενεργειας.
    Ειναι το κοστος συντηρησης (και αναπτυξης) του δικτυου.

    Οι ΑΠΕ κοστιζουν, και μαλιστα κοστιζουν ακριβα στο δικτυο διανομης.

  15. #5430
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.626
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι θα νοιώθω ευλογημένος να πληρώνω και 400€ και 600€ και γιατί όχι και 1000€ το μήνα για ρεύμα.
    Να δώσω και το ένα μου νεφρό, αρκεί να συνεχίσει να μας κυβερνά ο Μητσοτάκης, αρκεί να μπορουν στον Ηρων να βάλουν άλλη μια λαμποργκινι στα λειτουργικά έξοδα της εταιρίας.

    Εσείς που γκρινιάζετε για τις τιμές στα σούπερ μάρκετ και στο ρεύμα, να μην εισασταν φτωχοί και εξαρτημένοι από το μισθό σας.

    Eχει κουρασει πραγματικα αυτη η καραμελα,ψηφιστε τους Τσιπρανδρουλακηδες που θα φορολογησουν τους πλουσιους και ολιγαρχες,τοτε θα εχετε φθηνο ρευμα,φθηνα καυσιμα,φθηνα τροφιμα,αρκει να μας κυβερνουν αριστεροι που πονανε τον λαο,α ξεχασα ο πετρος κοκκαλης ειναι στον ΣΡΖ,μηπως θα τον φορολογησουν και αυτον?

Σελ. 362 από 496 ΠρώτηΠρώτη ... 342352357360361362363364367372382 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας