Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 33
  1. #1
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.511
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    καλησπέρα. έχω ένα raspberry PI όπου έχω youtube-dl και από εκεί κατά καιρούς κατεβάζω υλικό για offline χρήση.
    σήμερα προσπάθησα να κατεβάσω το παρακάτω playlist αλλά δεν πετάει error. έκανα upgrade το youtube-dl με το pip που το έχω εγκαταστήσει αλλά τα ίδια. το syntax που κάνω χρήση είναι το
    Κώδικας:
    youtube-dl -f best -ciw -o "%(title)s.%(ext)s" https://www.youtube.com/watch?v=nIRFOki4Tdg&list=PLLMmbOLFy25F31qiV5Gsx8Zzq9QndUZbL&index=4

  2. #2
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εινια επειδη κατι αλλαξανε οι ανικανοι του youtube στο api τους και εσπασε. Και μενα με αφησανε χωρις μουσικη για μια μερα. Οριστε το σχετικο issue report στο youtube-dl, με εκτενεστατη συζητηση, και το αντιστοιχο patch
    https://github.com/ytdl-org/youtube-dl/issues/31530
    https://github.com/ytdl-org/youtube-dl/commit/2dd6c6e

    Επειδη ομως το youtube-dl δεν βλεπω να βγαζει νεα εκδοση συντομα (η τελευταια ειναι πλεον 1+ χρονου παλια), και επειδη δεν ξερω τι ακριβως τραβαει το pip κατα την εγκατασταση, μηπως να πηγαινες σε yt-dlp που ειναι πιο actively maintained γενικως? Απλα απαιτει λειτουργικο με python3 για να δουλεψει, γιατι ειναι εντελως ασυμβατο με python2.

    Μπορεις παντα να πατσαρεις με το χερι το συγκεκριμενο αρχειο για να ξαναδουλεψει...

    p.s. Εχεις καποιο (web?) interface μεσα απο το οποιο δουλευεις το youtube-dl ή το κανεις μεσω command line? Γιατι σκεφτομαι εδω και καιρο για ενα web interface.
    ديميتريس

  3. #3
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.006
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atux_null Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα. έχω ένα raspberry PI όπου έχω youtube-dl και από εκεί κατά καιρούς κατεβάζω υλικό για offline χρήση.
    σήμερα προσπάθησα να κατεβάσω το παρακάτω playlist αλλά δεν πετάει error. έκανα upgrade το youtube-dl με το pip που το έχω εγκαταστήσει αλλά τα ίδια. το syntax που κάνω χρήση είναι το
    Κώδικας:
    youtube-dl -f best -ciw -o "%(title)s.%(ext)s" https://www.youtube.com/watch?v=nIRFOki4Tdg&list=PLLMmbOLFy25F31qiV5Gsx8Zzq9QndUZbL&index=4
    Δοκίμασες το jdownloader εγώ αυτό χρησιμοποιώ σε windows & Linux.
    https://jdownloader.org/download/index
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  4. #4
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εινια επειδη κατι αλλαξανε οι ανικανοι του youtube στο api τους και εσπασε. Και μενα με αφησανε χωρις μουσικη για μια μερα.
    Καλά, το κράξιμο έχει πάει σε άλλα levels.

    1. Το κατέβασμα περιεχομένου από το YT είναι παράνομο. Ας ξεκινήσουμε από εκεί.
    2. Ό,τι αλλαγές κάνουν στο YT API οι devs/maintainers του, αφορούν θέματα του ίδιου του YT.
    Δεν κάθονται να σκεφτούν οποιοδήποτε app εκμεταλλεύεται το υλικό του YT, παράνομα.

    Ας εκτιμούμε το γεγονός ότι μπορούμε να κατεβάζουμε υλικό μέσω 3rd party εφαρμογών, παράνομα και δεν είναι ανάγκη να κράζουμε καμία πλευρά.

    Η φάση είναι κυνηγητό γάτας-ποντικού σε αυτά τα θέματα και δεν φταίει καμία πλευρά.
    Η κάθε πλευρά κάνει αυτό που χρειάζεται για εκείνη.
    Οι μεν devs προστατεύουν το API και το υλικό τους που κατέχουν νόμιμα, οι δε προσπαθούν να διατηρούν λειτουργικές τις εφαρμογές τους που καταπατούν το copyright.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  5. #5
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.511
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εινια επειδη κατι αλλαξανε οι ανικανοι του youtube στο api τους και εσπασε. Και μενα με αφησανε χωρις μουσικη για μια μερα. Οριστε το σχετικο issue report στο youtube-dl, με εκτενεστατη συζητηση, και το αντιστοιχο patch
    https://github.com/ytdl-org/youtube-dl/issues/31530
    https://github.com/ytdl-org/youtube-dl/commit/2dd6c6e

    Επειδη ομως το youtube-dl δεν βλεπω να βγαζει νεα εκδοση συντομα (η τελευταια ειναι πλεον 1+ χρονου παλια), και επειδη δεν ξερω τι ακριβως τραβαει το pip κατα την εγκατασταση, μηπως να πηγαινες σε yt-dlp που ειναι πιο actively maintained γενικως? Απλα απαιτει λειτουργικο με python3 για να δουλεψει, γιατι ειναι εντελως ασυμβατο με python2.

    Μπορεις παντα να πατσαρεις με το χερι το συγκεκριμενο αρχειο για να ξαναδουλεψει...

    p.s. Εχεις καποιο (web?) interface μεσα απο το οποιο δουλευεις το youtube-dl ή το κανεις μεσω command line? Γιατι σκεφτομαι εδω και καιρο για ενα web interface.
    Ευχαριστώ για την απάντηση. Πάντα κατατοπιστικός. Μπορώ στο Raspberry να βάλω το yt-dlp?
    δεν έχω καν γραφικό περιβάλλον στο Raspberry, οπότε τρέχει όλο μέσα από command line. Η αλήθεια είναι όμως ότι θα ήταν ενδιαφέρουσα η πρόταση σου.

  6. #6
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    @atux_null
    Εφοσον εχει python3, μπορεις. Εμενα βεβαια θα με ενδιεφερε μια λυση με web interface, βαριεμαι το cli συνεχεια. Πχ αυτο
    https://github.com/marcopeocchi/yt-dlp-web-ui

    @Gentoo
    Για τα περι πειρατειας δες αυτο το αρθρο στο torrent freak.
    https://torrentfreak.com/github-and-...e-riaa-230210/

    Για το δικο μου κραξιμο τωρα, απο το δικο μου point of view.
    Χρονια πριν*, το youtube ξεκινησε να ζητα api keys για να δινει προσβαση στο προσθετο του kodi, αλλα για ορισμενους χρηστες (κυριως για αυτους που ειχανε παλιοτερη εκδοση του kodi αρα και παλιοτερη εκδοση του προσθετου). Εγω ημουν μεσα σε αυτους τους τυχερους και τοτε εκανα για πρωτη φορα κλειδια ωστε να εχω προσβαση σε κατι που αλλοι ειχανε χωρις προβλημα (δεν εννοω μεσω browser ή μεσω επισημης εφαρμογης, εννοω μεσω της ιδιας εφαρμογης και του ιδιου προσθετου).
    Λιγα χρονια αργοτερα, χωρις καμια ειδοποιηση, αποφασισανε να ριξουν τα requests/day προς το api τους στο ΜΙΣΟ και ταυτοχρονα να ακυρωσουν ολα τα υπαρχοντα κλειδια, οποτε επρεπε να βγουν καινουρια. Αλλα αυτα ειναι πταισματα μπροστα στο επομενο που κανανε.
    Το φθινοπωρο του 2021 βαλανε throttling 40-50kb/s σε οποιονδηποτε client το χρησιμοποιει και δεν ειναι η επισημη εφαρμογη για κινητα! Ημαρτον δηλαδη! Αν δεν θελουν εφαρμογες τριτων να χρησιμοποιυν το api τους, ας κλεισουν την προσβαση σε αυτες αντι να κανουν τετοια καραγκιοζιλικια.
    Δεν αλλαξανε κατι απο τοτε, οποτε ολες οι εφαρμογες πλεον κανουν το ιδιο workaround ωστε να τις βλεπει το api σαν android app. Και παλι χωρις καμια ειδοποιηση πουθενα. Και με αυτη την απλη αλλαγη για μενα ανεβηκανε στο τελευταιο σκαλι της ανικανοτητας, μεχρι να κανουν κατι ακομα πιο κραυγαλεο.
    Για να μην παραπονιεσαι, στο ιδιο σκαλι ειναι και οι devs του twitch, που εχουν ιδιες απαιτησεις πλεον για κλειδια κλπ απο τον απλο χρηστη. Θα πω για τα χαλια τους σε 10-15 μερες στο θεμα του kodi

    *
    Κώδικας:
    $ ls -l kodi/kleidiayoutube.xml 
    -rwxrwxrwx 1 nobody nogroup 328 Dec 17  2017 kodi/kleidiayoutube.xml
    ديميتريس

  7. #7
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Gentoo
    Για τα περι πειρατειας δες αυτο το αρθρο στο torrent freak.
    https://torrentfreak.com/github-and-...e-riaa-230210/

    Για το δικο μου κραξιμο τωρα, απο το δικο μου point of view.
    Χρονια πριν*, το youtube ξεκινησε να ζητα api keys για να δινει προσβαση στο προσθετο του kodi, αλλα για ορισμενους χρηστες (κυριως για αυτους που ειχανε παλιοτερη εκδοση του kodi αρα και παλιοτερη εκδοση του προσθετου). Εγω ημουν μεσα σε αυτους τους τυχερους και τοτε εκανα για πρωτη φορα κλειδια ωστε να εχω προσβαση σε κατι που αλλοι ειχανε χωρις προβλημα (δεν εννοω μεσω browser ή μεσω επισημης εφαρμογης, εννοω μεσω της ιδιας εφαρμογης και του ιδιου προσθετου).
    Λιγα χρονια αργοτερα, χωρις καμια ειδοποιηση, αποφασισανε να ριξουν τα requests/day προς το api τους στο ΜΙΣΟ και ταυτοχρονα να ακυρωσουν ολα τα υπαρχοντα κλειδια, οποτε επρεπε να βγουν καινουρια. Αλλα αυτα ειναι πταισματα μπροστα στο επομενο που κανανε.
    Το φθινοπωρο του 2021 βαλανε throttling 40-50kb/s σε οποιονδηποτε client το χρησιμοποιει και δεν ειναι η επισημη εφαρμογη για κινητα! Ημαρτον δηλαδη! Αν δεν θελουν εφαρμογες τριτων να χρησιμοποιυν το api τους, ας κλεισουν την προσβαση σε αυτες αντι να κανουν τετοια καραγκιοζιλικια.
    Δεν αλλαξανε κατι απο τοτε, οποτε ολες οι εφαρμογες πλεον κανουν το ιδιο workaround ωστε να τις βλεπει το api σαν android app. Και παλι χωρις καμια ειδοποιηση πουθενα. Και με αυτη την απλη αλλαγη για μενα ανεβηκανε στο τελευταιο σκαλι της ανικανοτητας, μεχρι να κανουν κατι ακομα πιο κραυγαλεο.
    Για να μην παραπονιεσαι, στο ιδιο σκαλι ειναι και οι devs του twitch, που εχουν ιδιες απαιτησεις πλεον για κλειδια κλπ απο τον απλο χρηστη. Θα πω για τα χαλια τους σε 10-15 μερες στο θεμα του kodi

    *
    Κώδικας:
    $ ls -l kodi/kleidiayoutube.xml 
    -rwxrwxrwx 1 nobody nogroup 328 Dec 17  2017 kodi/kleidiayoutube.xml
    Και πάλι ρε συ, όπως και να το δεις, πρόκειται για proprietary δικό τους app. Δεν μπορείς να απαιτείς, ούτε να τους κατηγορείς επειδή προκαλούν προβλήματα - άμεσα ή έμμεσα - σε τρίτες εφαρμογές.

    Με το σκεπτικό το δικό σου, θα έπρεπε να τους κάνουν και μήνυση οι τρίτες εφαρμογές;

    Anyway.
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  8. #8
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.309
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xaris2335 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασες το jdownloader εγώ αυτό χρησιμοποιώ σε windows & Linux.
    https://jdownloader.org/download/index
    Ακόμα υπάρχει αυτό;
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  9. #9
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gentoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πάλι ρε συ, όπως και να το δεις, πρόκειται για proprietary δικό τους api. Δεν μπορείς να απαιτείς, ούτε να τους κατηγορείς επειδή προκαλούν προβλήματα - άμεσα ή έμμεσα - σε τρίτες εφαρμογές.

    Με το σκεπτικό το δικό σου, θα έπρεπε να τους κάνουν και μήνυση οι τρίτες εφαρμογές;

    Anyway.
    Fixed, γιατι νομιζω api ηθελες να πεις εκει.
    Στο proprietary api τους μπορει να εχει προσβαση ο οποιοσδηποτε, αρκει να εχει κλειδια για αυτο (γιατι καπως πρεπει να κανουν και το tracking τους) αρα και google account. Αν εγω πληρω αυτες τις απαιτησεις, μιας και δεν διευκρινιζεται καπου κατι διαφορετικο, θελω να εχω πληρη προσβαση σε αυτο, αρα και απροβληματιστη αναπαραγωγη τον βιντεο μιας και το βασικο feature του yt ειναι αυτο.
    Αλλα με το throttling πχ που επιβαλλανε, η αθλια ταχυτητα επαρκει μονο για να ακουσει καποιος τον ηχο ή για να δει πραγματα που εχουν ελαχιστο με μηδαμινο ενδιαφερον, πχ σχολια, likes, διαρκεια, ημερομηνια ανεβασματος κλπ. Συμφωνεις ως εδω?
    Απο τη στιγμη λοιπον που δεν εχουν καν το decency να πουνε τι πραγματικα παρεχουν και τι κοβουν εσκεμμενα, ειναι για κλωτσιες και η οποιαδηποτε κριτικη για τα χαλια τους ειναι απαραιτητη. Οχι οτι θα διορθωθουν, οπως δεν διορθωνονται και τα αλλα χαλια των υπηρεσιων της google...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 20-02-23 στις 15:40.
    ديميتريس

  10. #10
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Fixed, γιατι νομιζω api ηθελες να πεις εκει.
    Στο proprietary api τους μπορει να εχει προσβαση ο οποιοσδηποτε, αρκει να εχει κλειδια για αυτο (γιατι καπως πρεπει να κανουν και το tracking τους) αρα και google account. Αν εγω πληρω αυτες τις απαιτησεις, μιας και δεν διευκρινιζεται καπου κατι διαφορετικο, θελω να εχω πληρης προσβαση σε αυτο, αρα και απροβληματιστη αναπαραγωγη τον βιντεο μιας και το βασικο feature του yt ειναι αυτο.
    Αλλα με το throttling πχ που επιβαλλανε, η αθλια ταχυτητα επαρκει μονο για να ακουσει καποιος τον ηχο ή για να δει πραγματα που εχουν ελαχιστο με μηδαμινο ενδιαφερον, πχ σχολια, likes, διαρκεια, ημερομηνια ανεβασματος κλπ. Συμφωνεις ως εδω?
    Απο τη στιγμη λοιπον που δεν εχουν καν το decency να πουνε τι πραγματικα παρεχουν και τι κοβουν εσκεμμενα, ειναι για κλωτσιες και η οποιαδηποτε κριτικη για τα χαλια τους ειναι απαραιτητη. Οχι οτι θα διορθωθουν, οπως δεν διορθωνονται και τα αλλα χαλια των υπηρεσιων της google...
    Το api το προσφέρουν για developement σκοπούς όμως, σωστά; Δεν το προσφέρουν για end use χρήση, σωστα;
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  11. #11
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Δεν το ξερω αυτο, θα το ρωτησω στο φορουμ του kodi.
    Τα κλειδια του παντως μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε οποιαδηποτε εφαρμογη.
    ديميتريس

  12. #12
    Εγγραφή
    31-07-2010
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Nova
    Router
    TP-LINK Archer VR400
    SNR / Attn
    8.3(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν το ξερω αυτο, θα το ρωτησω στο φορουμ του kodi.
    Τα κλειδια του παντως μπορουν να χρησιμοποιηθουν σε οποιαδηποτε εφαρμογη.
    Θέλω να πω, αν προορίζονται αποκλειστικά για development use, τότε δεν μπορεί να έχει απαιτήσεις τρελές ο dev.

    Ή να το πω αλλιώς. Αν προορίζονται για αποκλειστικά dev use με συγκεκριμένους κανόνες στο throttling κλπ, δεν μπορείς να κάνεις κάτι.

    Φυσικά οφείλουν να το ξεκαθαρίσουν, σε αυτό συμφωνώ εννοείται .
    Dealing with pricks, is my speciality.

    Linux all the way.
    Open source all the way.
    Fighting against telemetry, data harvesting, tracking, ads all the way.

    For some people, ignorance is bliss.

  13. #13
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Συνεχιζοντας το offtopic, μιας και κανεις δεν μου απαντησε στο αν τα κλειδια ειναι αποκλειστικα για dev usage, και βγαζοντας απ' εξω το αν το κατεβασμα ενος βιντεο ειναι παρανομο ή οχι, βρηκα το παρακατω documentation για το api.

    https://developers.google.com/youtub...etting-started
    https://developers.google.com/youtub...ine_quota_cost

    Για αρχη, το documentation δεν αναφερει τι ακριβως εννοει με το "video" και αν η προβολη ενος βιντεο περιλαμβανεται σε αυτο. Μετα απο αυτο, χρεωνει 100 hits για ΜΙΑ αναζητηση? Ημαρτον! Να πω οτι η αναζητηση θα φερει 100 αποτελεσματα, οποτε να το δικαιολογει καπως...
    Αναφερει οτι το οριο σημερα ειναι τα 10000 hits/day (σημερα το εμαθα btw). Πριν απο αυτο (και αν θυμαμαι καλα) ηταν 12500 hits/day, οποτε μιλαμε για μειωση 20%. Πριν απο τα 12500, οταν εκανα εγω api keys για πρωτη φορα, ηταν 25000 hits/day, οποτε μιλαμε για μειωση 50%.
    Και ακομα πιο πριν ηταν... 1000000 (ενα εκατομμυριο!) hits/day! Οποτε η μειωση απο εκει στα 25000 ηταν 97.5%! Γιατι πως αλλιως θα μαζετουν νεοι χρηστες για να γινει σωστο tracking?

    Οπως δεν ηρθε καμια ειδοποιηση για τη μειωση απο τα 25k στα 12,5k ετσι δεν ηρθε τιποτα για την επιπλεον μειωση στα 10k. Για το throttling δεν βρηκα να αναφερεται κατι, οποτε σιγουρα ειναι δικη τους εμπνευση που δεν ειναι documented. Για αυτα τους τα χαλια λοιπον θεωρω πως το κραξιμο μου ειναι δικαιολογημενο και ας πει οποιος θελει "δικο τους ειναι το api οτι θελουν κανουν".

    Τελος, πλεον εχω μια υποψια οτι το yt-dlp/youtube-dl δεν χρησιμοποιει το api του youtube και απλα κανει scrapping την ιστοσελιδα, οπως κανει το newpipe πχ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 21-02-23 στις 22:23.
    ديميتريس

  14. #14
    Εγγραφή
    04-04-2012
    Μηνύματα
    1.511
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Fritz 7270, Mikrotik x86
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    @atux_null
    Εφοσον εχει python3, μπορεις. Εμενα βεβαια θα με ενδιεφερε μια λυση με web interface, βαριεμαι το cli συνεχεια. Πχ αυτο
    https://github.com/marcopeocchi/yt-dlp-web-ui
    Αν είναι κάτι που μπορώ να βοηθήσω ή ακόμη κ να τεστάρω μου λες. Θα ήθελα να συμμετάσχω

  15. #15
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.423
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κατι μου λεει πως το youtube ξεκινησε νεα καραγκιοζιλικια με throttling. Βιντεο σε 720p που δεν λεει να κανει buffering πανω απο 1 δευτερολεπτο
    Κώδικας:
    AO: [alsa] 48000Hz stereo 2ch float
    VO: [vdpau] 1280x720 yuv420p
    Now playing: you need to learn BASH Scripting RIGHT NOW!! // EP 1
    (Buffering) AV: 00:00:04 / 00:12:13 (1%) A-V:  0.000 Cache: 0.4s/143KB
    Το ιδιο βιντεο σε 480p που μεσα σε λιγα δευτερολεπτα εχει κανει buffer ολο το βιντεο, και τα 10+ λεπτα του.
    Κώδικας:
    AO: [alsa] 48000Hz stereo 2ch float
    VO: [vdpau] 854x480 yuv420p
    Now playing: you need to learn BASH Scripting RIGHT NOW!! // EP 1
    AV: 00:00:17 / 00:12:13 (2%) A-V: -0.000 Cache: 714s/47MB
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jim_p : 27-02-23 στις 08:21.
    ديميتريس

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας