Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Nova
    Αποφάσισα να δοκιμασω την Nova μια που είχε ενδιαφέρουσα προσφορά Fiber αλλα εχω προβληματιστει αν εκανα καλα.

    Μοιράζομαι λοιπον την εμπειρία μου...

    Ο εκπρόσωπος που μιλησα αρχικα για την ενεργοποιηση, μου αναφερε οτι για πολυκατοικιες που εχουν ήδη εγκατάσταση οπως η δική μου χρειάζεται περιπου 10 ημερες για την ενεργοποιηση.
    Η αίτηση εγινε 1/2/2023 και στις επικοινωνιες που ακολουθησαν για το ραντεβου κτλ με διαβεβαιωσαν οτι ολα θα ολοκληρωθούν επιτόπου και θα εχω την γραμμη up and running αμεσα.

    Τελικά το ραντεβου κλείστηκε για τις 23/2 δηλαδή 23 ημερες μετα την αιτηση αντι για 10.

    Οι τεχνικοι ηρθαν στο ραντεβου και αφου ολοκληρωσαν τις καλωδιώσεις προσπαθησαν να ενεργοποιησουν το router χωρις επιτυχία.Μου είπαν οτι υπηρχε ενα προβλημα (κατι σαν να μην εχει γινει register το s/n της συσκευης στα κεντρικα) και η ενεργοποιηση θα γινοταν αργοτερα μεσα στην ημέρα κατι που δεν εγινε.
    Την επόμενη με πηραν απο την υποστηριξη να κλείσουμε εκ νεου ραντεβου και το πρωτο διαθέσιμο ηταν για το τέλος της επόμενης εβδομάδας. Εξήγησα οτι για να είμαι σπίτι χρειάστηκε να πάρω άδεια και παρακάλεσα να περάσει καποιος συντομοτερα μια που ήδη ειχαν καθυστερησει.

    Οσο και αν πίεσα την επροόσωπο δεν κατάφερα ουτε να κλείσω συντομοτερα ραντεβου ούτε να μιλήσω με καποιον προιστάμενο να εκφράσω τα παράπονα μου και με παρέπεμψε στην φορμα επικοινωνίας.

    Εκ κατακλείδι η πρωτη επαφη μου με την Nova ειναι κακη και αναρωτιέμαι αν ειμαι απλα ατυχος ή τρεχουν τοσο χαλια τα πράγματα σε αυτην την εταιρεία

    Ποια είναι η εμπειρία σας ?

  2. #2
    Εγγραφή
    04-10-2013
    Μηνύματα
    2.347
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Καλησπέρα tsestses,

    Θα ήθελες να μας ενημερώσεις σε προσωπικό μήνυμα με κάποιο στοιχείο της υπηρεσίας σου προκειμένου να εξυπηρετήσουμε;

    Σάββας, Nova Support

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας