Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα, έχω την παρακάτω γραμμή από την Vodafone και σε κάθε restart, εδώ και ~8 μήνες κλείδωνα 178-80Mbps με 197-199Mbps attainable. Ήρθε σήμερα τεχνικός της Cosmote να συνδέσει νέο πελάτη και είχε σοβαρό πρόβλημα στο να βρει την γραμμή του σπιτιού και ελεύθερο εισερχόμενο. Για να τα βρει αυτά αποσύνδεσε ΟΛΕΣ της γραμμές στο κουτάκι έξω και στο BOX, οπότε για ~15 λεπτά δεν είχε κανένας άλλος Internet. Τελικά δεν υπάρχει ελεύθερη θέση για νέο πελάτη, θα έρθει συνεργείο να βάλει νέα καλώδια. Όταν τα ξανά σύνδεσε, η δικιά μου γραμμή συγχρόνησε 155Mbps με 187Mbps attainable. Πήγα, του το εξήγησα και τον ρώτησα αν μου άλλαξε ζεύγος καταλάθος η οποιοδήποτε άλλο καλώδιο και μου είπε πως δεν έκανε καμία τέτια ενέργια και τα σύνδεσε ακριβώς όπως ήταν. Δεν μπορούσε να μου εξηγήσει την απώλεια ταχύτητας από της εργασίες του και το άφησα εκεί γιατί ΔΕΝ θυμάμαι καλά αν τα ζεύγη έχουν την ταχύτητα που πληρώνεις (1 ζεύγος από το σπίτι μου προς την καμπίνα συνδεμένο πάνω σε 35B κάρτα σε πόρτα που έχει τα δικά μου στοιχεία) Η τα ζεύγη δεν πάιζουν κανένα ρόλο και μπορούν να αλλάξουν από το BOX χωρίς παρέμβαση στην καμπίνα (αυτό δηλώνει ότι πάιρνεις την ταχύτητα σου από τα PPPoE credentials σε οποιοδήποτε ζεύγος είσαι συνδεμένος)..

    Πιο ισχυεί από τα παραπάνω που δήλωσα και τι μπορεί να έγινε?. Να σημειώσω πως καλώντας το σταθερό μου, χτυπάει κανονικά.

    Στατιστικά γραμμής μου:
    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2_Vectoring
    Actual Rate(Up/Down) 21999/155519 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 44672/187071 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 22.6/8.7 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 0.9/10.4 dB
    Output Power(Up/Down) 9.6/11.9 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/8
    Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
    INP(Up/Down) 4/4 symbols
    Profile 35b
    Showtime Start 0 h 6 min 15 s
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/0
    FEC Errors(Up/Down) 0/2109

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Απο ότι βλέπω γράφει 35Β και συγχρονίζεις πάνω απο 100, αυτό σημαίνει πως είσαι σε 200αρα πόρτα

    Αφού λες πως τα έβγαλε όλα και τα ξανάβαλε, μπορεί να μην μπήκε σωστά, να άλλαξα η συστροφή, αν άλλαξαν οι παρεμβολές απο τα άλλα καλώδια κλπ
    Δοκίμασε να του κάνεις ενα restart να δεις αν θα συγχρονίσει διαφορετικά

  3. #3
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο ότι βλέπω γράφει 35Β και συγχρονίζεις πάνω απο 100, αυτό σημαίνει πως είσαι σε 200αρα πόρτα

    Αφού λες πως τα έβγαλε όλα και τα ξανάβαλε, μπορεί να μην μπήκε σωστά, να άλλαξα η συστροφή, αν άλλαξαν οι παρεμβολές απο τα άλλα καλώδια κλπ
    Δοκίμασε να του κάνεις ενα restart να δεις αν θα συγχρονίσει διαφορετικά
    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2_Vectoring
    Actual Rate(Up/Down) 21999/170347 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 44264/184675 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 21.6/6.9 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 0.7/10.1 dB
    Output Power(Up/Down) 9.5/12 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/8
    Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
    INP(Up/Down) 4/4 symbols
    Profile 35b
    Showtime Start 0 h 0 min 16 s
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/0
    FEC Errors(Up/Down) 0/329


    Καλύτερα τα πράγματα, αν και στης πρώτες 3 επανεκινήσεις που έκανα ~155 μου έβγαζε. Με βάση την απάντηση σου, το ζεύγος είναι που κουβαλάει την ταχύτητα/παραμετροποιήση σου σωστά? αρά δεν θα μπορούσα να έχω συνδεθεί σε ζεύγος άλλης 200άρας (και η άλλη 200άρα να έχει συνδεθεί στο πρώην δικό μου ζεύγος).

    Άντε να έρθει στην πόλη της Ρόδου η οπτική ίνα και να ξεμπερδέψω με τα περίεργα προβλήματα....

  4. #4
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.672
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αν έχω καταλάβει σωστά η καμπίνα VDSL είναι της Cosmote,
    και έχεις λοιπόν σύνδεση στην Vodafone.

    Οπότε η Cosmote έχει δώσει έναν αριθμό από πόρτες VDSL στην Vodafone.

    H Cosmote θα μπορούσε να βρει ένα καλό ζεύγος από ένα καλώδιο που μοιράζει συνδέσεις σε ένα κτήριο, και να το δώσει σε έναν συνδρομητή του.
    Αλλά αυτό λογικά γίνεται με αλλαγή σύνδεσης και στο καφάο του (η καμπίνα VDSL του) και στο κουτί του, στο σπίτι σου.

    Από την στιγμή που δεν πείραξε κάτι στην καμπίνα του λογικά είναι δύσκολο να αλλάξει τις πόρτες που έχει δώσει στην Vodafone υποθέτω..

    Εάν η καμπίνα και η σύνδεση ήταν δικιά του μάλλον θα μπορούσε να κάνει πιο εύκολα τέτοιες αλλαγές.

    Όπως είπε και ο sdikr απλά ίσως δεν έγιναν απόλυτα καλά, ξανά οι συνδέσεις, και κάτι επηρεάστηκε.
    Μου είχε τύχει μία περίπτωση όπου ο τεχνικός κοιτάζοντας το κουτί μου, μου είπε τώρα είσαι οκ γιατί δεν είχε γίνει καλά πριν η σύνδεση των καλωδίων..
    Δεν μου είπε τι ακριβώς είχε γίνει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 24-02-23 στις 16:16.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #5
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    221
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    26.7(dB) / 5.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έχω καταλάβει σωστά η καμπίνα VDSL είναι της Cosmote,
    και έχεις λοιπόν σύνδεση στην Vodafone.

    Οπότε η Cosmote έχει δώσει έναν αριθμό από πόρτες VDSL στην Vodafone.

    H Cosmote θα μπορούσε να βρει ένα καλό ζεύγος από ένα καλώδιο που μοιράζει συνδέσεις σε ένα κτήριο, και να το δώσει σε έναν συνδρομητή του.
    Αλλά αυτό λογικά γίνεται με αλλαγή σύνδεσης και στο καφάο του (η καμπίνα VDSL του) και στο κουτί του, στο σπίτι σου.

    Από την στιγμή που δεν πείραξε κάτι στην καμπίνα του λογικά είναι δύσκολο να αλλάξει τις πόρτες που έχει δώσει στην Vodafone υποθέτω..

    Εάν η καμπίνα και η σύνδεση ήταν δικιά του μάλλον θα μπορούσε να κάνει πιο εύκολα τέτοιες αλλαγές.

    Όπως είπε και ο sdikr απλά ίσως δεν έγιναν απόλυτα καλά, ξανά οι συνδέσεις, και κάτι επηρεάστηκε.
    Μου είχε τύχει μία περίπτωση όπου ο τεχνικός κοιτάζοντας το κουτί μου, μου είπε τώρα είσαι οκ γιατί δεν είχε γίνει καλά πριν η σύνδεση των καλωδίων..
    Δεν μου είπε τι ακριβώς είχε γίνει.
    Ο Οτετζής μια χαρά μπορεί να αλλάξει και ατομική και απερχόμενο απο box ή KV προς XK/Εισαγωγή και να βρει καλύτερο ζεύγος για πελάτη του.....

  6. #6
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ήρθαν τεχνικοί της Cosmote σήμερα. αλλάξανε εντελώς το χαλύβδινο κουτί και το καλώδιο από το κεντρικό BOX προς αυτό. Ο λόγος; για να μπορέσει να βάλει γραμμή καινούργιος πελάτης. Μίλησα με τον έναν, του εξήγησα και μου είπε πως στο παλιό χαλύβδινο ήταν όλα ένα μπάχαλο μέσα, τα καλώδια ήταν δεμένα με το χέρι και υποστήριζε μόνο 5 συνδρομητές ενώ αυτό που έβαλαν τώρα έχει χωρητικότητα μέχρι 10 άτομα και είναι με ρεγκλέτα.

    Τα αποτελέσματα:
    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2_Vectoring
    Actual Rate(Up/Down) 21999/185599 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 47197/205223 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 24.5/7.6 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 0.3/9.7 dB
    Output Power(Up/Down) 9.7/12 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/8
    Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
    INP(Up/Down) 4/4 symbols
    Profile 35b
    Showtime Start 0 h 13 min 31 s
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/0
    FEC Errors(Up/Down) 0/30484

    Άρα τελικά, ο τεχνικός που ήρθε απλά δεν έκανε σωστή ένωση στα δικά μου καλώδια και όταν του μίλησα για αυτό, είχε και ειρωνικό ύφος...

    Έχω μια ερώτηση από περιέργεια. Πως ήξεραν ποιο είναι το δικό μου ζεύγος και μου δώσανε την σωστή γραμμή και 200άρα? έχει άλλους 4 συνδρομητές στο κουτί αυτό και μόνο 1 άλλος έχει 200άρα. Δεν με ρώτησαν "ποιό είναι το δικό σου καλώδιο από το σπίτι σου;" και ούτε τους είδα να βάζουν μηχανήματα κτλπ. Απλά ο 1 χτυπούσε τα ζεύγη στης ρεγκλέτες...

  7. #7
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.672
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Από τα χρώματα του ζεύγους να υποθέσω.. ?
    Θα είχαν σημειώσει κάπου τι χρώμα σου είχαν βάλει στην καμπίνα..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  8. #8
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20686 kbps / 1020 kbps
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    CISCO887VA
    SNR / Attn
    6(dB) / 9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fearhome21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθαν τεχνικοί της Cosmote σήμερα. αλλάξανε εντελώς το χαλύβδινο κουτί και το καλώδιο από το κεντρικό BOX προς αυτό. Ο λόγος; για να μπορέσει να βάλει γραμμή καινούργιος πελάτης. Μίλησα με τον έναν, του εξήγησα και μου είπε πως στο παλιό χαλύβδινο ήταν όλα ένα μπάχαλο μέσα, τα καλώδια ήταν δεμένα με το χέρι και υποστήριζε μόνο 5 συνδρομητές ενώ αυτό που έβαλαν τώρα έχει χωρητικότητα μέχρι 10 άτομα και είναι με ρεγκλέτα.

    Τα αποτελέσματα:
    Link Status Up
    Modulation Type VDSL2_Vectoring
    Actual Rate(Up/Down) 21999/185599 kbps
    Attainable Rate(Up/Down) 47197/205223 kbps
    Noise Margin(Up/Down) 24.5/7.6 dB
    Line Attenuation(Up/Down) 0.3/9.7 dB
    Output Power(Up/Down) 9.7/12 dBm
    Data Path(Up/Down) Fast/Interleaved
    Interleave Depth(Up/Down) 1/8
    Interleave Delay(Up/Down) 0/0 ms
    INP(Up/Down) 4/4 symbols
    Profile 35b
    Showtime Start 0 h 13 min 31 s
    LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
    CRC Errors(Up/Down) 0/0
    FEC Errors(Up/Down) 0/30484

    Άρα τελικά, ο τεχνικός που ήρθε απλά δεν έκανε σωστή ένωση στα δικά μου καλώδια και όταν του μίλησα για αυτό, είχε και ειρωνικό ύφος...

    Έχω μια ερώτηση από περιέργεια. Πως ήξεραν ποιο είναι το δικό μου ζεύγος και μου δώσανε την σωστή γραμμή και 200άρα? έχει άλλους 4 συνδρομητές στο κουτί αυτό και μόνο 1 άλλος έχει 200άρα. Δεν με ρώτησαν "ποιό είναι το δικό σου καλώδιο από το σπίτι σου;" και ούτε τους είδα να βάζουν μηχανήματα κτλπ. Απλά ο 1 χτυπούσε τα ζεύγη στης ρεγκλέτες...
    ...παρεπιπτοντως>>> το πανω απο 90% των προβληματων που παρουσιαζονται στους οποιους συνδρομητες με "σφαλματα", αποσυνδεσεις, χαμηλους συχρονισμους κλπ..κλπ... οφειλονται σε αυτη την κατηγορια.....("κακο στριψιμο των καλωδιων, την σκουρια που εχουν μαζεψει, + πιθανον κοψιμο πανω στο στριψιμο που δεν φαινεται" κλπ..κλπ..)
    ο καθενας βεβαια "τεχνικος" φτιαχνει την δικη του αληθεια και "δικαιολογια" γιατι δεν εχει εκπαιδευτει σωστα στο αντικειμενο του....

  9. #9
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από maxtak Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...παρεπιπτοντως>>> το πανω απο 90% των προβληματων που παρουσιαζονται στους οποιους συνδρομητες με "σφαλματα", αποσυνδεσεις, χαμηλους συχρονισμους κλπ..κλπ... οφειλονται σε αυτη την κατηγορια.....("κακο στριψιμο των καλωδιων, την σκουρια που εχουν μαζεψει, + πιθανον κοψιμο πανω στο στριψιμο που δεν φαινεται" κλπ..κλπ..)
    ο καθενας βεβαια "τεχνικος" φτιαχνει την δικη του αληθεια και "δικαιολογια" γιατι δεν εχει εκπαιδευτει σωστα στο αντικειμενο του....
    Κρίμα γιατί δεν μπορείς και να παρέμβεις εσύ στο κουτί αυτό να ελέγξεις γιατί δεν είναι νομίμο... τρομάρα τους. Εν μέρη τους καταλαβαίνω ότι κουράζονται με τον κάθε έναν που δεν έχει καμία γνώση στο αντικείμενο και τους τα πρίζει. Καλό θα ήταν όμως όταν αντιληφθούν ότι αυτός που τους μιλάει γνωρίζει 2-3 πράγματα να δώσουν μια ευκαιρία να κατανοήσουν το πρόβλημα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από τα χρώματα του ζεύγους να υποθέσω.. ?
    Θα είχαν σημειώσει κάπου τι χρώμα σου είχαν βάλει στην καμπίνα..
    Αυτο που λες μου βγάζει νόημα από την καμπίνα προς εμένα αλλά που ήξεραν αυτί ποιο καλώδιο UTP είναι το δικό μου από το σπίτι μέχρι το κουτί; αν το έχουν και αυτό σημειωμένο φάση πελάτης τάδε, 200άρα, ζεύγος κουτιού κοκκίνο πράσινο και ζεύγος εσωτερικού χώρου του σπιτιού του μαύρο άσπρο. Αν είναι όλα καταγραμμένα έτσι, είναι πολύ καλό για να μην υπάρχουν μπερδέματα. Αλλά αν είναι έτσι, ο τυπάς που τα χτυπούσε στην ρεγκλέτα δεν είχε ούτε σημειώμα που διάβαζε ούτε κινητό/τάμπλετ να βλέπει της συνδέσεις...

  10. #10
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fearhome21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κρίμα γιατί δεν μπορείς και να παρέμβεις εσύ στο κουτί αυτό να ελέγξεις γιατί δεν είναι νομίμο... τρομάρα τους. Εν μέρη τους καταλαβαίνω ότι κουράζονται με τον κάθε έναν που δεν έχει καμία γνώση στο αντικείμενο και τους τα πρίζει. Καλό θα ήταν όμως όταν αντιληφθούν ότι αυτός που τους μιλάει γνωρίζει 2-3 πράγματα να δώσουν μια ευκαιρία να κατανοήσουν το πρόβλημα.



    Αυτο που λες μου βγάζει νόημα από την καμπίνα προς εμένα αλλά που ήξεραν αυτί ποιο καλώδιο UTP είναι το δικό μου από το σπίτι μέχρι το κουτί; αν το έχουν και αυτό σημειωμένο φάση πελάτης τάδε, 200άρα, ζεύγος κουτιού κοκκίνο πράσινο και ζεύγος εσωτερικού χώρου του σπιτιού του μαύρο άσπρο. Αν είναι όλα καταγραμμένα έτσι, είναι πολύ καλό για να μην υπάρχουν μπερδέματα. Αλλά αν είναι έτσι, ο τυπάς που τα χτυπούσε στην ρεγκλέτα δεν είχε ούτε σημειώμα που διάβαζε ούτε κινητό/τάμπλετ να βλέπει της συνδέσεις...
    Εντάξει ρε συ, μιλάς για πόσες συνδέσεις στην οικοδομή; το προηγούμενο κουτί είχε 5, ακόμα και εγώ μπορώ εύκολα να θυμηθώ 5 καλώδια που πάνε χωρίς να σημειώσω κάτι.

  11. #11
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fearhome21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που λες μου βγάζει νόημα από την καμπίνα προς εμένα αλλά που ήξεραν αυτί ποιο καλώδιο UTP είναι το δικό μου από το σπίτι μέχρι το κουτί; αν το έχουν και αυτό σημειωμένο φάση πελάτης τάδε, 200άρα, ζεύγος κουτιού κοκκίνο πράσινο και ζεύγος εσωτερικού χώρου του σπιτιού του μαύρο άσπρο. Αν είναι όλα καταγραμμένα έτσι, είναι πολύ καλό για να μην υπάρχουν μπερδέματα. Αλλά αν είναι έτσι, ο τυπάς που τα χτυπούσε στην ρεγκλέτα δεν είχε ούτε σημειώμα που διάβαζε ούτε κινητό/τάμπλετ να βλέπει της συνδέσεις...
    Στα γρήγορα, που το κάνουμε οι περισσότεροι,
    πριν τα λύσεις, αποσυνδέσεις, ξεκαρφώσεις,
    μια ταινία στο ζευγάρι του ΟΤΕ με αριθμό(π.χ. 1) και μια ταινία στο δικό σου ζευγάρι με τον ίδιο αριθμό,
    δεν χρειάζεται να θυμάσαι τίποτα, 1 >>> 1, 2 >>> 2 και πάει λέγοντας.

    Τα χρώματα δεν παίζουν ρόλο πως θα πάνε στις τηλεφωνικές συνδέσεις.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #12
    Εγγραφή
    07-10-2020
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda
    Απλά δε τους νοιάζει από την στιγμή που έχεις ίντερνετ όλα καλά.

    Η μεταβολή της ταχύτητας οφείλεται στην παλαιότητα της ρεγκλετας που είναι 1821 στην Ελλάδα.

    Λύση:
    Βρίσκεις τα καλώδια της γραμμής σου κ από την μεριά του καλωδίου που έρχεται από έξω (ΟΤΕ) αλλά και αυτά που είναι μέσα και τα ενώνεις απευθείας με τηλεπικοινωνίακους συνδέσμους.

    Game over

  13. #13
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.324
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Γενικα οι τεχνικοι του ΟΤΕ εχουν αρχισει τα χαζα τελευταια.
    Διορθωσαν βλαβη σε γειτονικο καταστημα και χαλασαν το δικο μας.
    Ηρθε τεχνικος της Vodafone και το βρηκε "μονοπωλο" απο το καφαο.
    Η γραμμη χρονιζει 5 down /5 up.
    Και περιμενουμε τωρα τον ΟΤΕ να το φτιαξει.
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

  14. #14
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.672
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είναι αυτό που έλεγα, ο ΟΤΕ προσέχει μόνο τους δικούς του πελάτες..
    και ότι γίνει..
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  15. #15
    Εγγραφή
    26-10-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    1.324
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33000/5000
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΚΡΟΠΟΛΗ
    Router
    TP-LINK TD-W9977
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι αυτό που έλεγα, ο ΟΤΕ προσέχει μόνο τους δικούς του πελάτες..
    και ότι γίνει..
    θα πρεπει να το σταματησει αυτο το παραμυθι γιατι πλεον παιζει και αυτος πανω σε γραμμες αλλων παροχων.
    Θα παιζουνε την κολοκυθια με τις καμπινες της Vodafone και της NOVA στο τελος...
    KOYKAKI : Τρύπα στην γεωγραφία των ευρυζωνικών συνδέσεων!!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας