Εμφάνιση 1-3 από 3
  1. #1
    Εγγραφή
    31-03-2006
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα,

    Είμαι Cosmote για πολλά χρόνια, με σταθερό, ίντερνετ, Cosmote TV, και 3 κινητά.

    Επειδή έχουν λήξει όλα τα συμβόλαια, αρχίζουν να με παίρνουν τηλέφωνο από Cosmote για νέες προσφορές, αλλά δεν δίνουν μια ολοκληρωτική προσφορά για όλες τις υπηρεσίες που έχω. Ο ένας μόνο για κινητό, ο άλλος μόνο για σταθερό και ίντερνετ.

    Οπότε κοιτάω για Vodafone η Nova/Wind που έχουν πολύ καλά συνολικά πακέτα.

    Για το ίντερνετ στο σπίτι, τώρα έχω 50/10 και πιάνω 45/10, μένω δίπλα στο αθλητικό κέντρο Γέρακα.

    Επειδή έχω το ίντερνετ κυρίως για δουλειά, αν πάω στην Vodafone μου λένε 85/10 τουλάχιστον,με σκεπτικό όταν φέρουν τις οπτικές να κάνω αναβάθμιση.

    Τι γνώμες έχετε για Vodafone στο Γέρακα;
    Έχετε προβλήματα η είναι σταθερή;

    Οποιος έχει σύνδεση μαζί τους, θα ήθελα την γνώμη σας.

  2. #2
    Εγγραφή
    19-02-2005
    Περιοχή
    Βριλησσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    48000/10999
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η268Q
    SNR / Attn
    10.8(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δες μεσα απο το ρουτερ ποσο μπορει να πιασει η γραμμη σου.Εαν τωρα εχεις 50 στο ΟΤΕ και πας Vodafone σε 100 γραμμη θα πιασεις σιγουρα τα 50 + οτι μπορει παραπανω η γραμμη σου.Εαν η 100 γραμμη που σου δινει η Vodafone δεν πιασει μινιμουμ 92 θα σου κανουν εκπτωση 10% στην αρχικη τιμη του παγιου, γυρω στα 4,5 ευρω.Υποθετω οτι το δικτυο εκει ανηκει στον ΟΤΕ οπως και στα Βριλησσια.Μην περιμενεις να ερθει ο ΟΤΕ και να αναβαθμισει το καλοδιο του χαλκου ή να σου αλλαξει το ζευγαρι, πολυ απλα εχουν παρατησει το δικτυο χαλκου και ασχολουνται μονο με την οπτικη ινα.Αν σου κανει καλυτερη τιμη η Vodafone πηγαινε και εγω 10 χρονια ειχα ΟΤΕ πληρωνα τα περισσοτερα και ουτε βελτιωση ειδα στη γραμμη ,και η εξυπηρετηση πελατων καθε χρονο γινοταν και χειροτερη.Τωρα εχω Vodafone 100 και πιανω 70, εχω δωρεαν στα σταθερα και 360 στα κινητα και στα σταθερα εξωτερικου,Vodafone Tv το βασικο πακετο μαζι Disney plus και πληρωνω 23,1 ευρω τελικη τιμη.Με ΟΤΕ πληρωνα 50 γραμμη με δωρεαν μονο στα σταθερα 33 ευρω.Απο πλευρας σταθεροτητας δεν βλεπω καμια διαφορα 10 ημερες ειμαι on χωρις διακοπες .

  3. #3
    Εγγραφή
    31-03-2006
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΕΡΑΚΑΣ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Στον Γέρακα για να περάσουν οπτικές, τουλάχιστον σε εμένα, πρέπει να περιμένω το έργο με τις αποχέτευση να γίνει, μιας και ο Δήμος θέλει να σκάψουν τους δρόμους μόνο μια φορά. Τουλάχιστον τι μου είπαν από τον Δήμο, και από ερώτηση που έκανα στην Cosmote.

    Αν πάω στην Vodafone, και στα 50 να μείνω, αν δεχτώ την προσφορά τους, θα γλυτώσω €30 το μήνα. Οπότε μάλλον θα πάω και ελπίζω κανένα πρόβλημα.

    Ευχαριστώ για την γνώμη σου, τουλάχιστον βλεπω δεν θα έχω προβλήματα με Vodafone.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας