Σελ. 7 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 91-105 από 575
  1. #91
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από antonis_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην παραπληροφορούμε τον κόσμο.
    Μιλάς για σύνδεση χωρίς τηλεφωνία και μόνο, όπου γίνεται αποκλειστική προσφορά το συγκεκριμένο ρούτερ.
    Πρόκειται για τιμή προσφοράς και αποκλειστικά για συνδρομητές χωρίς τηλεφωνία.
    Η κανονική τιμή χωρίς την προσφορά είναι διαγραμμισμένη και λέει και το ποσό.

    Δε μιλάς όμως για τις συνδέσεις με τηλεφωνία όπου εκεί δεν τρέχει η αποκλειστική προσφορά
    και όπου πληρώνουν μια χαρά το ρούτερ και το fritz και το sercomm ακόμα.
    https://zuhauseplus.vodafone.de/inte...1:dsl-2p-index
    2,99 €/μήνα το Sercomm

    Και εν πάσει περιπτώσει,
    διάβασε αυτό που έγραψα και ισχύει όπως το έγραψα παραπάνω
    μπορεί να τρέχουν προσφορές αλλά ο κανόνας είναι πως χρεώνουν το ρούτερ σε κάποιες χώρες πλέον.
    Σε κάποιες άλλες χώρες δεν το χρεώνουν.
    Νννναι…… οκ.

    Εσυ έγραψες πως το ρουτερ χρεώνεται. Εγώ μπήκα απευθείας και βλέπω πρόγραμμα που το δίνει δωρεάν, και εσυ τώρα ενώ δεν είχες αναφέρει την τηλεφωνία, και ενώ μιλάμε για ρουτερ, μου λες ότι παραπληροφορώ εγώ τον κόσμο επειδή αναφέρω ένα πρόγραμμα Ίντερνετ.

    Μάλλον κατι λαθος συμβαίνει, και να σου πω την αλήθεια με αφήνει αδιάφορο για το τι γίνεται στη Γερμανια.

  2. #92
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στην πραγματικότητα στο πρόγραμμα με την τηλεφωνία δίνει 3 επιλογές στον χρήση. Είτε να χρησιμοποιήσει δική του συσκευή, είτε να επιλέξει μία με χρησιδάνειο και επιπλέον μηνιαίο κόστος, είτε τέλος να την αγοράσει.

  3. #93
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pandisworld Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά εδώ μας λέει ο παροχος, σε περιπτώσεις εκτος voip,ότι μπορούμε να έχουμε δικό μας εξοπλισμό και πολλοί σκοτώνονται γιατί επιμένουν εμμονικα με τους εξοπλισμόυς που τους δίνουνε.

    Πολλοί είναι τόσο ουγκα που κάνουν διακοπή, πληρώνουν το πρόστιμο και πανε αλλού για να πάρουν δωρεάν routerακι. Αυτος είναι ο καημός τους.Το δωρεάν router.

    Τώρα όσο για το Voip, αν θέλει κάποιος τα credentials καλό θα είναι να τα παίρνει ΑΛΛΑ με πληρωμή.ΟΧΙ free, γιατί οι περισσότεροι ΔΕΝ έχουν γνώση και μπορούν να γίνουν πολλά.Εχω δει περιπτώσεις να τους παίρνουν τα credentials,να τα βάζουν σ άλλα cpe, να κάνουν κλήσεις και γίνεται χαμός
    Αφού πληρώνεις τον λογαριασμό. Για ποιον λόγο να πληρώσεις επιπλέον για τους κωδικούς VoIP. Προσωπικά θεωρώ οτι πρέπει να αποσυνδεθεί η σύνδεση του Ιντερνετ από την σύνδεση του τηλεφώνου. Από την στιγμή που πλέον οι τηλεφωνικές συνδέσεις δεν είναι απαραίτητες για να έχεις internet θα έπρεπε να μπορώ να επιλέξω αν θέλω αν έχω σταθερό τηλέφωνο και να μην το πληρώνω τζάμπα αν δν μου χρειάζεται

  4. #94
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    αν αρχισουν να δινουν συνδεσεις ιντερνετ χωρις τηλεφωνια θα ειναι του τυπου ιντερνετ+τηλ+δωρεαν χρονο 30, μονο ιντερνετ 28,90 οποτε ουσιαστικα θα σε σπρωνουν να παρεις το ιδιο

  5. #95
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.525
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Συμφέρει τους παροχείς να δίνουν εξοπλισμό με χρησιδάνεια ή όχι;
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  6. #96
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Το ιδιο ειναι, δεν υπαρχει τιποτα δωρεαν. Ειναι ολα υπολογισμενα μεσα στο συνολικο κοστος του συμβολαιου
    Οτι και αν αλλαξουν ο παροχος παλι θα εχει υπολογίσει ωστε στο τελος του συμβολαιου να εισπρατει αυτο που θελει

  7. #97
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.525
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ιδιο ειναι, δεν υπαρχει τιποτα δωρεαν. Ειναι ολα υπολογισμενα μεσα στο συνολικο κοστος του συμβολαιου
    Οτι και αν αλλαξουν ο παροχος παλι θα εχει υπολογίσει ωστε στο τελος του συμβολαιου να εισπρατει αυτο που θελει
    Άρα θα μπορεί να κατεβάσει τις τιμές ή να βγάλει επιπλέον κέρδη;
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  8. #98
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από konenas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρα θα μπορεί να κατεβάσει τις τιμές ή να βγάλει επιπλέον κέρδη;
    ετσι δουλευει γενικα το συστημα στη αγορα σε ολα τα ειδη στη περισσοτερες περιπτωσεις δλδ οτι και αν κανει μια εταιρια απ το πελατη θα πρεπει να βγαλει κερδος ητε στο τελος του ετους ητε στο τελος συμβολαιου κτλ. (παραδειγμα οτι για τηλεφωνο πληρωνεις πολυ πρισσοτερα απ οτι πληρωνες πριν 10 χρονια αλλα δεν εχεις adsl ) Συνηθος δε πεφτει η τιμη αλλα ανεβαζουν της υπηρεσιες Αν πεσει η τιμη εχει αφαιρουν υπηρεσια η θα κοψουν καποια προσφορα η θα στα παρει απο αλλη υπηρεσι πχ θα ακριβύνει τι κιν κτλ Δεν υπαρχει περιπτωσει να μην βγαλη κερδος η εταιρια αλλιως θα εχει ζημια και θα κλεισει... αρα κερδος σιγουρα Για το επιπλεον ειναι σχετικο πχ θα σου παρει παραπανω λεφτα που μπορει να τα φαει η να αγορασει εξοπλισμο που θα αναβαθμιση την υπηρεσια (επενδυση) κτλ

  9. #99
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν αρχισουν να δινουν συνδεσεις ιντερνετ χωρις τηλεφωνια θα ειναι του τυπου ιντερνετ+τηλ+δωρεαν χρονο 30, μονο ιντερνετ 28,90 οποτε ουσιαστικα θα σε σπρωνουν να παρεις το ιδιο
    Μπα. Εγώ προσωπικά θα πάρω μόνο το internet. Και πιστεύω ότι πολύ κόσμος (ειδικά από τους νεότερους) δεν πρόκειται να πάρει μαζί τηλέφωνο γιατί πολύ απλά δεν το χρειάζεται. Αυτή την στιγμή πληρώνω όσα πληρώνω για μια γραμμή που περιλαμβάνει τηλέφωνο, και ίντερνετ. Επειδή η γραμμή είναι VoIP και θέλω να χρησιμοποιώ αποκλειστικά δικό μου εξοπλισμό το σταθερό δεν έχει συνδεθεί στην γραμμή ούτε για μια στιγμή από την στιγμή που έγινε η σύνδεση. Χρησιμοποιώ αποκλειστικά το κινητό μου τηλέφωνο. Συνεπώς αυτή την στιγμή πληρώνω για μια υπηρεσία που δεν χρησιμοποιώ καθόλου. Αυτόι είναι ένα έξοδο που θα μπορούσα και θα προτιμούσα να αποφεύγω και πιστεύω πολλοί θα επέλεγαν την ίδια λύση δεδομένου ότι πλέον υπάρχει περισσότερη χρηση υπηρεσιών τύπου Viber, Signal, Whatsapp για επικοινωνία παρά καθαρές κλήσεις και sms. Αυτό που έχω δει είναι οτι ειδικά οι πιο νέοι θα προτιμούσαν να τροποποιήσουν τα συμβόλαια τους με τετοιο τρόπο ώστε να έχουν πολύ περισσότερο internet και ελάχιστη τηλεφωνία και sms για ώρα αναγκης. Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτό διαπιστώνω από την δουλειά μου.

  10. #100
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Οβίδιος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα. Εγώ προσωπικά θα πάρω μόνο το internet. Και πιστεύω ότι πολύ κόσμος (ειδικά από τους νεότερους) δεν πρόκειται να πάρει μαζί τηλέφωνο γιατί πολύ απλά δεν το χρειάζεται. Αυτή την στιγμή πληρώνω όσα πληρώνω για μια γραμμή που περιλαμβάνει τηλέφωνο, και ίντερνετ. Επειδή η γραμμή είναι VoIP και θέλω να χρησιμοποιώ αποκλειστικά δικό μου εξοπλισμό το σταθερό δεν έχει συνδεθεί στην γραμμή ούτε για μια στιγμή από την στιγμή που έγινε η σύνδεση. Χρησιμοποιώ αποκλειστικά το κινητό μου τηλέφωνο. Συνεπώς αυτή την στιγμή πληρώνω για μια υπηρεσία που δεν χρησιμοποιώ καθόλου. Αυτόι είναι ένα έξοδο που θα μπορούσα και θα προτιμούσα να αποφεύγω και πιστεύω πολλοί θα επέλεγαν την ίδια λύση δεδομένου ότι πλέον υπάρχει περισσότερη χρηση υπηρεσιών τύπου Viber, Signal, Whatsapp για επικοινωνία παρά καθαρές κλήσεις και sms. Αυτό που έχω δει είναι οτι ειδικά οι πιο νέοι θα προτιμούσαν να τροποποιήσουν τα συμβόλαια τους με τετοιο τρόπο ώστε να έχουν πολύ περισσότερο internet και ελάχιστη τηλεφωνία και sms για ώρα αναγκης. Βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος αλλά αυτό διαπιστώνω από την δουλειά μου.
    λογικα εισαι μικρος σε ηλικια και αυτο το λεω γιατι υπαρχουν υπηρεσιες που ζητανε σταθερο τηλεφωνο (κακος αλλα ετσι ειναι) ακομα καο φορμες συμπηρωσεις στο ιντερνετ που αν δε βαλεις νουμερο δεν (προχωρας οκ βαζεις ψευτικο αλλα σε επισηα σιτε αντίστοιχη με υπευθυνη δηλωση ). Ουτε εγω χρησιμοποιώ σταθερο δε ξερω καν το νουμερο μου αλλα σε μια τραπεζα δε μου ανοιγα λογαριασμο χωρις σταθερο τηλ
    Δεν θα πω αλλα γιατι ειμαι off topic

  11. #101
    Το avatar του μέλους konenas
    Το μέλος konenas δεν είναι συνδεδεμένο Πρόβατα μην αυτοκτονείτε. Όλα στη σειρά. Ερχόμαστε
    Εγγραφή
    14-08-2007
    Περιοχή
    PIIGS
    Μηνύματα
    4.525
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300 bps ή 300Mbps
    ISP
    Το άλλο Πάσχα
    Router
    OpenWrt
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ετσι δουλευει γενικα το συστημα στη αγορα σε ολα τα ειδη στη περισσοτερες περιπτωσεις δλδ οτι και αν κανει μια εταιρια απ το πελατη θα πρεπει να βγαλει κερδος ητε στο τελος του ετους ητε στο τελος συμβολαιου κτλ. (παραδειγμα οτι για τηλεφωνο πληρωνεις πολυ πρισσοτερα απ οτι πληρωνες πριν 10 χρονια αλλα δεν εχεις adsl ) Συνηθος δε πεφτει η τιμη αλλα ανεβαζουν της υπηρεσιες Αν πεσει η τιμη εχει αφαιρουν υπηρεσια η θα κοψουν καποια προσφορα η θα στα παρει απο αλλη υπηρεσι πχ θα ακριβύνει τι κιν κτλ Δεν υπαρχει περιπτωσει να μην βγαλη κερδος η εταιρια αλλιως θα εχει ζημια και θα κλεισει... αρα κερδος σιγουρα Για το επιπλεον ειναι σχετικο πχ θα σου παρει παραπανω λεφτα που μπορει να τα φαει η να αγορασει εξοπλισμο που θα αναβαθμιση την υπηρεσια (επενδυση) κτλ
    Το επιπλέον κέρδος της εταιρίας είναι λογικό ή παράλογο για σένα; Γιατί για μένα είναι κερδοσκοπία όταν δεν σου προσφέρει κάτι και σε χρεώνει τα ίδια με πριν.
    Όσοι το χάλκεον χέρι βαρύ του φόβου αισθάνονται,ζυγόν δουλείας ας έχωσι, θέλει αρετήν και τόλμην η ελευθερία. Ανδρέας Κάλβος
    There is some shit, I will not eat. e.e.cummings
    30 Hours per Week

  12. #102
    Εγγραφή
    09-04-2009
    Περιοχή
    Παλλήνη
    Μηνύματα
    137
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΠΑΛΛΗΝΗ
    Router
    pfSense 2.4.4_p3
    SNR / Attn
    4.4(dB) / 14.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λογικα εισαι μικρος σε ηλικια και αυτο το λεω γιατι υπαρχουν υπηρεσιες που ζητανε σταθερο τηλεφωνο (κακος αλλα ετσι ειναι) ακομα καο φορμες συμπηρωσεις στο ιντερνετ που αν δε βαλεις νουμερο δεν (προχωρας οκ βαζεις ψευτικο αλλα σε επισηα σιτε αντίστοιχη με υπευθυνη δηλωση ). Ουτε εγω χρησιμοποιώ σταθερο δε ξερω καν το νουμερο μου αλλα σε μια τραπεζα δε μου ανοιγα λογαριασμο χωρις σταθερο τηλ
    Δεν θα πω αλλα γιατι ειμαι off topic
    Κι όμως δεν είμαι μικρός σε ηλικία. Το γεγονός οτι ζητάνε σταθερό οφείλεται στο ότι ακόμα και τώρα δεν νοείται σπίτι χωρίς σταθερό. Αυτό όμως μπορεί να παρακαμφθεί εφόσον διαπιστωθεί ότι πλέον δεν επιλέγεται από τους καταναλωτές σαν υπηρεσία. Έχω δει πάρα πολλές υπηρεσίες που παλαιότερα απαιτούσαν σταθερό, να ζητούν πλέον τηλέφωνο (ασχετως σταθερού ή κινητού) ή απλά ο περιορισμός να είναι τα 10 ψηφία για να είναι σίγουροι οτι είναι τηλέφωνο. Σε κάθε περίπτωση η τάση πλέον είναι να ζητείται απλά τηλεφωνο και ολοένα και περισσότερες εταιρείες και υπηρεσίες το εφαρμόζουν. Νομίζω οτι είναι θέμα χρόνου και ενός μικρού σπρωξίματος (σαν αυτό λόγου χάριν) για να ξεμπερδεύουμε μια και καλή με τις σταθερες γραμμές σαν προαπαιτούμενο για επικοινωνία με οργανισμούς.

  13. #103
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  14. #104
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι επισημως, αν δωσεις configuration files, πρεπει και να τα υποστηριξεις
    Δεν χρειάζεται να δώσουν configuration files για 50 routers. Ας πιάσουν 4-5 μοντέλα, απλώς για να έχουν επιλογές οι καταναλωτές, και να παρέχουν και υποστήριξη. Και από κει και πέρα αν κάποιος θέλει κάτι άλλο τότε το παίρνει με δική του ευθύνη.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  15. #105
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.789
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Το ιδιο λεμε... Δεν δινεις καν 4-5 Δινεις απλα τις ρυθμισεις.

Σελ. 7 από 39 ΠρώτηΠρώτη ... 256789121727 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας