Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 93
  1. #61
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papados Εμφάνιση μηνυμάτων
    κι εγω 2035 εχω και εχω θέμα με κάποια ροδάκια και με ενα drum. γι' αυτο σκεφτομουν για αντικατάσταση μετά από τοοοσα χρόνια.
    Μαλλον θα δουλέψει γυαλλόχαρτο που είπε και ο "περαστικά" πιο πάνω
    Το μπροστινό ροδάκι σε κλώνο είναι επένδυση ζωής..
    https://www.eurosupplies.com.gr/anta...568-000-60494/
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  2. #62
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.111
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Vodafone Power Station
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BlueChris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το μπροστινό ροδάκι σε κλώνο είναι επένδυση ζωής..
    https://www.eurosupplies.com.gr/anta...568-000-60494/
    thank you!!!
    The foundation of every state is the education of its youth.
    Τα θεμέλια κάθε πολιτείας είναι η εκπαίδευση των νέων της.

  3. #63
    Εγγραφή
    27-05-2006
    Περιοχή
    Άγιοι Ανάργυροι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    13.174
    Downloads
    21
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10 - 600/120
    ISP
    Cosmote VDSL - 5G
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Router
    UntangleVM on esxi
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Papados Εμφάνιση μηνυμάτων
    thank you!!!
    Το λάστιχακι είναι μόνο ε, αντικαθιστας μονο αυτο και έχεις το παλιό πλαστικο. Είναι άλλος κωδικός για ολο.
    Αν παρεπιπτόντως του κάνεις ζημιά, έχω να σου στείλω αλλά θέλει πολύ προσπάθεια να το σπάσεις.
    There's no substitute for experience
    CorollaClub

  4. #64
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    WIND
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZXHN H268N
    HP Ιnsta Ink και σωθήκαμε. 30€ το μήνα περίπου και ήδη μου έχουν στείλει 3 σετ μελάνια που έχω στην άκρη, για όταν τελειώσουν αυτά που έχω βάλει από την αρχή του προγράμματος. Μεγάλη διαφορά με τα 150€ που έδινα κάθε 2 μήνες για μελάνια. Λέω 30€ πρίπου το μήνα, γιατί αλλάζω το πρόγραμμα σύμφωνα με τις ανάγκες του μήνα. Σε ενημερώνουν με e-mail και αυτοί αν χρειάζεσαι περισσότερες σελίδες για εκτύπωση. Δεν έχω πληρωθεί για να τα λέω αυτά. Δοκιμάστε το. Δεν έχει δεσμεύσεις.

  5. #65
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Πώς τα βάζεις στην άκρη; Δεν παρακολουθεί την πραγματική χρήση του εκτυπωτή σου; Εγώ νόμιζα πως με αυτό το πρόγραμμα πουλάς την ψυχή σου στον διάβολο στην HP.
    hnesne

  6. #66
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrmagenta Εμφάνιση μηνυμάτων
    HP Ιnsta Ink και σωθήκαμε. 30€ το μήνα περίπου και ήδη μου έχουν στείλει 3 σετ μελάνια που έχω στην άκρη, για όταν τελειώσουν αυτά που έχω βάλει από την αρχή του προγράμματος. Μεγάλη διαφορά με τα 150€ που έδινα κάθε 2 μήνες για μελάνια. Λέω 30€ πρίπου το μήνα, γιατί αλλάζω το πρόγραμμα σύμφωνα με τις ανάγκες του μήνα. Σε ενημερώνουν με e-mail και αυτοί αν χρειάζεσαι περισσότερες σελίδες για εκτύπωση. Δεν έχω πληρωθεί για να τα λέω αυτά. Δοκιμάστε το. Δεν έχει δεσμεύσεις.
    Τότε μάλλον είσαι το target group, αλλά όπως βλέπεις είσαι η μειοψηφία.
    Ο περισσότερος κόσμος προτιμάει όταν αγοράζει εξοπλισμό να του ανήκει εξ' ολοκλήρου και να συνεχίσει να δουλεύει είτε δεν μιλάει με το internet, είτε του βάλει συμβατά ανταλλακτικά τρίτου κατασκευαστή.
    Εάν θέλω Printing as a Service, μπορώ να κάνω και συμβόλαιο με εταιρεία που αναλαμβάνει τα πάντα, με κόστος εκτύπωσης συγκρίσιμο με της HP.

  7. #67
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrmagenta Εμφάνιση μηνυμάτων
    HP Ιnsta Ink και σωθήκαμε. 30€ το μήνα περίπου και ήδη μου έχουν στείλει 3 σετ μελάνια που έχω στην άκρη, για όταν τελειώσουν αυτά που έχω βάλει από την αρχή του προγράμματος. Μεγάλη διαφορά με τα 150€ που έδινα κάθε 2 μήνες για μελάνια. Λέω 30€ πρίπου το μήνα, γιατί αλλάζω το πρόγραμμα σύμφωνα με τις ανάγκες του μήνα. Σε ενημερώνουν με e-mail και αυτοί αν χρειάζεσαι περισσότερες σελίδες για εκτύπωση. Δεν έχω πληρωθεί για να τα λέω αυτά. Δοκιμάστε το. Δεν έχει δεσμεύσεις.
    Τα μελανια που λες οτι εχεις στην ακρη, αν ποτε σκεφτεις να αλλαξεις κοψεις το προγραμμα θα σταματησουν να λειτουργουν επειδη θα τα κλειδωσει η ΗΡ. Αν κανεις 150€/διμηνο εισαι σε λαθος κατηγορια εκτυπωτη, επρεπε να ειχες παει σε laser.


  8. #68
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    WIND
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZXHN H268N
    Σε έγχρωμο laser; 65€x4 χρώματα=260€ το 2μηνο; Πολλά τα λεφτά. Το αντίστοιχο πρόγραμμα της HP είναι 26€ το μήνα. Πάντα μιλάμε για επαγγελματική χρήση. Για οικιακή χρήση, έβαλα στους γονείς μου στην επαρχία το πρόγραμμα με το 0,99€ τον μήνα και δεν ψάχνονται για μελάνια κάθε φορά που το χρειάζονται και ΑΝ θα το έχει το πρακτορείο τύπου στο χωριό. Και πάλι έχουν καβάτζα 2 μελάνια στην άκρη. Γνωρίζω ότι αν κόψεις το πρόγραμμα, τα μελάνια είναι άχρηστα. Αλλά δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα. Όταν βγω στην σύνταξη, έχουμε ακόμη. Το έψαξά και το υπολόγισα και με τις ανάγκες μου. Στον ετήσιο προϋπολογισμό, μας συμφέρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Επίσης κάποιος μπορεί να μου προτείνει μελάνια τρίτων κατασκευαστών ή γέμισμα. Έχω δοκιμάσει όλα τα χρόνια για εκτυπωτές EPSON, CANON και HP, που έχω χρησιμοποιήσει στην επαγγελματική μου πορεία. Και πάντα είχα προβλήματα με την ποιότητα εκτύπωσης και τα μπουκώματα κεφαλών, με αποτέλεσμα να καταναλώνω για καθαρισμούς και service μηχανημάτων σχεδόν τα ίδια λεφτά με το να αγόραζα αυθεντικά μελάνια.

  9. #69
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πώς τα βάζεις στην άκρη; Δεν παρακολουθεί την πραγματική χρήση του εκτυπωτή σου; Εγώ νόμιζα πως με αυτό το πρόγραμμα πουλάς την ψυχή σου στον διάβολο στην HP.
    Σου στέλνει σετ, πριν τελέιώσει το άλλο. Έχω και εγώ ένα στην άκρη αυτήν την στιγμή. Στο πρόγραμμα με 7€ τον μήνα, τυπώνεις ως 100 σελίδες -αλλα έχω μαζεμένες από τους άλλους μήνες- και βγάζω άνετα 150-200 εκτυπωσεις τον μήνα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  10. #70
    Εγγραφή
    11-10-2005
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    7.307
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΝΙΚΑΙΑ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου στέλνει σετ, πριν τελέιώσει το άλλο. Έχω και εγώ ένα στην άκρη αυτήν την στιγμή. Στο πρόγραμμα με 7€ τον μήνα, τυπώνεις ως 100 σελίδες -αλλα έχω μαζεμένες από τους άλλους μήνες- και βγάζω άνετα 150-200 εκτυπωσεις τον μήνα.
    OK, βρήκα πώς συμφέρει. Παίρνεις 2 ίδιους εκτυπωτές, βάζεις το δωρεάν πρόγραμμα και μαζεύεις καβάντζα μελάνια. Όταν λήξει το δωρεάν το καταργείς και αχρηστεύεις τον εκτυπωτή. Προσοχή όμως, τον εκτυπωτή, τα μελάνια τα βάζεις στον δεύτερο.

    Spoiler:

    Spoiler:
    Ό,τι κι αν λένε τα fanboys, εγώ την όποια εταιρεία δεν την παντρεύομαι, είτε πρόκειται για την HP και τα μελάνια, είτε για την vodafone και τις εκπτωσούλες, είτε για την Shell και τους πόντους. Τυχαία παραδείγματα όλα αυτά.
    hnesne

  11. #71
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.761
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    hint, υα μελάνια παίζουν μόνο με ενεργό πρόγραμμα
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  12. #72
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.807
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    hint, υα μελάνια παίζουν μόνο με ενεργό πρόγραμμα
    ...και σύνδεση στο internet
    Spoiler:
    εφόσον θέλεις να τυπώσεις αρκετά

  13. #73
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mrmagenta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε έγχρωμο laser; 65€x4 χρώματα=260€ το 2μηνο; Πολλά τα λεφτά. Το αντίστοιχο πρόγραμμα της HP είναι 26€ το μήνα. Πάντα μιλάμε για επαγγελματική χρήση. Για οικιακή χρήση, έβαλα στους γονείς μου στην επαρχία το πρόγραμμα με το 0,99€ τον μήνα και δεν ψάχνονται για μελάνια κάθε φορά που το χρειάζονται και ΑΝ θα το έχει το πρακτορείο τύπου στο χωριό. Και πάλι έχουν καβάτζα 2 μελάνια στην άκρη. Γνωρίζω ότι αν κόψεις το πρόγραμμα, τα μελάνια είναι άχρηστα. Αλλά δεν το βλέπω να γίνεται σύντομα. Όταν βγω στην σύνταξη, έχουμε ακόμη. Το έψαξά και το υπολόγισα και με τις ανάγκες μου. Στον ετήσιο προϋπολογισμό, μας συμφέρει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Επίσης κάποιος μπορεί να μου προτείνει μελάνια τρίτων κατασκευαστών ή γέμισμα. Έχω δοκιμάσει όλα τα χρόνια για εκτυπωτές EPSON, CANON και HP, που έχω χρησιμοποιήσει στην επαγγελματική μου πορεία. Και πάντα είχα προβλήματα με την ποιότητα εκτύπωσης και τα μπουκώματα κεφαλών, με αποτέλεσμα να καταναλώνω για καθαρισμούς και service μηχανημάτων σχεδόν τα ίδια λεφτά με το να αγόραζα αυθεντικά μελάνια.
    Απο περιεργεια ποσες σελιδες εκτυπωνεις τον μηνα; Τα 65€ ανα χρωμα στους laser ειναι για μερικες χιλιαδες.


  14. #74
    Εγγραφή
    11-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    219
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    WIND
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΟΝ
    Router
    ZXHN H268N
    Από 650 μέχρι 1200 σελίδες. Από απλά έγγραφα μέχρι φωτογραφίες.

  15. #75
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.956
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Έπεσε στα χέρια μου ένας Deskjet 1115 τις προάλλες και παρατήρησα στο μενού του ότι είχε επιλογή να κλειδώσεις τα μελάνια μόνο σε αυτό το μηχάνημα ώστε να μη παίζουν σε άλλον ίδιο εκτυπωτή....
    Φυσικά το έχω off...
    Τι νέα κόλπα είναι αυτά;

    Κάτι μου έβγαλε για activation μάλιστα κατά την εγκατάσταση αλλά του πάτησα Χ και δεν με ενοχλησε ξανά...
    Επίσης εντύπωση μου έκανε ότι οι drivers από τα win.update δεν έπαιξαν και ήθελε τους μαμά...
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας