Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zeronero Εμφάνιση μηνυμάτων
    @tsigarid: Χωρίς να γίνομαι αδιάκριτος, αλλά επειδή έχει αναφερθεί ότι δουλεύεις σε οργανισμό/ οντότητα/... με strict policy, σου ακούγεται ξένο το παραπάνω;
    Ναι, δουλεύω σε τέτοιο μέρος (.gov e-mail) και μου κάνει ισχυρή εντύπωση το ότι δεν έχω καν ακούσει τον όρο legal hold! Για τα e-mail όλα αποθηκεύονται για μελλοντική αναφορά, αυτό το ξέρω, αλλά όταν δεν χρειάζεται ένας υπολογιστής πια, είτε λόγω αλλαγής προσωπικού είτε αντικατάστασης hardware, απλά διαγράφουμε το δίσκο γεμίζοντάς τον με μηδενικά και επαναχρησιμοποιούμε τον υπολογιστή. Αν χαλάσει ο υπολογιστής, σπάμε το σκληρό με σφυρί και τρυπάνι (δεν κάνω πλάκα) και τον πετάμε.

  2. #17
    Εγγραφή
    05-11-2004
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.745
    Downloads
    44
    Uploads
    0
    Άρθρα
    30
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan
    Router
    EdgeRouter™ X
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, δουλεύω σε τέτοιο μέρος (.gov e-mail) και μου κάνει ισχυρή εντύπωση το ότι δεν έχω καν ακούσει τον όρο legal hold! Για τα e-mail όλα αποθηκεύονται για μελλοντική αναφορά, αυτό το ξέρω, αλλά όταν δεν χρειάζεται ένας υπολογιστής πια, είτε λόγω αλλαγής προσωπικού είτε αντικατάστασης hardware, απλά διαγράφουμε το δίσκο γεμίζοντάς τον με μηδενικά και επαναχρησιμοποιούμε τον υπολογιστή. Αν χαλάσει ο υπολογιστής, σπάμε το σκληρό με σφυρί και τρυπάνι (δεν κάνω πλάκα) και τον πετάμε.
    Μα ναι δεν είναι κάτι που γίνεται παντού, στη περίπτωση της Meta γίνεται στο πλαίσιο του FTC consent.

    Ως εργαζόμενος υπογράφεις acknowledgement και το αντίστοιχο training με τις πληροφορίες περί αυτού & things to do / not to do είναι mandatory.
    OK boomer

  3. #18
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.668
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globalnoise Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μα ναι δεν είναι κάτι που γίνεται παντού, στη περίπτωση της Meta γίνεται στο πλαίσιο του FTC consent.

    Ως εργαζόμενος υπογράφεις acknowledgement και το αντίστοιχο training με τις πληροφορίες περί αυτού & things to do / not to do είναι mandatory.
    FTC, ok, γι' αυτό δεν το ξέρω, δεν κάνουμε τέτοια πράγματα εμείς. Ασφαλώς υπάρχει εκπαίδευση για τους υποχρεωτικούς κανόνες που πρέπει να ακολουθήσουμε, μέχρι και το export control και International Traffic in Arms Regulations μαθαίνουμε, αλλά γενικά (σχεδόν) όλα είναι open source, open data, και open science.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας