Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    17-03-2023
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Καλησπερα

    Εδω και μερικους μηνες εχω VoIP μεσω Modulus. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο την ποιοτητα κλησεων, παρολ'αυτα εχω ενα μικρο θεμα με την εφαρμογη τους για το κινητο. Οταν (και για οσο) ειμαι σε wifi λειτουργει αψογα, συνδεεται αμεσως, τα push ερχονται κανονικα και δε χανω κλησεις. Με το που παω σε mobile data (4G) προσπαθει για πολλη ωρα να κανει συνδεση και διαρκως πεταει error. Καποιες φορες καταφερνει να συνδεθει αλλα παιρνει αρκετη ωρα (5+ λεπτα) και πολλα retries. Στη σελιδα τους ειδα οτι προτεινουν αλλες 2 εφαρμογες για Android, το Zoiper και το Grandstream Wave Lite.
    Τσεκαροντας τα δεν εμεινα απολυτως ευχαριστημενος ειτε με το data collection που κανουν ή με το γεγονος πως δε μπορεις να ζητησεις να σβησουν τα δεδομενα σου απο τη database τους (στην περιπτωση του Zoiper) οποτε κι ειπα να δοκιμασω το PortSIP Softphone το οποιο (συμφωνα με το app store) φαινεται να μη μαζευει δεδομενα, να μη μοιραζεται με 3rd parties κατι κι επισης να προσφερει encryption. Το θεμα μου ειναι πως με αυτο το app δε μπορω να συνδεθω στην υπηρεσια. Με οποιον τροπο κι αν δοκιμασω να συνδεθω μου πεταει σφαλμα "No DNS results", παρολο που χρησιμοποιω τις ιδιες ρυθμισεις που προτεινουν και για τις αλλες εφαρμογες.
    Υπαρχει καποιος που γνωριζει τη συγκεκριμενη εφαρμογη ή την εχει χρησιμοποιησει και μπορει να βοηθησει;

  2. #2
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.124
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    καλημερα, το zoiper το δουλευα με modulus μεχρι που εβγαλαν δικια τους εφαρμογη και παιζει παντου αψογα.
    Τωρα το zoiper το δουλευω για συνδεση στο τηλεφωνικο μου κεντρο, asterisk console nas server, ή freepbx σε raspi4 που παιζει αψογα.
    Το αλλο προγραμμα πρωτη φορα το βλεπω εδω δεν το ξερω καν.

    - - - Updated - - -

    Θα προτεινα να μιλησεις μαζι τους για το δικο τους προγραμμα εχουν πολυ καλο support.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας