Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 88
  1. #61
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Οι περισσότερες ρυθμίσεις έχουν κρατηθεί.
    Όταν τις κάνεις restore κάνε ένα μικρό review να δεις, αλλά όλα τα σημαντικά θα είναι ΟΚ.

    Τα 7TB είναι λογικότατο. Μην ξεχνάς ότι κάθε filesystem μετά το format σου διαθέτει μικρότερη χωρητικότητα από την ονομαστική των δίσκων.

    Στο DSM7 το multiple volumes είναι default ενεργοποιημένο. Είναι μια επιλογή, όταν δημιουργείς το Pool μπορείς να το ελέγξεις.

    Μου δίνεις την εντύπωση ότι δεν έχεις διαβάσει ούτε ένα από τα άρθρα της Knowledge base της Synology!

  2. #62
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimfil.sat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι περισσότερες ρυθμίσεις έχουν κρατηθεί.
    Όταν τις κάνεις restore κάνε ένα μικρό review να δεις, αλλά όλα τα σημαντικά θα είναι ΟΚ.

    Τα 7TB είναι λογικότατο. Μην ξεχνάς ότι κάθε filesystem μετά το format σου διαθέτει μικρότερη χωρητικότητα από την ονομαστική των δίσκων.

    Στο DSM7 το multiple volumes είναι default ενεργοποιημένο. Είναι μια επιλογή, όταν δημιουργείς το Pool μπορείς να το ελέγξεις.

    Μου δίνεις την εντύπωση ότι δεν έχεις διαβάσει ούτε ένα από τα άρθρα της Knowledge base της Synology!

    Σε ευχαριστω και παλι με εχεις βοηθησει πολυ περισσοτερο απο οποιοδηποτε διαβασμα ειχα διαβασει παλλιοτερα οταν το πρωτοεστησα αλλα ειλικρινα τα εχω ξεχασει πια γιατι απο βλακεια μου ειχα εφησυχάσει αφου δεν μου δημιουργησε ποτε κανενα προβλημα με το jbod
    Απλα χθες δεν ειχα καταλαβει πως επρεπε να σβησω το jbod και πηγα να κανω reset μηπως σβησει μετα κατι διαβασα και το βρηκα

    <<Μην ξεχνάς ότι κάθε filesystem μετά το format σου διαθέτει μικρότερη χωρητικότητα από την ονομαστική των δίσκων>> αυτο γινεται προφανως λογω του reductancy σωστα? αλλα και παλι απο τα 14tb στα μισα μου εκανε εντυπωση υπαρχει τροπος να δω τι υπολοιπο εχει εστω και να δεν μπορω να το χρησιμοποιησω?
    και αν θελω να αντικαταστησω τον μικροτερο δισκο γινεται? η πρεπει να βαλλω τον καινουργιο στο pool και μετα να βγαλω τον μικροτερο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rexdimos : 28-03-23 στις 09:31.

  3. #63
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειχα διαβασει παλλιοτερα οταν το πρωτοεστησα αλλα ειλικρινα τα εχω ξεχασει πια γιατι απο βλακεια μου ειχα εφυσυχαστει αφου δεν μου δημιουργησε ποτε κανενα προβλημα με το jbod πχ για το raid ξερω αλλα σε server υπολογιστων οχι σε αυτο
    <<Μην ξεχνάς ότι κάθε filesystem μετά το format σου διαθέτει μικρότερη χωρητικότητα από την ονομαστική των δίσκων>> αυτο γινεται προφανως λογω του reductancy σωστα? αλλα και παλι απο τα 14tb στα μισα μου εκανε εντυπωση υπαρχει τροπος να δω τι υπολοιπο εχει εστω και να δεν μπορω να το χρησιμοποιησω?
    και αν θελω να αντικατστησω τον μικροτερο δισκο γινεται? η πρεπει να βαλλω τον καινουργιο στο pool και μετα να βγαλω τον μικροτερο
    Νομίζω ότι τα περισσότερα στα έχω εξηγήσει ήδη.
    Χρησιμοποίησε ως παράδειγμα τον Raid Calculator για να κατανοήσεις πως δουλεύει το RAID και ειδικότερα το ευέλικτο SHR στη δική σου περίπτωση.
    Έχεις 14ΤΒ raw αποθηκευτικού χώρου, όμως το RAID θα δεσμεύσει ίδιο μέγεθος με εκείνο του μεγαλύτερου δίσκου ώστε να σου εξασφαλίσει το derundancy. Δηλαδή να μη χάσεις ποτέ δεδομένα ακόμα και αν σου χαλάσει αυτός ο μεγαλύτερος δίσκος (ή ένας από αυτούς αν έχεις πολλούς). Γι' αυτό το λόγο χρειάζεσαι πάντα τουλάχιστον δύο δίσκους από την ίδια χωρητικότητα αν είναι ο μεγαλύτερος του RAID.
    Παράδειγμα:
    α) 6ΤΒ+6ΤΒ+2ΤΒ αρχικό setup σου δίνουν διαθέσιμο 8ΤΒ με 6ΤΒ redundancy σε SHR1. Αν προσθέσεις δίσκο αργότερα πρέπει να είναι τουλάχιστον 6ΤΒ και τότε θα έχεις 14ΤΒ διαθέσιμο με 6ΤΒ redundancy
    β) 6ΤΒ+2ΤΒ+2ΤΒ αρχικό setup σου δίνουν διαθέσιμο 4ΤΒ με 2ΤΒ redundancy σε SHR1. Αν προσθέσεις δίσκο αργότερα πρέπει να είναι τουλάχιστον 6ΤΒ και τότε θα έχεις 10TB διαθέσιμο με 6ΤΒ redundancy καθώς θα αξιοποιηθούν πλήρως οι δίσκοι 6ΤΒ

    Αυτό είναι το setup του RAID type. Από εκεί και πέρα, το ίδιο το filesystem μετά το initialize δεν θα σου αποδώσει όλο το διαθέσιμο χώρο αλλά θα δεσμευτεί και άλλος από το filesystem. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα αποθηκευτικά μέσα του κόσμου με όλων των ειδών τα filesystems και δεν έχει να κάνει με το NAS. Είναι ο ίδιος λόγος που όταν κάνεις format πχ έναν δίσκο 1ΤΒ στο PC σου, στην πράξη η χωρητικότητα που θα έχεις είναι μικρότερη.

    Φυσικά και γίνεται να αντικαταστήσεις το δίσκο. Αν βάλεις και μεγαλύτερης χωρητικότητας, θα κερδίσεις τον extra χώρο σύμφωνα με τα όσα σου εξήγησα παραπάνω.

  4. #64
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimfil.sat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ότι τα περισσότερα στα έχω εξηγήσει ήδη.
    Χρησιμοποίησε ως παράδειγμα τον Raid Calculator για να κατανοήσεις πως δουλεύει το RAID και ειδικότερα το ευέλικτο SHR στη δική σου περίπτωση.
    Έχεις 14ΤΒ raw αποθηκευτικού χώρου, όμως το RAID θα δεσμεύσει ίδιο μέγεθος με εκείνο του μεγαλύτερου δίσκου ώστε να σου εξασφαλίσει το derundancy. Δηλαδή να μη χάσεις ποτέ δεδομένα ακόμα και αν σου χαλάσει αυτός ο μεγαλύτερος δίσκος (ή ένας από αυτούς αν έχεις πολλούς). Γι' αυτό το λόγο χρειάζεσαι πάντα τουλάχιστον δύο δίσκους από την ίδια χωρητικότητα αν είναι ο μεγαλύτερος του RAID.
    Παράδειγμα:
    α) 6ΤΒ+6ΤΒ+2ΤΒ αρχικό setup σου δίνουν διαθέσιμο 8ΤΒ με 6ΤΒ redundancy σε SHR1. Αν προσθέσεις δίσκο αργότερα πρέπει να είναι τουλάχιστον 6ΤΒ και τότε θα έχεις 14ΤΒ διαθέσιμο με 6ΤΒ redundancy
    β) 6ΤΒ+2ΤΒ+2ΤΒ αρχικό setup σου δίνουν διαθέσιμο 4ΤΒ με 2ΤΒ redundancy σε SHR1. Αν προσθέσεις δίσκο αργότερα πρέπει να είναι τουλάχιστον 6ΤΒ και τότε θα έχεις 10TB διαθέσιμο με 6ΤΒ redundancy καθώς θα αξιοποιηθούν πλήρως οι δίσκοι 6ΤΒ

    Αυτό είναι το setup του RAID type. Από εκεί και πέρα, το ίδιο το filesystem μετά το initialize δεν θα σου αποδώσει όλο το διαθέσιμο χώρο αλλά θα δεσμευτεί και άλλος από το filesystem. Αυτό συμβαίνει σε όλα τα αποθηκευτικά μέσα του κόσμου με όλων των ειδών τα filesystems και δεν έχει να κάνει με το NAS. Είναι ο ίδιος λόγος που όταν κάνεις format πχ έναν δίσκο 1ΤΒ στο PC σου, στην πράξη η χωρητικότητα που θα έχεις είναι μικρότερη.

    Φυσικά και γίνεται να αντικαταστήσεις το δίσκο. Αν βάλεις και μεγαλύτερης χωρητικότητας, θα κερδίσεις τον extra χώρο σύμφωνα με τα όσα σου εξήγησα παραπάνω.
    συνεπως αν παρω ενα δισκο 6tb που ειναι η μεγαλλυτερη χωρητικοτητα με σκοπο να αντικαταστησω τον 2TB μπορω με βαση τα οσα πολυ ευγενικα και κυριως υπομονετικα μου εγραψες αλλα πως θα το κανω αυτο θα βαλλω τον δισκο στο pool και μετα θα καταργησω τον 2tb ?Γιατι σκοπος μου ειναι να εχω πανω μονο δισκους που προβλεπονται απο την synology για NAS ετσι ωστε η τελικη διαθεσιμη χωρητικοτητα να ειναι 6+6+6=18 διαθεσιμο 12
    οποτε παω απο το deactivate drive και επιλογη τον μικρο αφου εχω βαλει στο pool τον καινουργιο ή χρειαζεται να κανω και κατι αλλο πριν?

    το setup moy τωρα ειναι αυτο που φαίνεται στις φωτο εχω κανει καποιο λαθος ?πριν αρχισω να περναω backup?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-03-28 094449.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  42,0 KB 
ID: 247153
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-03-28 094540.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  37,0 KB 
ID: 247154
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-03-28 094624.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  40,0 KB 
ID: 247155
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-03-28 094650.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  32,7 KB 
ID: 247156
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rexdimos : 28-03-23 στις 10:09.

  5. #65
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    συνεπως αν παρω ενα δισκο 6tb που ειναι η μεγαλλυτερη χωρητικοτητα με σκοπο να αντικαταστησω τον 2TB μπορω με βαση τα οσα πολυ ευγενικα και κυριως υπομονετικα μου εγραψες αλλα πως θα το κανω αυτο θα βαλλω τον δισκο στο pool και μετα θα καταργησω τον 2tb ? απο το deactivate drive και επιλογη τον μικρο ή χρειαζεται να κανω και κατι αλλο πριν?
    Όλα φαίνονται αναλυτικά εδώ:
    https://kb.synology.com/en-eu/DSM/he...disk?version=7

    το setup moy τωρα ειναι αυτο που φαινετια στις φωτο εχω κανει καποιο λαθος ?πριν αρχισω να περναω backup?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-03-28 094449.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  42,0 KB 
ID: 247153
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-03-28 094540.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  37,0 KB 
ID: 247154
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-03-28 094624.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  40,0 KB 
ID: 247155
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-03-28 094650.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  32,7 KB 
ID: 247156
    Μια χαρά είσαι...

  6. #66
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimfil.sat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλα φαίνονται αναλυτικά εδώ:
    https://kb.synology.com/en-eu/DSM/he...disk?version=7



    Μια χαρά είσαι...
    ναι το διαβασα απλα δεν βρισκω πουθενα το κουμπι <<replace drive>> ή εμφανιζεται αφου βαλλω εναν δισκο ο οποιος στην δικια μου περιπτωση θα ειναι 6tb ή περισσοτερο ?
    και οταν λεει αυτο εννοεί τον νεο δισκο ή και τους αλλους ?Confirm that you understand that all data on the newly added drive will be erased, and click OK>>?

  7. #67
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι το διαβασα απλα δεν βρισκω πουθενα το κουμπι <<replace drive>> ή εμφανιζεται αφου βαλλω εναν δισκο ο οποιος στην δικια μου περιπτωση θα ειναι 6tb ή περισσοτερο ?
    Θα το δεις όταν έρθει η 'ωρα. Ή μπορείς να τον κάνεις πρώτα deactivate. Ίδιο είναι.

    και οταν λεει αυτο εννοεί τον νεο δισκο ή και τους αλλους ?Confirm that you understand that all data on the newly added drive will be erased, and click OK>>?
    Στο λέει... Για το νέο δίσκο...
    Ό,τι και αν έχει πάνω, από όπου και αν προέρχεται, θα διαγραφεί για να μπει στο pool...

  8. #68
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimfil.sat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα το δεις όταν έρθει η 'ωρα. Ή μπορείς να τον κάνεις πρώτα deactivate. Ίδιο είναι.

    και οταν λεει αυτο εννοεί τον νεο δισκο ή και τους αλλους ?Confirm that you understand that all data on the newly added drive will be erased, and click OK>>?
    Στο λέει... Για το νέο δίσκο...
    Ό,τι και αν έχει πάνω, από όπου και αν προέρχεται, θα διαγραφεί για να μπει στο pool...
    απλα ηθελα να αποφυγω το deactivate και να παω με την πρωτη λυση που εμενα μου μοιαζει σωστοτερη βεβαια απο οτι μου λες το κουμπι αυτο θα παρουσιαστει αν εχω ενα δισκο που θα ηθελα να μπει μεσα σωστα?

  9. #69
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    απλα ηθελα να αποφυγω το deactivate και να παω με την πρωτη λυση που εμενα μου μοιαζει σωστοτερη βεβαια απο οτι μου λες το κουμπι αυτο θα παρουσιαστει αν εχω ενα δισκο που θα ηθελα να μπει μεσα σωστα?
    Η σωστή διαδικασία είναι αυτή, όμως ακόμα και αν βγάλεις το δίσκο με ανοικτό NAS και βάλεις το νέο χωρίς να κάνεις τιποτα άλλο, το σύστημα θα σε ενημερώσει για το πρόβλημα και θα σε βάλει να επιδιορθώσεις το pool με το νέο διαθέσιμο δίσκο!
    Μη μπερδεύεις το μυαλό σου με περιττή πληροφορία, η διαδικασία είναι πιο απλή από όσο φαντάζεσαι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimfil.sat : 28-03-23 στις 11:37.

  10. #70
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimfil.sat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σωστή διαδικασία είναι αυτή, όμως ακόμα και αν βγάλεις το δίσκο με ανοικτό NAS και βάλεις το νέο χωρίς να κάνεις τιποτα άλλο, το σύστημα θα σε ενημερώσει για το πρόβλημα και θα σε βάλει να επιδιορθώσεις το pool με το νέο διαθέσιμο δίσκο!
    Μη μπερδεύεις το μυαλό σου με περιττή πληροφορία, η διαδικασία είναι πιο απλή από όσο φαντάζεσαι.
    ok σε ευχαριστω και παλι ισως σε ενοχλησω αν παρω αλλο δισκο μεγαλλυτερο παντως οπως να εχει το θεμα ξεστραβωθηκα αρκετα με την συνδρομη σου οτι χρειαστεις (οχι σε nas) μου λες

  11. #71
    Εγγραφή
    08-01-2004
    Περιοχή
    Espoo, FI
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    20.944
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/400
    ISP
    Elisa
    Router
    pfsense
    Σας έφτιαξα λίγο τα [ quote ] γιατί κάπου είχαν χαλάσει και δεν έβγαινε (σωστό) νόημα.
    Ανυπόγραφος

  12. #72
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimfil.sat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σωστή διαδικασία είναι αυτή, όμως ακόμα και αν βγάλεις το δίσκο με ανοικτό NAS και βάλεις το νέο χωρίς να κάνεις τιποτα άλλο, το σύστημα θα σε ενημερώσει για το πρόβλημα και θα σε βάλει να επιδιορθώσεις το pool με το νέο διαθέσιμο δίσκο!
    Μη μπερδεύεις το μυαλό σου με περιττή πληροφορία, η διαδικασία είναι πιο απλή από όσο φαντάζεσαι.
    οταν περναμε απο μακρια το backup φανταζομαι οτι ειναι λογικο να μην σε αφηνει να μπεις με quikconnect σωστα?

  13. #73
    Εγγραφή
    27-12-2021
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    462
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps
    ISP
    Cosmote
    Router
    FRITZ!Box 5530 Fiber
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν περναμε απο μακρια το backup φανταζομαι οτι ειναι λογικο να μην σε αφηνει να μπεις με quikconnect σωστα?
    Δεν κατάλαβα τι εννοείς...

  14. #74
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimfil.sat Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν κατάλαβα τι εννοείς...
    ενοουσα οτι αφου τελειωσα τα παντα ειχα βαλλει πανω τον usb δισκο που ειχα το backup και με το hypebackup του εδωσα να ξαναφερει τα παντα αρχεια εφαρμογες ρυθμισεις καποια στιγμη οπωσ ειμαι απο μακρια με πεταξε εξω και δεν με αφηνει να μπω με το quickconnect αφου δεν ειμαι στον χωρο φυσικα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-03-28 160132.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  23,5 KB 
ID: 247171

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rexdimos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενοουσα οτι αφου τελειωσα τα παντα ειχα βαλλει πανω τον usb δισκο που ειχα το backup και με το hypebackup του εδωσα να ξαναφερει τα παντα αρχεια εφαρμογες ρυθμισεις καποια στιγμη οπωσ ειμαι απο μακρια με πεταξε εξω και δεν με αφηνει να μπω με το quickconnect αφου δεν ειμαι στον χωρο φυσικα

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot 2023-03-28 160132.png 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  23,5 KB 
ID: 247171
    τελικα ηταν αυτο που φαντάστηκα ειχε αναστείλει το quikconnect για αυτο δεν μπορουσα να μπω

  15. #75
    Εγγραφή
    07-09-2006
    Περιοχή
    ΓΛΥΦΑΔΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2.980
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100000/10000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    AVM FRITZ 7590
    SNR / Attn
    9,1(dB) / 6,5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    ολα πηγαν καλα τελικα αλλα Εντωμεταξει φτιαξει δυο shared folder ενα που το αποκαλει home & και ενα homes και σε ενα τριτο ειναι η music θελω να βαλω μουσικη εκει σε καποιο απο ολα ετσι ωστε να την βλεπω και απο αλλα μηχανηματα και απο το mobile audio station πως το κανω αυτο σε ποιο απο τα 2

Σελ. 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας